Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2009 o 09:05, Pile napisał:

Co wy na te pegi tak nawalacie. Są według mnie bardzo dobrym pomysłem. Jak jest np. niezbyt
dobrze znający się na grach człowiek to nie musi np. na temat danej gry szukać informacji.
Tylko ogląda znaczek i wie czy ta gra nadaje się dla jego syna ;]
Oczywiście pegi to sprawa umowna, a poza tym pojęcie dojrzałości po kątem wieku też jest
względne. Wiadomo że może być "normalny" 12 latek i porąbany 18 latek. Ja tam w gry gram
od dziecka i na pegi nie zwracam uwagi ;] Jeszcze nie jestem mordercą. czyli chyba wszystko
ze mną ok :-)


tylko że te PEGI ma jakieś dziwne kryteria oceniania: znalazłem gre +3 a nije występuje słowo dz****
i gry +16, +18 które są oceniane bez sensu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 10:22, Peter44 napisał:

> Co wy na te pegi tak nawalacie. Są według mnie bardzo dobrym pomysłem. Jak jest
np. niezbyt
> dobrze znający się na grach człowiek to nie musi np. na temat danej gry szukać informacji.

> Tylko ogląda znaczek i wie czy ta gra nadaje się dla jego syna ;]
> Oczywiście pegi to sprawa umowna, a poza tym pojęcie dojrzałości po kątem wieku
też jest
> względne. Wiadomo że może być "normalny" 12 latek i porąbany 18 latek. Ja tam w
gry gram
> od dziecka i na pegi nie zwracam uwagi ;] Jeszcze nie jestem mordercą. czyli chyba
wszystko
> ze mną ok :-)

tylko że te PEGI ma jakieś dziwne kryteria oceniania: znalazłem gre +3 a nije występuje
słowo dz****
i gry +16, +18 które są oceniane bez sensu!!!



Dlatego pegi uważam jedynie za pomoc dla niezorientowanych. Bo nawet początkowy gracz chyba będzie umiał sam dla sibie dostosować poziom rozrywki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic. Pamiętam pudełko któregoś z Championship Manager''ów na którym widniało +3. Yyy gra chyba trochę zbyt zaawansowana jak na trzy latka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 17:24, dizzy1942 napisał:

To jeszcze nic. Pamiętam pudełko któregoś z Championship Manager''ów na którym widniało
+3. Yyy gra chyba trochę zbyt zaawansowana jak na trzy latka? ;)


No tak ale nie występują tam żadne treści,które mogły by, hmm... speszyć(?) 3-latka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nigdy nie przestrzegałem i mam normalną psychike itp Dlatego nie rozumiem sytuacji gdzie zwala się na gry komputerowe i ich przemoc ze względu na popełnione przestępstwo . To jest raczej problem z psychiką tej osoby a nie grami ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 11:38, karoltcz napisał:

W Polsce nikt tego nie przestrzega . W sklepie komputerowym np. GTA sprzedadzą każdemu
!


Hah. Masz całkowitą racje. Ostatnio jak byłem w sklepie komputerowym pewien dziadek pytał się o wymagania sprzętowe GTA IV dla swego 11-letniego wnuczka bo se zażyczył taki prezent ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 11:38, karoltcz napisał:

W Polsce nikt tego nie przestrzega . W sklepie komputerowym np. GTA sprzedadzą każdemu
!


To nie prawda... w Warszawie przestrzegają, chyba, że zamawiasz grę przez internet. Sam byłem świadkiem odebrania nieletnim gier przy kasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI? Nie przestrzegam. Według mnie te ograniczenia są sztuczne i tyle. Jeżeli chcę zagrać w daną grę, i czuję że już dorosłem do grania w takie pozycje to nic nie stoi mi na drodze. A poza tym, czy kupując grę w sklepie sprzedawca sprawdza czy masz (powiedzmy) 16 lat? Raczej nie, więc...

Shelazar - nie spotkałem się z taką reakcją. Chyba tyko w sotlicy próbują jakoś się do tego stosować, ale przecież można przez internet zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na mój wiek (16 lat) w sumie mało jest gier w kategorii dla mnie "niedozwolonej". Chociaż w sumie San Andreas dostało "osiemnastkę", a właśnie tą grę pokochałem. Poza tym racja, że niektóre klasyfikacje są nieadekwatne od realiów danej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zakupilem Crysisa. Gosc zatrzymal mnie przy kasie (mam 14lat) a gra 16+. Postanowilem podejsc do sprawy dyplomatycznie, ale nie wyszlo. Mowilem ze gralem w takie gry i ze jak teraz nie kupie to przyjde z mama. Gosc mi nie uwierzyl najwidoczniej. Moja mama przyszla i kupila za moja kase ;) i mu bylo lyso hehe pegi to shit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 21:56, GumiśIwo napisał:

W Toruniu na pewno nie przestrzegają praw PEGI. Ja kupuję tam gry od 8 roku życia (FPS,
RPG) i nic mi nie robią .


Bo to nie jest prawo, tylko zalecenie. PEGI jest systemem "dla rodziców", a nie ograniczeniem jak np. +18 dla alkoholu. Przestrzegać może każda osoba prywatnie/dopilnowywać mogą tego jej rodzice, a nie sprzedawcy, którzy ewentualnie mogą zwracać na to uwagę wg zaleceń np. pracodawcy. :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 15:22, Inki napisał:

A więc kto przestrzega PEGÓW ? Lub każdej innej formy kwalifikacji wiekowej gier komputerowych
.

Prosze mnie nie odsyłać do innych tematów o PEGI bo znalazłem te i prowadzone tam rozmowy
są na inny temat .

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9480&tpage=1 - "Pegi- od którego roku życia można
grać w jakąś gre, czy aby to się sprawdza?"

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15408#u_180 - "PEGI - zwykły marketing, czy ochrona
? "

Proszę bez postów w stylu : " Przestrzegam te do 16 lat bo tyle mam! :D " Piszesz tak
lub nie i powód . Prosze moderatorów o traktowanie takich postów jako spam.


Nie przestrzegam i nieznam osoby która to robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam, ale np. moja mama tak, znaczy mogę kupować już gry od 16+(mam 13) bez żadnych problemów, ale gdy rozchodzi się o 18+ to muszę się naprosić..... a i to nie zawsze pomaga. Ale pamiętam krok milowy w mojej dyplomatycznej karierze.... mama kupiła mi wiedzimna na urodziny(musiałem prosić ze 2 dni..) i od tego czasu jest trochę bardziej "elastyczna"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olewam.
Nie jestem z tych co są "role plejing" czyli nie wezmę noża albo siekierki i nie pójdę łowić potworów na ulicy.
Ale czasami jest problem w empiku podczas zakupów, kiedy pani się pyta czy mam 18 lat. Ja odpowiadam że nie, 15, ale jest ze mną osoba dorosła więc jest po problemie i tak mogę sunąć w takiego Feara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 18:17, neo117 napisał:

Nie przestrzegam i nieznam osoby która to robi


Bo też i PEGI nie jest do przestrzegania, a do informowania. Gdybyś podjął wysiłek i przeczytał post wyżej, nie wypisywałbyś tych piramidalnych głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest nic(odniosę się również do wieku). Byłem se w MM i tak patrze patrze sobie na te gry,czytam itd. ;) I coś kupowałem(to już troche temu było) i tak czekałem se przy kasie patrze,12 latek jakiś dumnie niesie gre i podchodzi do kasjerki,obok mama i tata z nim,zapłacili i wychodzą a co wyniósł chłopak dwunasto-letni? Gears of War które jest od 18+ lat. Achh...Świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam, ale jakoś głupio mi się robi, jak słyszę, że ośmiolatkowie rozmawiają, który to zabił więcej ludzi w GTA IV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować