Zaloguj się, aby obserwować  
NecroVisioneR

Wiedźmin ksiażki Andrzeja Sapkowskiego co o nich sądze?

241 postów w tym temacie

Wczoraj z biblioteki wypożyczyłem "Krew Elfów" A. Sapkowskiego. Super książka! Wciąga jak nie wiem. :]
Ostatnio tak dobrze mi się czytało opowiadania o Conanie Barbarzyńcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe o kurde tylko się nie śmiejcie ze mnie:D Ostatnio na historii omawialiśmy Bitwę o Warszawę tzw Cud nad Wisłą no i koleżanka z klasy przedstawiała nam przebieg bitwy. Gdy tak wymieniała jakie oddziały i dywizje wchodziły w skład wojsk polskich i wymieniała ich dowódców to przypomniała mi się lekcja historii w Nilfgaardzie:D To chyba Nimue się tam uczyła (chodzi mi o tą szkołę dla oficerów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyporzyczyłem sobie właśnie w bibliotece "Ostatnie Życzenie" i jestem już w połowie,al emam pytanko-Cała saga o Wiedźminie jest to tylko zbiór opowiadań wiedźmińskich czy są to opowiadania,które się łącza jakoś fabularnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wyporzyczyłem sobie właśnie w bibliotece "Ostatnie Życzenie" i jestem już w połowie,al
> emam pytanko-Cała saga o Wiedźminie jest to tylko zbiór opowiadań wiedźmińskich czy są
> to opowiadania,które się łącza jakoś fabularnie?

Najpierw masz "Ostatnie życzenie", potem "Miecz Przeznaczenia" - i to są opowiadania. Potem od "Krwi Elwów" masz połączone fabularnie 5 tomów książek:) Opowiadania to taki wstęp jakby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest genialna książka:D A czy to nie jest pierw miecz przeznaczenia?A poza tym gdybym ja spotkał Andrzeja Sapkowskiego bym się go spytał czy by nie napisał kolejnej części ale tym razem o tym jak Wiedźmini znaleźli Geralta i go wzięli do Kaer Moren :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaczęło się od opowiadania "Wiedźmin" dołączonym do gry Wiedźmin - Edycja Rozszerzona. Postanowiłem wypożyczyć z biblioteki "Krew Elfów" i powiem jedno: ostatnio tak się bawiłem przy opowiadaniach Roberta E. Howarda o Conanie Cymmeryjczyku. Geralt z Rivii i Conan Barbarzyńca - moi dwaj ulubieni herosi. :'']

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 22:37, Sareth14 napisał:

Dla mnie to jest genialna książka:D A czy to nie jest pierw miecz przeznaczenia?A

Miecz Przeznaczenia to zbiór opowiadań, tak samo jak Ostatnie Życzenie.

Dnia 19.10.2008 o 22:37, Sareth14 napisał:

poza tym gdybym ja spotkał Andrzeja Sapkowskiego bym się go spytał czy by nie napisał
kolejnej części ale tym razem o tym jak Wiedźmini znaleźli Geralta i go wzięli do Kaer
Moren :P

Najlepiej pograj w Wiedźmina ;).

PS: Gdybym ja spotkał Sapkowskiego, to... bym mu się tylko ukłonił, może nawet podziękował, za wspaniałe przygody, jakie dzięki niemu przeżyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina grałem przeszedłem teraz próbuje w ER :) Dokładnie zgadzam się z tobą,tez bym się ukłonił aż to stóp^^,bym dziękował że stworzył Wiedźminów (Prawdę mówiąc to on stworzył nową rasę:D) i sagę o Geralcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że AS pisze świetnie, często nas zaskakuje :D Szczególnie mi się podoba język jakiego używa , oraz wulgaryzmy. Lubie dzieła które są brutalne, pełne seksu i przemocy. Bo przecież bez tego świat jest cukierkowy i wspaniały. A tak nie powinno być. Czasami jednak można się zanudzić przy wiedźminie, są takie fragmenty gdzie po prostu człowiek się męczy, ale jak się już przez nie przebrnie i natrafi na ciekawy odcinek to jest zajebiście. No i człowiek uświadamia sobie że warto było się pomęczyć. Ogólnie wszystkich zachęcam do czytania książek o Wiedźminie. Są boskie! Szczególnie "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chcę przeczytać inne książki ASa ale nie wiem od czego zacząć:/ Myślałem o tej trylogii ale nie wiem co po kolei czytać i czy nie ma jakiegoś uzupełnienia do tej książki jak np dodatkowe opowiadania do wiedźmina jak np to mówiące jak poznali się rodzice Geralta. Które książki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prócz dwóch tomów opowiadań i pięciu tomów sagi są chyba jeszcze dwa opowiadania wiedźmińskie...
"Droga, z której się nie wraca" - o kościeju i przypuszczalnie rodzicach Geralta.
"Coś się kończy, coś się zaczyna" - niestety nie czytałem, ale wiem, że też w świecie Wiedźmina.

Oba te opowiadania są w książce "Coś się kończy, coś się zaczyna", która zawiera jeszcze 6 innych(nie wiedźmińskich) opowiadań Sapkowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 16:28, Lfdracon napisał:

Prócz dwóch tomów opowiadań i pięciu tomów sagi są chyba jeszcze dwa opowiadania wiedźmińskie...
"Droga, z której się nie wraca" - o kościeju i przypuszczalnie rodzicach Geralta.

Hmm, myślałem, że jest tylko o rodzicach Geralta a tu jeszcze o Kościeju... Czyżby ten z gry?

Dnia 21.12.2008 o 16:28, Lfdracon napisał:

"Coś się kończy, coś się zaczyna" - niestety nie czytałem, ale wiem, że też w świecie
Wiedźmina.

>
Jeśli dobrze pamiętam to jest to alternatywne zakończenie sagi, jednak nie należy tego traktować nawet w taki sposób. Sam AS mówił, że napisał je wyłącznie na prośbę fanów:)
BTW te opowiadania chyba można ze free ściągnąć z neta...

Dnia 21.12.2008 o 16:28, Lfdracon napisał:

Oba te opowiadania są w książce "Coś się kończy, coś się zaczyna", która zawiera jeszcze
6 innych(nie wiedźmińskich) opowiadań Sapkowskiego.

***
A orientujesz się może w jego innych książkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 18:08, THE WITCHER1990 napisał:

Hmm, myślałem, że jest tylko o rodzicach Geralta a tu jeszcze o Kościeju... Czyżby ten z gry?

Raczej w drugą stronę: to ten z gry powstał w oparciu o to opowiadanie :P

Dnia 21.12.2008 o 18:08, THE WITCHER1990 napisał:

A orientujesz się może w jego innych książkach?

Wiem jeszcze tylko o trylogii husyckiej(Lux perpetua, Boży bojownicy, Narrenturm), niestety nie czytałem.

A niektóre opowiadania, owszem, można znaleźć w całości na http://sapkowski.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko-Czytałem "Miecz przeznaczenia" i doszłedłem do rozdziału "Coś więcej",dalej niech czytają ci co książkę skończyli :).

Spoiler

Otóż Yorga powiedział Geraltowi gdzie jest obelisk z imionami 14 czarodziejów,którzy zgineli podczas bitwy z Nifaalgardem.Jest tam zapisana też Triss Merigold,i tu nasuwa mi się pyatnie-Czy gra jest na podstawie książki,czy dzieje się w trakcie,którejś części serii,skoro Triss w grze żyje?Gerelt mówił jeszcze,że rok temu był gdzies na północy,co to było włąśnie za miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 12:02, Revar napisał:

Mam pytanko-Czytałem "Miecz przeznaczenia" i doszłedłem do rozdziału "Coś więcej",dalej
niech czytają ci co książkę skończyli :).

Spoiler

Otóż Yorga powiedział Geraltowi gdzie jest
obelisk z imionami 14 czarodziejów,którzy zgineli podczas bitwy z Nifaalgardem.Jest tam
zapisana też Triss Merigold,i tu nasuwa mi się pyatnie-Czy gra jest na podstawie książki,czy
dzieje się w trakcie,którejś części serii,skoro Triss w grze żyje?Gerelt mówił jeszcze,że
rok temu był gdzies na północy,co to było włąśnie za miejsce?



Spokojnie nie wyrywaj się. Czytaj a się dowiesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie doczytałem jeszcze do tego momentu ale, zacznijmy od tego, że sam autor książki powiedział - gra nie jest ani kontynuacją książki, ani nie zlepia się z fabułą książkową. Jest to po prostu osobny scenariusz na motywach książkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 12:17, Damianuss1 napisał:

Co prawda nie doczytałem jeszcze do tego momentu ale, zacznijmy od tego, że sam autor
książki powiedział - gra nie jest ani kontynuacją książki, ani nie zlepia się z fabułą
książkową. Jest to po prostu osobny scenariusz na motywach książkowych.

Czyli można uznać,że jest to osbony scenariusz "wlepiony" w książkowe odpwiadania.I kolejne pytanko-2 pierwsze części to zbiór opowiadań wiedźmińskich,a reszta to już opowiadania zlepione fabularnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 12:22, Revar napisał:

Czyli można uznać,że jest to osbony scenariusz "wlepiony" w książkowe odpwiadania.I kolejne
pytanko-2 pierwsze części to zbiór opowiadań wiedźmińskich,a reszta to już opowiadania
zlepione fabularnie?


Czytaj, a wszystko się wyjaśni ;) Reszta to Saga w pięciu księgach, dłuuuga powieść bym rzekł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 12:22, Revar napisał:

> Co prawda nie doczytałem jeszcze do tego momentu ale, zacznijmy od tego, że sam
autor
> książki powiedział - gra nie jest ani kontynuacją książki, ani nie zlepia się z
fabułą
> książkową. Jest to po prostu osobny scenariusz na motywach książkowych.
Czyli można uznać,że jest to osbony scenariusz "wlepiony" w książkowe odpwiadania.I kolejne
pytanko-2 pierwsze części to zbiór opowiadań wiedźmińskich,a reszta to już opowiadania
zlepione fabularnie?


Tak te 13 nowel to taki wstęp:"Gromadził (Sapkowski) plejadę niezwykłych bohaterów, rysował mapę zwaśnionych królestw, krzyżujących się namiętności i interesów. Prawdziwa walka o kształt i losy tego świata zaczyna się dopiero teraz"
Powyższy tekst przepisałem z tyłu okładki pierwszej części Sagi "Krew Elfów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować