Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2006 o 15:38, elTadziko napisał:

Ja ostatnio wziąłem się za "Pieśń Lodu i Ognia" Martina. Jak na razie składa się ona z 4 części

3 tom jest podzielony na pol, ostanio w polse wyszla 1 czesc 4 tomu... ;p

Dnia 09.07.2006 o 15:38, elTadziko napisał:

A ja po "Piesni" zamierzam zając sie Malazjańską Księgą Poległych". Słyszałem o niej naprawdę
wiele dobrych opinii.


obie sagi sa super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Za kolejnoscia. Dziekuje Araondoionowi za sage Martina. Przekonales mnie. Generale Kenobi. Z ta obiektywnoscia Eriksona nie do konca racje masz. Oblezenie Capustanu np?? Sadzisz, ze autor obiektywny byl?? Sadzisz,ze ktos z czytelnikow trzymal kciuki, zeby wygral Jasnowidz?? Ogolnie przez "Malazanska" przemknalem jak wicher. Az nadszedl V tom i tu zaczely sie schody. Czytam wlasnie "Przyplywy nocy - Misterny plan", w sumie to koncze juz ja czytac, i nic, absolutnie nic mi nie drgnelo nawet ;-) Licze na "Siodme zamkniecie", moze cos sie ruszy. Ogromnie wciaga saga, choc rzeczywiscie poczatkujacym nie polecam. Czy Ci ktorzy przeczytali nie maja wrazenia, ze wielowatkowosc ma swoje slabe strony?? Coltaine narodzil sie na nowo i co dalej z nim?? Skrobie ziemniaki w wickanskiej wiosce?? Co dalej z Dujekiem bedzie?? Z Kalamem i Podpalaczami?? Duker juz do konca bedziel pil piwko w Darudzystanie?? Rozumiem, ze wszystkich watkow nie sposob zakonczyc. Ale moze chociaz te wazniejsze sie uda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 13:10, milus1976 napisał:

Witam wszystkich. Za kolejnoscia. Dziekuje Araondoionowi za sage Martina.

Nie ma za co :) heh mam do przeczytania cala Uczte dla Wron ;)

Co do Eriksona, jak skoncze Inne Pieśni Dukaja to zabieram sie za Łowcow Kosci - kolejny tom Eriksona, btw. mi Przyplywy Nocy bardzo sie podobaly np. Tehol i Bugg, troche inny klimat niz pozostale czesci, z poczatku tez jakos mi nie pasowalo ale pozniej stwierdzielm, ze jednak swietne ;), ale jeszcze bardziej licze na Łowcow Kosci, recenzja Shadowmage "Najnowsza książka Eriksona jest w mojej opinii jedną z najlepszych w cyklu." -> http://katedra.nast.pl/artykul/1517/Erikson-Steven-%A3owcy-ko%B6ci/ .

IMO Erikson dokonczy zdecydowana wiekszosc watkow, nawet tych pomniejszych, on czesto otwiera nowe sciezki by niespodziewanie je zakonczyc ;)
z recenzji Łowcy Kosci:
"To zdecydowanie za wcześnie, by można było mówić o podsumowaniach, ale wątki zaczynają się łączyć, a przed czytelnikiem wreszcie w pełni rysuje się ogromna skala wydarzeń, jaką przedstawia autor."

po drugie ma jeszcze czas:
1. Gardens of the Moon
2. Deadhouse Gates
3. Memories of Ice
4. House of Chains
5. Midnight Tides
6. The Bonehunters
7. Reaper''s Gale
8. Toll the Hounds
9. Dust of Dreams
10. The Crippled God

***
Ostatnio zakupilem Wieki Światła - słyszalem same pozytywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 15:53, Araondoion napisał:

> Witam wszystkich. Za kolejnoscia. Dziekuje Araondoionowi za sage Martina.
Nie ma za co :) heh mam do przeczytania cala Uczte dla Wron ;)

Co do Eriksona, jak skoncze Inne Pieśni Dukaja to zabieram sie za Łowcow Kosci - kolejny tom
Eriksona, btw. mi Przyplywy Nocy bardzo sie podobaly np. Tehol i Bugg, troche inny klimat niz
pozostale czesci, z poczatku tez jakos mi nie pasowalo ale pozniej stwierdzielm, ze jednak
swietne ;), ale jeszcze bardziej licze na Łowcow Kosci, recenzja Shadowmage "Najnowsza książka
Eriksona jest w mojej opinii jedną z najlepszych w cyklu." -> http://katedra.nast.pl/artykul/1517/Erikson-Steven-%A3owcy-ko%B6ci/
.

IMO Erikson dokonczy zdecydowana wiekszosc watkow, nawet tych pomniejszych, on czesto otwiera
nowe sciezki by niespodziewanie je zakonczyc ;)
z recenzji Łowcy Kosci:
"To zdecydowanie za wcześnie, by można było mówić o podsumowaniach, ale wątki zaczynają się
łączyć, a przed czytelnikiem wreszcie w pełni rysuje się ogromna skala wydarzeń, jaką przedstawia
autor."

po drugie ma jeszcze czas:
1. Gardens of the Moon
2. Deadhouse Gates
3. Memories of Ice
4. House of Chains
5. Midnight Tides
6. The Bonehunters
7. Reaper''s Gale
8. Toll the Hounds
9. Dust of Dreams
10. The Crippled God

***
Ostatnio zakupilem Wieki Światła - słyszalem same pozytywy.

No serdecznie dziekuje. Caly czas sadzilem, ze Przyplywy to ostatni tom. W necie jakos nie znalazlem informacji o kolejnych a moze slabo szukalem. Teraz juz spokojny jestem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 21:01, milus1976 napisał:

No serdecznie dziekuje. Caly czas sadzilem, ze Przyplywy to ostatni tom. W necie jakos nie
znalazlem informacji o kolejnych a moze slabo szukalem. Teraz juz spokojny jestem. Pozdrawiam

Erikson ma podpisana umowe na 10 tomow :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 13:10, milus1976 napisał:

Z ta obiektywnoscia Eriksona nie do konca racje masz. Oblezenie Capustanu
np?? Sadzisz, ze autor obiektywny byl?? Sadzisz,ze ktos z czytelnikow trzymal kciuki, zeby
wygral Jasnowidz??


Prawda, niektore wojny czy dzialania prowadzone w ksiazce sa "czarno-biale", ale jest wiele sytuacji gdzie nie wiemy po czyjej stronie kto jest (czy to cale grupy ludzi (armie, miasta) czy pojedzyncze jednostki), chocby taki pierwszy tom, mamy 3 frakcje: Imperium, Darudzystan i Odprysk Ksiezyca, przez wiekszosc czasu kazda grupa ma swoje wlasne cele i wyglada na to ze nie interesuja je inne strony konfliktu (miasto sie broni, imperium je atakuje a Anomander pokazuje ze ma gdzies miasto, potrzebuje tylko jego wsparcia), ale kazda z tych stron ma swoje wlasne historie poboczne przez co bardziej sie z nimi utozsamiamy. Pod koniec pierwszego tomu myslalem "kurde, ktoras ze stron musi przegrac i prawdopodobnie umrzec, cholera jasna, ktorej z nich najbardziej by mi brakowalo.......", podobna sytuacja jest z buntem sha''ik, pol ksiazki opowiadania o tym jak grupa ludzi ktorych zaczynam lubic idzie sciezka ktora prowadzi ich w druga strone konfliktu co inni bohaterowie ksiazki. Drugim przykladem takie bohatera jest Kotylion, na samym poczatku nie wydal mi sie pozytywna postacia, wybic taki kawal ludzi, porwac cialo kolejnego czlowieka. Pozniej staje sie bohaterem neutralnym, potem coraz bardziej pozytywnym, kiedy w momencie kiedy myslimy ze jest on najwazniejsza postacia poo stronie "dobra" nagle wystarcza 3 strony opisow, wydarzen i dialogow i juz nie jestesmy tego tacy pewni

Dnia 23.07.2006 o 13:10, milus1976 napisał:

Ogolnie przez "Malazanska" przemknalem jak wicher. Az nadszedl V tom i tu
zaczely sie schody. Czytam wlasnie "Przyplywy nocy - Misterny plan", w sumie to koncze juz
ja czytac, i nic, absolutnie nic mi nie drgnelo nawet ;-) Licze na "Siodme zamkniecie", moze
cos sie ruszy.


Ja tez przez nia przemknalem, czytalem na necie rozne recenzje roznych sag i jakos moj wybor padl na Malazanska (ktokolwiek o niej nie pisal to sie zachwycal :D). Kupilem pierwszy tom......i 2 miesiace pozniej mialem juz w domu wszystkie i siedzialem na necie i szukalem kiedy wyjda Lowcy Kosci. Teraz wlasnie czytam drugi tom Lowcow, dzisiaj sie w niego wyposazylem, pierwszy tom wspanialy, podtrzymujace wszystkie zalety poprzednich

Dnia 23.07.2006 o 13:10, milus1976 napisał:

Ogromnie wciaga saga, choc rzeczywiscie poczatkujacym nie polecam.


Zgadzam sie w stuprocentach

Dnia 23.07.2006 o 13:10, milus1976 napisał:

Czy Ci ktorzy przeczytali nie maja wrazenia, ze wielowatkowosc ma swoje slabe strony?? Coltaine narodzil
sie na nowo i co dalej z nim?? Skrobie ziemniaki w wickanskiej wiosce?? Co dalej z Dujekiem
bedzie?? Z Kalamem i Podpalaczami?? Duker juz do konca bedziel pil piwko w Darudzystanie??


To jest rzeczywiscie troszke wkurzajace, choc to lubie, nigdy nie wiadomo co sie stanie. Nie ma pewnosci czy bohater pojawi sie w nastepnym tomie, czy zginie, czy sie odrodzi, czy sie okaze ze tak naprawde nie zginal.

Dnia 23.07.2006 o 13:10, milus1976 napisał:

Rozumiem, ze wszystkich watkow nie sposob zakonczyc. Ale moze chociaz te wazniejsze sie uda.


Mozesz miec pewnosc ze co wazniejsze i ciekawsze znajda swoje zakonczenie :), albo beda sie dalej ciagnac i przeplatac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 21:29, General Kenobi napisał:

Mozesz miec pewnosc ze co wazniejsze i ciekawsze znajda swoje zakonczenie :), albo beda sie
dalej ciagnac i przeplatac


taaa Paul Kearney fajnie to ujal we wstepie do Zdrowych Zwlok:
"Czytając Eriksona, człowiek odnosi w pierwszej chwili wrażenie, że autor spłoszył zająca dla samej zabawy, że jakiś pomysł, wizja albo postać odwróciły jego uwagę od zasadniczego wątku opowieści. Potem jednak widzimy przed sobą całe stado zajęcy, a pod koniec autor chwyta wszystkie z powrotem do worka i okazuje się, że od samego początku wiedział, dokąd zmierza. W jego wykonaniu wydaje się to łatwe, ale to złudne wrażenie."
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/steven_erikson/zdrowe_zwloki/fragment

btw. juz jest w ksiegarniach polska 2 czesc Łowcow? Nie mialem okazji byc w ksiegarni a na stronie MAGa nic nie widze i zamowic tez nie mozna, ze zostala juz wydana, co prawda na chwile odstapilem od Eriksona i zaczalem Inne Piesni Dukaja ale zaraz po tym siadam do Łowcow Kosci (ponoc jedna z najlepszych czesci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 23:04, Araondoion napisał:

btw. juz jest w ksiegarniach polska 2 czesc Łowcow?


Powinna być. W piątek dostałem SMS od znajomego księgarza, że w sobotę lub dziś dostanie, więc sądzę że warto sie wybrać na zakupy. Skoro mała ksiegarnia ma mieć, więc w dużych sieciach (Empik) też powinna być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 08:07, Chaszu napisał:

Powinna być. W piątek dostałem SMS od znajomego księgarza, że w sobotę lub dziś dostanie, więc
sądzę że warto sie wybrać na zakupy. Skoro mała ksiegarnia ma mieć, więc w dużych sieciach
(Empik) też powinna być.

w Poznaniu Empik mnie rozbraja, chcialem kupic w dniu premiery "Blizne" to nie mieli, bylem w jakiejs ksiegarni - mieli ;) Tylko w Empiku nie bylo :P

A czy wznowienie "Tigany" nie mialo wyjsc razem 2 czescia Lowcow? Jakby ktos cos wiedzial o tej sprawie to neich sie ta informacja o tym podzieli ze mna :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 09:10, Araondoion napisał:

w Poznaniu Empik mnie rozbraja, chcialem kupic w dniu premiery "Blizne" to nie mieli, bylem
w jakiejs ksiegarni - mieli ;) Tylko w Empiku nie bylo :P


Empik w wykładaniu ksiązek to "mistrz świata", we Wrocławiu w megastore trzeba sie mocno naszukać by coś nowego znaleźć. Już tam nie kupuję.

Dnia 31.07.2006 o 09:10, Araondoion napisał:

A czy wznowienie "Tigany" nie mialo wyjsc razem 2 czescia Lowcow? Jakby ktos cos wiedzial o
tej sprawie to neich sie ta informacja o tym podzieli ze mna :P


Tigana zapowiedziana jest na 4 sierpnia, więc jeszcze klika dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerobiłem sagę Wiedźmina i IMHO za najlepszą uważam "Chrzest Ognia" (za drużynę jaką ze świecą szukać, zwłaszcza za Feldmarszałka Dudę i Regisa :).
Co do książek Salvatore''a to najlepsza Trylogia Mrocznego Elfa, zdecydowanie najbardziej wciągająca. Została mi jeszcze trzecia część do skombinowania. "Krain Podmroku" raczej nie polecam, ale też nie są złe. Zbiór kilku dobrych, acz nie wybitnych opowiadanek osadzonych w chyba najciekawszym świecie jakim jest Podmrok. Jak przeczytam "Morze Mieczy" i "Bezgłośną Klingę" to się o nich wypowiem...

PS. Czytał ktoś "Tysiąć Orków" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 01:59, DevilFish napisał:

Co do książek Salvatore''a to najlepsza Trylogia Mrocznego Elfa, zdecydowanie najbardziej wciągająca.
Została mi jeszcze trzecia część do skombinowania. "Krain Podmroku" raczej nie polecam, ale
też nie są złe. Zbiór kilku dobrych, acz nie wybitnych opowiadanek osadzonych w chyba najciekawszym
świecie jakim jest Podmrok. Jak przeczytam "Morze Mieczy" i "Bezgłośną Klingę" to się o nich
wypowiem...

PS. Czytał ktoś "Tysiąć Orków" ?


Z Salvatore to moze Ojczyzna sie wybijala, reszta to zwykła sieczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 11:01, Araondoion napisał:

Jestem zaledwie po 200 stronach "Łowców Kości" Eriksona. Czyta sie po prostu super, gorąco
polecam :)

Byle od tego nie zaczynać bo to na razie ostatnia część ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 21:02, Puszkin napisał:

A czy ktoś może czytał Śmierć Bogów Pierumowa ?? :>

Beznadzieja - fizyka świata tak pochrzaniona że nie wiadomo co gdzie jak i dlaczego. Poza tym słabo napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 16:31, Clegan napisał:

Byle od tego nie zaczynać bo to na razie ostatnia część ;)

Dla mnie ta uwaga jest zbedna, poprzednie czesci mam za soba ;)
a czesci bedzie 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować