Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2010 o 17:12, Hellmut napisał:

Mam wrażenie, że V generacja wkracza w jakiś naprawdę gęsto zaludniony, urbanistyczny
region... aczkolwiek ciężko to sobie wyobrazić, mając na uwadze, na jakich poszczególnych
regionach wzorują się twórcy :)


Nom. Ogólnie patrząc na te screeny można powiedzieć, że te nowe Pokemony będą zupełnie inne od poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 22:10, Slayer_Watti napisał:

Tak,można breedować startery.Powiedzmy jeśli zostawisz w day care dwa Empoleony (o przeciwnych
płciach oczywiście ;p ) to powinieneś po powrocie dostać jajko.

Dzięki :) Oczywiście chodziło mi o wariant z Ditto, tego poka trzeba mieć gdy się chce wszystkie evy Eevee xD
W takim bądź razie trzeba rzucić Empoleona z Ditto i z kimś wymienić. Jajek chyba nie można wysyłać?
Edit: w nowej generacji podoba mi się w końcu odświeżony tryb walki. Od początków dodano chyba tylko kolory i animacje, teraz wygląda to lepiej. Mam nadzieję na tryb 3d i rozbudowane animacje ataków, tak by u każdego poka to jakoś wyglądało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 17:46, ibisz napisał:

Dzięki :) Oczywiście chodziło mi o wariant z Ditto, tego poka trzeba mieć gdy się chce
wszystkie evy Eevee xD


Ja właśnie nad tym pracuje by mieć zespół w postaci: Eevee + 5 ewolucji jego. Fajny team z tego może powstać.

Dnia 15.04.2010 o 17:46, ibisz napisał:

Edit: w nowej generacji podoba mi się w końcu odświeżony tryb walki. Od początków dodano
chyba tylko kolory i animacje, teraz wygląda to lepiej. Mam nadzieję na tryb 3d i rozbudowane
animacje ataków, tak by u każdego poka to jakoś wyglądało :P


Rozbudowane animacje ataków? Po co to komu ja zawsze mam te animacje wyłączone, by było szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:00, Piotrbov napisał:

Ja właśnie nad tym pracuje by mieć zespół w postaci: Eevee + 5 ewolucji jego. Fajny team
z tego może powstać.

Chciałem zrobić coś w tym stylu, ale by trzeba skombinować dodatkowe stone''y, bo czasem są lepsze warianty na wykorzystanie np. fire stone''a niż robienie Flareona.

Dnia 15.04.2010 o 18:00, Piotrbov napisał:


Rozbudowane animacje ataków? Po co to komu ja zawsze mam te animacje wyłączone, by było
szybciej.

Nie chodzi mi o jakieś skoki, uniki i tego typu pierdoły, ale żeby np. w tail whipie pokemon naprawdę ruszał ogonem, a nie całym sobą. Takie szczegóły, ale nadałyby urozmaicenia walce. Owszem, są momenty kiedy chce się walczyć szybko, np. gdy się trenuje poki, ale w takich momentach jak walka z E4, gdy nie zależy na czasie, fajnie by to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:08, ibisz napisał:

Chciałem zrobić coś w tym stylu, ale by trzeba skombinować dodatkowe stone''y, bo czasem
są lepsze warianty na wykorzystanie np. fire stone''a niż robienie Flareona.


W SS i HG zdobycie tych stonów nie jest aż takie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:08, ibisz napisał:

Chciałem zrobić coś w tym stylu, ale by trzeba skombinować dodatkowe stone''y, bo czasem
są lepsze warianty na wykorzystanie np. fire stone''a niż robienie Flareona.


http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Pokéathlon_Dome

w kazdy dzien tygodnia nagroda jest inny stone ;) moza zebrac po kilka

Dnia 15.04.2010 o 18:08, ibisz napisał:

Nie chodzi mi o jakieś skoki, uniki i tego typu pierdoły, ale żeby np. w tail whipie
pokemon naprawdę ruszał ogonem, a nie całym sobą. Takie szczegóły, ale nadałyby urozmaicenia
walce.


sadzac po jakosci pokow wystepujacych w walce (ten jeden cholernie pikselowaty screen z calym pokiem) nie ma co liczyc na takie efekty ;)

Dnia 15.04.2010 o 18:08, ibisz napisał:

Owszem, są momenty kiedy chce się walczyć szybko, np. gdy się trenuje poki, ale
w takich momentach jak walka z E4, gdy nie zależy na czasie, fajnie by to wyglądało.


hmmm... opcionalne wylaczenie animacji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:21, EmperorKaligula napisał:


O właśnie a co do tego, to ja za nic w świecie nie mogę pobić rekordu w śnieżkach i łapaniu dysku ( potrzebuje by przejść do następnego pokoju ). Masz może jakieś porady?

P.S Heh wątek o konsoli zmienia się w temat o Pokemonach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:21, EmperorKaligula napisał:

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Pokéathlon_Dome

w kazdy dzien tygodnia nagroda jest inny stone ;) moza zebrac po kilka

Szczerze to nie wiedziałem o tym :P Ale pozostaje wtedy jeszcze sprawa wysłania itemów do platinum, a tu już będzie większy problem.

Dnia 15.04.2010 o 18:21, EmperorKaligula napisał:

sadzac po jakosci pokow wystepujacych w walce (ten jeden cholernie pikselowaty screen
z calym pokiem) nie ma co liczyc na takie efekty ;)

Ale inne screeny z gry też wyglądają słabo, myślę że walka będzie wyglądać dużo lepiej niż pokazują :)

Dnia 15.04.2010 o 18:21, EmperorKaligula napisał:

hmmm... opcionalne wylaczenie animacji ;]

No mogliby tak zrobić, ale najpierw niech zajmą się stworzeniem tych animacji, tak żeby było co wyłączać :D

@Piotrbov
W końcu to gra na tą konsolę :) Myślę że nikomu to nie przeszkadza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 18:33, Piotrbov napisał:

> http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Pokéathlon_Dome

O właśnie a co do tego, to ja za nic w świecie nie mogę pobić rekordu w śnieżkach i łapaniu
dysku ( potrzebuje by przejść do następnego pokoju ). Masz może jakieś porady?

P.S Heh wątek o konsoli zmienia się w temat o Pokemonach ;)


eeee... wygralem wszytkie konkurencje za drugim razem, proste minigierki - srednio z wytlumaczeniem u mnie, sniezki banalne byle przed siebie walic jak najszybciej (rozmiar sniezki sie nie liczy). Lapienie dysku - lapalem tylko te za 1 punkt, ale zdecydowana wiekszosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 19:58, EmperorKaligula napisał:

eeee... wygralem wszytkie konkurencje za drugim razem, proste minigierki - srednio z
wytlumaczeniem u mnie, sniezki banalne byle przed siebie walic jak najszybciej (rozmiar
sniezki sie nie liczy). Lapienie dysku - lapalem tylko te za 1 punkt, ale zdecydowana
wiekszosc.


Ja też łapie te wszystkie za 1 punkt, ale muszę zdobyć ponad 36 ( lub 40 punktów ), a jak się tak robi to się nie uda.

P.S Złapałem już kolejnego legendarnego Pokemona. Ja sobie łazę po jakieś jaskini, jestem gdzieś na samym dole a tutaj... Articuno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten event z Pikachu Forest jest dostępny z dowolnego miejsca (w sensie, można go uruchomić np. u siebie w domu), czy trzeba się gdzieś udać, tak jak to bywało kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 20:49, Hellmut napisał:

A ten event z Pikachu Forest jest dostępny z dowolnego miejsca (w sensie, można go uruchomić
np. u siebie w domu), czy trzeba się gdzieś udać, tak jak to bywało kiedyś?


można go w domu uruchomić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 20:49, Hellmut napisał:

A ten event z Pikachu Forest jest dostępny z dowolnego miejsca (w sensie, można go uruchomić
np. u siebie w domu), czy trzeba się gdzieś udać, tak jak to bywało kiedyś?


Nastały wspaniałe czasy Wi-Fi więc tylko nieliczne(aktualnie chyab jedynie 1)eventy wymagają podróży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 20:49, Hellmut napisał:

A ten event z Pikachu Forest jest dostępny z dowolnego miejsca (w sensie, można go uruchomić
np. u siebie w domu), czy trzeba się gdzieś udać, tak jak to bywało kiedyś?


W Menu Głównym wchodzisz na Mystery Gift i wybierasz coś w stylu pobierz przez Wi-Fi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 21:20, Ichibanboshi-kun napisał:

Nastały wspaniałe czasy Wi-Fi więc tylko nieliczne(aktualnie chyab jedynie 1)eventy wymagają
podróży :)

Nieliczne =/= żaden. Właśnie co do tego miałem wątpliwości. Nie wiem, jak to działa, nie mam DSa (pożyczyłem go na 2 tygodnie jakiś czas temu, podobnie jak PSP). Zakochałem się w tej konsolce, muszę ją sobie sprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 12:57, Hellmut napisał:

Nieliczne =/= żaden. Właśnie co do tego miałem wątpliwości. Nie wiem, jak to działa,
nie mam DSa (pożyczyłem go na 2 tygodnie jakiś czas temu, podobnie jak PSP). Zakochałem
się w tej konsolce, muszę ją sobie sprawić :)


Słusznie prawisz! :) Ja muszę jeszcze psp sobie sprawić bo obie konsole mają wady i zalety a razem tworzą wspaniały duet :)

To aktualnie jedyny wyjątek - chyba, że coś przeoczyłem
http://www.serebii.net/potw-dp/493.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie(?), moje badania zakończyły się nieudanym sukcesem. Sukcesem jest to, że udowodniłem to czego się spodziewałem, a porżką, że spodziewałem się tego co udowodniłem.

Na życzenie Slayera trenuję Abrę, jednakowoż nie cierpię poków jak abra czy magikarp, trapinch, których trenowanie się dłuży i męczy niezmiernie(bez exp share''a), więc wpadłem na pomysł aby sprawdzić od czego zależy expienie u day care''a. Tak jak się spodizewałem to znów te przeklęte kroki.... Od wczoraj, od godziny 21, Abra został wytrenowany o 1lv... Tak jak się, niestety, spodziewałem, planuję jeszcze sprawdzić czy jeśli zostawię odpowiednio ciężki przedmiot na krzyżaku i będzie postać chodziła w miejscu, to myślicie że to się liczy jako kroki? Mam co do tego obawy, gdyż mając doświadczenie z obejściem kroków w Safari Zone - polega to na tym, że się obracam, kroków nie liczy, a poki przychodzą - jestem prawie pewien, żę to nie zadziała :/ ale sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 14:39, Ichibanboshi-kun napisał:

/.../

To nie zadziała. czas w tej grze do wyrośnięcia czegoś/czasowego liczenia eventu jest liczony w zrobionych krokach. W sumie najszybszą metodą (mnie zajęło góra godzinę niezbyt intensywnego treningu) jest nic innego jak spacerowanie po trawie czy trenerach z trenowanym pokiem w pierwszym parcie. Wyskoczy do walki - natychmiast odwołać i przywołać mocniejszego kolegę. Wytrenowanie poka nie trwa zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 14:52, Hellmut napisał:

To nie zadziała. czas w tej grze do wyrośnięcia czegoś/czasowego liczenia eventu jest
liczony w zrobionych krokach. W sumie najszybszą metodą (mnie zajęło góra godzinę niezbyt
intensywnego treningu) jest nic innego jak spacerowanie po trawie czy trenerach z trenowanym
pokiem w pierwszym parcie. Wyskoczy do walki - natychmiast odwołać i przywołać mocniejszego
kolegę. Wytrenowanie poka nie trwa zbyt długo.


Zależy od poka i od tego co Ci wyskakuje. Też tak robiłem, ale jest to nazbyt czasochłonne z efektem bylejakim - wyobrażam sobie raltsa albo bagona tak trenować X.X - dajmy na to magikarpia. Głupek zna tackla.. Pozna raczej...a i tak z caterprie moze Ci przegrać, litości.

Niestety, jak napisałem, znów te przeklęte kroki. Dobrze, że przynajmniej SZ z HG i SS nas już w ten sposób nie ogranicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 14:39, Ichibanboshi-kun napisał:

Na życzenie Slayera trenuję Abrę, jednakowoż nie cierpię poków jak abra czy magikarp,
trapinch, których trenowanie się dłuży i męczy niezmiernie(bez exp share''a), więc wpadłem
na pomysł aby sprawdzić od czego zależy expienie u day care''a. Tak jak się spodizewałem
to znów te przeklęte kroki.... Od wczoraj, od godziny 21, Abra został wytrenowany o 1lv...
Tak jak się, niestety, spodziewałem, planuję jeszcze sprawdzić czy jeśli zostawię odpowiednio
ciężki przedmiot na krzyżaku i będzie postać chodziła w miejscu, to myślicie że to się
liczy jako kroki? Mam co do tego obawy, gdyż mając doświadczenie z obejściem kroków w
Safari Zone - polega to na tym, że się obracam, kroków nie liczy, a poki przychodzą -
jestem prawie pewien, żę to nie zadziała :/ ale sprawdzę.


dlatego az do exp share''a nie warto sie bawic w trening takich pokow ;) za duzo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować