Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2011 o 11:26, maurras napisał:

Ale co ciekawe można ze świecą szukać wiadomości o tym, że jest oryginalna :)

Podejrzewam, że w regulaminie Allegro jest zastrzeżenie, że nie można sprzedawać nielegalnego oprogramowania. Czyli kupujący może domniemywać, że towar jest wolny od wad prawnych, czyli jest legalny i oryginalny :)

Draństwo i oszustwo, ot co! Napisałem do dwóch takich "kupców" zapytanie, dlaczego skoro gra jest nowa, to nie ma pudełka i dlaczego nie działa na DSi, skoro gra jest z nim kompatybilna. Ciekawe czy któryś cokolwiek odpisze ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobre są jakieś Pokemon Perla czy Naranja ;d
http://allegro.pl/nowa-pokemon-naranja-version-na-gba-sp-ds-lite-i1546877595.html
http://allegro.pl/nowa-pokemon-perla-version-na-gba-sp-ds-lite-i1546877584.html
To akurat GBA a nie DS ale chciałem pokazać co się na tym allegro wyprawia.

Stadlbauer by się wziął za te piraty na allegro bo przecież tylko na tym tracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu po zakupie, niestety swojej chińskiej podróbki : /, zacząłem się rozglądać za grami na GBA (mój przyjaciel ma oryginalnego Tony Hawka3 na GBA, testowane na moim DS, działało bez wad). Byłem zainteresowany głównie pokemonami, Fire Red...o tak, miło byłoby mieć oryginalny remake. Niestety jak to na "uczciwym" allegro wszystkie poki były podejrzanie za tanie i wszystkie nie bez pudełka.... Jedyny oryginał jaki został wystawiony to niemiecka wersja, ale nie widziało mi się kupno gry z takim językiem (Bizasaur).

Pozostają naprawdę tylko zagraniczne sklepy jeżeli chce się kupić oryginały na GBA, bo w Polsce już nigdzie kupić legalnie nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 12:13, Krzycho napisał:

Jeszcze dobre są jakieś Pokemon Perla czy Naranja ;d
http://allegro.pl/nowa-pokemon-naranja-version-na-gba-sp-ds-lite-i1546877595.html
http://allegro.pl/nowa-pokemon-perla-version-na-gba-sp-ds-lite-i1546877584.html
To akurat GBA a nie DS ale chciałem pokazać co się na tym allegro wyprawia.

Stadlbauer by się wziął za te piraty na allegro bo przecież tylko na tym tracą.


Lol,ten jak się wyraża w negatywach. Ale gościu ma tupet,że wystawia podróbki na allegro, i nie dość,że wyzywa kupujących od chamów to jeszcze wypiera się,że mają DSi. Brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 12:24, bobobo napisał:

Lol,ten jak się wyraża w negatywach. Ale gościu ma tupet,że wystawia podróbki na allegro,
i nie dość,że wyzywa kupujących od chamów to jeszcze wypiera się,że mają DSi. Brak słów.


Mimo wszystko, patrząc na liczbę pozytywów, ludzie kupują i się cieszą. Przekreślone negatywy pewnie świadczą, że w razie czego sprzedawca oddaje kasę. W sumie wszyscy zadowoleni, a kwoty transakcji za małe, by ktoś się wkurzył i poszedł na policję, więc interes kwitnie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja kiedyś kupiłem Max Payne''a na GBA. Niby z pudełkiem i działał no moim DSie, a sprzedawca zarzekał się, że to 100% oryginał, to i tak wyglądało jak chińska podróbka. Pudełko widać amatorskie (tył pudełka słabo wydrukowany + masa błędów) i sam kartridż nie posiadał loga Nintendo i ogólnie licho wyglądał. Naprawdę trzeba uważać na allegro z grami na GBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To ja ponownie napisałem na facebooku Nintendo Polska w sprawie tego użytkownika i ogólnie w sprawie sprzedawania pirackich gier na allegro. Poprzednim razem, żadnej odpowiedzi nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 15:33, Piotrbov napisał:

No dobra. To ja ponownie napisałem na facebooku Nintendo Polska w sprawie tego użytkownika
i ogólnie w sprawie sprzedawania pirackich gier na allegro. Poprzednim razem, żadnej
odpowiedzi nie dostałem.

Trzeba by zrobić stronkę na FB z inicjatywą "STOP piractwu deesowemu na Allegro" :) Ja bym się pierwszy zapisał do zwolenników ^_^

Byłem dziś w Media Markt i sobie chwilę pograłem na DS Lite w Pokemona jakiegoś, chyba to był jeden z tych nowych biało-czarnych. Konsolka mi się strasznie spodobała, system sterowania też bardzo przyjemny, wielkość ekraników w zupełności mi odpowiadała. Teraz jestem już na 100% zdecydowany na rozpoczęcie przygody w świecie Nintendo :) Dziś jadę oglądać jedną używkę z silnym przekonaniem do zakupu :]

Jakie Poksy radzicie na początek? Trochę kiepsko mi się widzi wydawać prawie dwie stówki na Black/White :/ Widziałem w Saturnie Golda z krokomierzem za 140 zł, chyba się na niego skuszę - warto? Fajna gierka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 15:49, PinKee napisał:

Jakie Poksy radzicie na początek? Trochę kiepsko mi się widzi wydawać prawie dwie stówki
na Black/White :/ Widziałem w Saturnie Golda z krokomierzem za 140 zł, chyba się na niego
skuszę - warto? Fajna gierka?


2 stówki??? To znaczy że nie wiesz gdzie kupować. Głównie to się gry na Nintendo kupuję na amazon.co.uk. Tam masz za 140 złotych ( wysyłka za darmo, max czekania to 5 - 7 dni ).

A co do Heart Gold, to polecam zacząć właśnie od tej części, bo to jest nic innego, tylko ulepszona wersja Pokemon Gold/Silver na GBA. Albo tą najnowszą część, też warto kupić.

P.S. Najśmieszniejsze jest to, że Soul Silver i Heart Gold są na amazonie droższe niż White i Black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 16:00, Piotrbov napisał:

2 stówki??? To znaczy że nie wiesz gdzie kupować. Głównie to się gry na Nintendo kupuję
na amazon.co.uk. Tam masz za 140 złotych ( wysyłka za darmo, max czekania to 5 - 7 dni

Na razie jeszcze nie wiem, gdzie kupować, bo nigdy nie musiałem kupować gier do NDSa :P Teraz dzięki Tobie mam już jakieś pojęcie w tej materii :) A z tym czekaniem 5-7 jest właśnie u mnie problem - ja tyle nie wytrzymałbym na pierwszą grę! Już i tak własnie koleś mi napisał, że dopiero jutro będę mógł konsolkę odebrać i to już dla mnie był cios, a jeszcze tydzień więcej czekania na grę bym nie zdzierżył... Kolejne gierki owszem, mogę poczekać, coś mi się wydaje, że niedługo pewnie tego Blacka albo White''a sobie sprawię, skoro za 140 zeta wychodzi.

Dnia 11.04.2011 o 16:00, Piotrbov napisał:

A co do Heart Gold, to polecam zacząć właśnie od tej części, bo to jest nic innego, tylko
ulepszona wersja Pokemon Gold/Silver na GBA. Albo tą najnowszą część, też warto kupić.

Tak też zrobię, podoba mi się też ten pomysł z PokeWalkerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze: DS Lite,DSi czy DSi XL?

Jak się płaci za gry w DSi Ware? Punktami? A jeżeli punktami,to jak je zdobyć?

Czy na DSi Ware są ciekawe gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 16:18, bobobo napisał:

Co lepsze: DS Lite,DSi czy DSi XL?

Ten sam problem miałem, co Ty. Jeśli zależy Ci na pieniądzach (w sensie, żeby Ci ich trochę w kieszeni zostało), to używany Lite. Nowego już chyba nawet nie da się kupić, przynajmniej w MM i Saturnie u mnie już ich nie ma w sprzedaży.
DSi nowego jeszcze dość łatwo można ustrzelić, ale sporo kosztuje. Tańsze są chińskie podróbki, które łudząco przypominają oryginalne wersje, poczytaj parę poprzednich postów w tym temacie, to będziesz wiedział jak odróżnić jedno od drugiego. DSi ma niby lepsze bebechy, ale jak grałem na Lite, to nie zauważyłem, żeby lepsze były w ogóle potrzebne :)
DSi XL to chyba wersja dla małych dzieci i staruszków z uszkodzonym wzrokiem i niedowładem kończyn górnych ^_^ Jest za duży, żeby był prawdziwie mobilny, do kieszeni nie wejdzie. Do tego mocno drogi sprzęt :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 16:00, Piotrbov napisał:

A co do Heart Gold, to polecam zacząć właśnie od tej części, bo to jest nic innego, tylko
ulepszona wersja Pokemon Gold/Silver na GBA.


Na GBA? Silver i Gold wyszły przecie na GBC. Na GBA to wyszła jakaś zhakowana wersja, która miała grafikę Fire Red, a niby miała to co s/h na GBC. Ale nie wiem, bo tylko filmiki na YT widziałem.

PinKee, jak mieszkasz blisko Warszawy i byś zakupił sobie SS alb HG to jakbyś chciał, możemy się pokami powymieniać : P. No chyba, że masz neta na WEP i będziesz się bawił ze światem, albo stolice masz oddaloną o x km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 17:50, Osiol napisał:

PinKee, jak mieszkasz blisko Warszawy i byś zakupił sobie SS alb HG to jakbyś
chciał, możemy się pokami powymieniać : P. No chyba, że masz neta na WEP i będziesz
się bawił ze światem, albo stolice masz oddaloną o x km.

Kupię Heart Golda, już mnie coś bierze, bo tak bym chciał pograć :)
Niestety do Warszawy mam daleko z Sosnowca, ale nie jest powiedziane, że kiedyś się np. na jakąś wycieczkę nie wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 17:50, Osiol napisał:

Na GBA? Silver i Gold wyszły przecie na GBC. Na GBA to wyszła jakaś zhakowana wersja,
która miała grafikę Fire Red, a niby miała to co s/h na GBC. Ale nie wiem, bo tylko filmiki
na YT widziałem.


Fakt, racja pomyliło. To trzecia generacja jest na GBA.

P.S. Dobra. Już jutro ( 12 kwietnia ) zostanie dla Japończyków otwarte Global Link, czyli , premiera GL na zachodzie zbliża się dużymi krokami.

http://ja.pokemon-gl.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie! Kiedy piszę te słowa, tuż przede mną na biurku leży biały DS Lite z załączonym Pokemon Soul Silver ^_^ Sprzęcik jest świetny, strasznie mi się to podoba. Oczywiście podczas zakupu pierwsze co, to oglądałem śrubeczki, takie jak trzeba są :) Podobnie ładowarka z logiem Nintendo.
Moja konsolka ma ciekawą historię. Sprzedał mi ją koleś, który kupił ją za bezcen od swojego szefa... Japończyka :) To była konsolka jego córki Japoneczki, mieszkali jakiś czas w Polsce, bo jej ojciec pracuje w Komatsu (firma, która robi ciężki sprzęt budowlany), ale teraz wrócili do Japonii. Konsolka z takim rodowodem to ja rozumiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 12:51, bobobo napisał:

Ile wydałeś?


Skończył mi się czas na edytowanie,ale muszę się zapytać: Czy funkcje żyroskopu z kardridża Wario Ware Twisted działają na DS-ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 12:51, bobobo napisał:

Ile wydałeś?

200 zł za używaną konsolkę i 139 zł za Pokemony w Saturnie. Uważam, że z konsolką zrobiłem złoty interes, bo jest naprawdę w świetnym stanie, praktycznie beż żadnych śladów na obudowie. No a grę jakąś musiałem na dziś mieć już, więc cena nie grała roli :) Chociaż jak przeglądałem Allegro, to wcale nie przepłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 12:33, PinKee napisał:

No, nareszcie! Kiedy piszę te słowa, tuż przede mną na biurku leży biały DS Lite z załączonym
Pokemon Soul Silver /.../

SoulSilver tu, SoulSilver tam, strach otwierać lodówkę... czy naprawdę z tutaj zgromadzonych tylko ja wybrałem HeartGold? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować