Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gears of War - polska premiera 4 grudnia!

61 postów w tym temacie

No mnie też to pachnie jakąś ściemą. Jakie problemy z certyfikatem, jakie problemy niezależne od dystrybutora, skoro reszta świata (a przynajmniej większość) już gra? Czy CDP mogłoby to jakoś ciut szerzej wyjaśnić? Bo być może te "oskarżenia" są niesłuszne, ale napewno nie bezpodstawne - podstawy stwarza ten nius, który w obecnej treści wydaje się być mało wiarygodny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie już obchodzą tłumaczenia ze strony CDP o co chodzi i dlaczego tak się dzieje.

Najbardziej śmieszy mnie fakt, że informację o kolejnym opóźnieniu jako pierwsze podały "obce" serwisy...
CDP raczył to zakomunikować parę godzin później. Może dopiero wtedy przeczytali info o zmianie terminu na innej stronie ??

Grunt to być zorientowanym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekać bo gra jest niegrywalna przez ilość błędów a nie każdy bawi się w domowego informatyka i grzebie w plikach ;)
Przykładowe błędy z GoWa:
-problem z instalacją
-instalacja nawet do 6h(!)
-gra lubi się źle instalować gdy mamy poniżej 8gb na dysku C, nawet jeśli instalujemy na D...
-Runtime error w 1szym akcie - uniemożliwia dalszą grę, ZAWSZE będzie tutaj już wywalać. Trzeba ominąć kawałek aktu grzebiąc w plikach.
-Runtime error w 3cim akcje - JW
-znikające savy, bo tak, nawet będąc w końcówce savy mogą zniknąć - WSZYSTKIE i BEZPOWROTNIE
-cięcie gry w nielogicznych miejscach (np: podczas stania w miejscu dłuższy czas Oo)
- do tego pakiet błędów i crashów w losowych miejscach, czasem np: w menu gry, bądź przy odpalaniu, znikająca płyta dvd której nawet PC nie widzi i worek pozostałych błędów.
+gratis, oczywiście, problemy z Vistą+prockami x2 od AMD ;)

Polecam forum epica, tam nie ma `jak się grało` tylko `mam problem, nie mogę grać dalej`, `ma ktoś savy? moje znikły na hardzie`

"Związane jest to z tym, że gra Gears of War objęta jest programem Games for Windows, a to oznacza, że musi być poddana specjalnej weryfikacji, która gwarantuje m.in. bezproblemowe działanie programu."
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Czy trzeba coś dodawać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych problemów jest jeszcze trochę.....
Ale tam, dobrze nawet , że GoW''a z owymi problemami jeszcze nie dostaliśmy, bo byśmy mieli tutaj niezłe lanie na CDP jak to "schrzanił" grę..... -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest masa błędów, wypisałem te na które najczęściej natrafiałem jak szukałem rozwiązania problemów z runtime error w 1szym akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

Lepiej poczekać bo gra jest niegrywalna przez ilość błędów a nie każdy bawi się w domowego
informatyka i grzebie w plikach ;)
(...)

Jeśli faktycznie chodzi o poprawienie błędów i wydanie gry już spatchowanej (tak jak było np. z G3), to nie mam nawet cienia pretensji i jestem jak najbardziej za. Tylko że info podane przez CDP nie zawiera właśnie zbyt precyzyjnych informacji. Nie chodzi mi o listę błędów, tylko o zwykłe napisanie, że to przez np. podjęcie decyzji o wydaniu gry już poprawionej i stąd ta obsuwa. Informacja, że jest problem z certyfikatem nic tak naprawdę nie wyjaśnia, a wręcz powoduje zamieszanie i wąpienie w szczerość tych powodów, bo "inni certyfikat jakoś dostali".

Z innej beczki: Szkoda, że EK nie zawiera żadnych dodatków "elektronicznych", mam na myśli zwłaszcza film o powstawaniu gry. Tak czy i tak zamówiłem EK ( bo mam już taką słabość:P), ale żeby za taką cenę (180zł!) nie dać nawet głupiej płytki, która i tak istnieje, jest gotowa (dodawana do innych EK), nic tylko ja dodać... no brakuje mi tego i to bardzo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wierzę w gadkę CDP:
""Związane jest to z tym, że gra Gears of War objęta jest programem Games for Windows, a to oznacza, że musi być poddana specjalnej weryfikacji, która gwarantuje m.in. bezproblemowe działanie programu."

Nie uwierzę, bo GoW US ma problemy które po prostu uniemożliwiają ukończenie gry, a co dopiero szczegółowe testy Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 21:02, Selv napisał:

Osobiście nie wierzę w gadkę CDP:
""Związane jest to z tym, że gra Gears of War objęta jest programem Games for Windows, a to
oznacza, że musi być poddana specjalnej weryfikacji, która gwarantuje m.in. bezproblemowe działanie
programu."

Nie uwierzę, bo GoW US ma problemy które po prostu uniemożliwiają ukończenie gry, a co dopiero
szczegółowe testy Oo



To jest zwykly kant i tyle.
Ceryfikat Games for windows ma spelniac takie warunki aby otrzymac znaczek:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/bb173456.aspx

A GoW je juz spelnia bo jest wydany w innych krajach i ma juz znaczek Games for Windows.
Nie sadze aby lokalizacja potrzebowala kolejnej certyfikacji produktu. Bo CDP jest tylko wydawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2007 o 22:19, crypto.crk napisał:

To jest zwykly kant i tyle.
Ceryfikat Games for windows ma spelniac takie warunki aby otrzymac znaczek:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/bb173456.aspx

A GoW je juz spelnia bo jest wydany w innych krajach i ma juz znaczek Games for Windows.
Nie sadze aby lokalizacja potrzebowala kolejnej certyfikacji produktu. Bo CDP jest tylko wydawca.


Może jest to forum dotyczące bety?
Z tym znacznikem nie jest tak prosto. Obawiam się, że każda wersja musi przejść osobną weryfikację, a to ze wzg. na m. in. modyfikację instalatora (lokalizacja), która może spowodować jakieś problemy (przez np. przypadkowe uszkodzenie skryptu instalacyjnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

Lepiej poczekać bo gra jest niegrywalna przez ilość błędów a nie każdy bawi się w domowego
informatyka i grzebie w plikach ;)
Przykładowe błędy z GoWa:
-problem z instalacją
-instalacja nawet do 6h(!)
-gra lubi się źle instalować gdy mamy poniżej 8gb na dysku C, nawet jeśli instalujemy na D...
-Runtime error w 1szym akcie - uniemożliwia dalszą grę, ZAWSZE będzie tutaj już wywalać. Trzeba
ominąć kawałek aktu grzebiąc w plikach.
-Runtime error w 3cim akcje - JW
-znikające savy, bo tak, nawet będąc w końcówce savy mogą zniknąć - WSZYSTKIE i BEZPOWROTNIE
-cięcie gry w nielogicznych miejscach (np: podczas stania w miejscu dłuższy czas Oo)
- do tego pakiet błędów i crashów w losowych miejscach, czasem np: w menu gry, bądź przy odpalaniu,
znikająca płyta dvd której nawet PC nie widzi i worek pozostałych błędów.
+gratis, oczywiście, problemy z Vistą+prockami x2 od AMD ;)

Polecam forum epica, tam nie ma `jak się grało` tylko `mam problem, nie mogę grać dalej`, `ma
ktoś savy? moje znikły na hardzie`

"Związane jest to z tym, że gra Gears of War objęta jest programem Games for Windows, a to
oznacza, że musi być poddana specjalnej weryfikacji, która gwarantuje m.in. bezproblemowe działanie
programu."
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Czy trzeba coś dodawać? :D


Poza faktem, ze powtarzasz jakies farmazony to istotnie nic nie trzeba dodawac.

Ja nie mialem zadnego z wymienionych wyzej "problemow".

Co do premiery, to coz powiedziec. CDProjekt po raz kolejny dalo ciala. Jak zwykle gdy informacje sa niepochlebne, lub gdy luzie z CDP przylapywani sa na gadaniu glupot nikt z firmy nie raczy sie wypowiedziec (vide watek o GoW w sklepie gram.pl).

ogolnie zenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

Lepiej poczekać bo gra jest niegrywalna przez ilość błędów a nie każdy bawi się w domowego
informatyka i grzebie w plikach ;)
Przykładowe błędy z GoWa:

Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

-problem z instalacją
-instalacja nawet do 6h(!)

LOL umnie gra instalowała się z 45 minut,

Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

-gra lubi się źle instalować gdy mamy poniżej 8gb na dysku C, nawet jeśli instalujemy na D...

Tego nie będę komentował bo nie miałem czegoś takieg,o

Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

-Runtime error w 1szym akcie - uniemożliwia dalszą grę, ZAWSZE będzie tutaj już wywalać. Trzeba
ominąć kawałek aktu grzebiąc w plikach.
-Runtime error w 3cim akcje - JW

Chyba u ciebie bo ja tych błędów nie miałem, doszedłem aż do końcowego bossa,

Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

-znikające savy, bo tak, nawet będąc w końcówce savy mogą zniknąć - WSZYSTKIE i BEZPOWROTNIE

Wyłącz internet albo zmień na wersję Hiszpańską,

Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

-cięcie gry w nielogicznych miejscach (np: podczas stania w miejscu dłuższy czas Oo)

NIe sprawdzone,

Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

- do tego pakiet błędów i crashów w losowych miejscach, czasem np: w menu gry, bądź przy odpalaniu,

Nie umnie :P

Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

znikająca płyta dvd której nawet PC nie widzi i worek pozostałych błędów.

To użyj kraka, jak ci płytki czasem nie wykrywa, bo mi ciągle płytkę wykrywa XD

Dnia 22.11.2007 o 20:40, Selv napisał:

+gratis, oczywiście, problemy z Vistą+prockami x2 od AMD ;)

Polecam forum epica, tam nie ma `jak się grało` tylko `mam problem, nie mogę grać dalej`, `ma
ktoś savy? moje znikły na hardzie`

"Związane jest to z tym, że gra Gears of War objęta jest programem Games for Windows, a to
oznacza, że musi być poddana specjalnej weryfikacji, która gwarantuje m.in. bezproblemowe działanie
programu."
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Czy trzeba coś dodawać? :D


nie wiem może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OOO to będzie gra już sie nie mogę doczekać uuu :D:D może być konkret ale nie musi mam nadzieje ze nie zepsują jej bo była by kicha lekka ;/ :D ale i tak bede grał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować