Zaloguj się, aby obserwować  
ziomal1234

Zjawiska paranormalne czyli czy wierzycie w duchy, UFO i inne

334 postów w tym temacie

przeciez kiedys myślano równiez że piorun kulisty jest zjawiskiem paranormalnym a dzisiaj wiemy że tak nie jest ale sa też zjawiska które trudno wytłumaczyć dlatego zgodze sie z toba że trudno opowiedziec sie po jakejś stronie ale mysle róniez że w dzisiejszych czasach jest niemozliwe aby nie było choć jednego zdjecia czy filmu który pokazywał by że 100% istnieje naprzykład chupacabra jeśli by istniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 09:28, klaser2 napisał:

> > ja w to nie wierze(duchy i inne) jakieś bajki wymyślili ludzie
> to wytłumacz te tysiące zjawisk paranormalnych... może w końcu uwierzysz...
na przykład?

np historie ludzi, którzy mieli do czynienia z duchami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to nie wierzę w anomalie zoologiczne typu Chupacabra, Sasquatch czy Nessie. Chupacabra to bajanie wieśniaków, którzy nie widzieli na świecie nic poza tyłkami swoich kóz. Nessie to typowy wytwór wyobraźni, bo tak naprawdę to był słoń z cyrku, którego trąbę nad woda sfotografował facet majacy dryg do interesów. A Sasquatch to tak kosmopolityczny stwór, że możemy do wsadzić pomiędzy bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 13:12, HumanGhost napisał:

Osobiście to nie wierzę w anomalie zoologiczne typu Chupacabra, Sasquatch czy Nessie. Chupacabra
to bajanie wieśniaków, którzy nie widzieli na świecie nic poza tyłkami swoich kóz. Nessie to
typowy wytwór wyobraźni, bo tak naprawdę to był słoń z cyrku, którego trąbę nad woda sfotografował
facet majacy dryg do interesów. A Sasquatch to tak kosmopolityczny stwór, że możemy do wsadzić
pomiędzy bajki.

Właściwie zdjęcie tego słona (rzekomej Nessie) zrobił jego właściciel, aby zarobić. Co o Sasquatcha to też można powiedzieć, że ktoś chciał naśladować Yeti w Ameryce.
Ale Chupacabra istnieje. Ci ludzie zrobili temu stworzenia zdjęcia, filmy i nawet sfotografowali zwłoki. Naukowcy wzięli je do badania i okazało się, że to jakiś nowy gatunek.
Poza tym na tego rodzaju dyskusje jest inny temat o nazwie "Kryptydy" . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie narazie zaciekawiła sprawa Arki Przymiera i Templariuszy. Jak uważacie czy arka istnieje czy nie. Ja osobiście uważam że istnieje ponieważ:
1.Biblia dokładnie ją opisuje
2.Są historyczne przykłady istnienia
3.Gdzieś w końcu musiało być przechowywane 10 przykazań a Arka jest najlepszym miejscem na pochowanie tych przykazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 20:34, ziomal1234 napisał:

Mnie narazie zaciekawiła sprawa Arki Przymiera i Templariuszy. Jak uważacie czy arka istnieje
czy nie. Ja osobiście uważam że istnieje ponieważ:
1.Biblia dokładnie ją opisuje
2.Są historyczne przykłady istnienia
3.Gdzieś w końcu musiało być przechowywane 10 przykazań a Arka jest najlepszym miejscem na
pochowanie tych przykazań.

Podobno została zatopiona. Nikt z ludzi, którzy ją zatapiali po prostu nie chciał, aby inne pokolenia ją splugawiły, zbeszcześciły, a co najważniejsze: wykorzystali ją do złych celów (np. sprzedaż) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 20:34, ziomal1234 napisał:

Mnie narazie zaciekawiła sprawa Arki Przymiera i Templariuszy. Jak uważacie czy arka istnieje
czy nie. Ja osobiście uważam że istnieje ponieważ:
1.Biblia dokładnie ją opisuje
2.Są historyczne przykłady istnienia
3.Gdzieś w końcu musiało być przechowywane 10 przykazań a Arka jest najlepszym miejscem na
pochowanie tych przykazań.

sorry ziomal, ale takie argumenty, to nie argumenty... Na twoim miejscu podałbym gdzie jest opisana Arka, konkretne przykłady historyczne itp. Ostatni argument w ogóle jest total konfabulacją... Bo rodzi dalsze wątpliwości... Kamienne tablice dziesięciorga przykazań... Były? A ktoś ich nie połamał? A jak były duże? A czy zmieściły się do arki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 14:59, Kai Man napisał:

> Mnie narazie zaciekawiła sprawa Arki Przymiera i Templariuszy. Jak uważacie czy arka
istnieje
> czy nie. Ja osobiście uważam że istnieje ponieważ:
> 1.Biblia dokładnie ją opisuje
> 2.Są historyczne przykłady istnienia
> 3.Gdzieś w końcu musiało być przechowywane 10 przykazań a Arka jest najlepszym miejscem
na
> pochowanie tych przykazań.
sorry ziomal, ale takie argumenty, to nie argumenty... Na twoim miejscu podałbym gdzie jest
opisana Arka, konkretne przykłady historyczne itp. Ostatni argument w ogóle jest total konfabulacją...
Bo rodzi dalsze wątpliwości... Kamienne tablice dziesięciorga przykazań... Były? A ktoś ich
nie połamał? A jak były duże? A czy zmieściły się do arki?

Dziesięć przykazań było raczej małe jak np duża encyklopedia i zmieściły sie do Arki. Jest to napisane chyba w Księdze Wyjścia ale dokładnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj się chyba jeszcze nie wypowiadałem. Cóż, te wszystkie UFO to po prostu strasznie drogie samoloty rządowe, które są testowane. Kosmici nimi na Ziemi nie latają, tylko ludzie. ;-)
Czy wierzę w duchy? Tak, bo wtedy świat wydaje się ciekawszy. Bo gdyby nie te wszystkie historie, byłoby o wiele nudniej na tym świecie. Ale nawet tu nie o historyjki nie chodzi- słyszałem wiele pogłosek na temat "przezroczydtych", który nawiedzają domy, ponieważ wciąż czegoś poszukuja, lub próbują naprawić swój błąd. Wierzę w to, choć nikt nie sprawdzi tego, czy jest to prawdziwe, czy też to głupie wymysły. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w zjawiska paranormalne wierzę. UFO, wizje, duchy, medycyna naturalna, lewitacja, podróże poza ciałem, telekineza, przepowiednie i wyrocznie. Tylko jest jedno "ale": nie ma to nic wspólnego z bogiem. Od małego byłem wychowywany w tym przeświadczeniu i tego się trzymam:p (ojciec bawi się Rei Ki, ciotka tarotem, św. pamięci babcia radjoscezją, fajna familia nie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 21:26, Xarg napisał:

Osobiście w zjawiska paranormalne wierzę. UFO, wizje, duchy, medycyna naturalna, lewitacja,
podróże poza ciałem, telekineza, przepowiednie i wyrocznie. Tylko jest jedno "ale": nie ma
to nic wspólnego z bogiem. Od małego byłem wychowywany w tym przeświadczeniu i tego się trzymam:p
(ojciec bawi się Rei Ki, ciotka tarotem, św. pamięci babcia radjoscezją, fajna familia nie?)


Ekhm...

No chyba nic wspólnego z Bogiem mieć nie może jeśli mnie pamięć nie myli to wiara w duchy itp jest niezgodna z Doktryną Kościoła. Ale oczywiście mogę się mylić, często mi się to zdarza...Jestem w końcu człowiekiem:)

Gratuluję rodzinki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 09:28, michał 012 napisał:

Ja nie wierze w duchy , ale UFO może istnieć , są na to dowody np : znaki na polach ;-)



No tak UFO może zostawiać znaki na polach.

A gdy idziesz sobie w nocy i nagle słyszysz płacz dziecka czy coś w tym rodzaju to co?:)
Albo nagle w miejscu gdzie przed chwilą nikogo nie było pojawia się jakaś postać i nagle znika?
Wydawało się? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 09:29, Khazi napisał:

> Ja nie wierze w duchy , ale UFO może istnieć , są na to dowody np : znaki na polach ;-)



No tak UFO może zostawiać znaki na polach.

A gdy idziesz sobie w nocy i nagle słyszysz płacz dziecka czy coś w tym rodzaju to co?:)
Albo nagle w miejscu gdzie przed chwilą nikogo nie było pojawia się jakaś postać i nagle znika?
Wydawało się? Wątpię.

Fakt ale niektórzy powiedzą ci tylko że to był tylko wiatr albo ci sie zdawało więc i tak przegrasz. Dopóki naukowcy nie znajdą dowodu materialnego to będą uważać to za kłamstwo. A co do znaków na polach to jest właśnie jedyny dowód ale niektórzy ludzie robią niektóre znaki. Nie mówie że wszyscy ale tylko część jest nieprawdziwa a reszta to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2008 o 09:08, Khazi napisał:


Ekhm...

No chyba nic wspólnego z Bogiem mieć nie może jeśli mnie pamięć nie myli to wiara w duchy itp
jest niezgodna z Doktryną Kościoła. Ale oczywiście mogę się mylić, często mi się to zdarza...Jestem
w końcu człowiekiem:)

Boga ja nie miałem na myśli w ramach kościoła. Cala biblia była układana pod politykę ówczesnego kościoła (np. sprawa z ew. Judasza). Tak samo biblii nie można brać pod uwagę jako dokument historyczny potwierdzający "wyczyny" Jezusa.

Dnia 20.01.2008 o 09:08, Khazi napisał:

Gratuluję rodzinki;)

Tyż jestem dumny ;)


Boga ja nie miałem na myśli w ramach kościoła. Cala biblia była układana pod politykę ówczesnego kościoła (np. sprawa z ew. Judasza). Tak samo biblii nie można brać pod uwagę jako dokument historyczny potwierdzający "wyczyny" Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2008 o 10:47, Xarg napisał:

Boga ja nie miałem na myśli w ramach kościoła. Cala biblia była układana pod politykę ówczesnego
kościoła (np. sprawa z ew. Judasza). Tak samo biblii nie można brać pod uwagę jako dokument
historyczny potwierdzający "wyczyny" Jezusa.



Rozumiem. Przepraszam za moje błędne rozumowanie:)

Dnia 20.01.2008 o 10:47, Xarg napisał:

Fakt ale niektórzy powiedzą ci tylko że to był tylko wiatr albo ci sie zdawało więc i tak przegrasz. Dopóki naukowcy nie znajdą dowodu materialnego to będą uważać to za kłamstwo.


Prawda. Zawsze trza opinii tych co się niby na wszystkim znają... Jakby ludzie nie potrafili odnaleźć w sobie choć odrobiny indywidualności w wierze:)

Dnia 20.01.2008 o 10:47, Xarg napisał:

A co do znaków na polach to jest właśnie jedyny dowód ale niektórzy ludzie robią niektóre znaki. Nie mówie że wszyscy ale tylko część jest nieprawdziwa a reszta to prawda.



Tak prawda robią ludzie też takie znaki... Ale są dosyć proste. Według mnie łatwo rozpoznać czy to "fejk" czy nie:) Znaki pozostawione przez obcych są zazwyczaj pieruńsko skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 13:05, Khazi napisał:

Tak prawda robią ludzie też takie znaki... Ale są dosyć proste. Według mnie łatwo rozpoznać
czy to "fejk" czy nie:) Znaki pozostawione przez obcych są zazwyczaj pieruńsko skomplikowane.

Niekoniecznie ale przeważnie tak są skomplikowane ale ludzie też potrafia zrobić takie nawet bardziej skomplikowane od tych "prawdziwych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2008 o 13:08, ziomal1234 napisał:

Niekoniecznie ale przeważnie tak są skomplikowane ale ludzie też potrafia zrobić takie nawet
bardziej skomplikowane od tych "prawdziwych"



Potrafią. Ale nie raz widziano dziwne światła które po chwili znikały, gdzieś miałem filmik pokazujący zboże i jakieś pieruńsko szybkie światełko pomyka sobie po nim robiąc znaki.

Troszkę to sztucznie wyglądało co skłania do tego by uważać to za fejka:) Ale... Zawsze coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duchy istnieją tylko nie wszyscy zostali wybrani aby je zobaczyc. Mówiąc że duchy nie istnieją zaprzeczamy chrześcijaństwu. Przecierz nawet podczas modlitwy mówimy " świętych obcowanie " a świeci to ci którzy dostali się do nieba. Duchy pojawiają się, bo proszą o modlitwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować