Zaloguj się, aby obserwować  
Firnomir

The Orange Box...

522 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2008 o 10:42, Emillo2 napisał:

prawdopodobnie ze zbyt małej sprzedaży OB EA planuje na marzec sprzedaż oddzielnie Half-Life
2: Episode Two, Portal i Team Fortress 2,
pewnie żałuja, że nie wydali The Black Boxa, klienci nie są głupcami


Wątpie aby EA mogło w tym zakresie cokolwiek planować, oni jedynie są wydawcami tej gry i to chyba nawet nie wszędzie. Nawet jeśli, to obstawiałbym że te gry osobno wcale nie kosztowałyby aż tak taniej od Orange Boxa, zapewne wyszłoby na różnicę rzędu 20 zł. Pamiętaj, że gry wydawane przez EA należą do jednych z najdroższych :) Tak samo jak inni uważam, że HL2 i Ep1 zostały dodane do OB niejako "bonus", zupełnie gratisowo (z resztą po dopisaniu klucza nic nie stoi na przeszkodzie aby sprzedać HL2 i Ep1, z tym że oficjalnie jest to zabronione) i sam tych 110 zł jakie dałem za OB nie żałuję ani trochę, nawet pomimo tego że Ep2 kończy się w takim momencie i tak szybko, oraz tego że Portal to gra na 1 wieczór, a TF2 nie przypadł mi specjalnie do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 01:07, Sth`Devilish napisał:

Wątpie aby EA mogło w tym zakresie cokolwiek planować, oni jedynie są wydawcami tej gry
i to chyba nawet nie wszędzie. Nawet jeśli, to obstawiałbym że te gry osobno wcale nie
kosztowałyby aż tak taniej od Orange Boxa, zapewne wyszłoby na różnicę rzędu 20 zł. Pamiętaj,
że gry wydawane przez EA należą do jednych z najdroższych :) Tak samo jak inni uważam,
że HL2 i Ep1 zostały dodane do OB niejako "bonus", zupełnie gratisowo (z resztą po dopisaniu
klucza nic nie stoi na przeszkodzie aby sprzedać HL2 i Ep1, z tym że oficjalnie jest
to zabronione) i sam tych 110 zł jakie dałem za OB nie żałuję ani trochę, nawet pomimo
tego że Ep2 kończy się w takim momencie i tak szybko, oraz tego że Portal to gra na 1
wieczór, a TF2 nie przypadł mi specjalnie do gustu.


ja sobie nie wymyśliłem, że EA wyda osobno poszczególne gry, będą pod koniec marca (zawsze możliwy mały poślizg), mogą razem i więcej kosztować ale większość (ci co jeszcze nie kupili a i są tacy, którzy czekają na komplet z trzecią częścią) chce tylko Epizod 2. Piszesz ''''jedynie'''' wydawcami a co by Valve zrobiło jakby go nie miało, sam zakup przez Steam nie dałby oczekiwanej sprzedaży gdy pudełko nie leży na półce sklepowej. Też się zgadzam, że dodatki to bonus ale nie dam sobie wmówić, że darmowy a ile osób będzie się bawić w sprzedaż, mały procent. Ja czekam na sam EP2 choć mógłby kupić też OB (już za 90zł można kupić albo za 70zł klucz od CGO) ale nie spieszy mi się z zagraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 11:21, WorldWar3PL napisał:

Black Box to właśnie taki zestaw jak mówisz.
Powiedz gdzie napotykasz problem? Do karty graficznej prawdopodobnie masz dołączony klucz
- musisz utworzyć konto w systemie Steam, następnie zarejestrować nań ten klucz i ściągnąć
Episode Two, Portal lub Team Fortress 2 (albo te 3 gry naraz ;-) ).



No właśnie ile mega ma taki episode two?? bo jeśli 5 gb to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam Episode One w dniu premiery kosztował 70 zł. JEDNA gra. A Wy dostajecie 3 + 2 tak jak by gratis, i jeszcze wam mało.
Za jedną gierkę potraficie wydać 100 zł, a tutaj ciągle ktoś ma jakieś "ale".

A czy ktoś zauważył że cena Half Life 2, spadła dopiero po premierze Orange Box? Dopiero teraz kosztuje 30-40 zł, wcześniej ciągle się trzymała. Jedynie CSS Pack [wraz z HL2:DM i DoD:S] ciągle utrzymuje się z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 09:13, Emillo2 napisał:

ja sobie nie wymyśliłem, że EA wyda osobno poszczególne gry, będą pod koniec marca


Tak w ogóle, to skąd ty to wiesz? Ja pierwszy słyszę, żeby EA takie coś planowało. Zapodaj jakiegoś linka :) Nawet jeśli, to szczerze wątpie aby komukolwiek opłacało się kupowanie samego Ep2, bo cena na pewno będzie taka sama jak przy Ep1, czyli 70 zł jak wspomniał MTSMAFIOSO, a za te 20-40 zł więcej otrzymujesz przecież jeszcze dwie gry i tak jakby kolejny klucz do HL2 i Ep1 (co też umożliwia ci - jak już wcześniej wspomniałem - odsprzedanie komuś tych gier, z tym że oficjalnie czerpanie korzyści majątkowych z tego jest zabronione, ale to tak samo jak ze sprzedażą używanych kont do gier...).

W każdym bądź razie po części ci przyznaję rację, Orange Box mimo wszystko jest ciosem poniżej pasa i nie powinno się zmuszać graczy do kupna tytułów, które ich nie interesują. Valve zrobiło niezły bajzel z tymi różnymi wydaniami i bonusami w różnych edycjach gier (vide CSS w edycji GOTY HL2) i mam nadzieję, że nie namiesza jeszcze bardziej znowu wydając takie zestawy w przyszłości (jeśli tak, to ciężko będzie mi się skusić na jakąś premierówkę, bo zapewne bardziej opłaci się zakup pełnego wydania zawierającego wszystko co potrzeba).

EDIT: Pomyśl o konsolowcach - oni to dopiero będą mieć nieźle jak wyjdzie Episode Three, bo z reguły gry (nawet dodatki) na konsole kosztują w granicach 200 zł, albo więc tyle będzie kosztować sam dodatek, albo znowu wyjdzie zestaw "All-in-one" i będzie żal, że kiedyś wydało się tyle na OB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 09:44, MTSMAFIOSO napisał:

Sam Episode One w dniu premiery kosztował 70 zł. JEDNA gra. A Wy dostajecie 3 + 2 tak
jak by gratis, i jeszcze wam mało.
Za jedną gierkę potraficie wydać 100 zł, a tutaj ciągle ktoś ma jakieś "ale".

A czy ktoś zauważył że cena Half Life 2, spadła dopiero po premierze Orange Box? Dopiero
teraz kosztuje 30-40 zł, wcześniej ciągle się trzymała. Jedynie CSS Pack [wraz z HL2:DM
i DoD:S] ciągle utrzymuje się z ceną.


za mało źle, za dużo źle taka natura człowieka a ja wolałbym sam E2 za 70zł(50zł realmnie w dobrych sklepach)
ja w 2005r za H-L 2 płaciłem 50zł jak wydawcą był jeszcze Nicolas Games a później EA przejeła pałeczkę i zaczeła głębiej zaglądać da portfeli

ale tak dajmy sobie na luz już z tymi cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 11:35, Sth`Devilish napisał:

Tak w ogóle, to skąd ty to wiesz? Ja pierwszy słyszę, żeby EA takie coś planowało. Zapodaj
jakiegoś linka :)


http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=39262

co do ceny dodatku też jestem ciekawy, ponieważ EA po mału obniża u nas ceny gier, teraz to jest 129-139zł a nie jak np. gdy wydali grę Ojciec chrzestny za 159zł

no ale już wystarczy tej ''''polityki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 12:06, Emillo2 napisał:

> Tak w ogóle, to skąd ty to wiesz? Ja pierwszy słyszę, żeby EA takie coś planowało.
Zapodaj
> jakiegoś linka :)

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=39262

co do ceny dodatku też jestem ciekawy, ponieważ EA po mału obniża u nas ceny gier, teraz
to jest 129-139zł a nie jak np. gdy wydali grę Ojciec chrzestny za 159zł

no ale już wystarczy tej ''''polityki"


No i proszę, są ceny nawet, 29 zł dolarów za SAM Episode 2, to prawie 80 zł :) Chyba że w Polsce będzie coś taniej ze względu na Orange Box.

Dzięki za link xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, są ceny nawet, 29 zł dolarów za SAM Episode 2, to prawie 80 zł :) Chyba

Dnia 04.02.2008 o 12:16, MTSMAFIOSO napisał:

że w Polsce będzie coś taniej ze względu na Orange Box.


ale to aktualne ceny na Steamie a nie wydań pudełkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.02.2008 o 12:20, Emillo2 napisał:

ale to aktualne ceny na Steamie a nie wydań pudełkowych


Ojć. Mój błąd! Źle przeczytałem...

I dobra, koniec tego "gdybania" - Wyjdzie - Zobaczymy. Na razie dajmy sobie spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, i w tym temacie pora na lamerskie pytanie. ;-)
Czy mógłby ktoś podać PEŁNĄ zawartość Pomarańczowego Pudełka? I, co najważniejsze, czy zawiera Counter-Strike''a Source?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 22:42, DJ Szlafrok napisał:

Cóż, i w tym temacie pora na lamerskie pytanie. ;-)
Czy mógłby ktoś podać PEŁNĄ zawartość Pomarańczowego Pudełka? I, co najważniejsze, czy
zawiera Counter-Strike''a Source?


Orange Box zawiera: Half -Life 2, Half-Life 2 episode.one, Half-Life 2 episode.two, Portal, Team Fortress 2 oto dokładna zawartośc tego pudełka i nie nie ma Cs Source

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 22:42, DJ Szlafrok napisał:

Cóż, i w tym temacie pora na lamerskie pytanie. ;-)
Czy mógłby ktoś podać PEŁNĄ zawartość Pomarańczowego Pudełka? I, co najważniejsze, czy
zawiera Counter-Strike''a Source?

Nie zawiera CS:S

http://orange.half-life2.com/

Krótko mówiąc

Half Life 2
Half Life 2: Episode One
Half Life 2: Episode Two
Team Fortess 2
Portal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+Peggle extreme
Ludzie ile wy byście chcieli za 120 zł? wszystkie gry Valve? Cieszcie sie ze dostaliście 6 a nie jednego marnego crysisa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam obu, z teraz z kolei mam pytanie jakby nie patrzeć - nie na temat. W jaki sposób mogę zostać posiadaczem CS''a? (opcjonalnie Source''a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 23:44, DJ Szlafrok napisał:

Dzięki Wam obu, z teraz z kolei mam pytanie jakby nie patrzeć - nie na temat. W jaki
sposób mogę zostać posiadaczem CS''a? (opcjonalnie Source''a)


Wchodząc do sklepu i kupując? Lub kupić przez Steama, ale musisz mieć kartę VISA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 23:44, DJ Szlafrok napisał:

Dzięki Wam obu, z teraz z kolei mam pytanie jakby nie patrzeć - nie na temat. W jaki
sposób mogę zostać posiadaczem CS''a? (opcjonalnie Source''a)


Albo idziesz do sklepu i szukasz Counter Strike, Counter Strike anthology czy coś w tym stylu (jest cała masa tych antologii z różnymi wersjami CS na półkach z FPS''ami) albo kupujesz na steam''ie. Osobiście proponuje poszukać w sklepach wyjdzie taniej i mniej przy tym roboty. W takim empiku czy media markt leży tego dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie info znalezione na stronce CD-Action:
EA zdradziło plan wydania gier wchodzących w skład pakietu The Orange Box (Half-Life 2: Episode 2, Team Fortress 2 i Portal) jako osobnych produktów. Nie podano planowanych cen gier, wiadomo jednak, że dostępne będą one pod koniec marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 00:05, Zakharov napisał:

Albo idziesz do sklepu i szukasz Counter Strike, Counter Strike anthology czy coś w tym
stylu (jest cała masa tych antologii z różnymi wersjami CS na półkach z FPS''ami) albo
kupujesz na steam''ie. Osobiście proponuje poszukać w sklepach wyjdzie taniej i mniej
przy tym roboty. W takim empiku czy media markt leży tego dość sporo.


Miałem na myśli bardziej sklep internetowy, a jeszcze konkretniej - ofertę HL2+CS (tak, jak to było przy premierze Half-Life''a 2, o ile się nie mylę). No cóż, dzięki.

PS. MTSMAFIOSO, i Tobie dziękuję.

@ Kerigun

Moim zdaniem ceny każdej z nich nie będą niższe niż 50 złotych, może Portal i Episode One będzie tańszy. Wydaje mi się, że pakiet jest bardziej opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 23:44, DJ Szlafrok napisał:

Dzięki Wam obu, z teraz z kolei mam pytanie jakby nie patrzeć - nie na temat. W jaki
sposób mogę zostać posiadaczem CS''a? (opcjonalnie Source''a)

Kiedyś był do kupienia CS: Source razem w zestawie z Day of Defeat: Source. Obecnie jednak nie wszędzie jest dostępny, ale z tego co widzę np. Wirtus go jeszcze ma : http://wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=10&ProduktID=9737

Jednak nadal każą sobie dość sporo za niego płacić więc warto się zastanowić czy taki zakup jest opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować