Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Zapytam tutaj bo pewnie prędzej uzyskam odpowiedź. Gram w Pokemon Emerald, pokonałem ostatniego gym leadera jade już do miasta gdzie znajduję się Elite Four(chyba) mam poka z nauczonym watterfallem ale nie potrafię wzbić się pod ten wodospad ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 17:24, nightfaler napisał:

Zapytam tutaj bo pewnie prędzej uzyskam odpowiedź. Gram w Pokemon Emerald, pokonałem
ostatniego gym leadera jade już do miasta gdzie znajduję się Elite Four(chyba) mam poka
z nauczonym watterfallem ale nie potrafię wzbić się pod ten wodospad ;/


A w jaki sposób "wzbijasz się nad wodospad" ? Bo w normalnych warunkach podpływasz pod wodospad i klikasz A ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 18:45, Slayer_Watti napisał:

A w jaki sposób "wzbijasz się nad wodospad" ? Bo w normalnych warunkach podpływasz pod
wodospad i klikasz A ;p

Dobra nvm , w sumie to nie wiem co robiłem źle cały czas robiłem tak jak pisałeś, a wcześniej nie wchodziło ;d chociaż może to i lepiej nie mogąc się tam wzbić skoczyłem złapać Rayquaza z którym Elite Four to kaszka z mleczkiem ;d. Ale żeby było ciekawiej urozmaiciłem sobie rozgrywkę Draka(4) i Wallaca(CH) załatwiłem samiutkim underlewelowym woobofett`em kto by pomyślał, że drzemie w nim taki potencjał ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie słuchajcie, wchodzę dzisiaj na muve.pl i tak przeglądam gry na DS''a, patrzę a tu Ocarina of Time, wchodzę w szczegóły a tu ryp PEGI 18. Myślę sobie WTF, przecież w Zeldzie nie ma żadnych elementów klasyfikujących ją do tej kategorii, chyba, że o czymś nie wiem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2011 o 16:06, Slayer_Watti napisał:

Słuchajcie słuchajcie, wchodzę dzisiaj na muve.pl i tak przeglądam gry na DS''a, patrzę
a tu Ocarina of Time, wchodzę w szczegóły a tu ryp PEGI 18. Myślę sobie WTF, przecież
w Zeldzie nie ma żadnych elementów klasyfikujących ją do tej kategorii, chyba, że o czymś
nie wiem XD

Ocarina of Time 3D: Kokaina, Seks i Flaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2011 o 17:22, Dared00 napisał:

> Słuchajcie słuchajcie, wchodzę dzisiaj na muve.pl i tak przeglądam gry na DS''a,
patrzę
> a tu Ocarina of Time, wchodzę w szczegóły a tu ryp PEGI 18. Myślę sobie WTF, przecież

> w Zeldzie nie ma żadnych elementów klasyfikujących ją do tej kategorii, chyba, że
o czymś
> nie wiem XD
Ocarina of Time 3D: Kokaina, Seks i Flaki.


Taaa, może od razu Sex, Drugs and Rock N'' Roll XD A tak na poważnie to nie zdziwiłbym się gdyby Link mógł romansować ( i zdobywać później karty w stylu tych z Wiedźmina ;p ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2011 o 18:38, Piotrbov napisał:

Nie dziwić się, że w Polsce Nintendo nie ma rozgłosu, jak się robi takie fatalne reklamy,
to po prostu brak komentarza:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150178610031694&oid=168861433136210&comments


Jak to moi kumple mówią "Jaka beka" :D "To jest bardziej wyraźne niż rzeczywistość" To mnie rozwaliło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głos kobiety beznadziejnie bezuczuciowy. Niech ten kawałek wytną, reszta... ok.
I mam nadzieję że puszczą to w TV no to przynajmniej ludzie się dowiedząo 3DSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj miałem okazję obejrzeć... zastanawiałem się ile jest przesady w tym co ludzie piszą tutaj i na innych forach NDSowych.

Nie spodziewałem się aż takiego gniota... nie dość, że ta reklama w żadnym stopniu nie zachęca do kupna konsoli, to jeszcze odrzuca swoją amatorszczyzną(czy raczej aktorszczyzną, bo to głównie "bezsprzecznie fenomenalne" głosy z polskiego dubbingu psują tę reklamę). Przy takiej promocji nie spodziewałbym się raczej nagłego wybuchu zainteresowania nową konsolką N ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem zupełnym laikiem w świecie konsol Nintendo i z tym związane jest moje pytanie. Otóż jeśli chciałbym się zaopatrzyć w coś przenośnego od Big N, to co to powinno być? DSi czy 3DS? Jak jest z kompatybilnością gier w przypadku różnych wersji DSów, wszystko działa na wszystkim? Jeśli ktoś byłby tak dobry i nakreśliłby mi też jakąś poglądową sumę, za jaką kupiłbym konsolkę wraz z kilkoma fajnymi grami w stylu jakichś np. pokemonów, to byłbym niezmiernie wdzięczny ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 23:43, Ichibanboshi-kun napisał:

Pamiętajcie, że jutro, a raczej dziś, jest ostatni dzień na ściągnięcie Liberty Pass
w Pokemonach Black i White.

Dotyczy wersji amerykańskich. PALowe mają czas do 22 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 3DS uruchamiają się gry z poprzedniej wersji konsoli, lecz dzieje się to albo w małych okienkach, zarówno na dotykowym jak i trójwymiarowym ekranie, w natywnych rozdzielczościach produkcji z NDS, albo możemy je włączyć na całym ekranie dotykowym i dużej części górnego, z pozostawieniem na nim czarnych pasów po bokach z uwagi na inne proporcje wyświetlacza, lecz wtedy gra będzie mocno zblurowana. W Pokemon Soul Silver mi te rozmycie nie przeszkadza, acz nie widziałem jak to wygląda w innych grach, a z opinii innych użytkowników wynika, że nie najlepiej. Natomiast granie na malutkich częściach ekranów w natywnej rozdzielczości gier z NDS mija się moim zdaniem zupełnie z celem. Trzeba np. wpatrywać się, aby przeczytać jakieś słowa.

Jeżeli chodzi o blokadę regionalną to w grach na NDS nie ma jej z wyjątkiem gier DSi enhanced, których jest względnie niewiele, oraz gier z DSi Ware(mając amerykańską konsolę łączyć będziesz mógł się tylko z amerykańskim sklepikiem). Na 3DS blokadę regionalną zastosowano już niestety w pełnym zakresie.
W obrębie samych NDS''ów tylko na DSi( a już nie na classicu i Lite) działają gry DSi enhanced, których jest mało.

Przy kupnie samej konsoli radzę uważać na wersję refurbished, o której to wadzie sprzedawca oczywiście nie powiadomi licząc na niewiedzę i naiwność klientów. Przy modelu Lite jest to plaga i ciężko dostać już obecnie nową konsolkę, w przypadku DSi nie wiem, jak to wygląda, ale podejrzewam, że tak samo. Oczywiście sprawa z takim sprzedawcą w sądzie jest do wygrania i znam przypadki, gdy zdecydowanie wyrażona wola przez klienta dochodzenia swoich praw już wystarczyła, aby sprzedawca zwrócił pieniądze, ale lepiej uniknąć takich sytuacji i kupić sprzęt z pewnych i sprawdzonych sklepów. Przede wszystkim przy kupowaniu należy zwrócić uwagę na gwarancję, oryginalny sprzęt od Nintendo ma ją udzieloną na 24 miesiące.

Na Amazonie DSi można dostać już za 100 funtów, natomiast w Polsce cena wynosi około 550-600 zł. Pokemony to koszt w zagranicznych sklepach około 25 funtów, a w polskich około 150 zł. Pamiętam, że pojawiła się zresztą specjalna wersja konsoli razem z Pokemonami. Taki bundle kosztuje około 140 funtów, a w Polsce zapewne sporo drożej.
3DS jak wiadomo to wydatek około 900-1000 zł zależnie od tego, czy kupimy go w Polsce czy poza granicami naszego kraju :).

A co obecnie kupić? Nie wiem. Na 3DS nie wyszło jeszcze nic co czyniłoby posiadanie tej konsoli koniecznym, natomiast na NDS jest do ogarnięcia mnóstwo tytułów na najwyższym poziomie, ale których już zapewne nie pojawi się zbyt wiele w przyszłości. Ja kupiłbym na Twoim miejscu jednak 3DS''a i najwyżej męczył się z rozmyciem w grach z NDS. Ale najlepiej wziąć jedno i drugie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem aukcje na allegro i przypomniała mi się jeszcze jedna bardzo ważna kwestia odnośnie konsoli odnawianej przez Chińczyków, składanej z nieoryginalnych komponentów, czyli refurba. Oryginalny produkt Nintendo, poza gwarancją udzieloną na 24 miesiące, charakteryzuje się jeszcze inną cechą dzięki której na aukcjach, czy w sklepie, można odróżnić go od refurba. Mianowicie w zestawach z oryginalnym NDS są zawsze dwa rysiki. Jeżeli któraś konsola ich nie posiada to mamy do czynienie z refurbem, którego kupienia należy się bezwzględnie wystrzegać :). Podobnie jak gier sprzedawanych z charakterystyką typu:

"Gra jest przetestowana i sprawna w 100%, pasuje do konsoli:
DS, i DS-Lite, napewno nie bedzie pracowała na DSi
Sama gra bez pudełka"


czy

"jedynym minusem jest brak pudełka"

które są produktami pirackimi.
Chociaż i z tego co czytałem to są już i pirackie kartrydże ruszające na DSi, oraz pakowane w podrobione pudełka, więc kupując cokolwiek na allegro, albo w sklepach marki krzak, trzeba bardzo mocno uważać, aby się nie naciąć :)

Jeżeli jeszcze przypomni mi się coś ważnego to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2011 o 00:10, Hellmut napisał:

Dotyczy wersji amerykańskich. PALowe mają czas do 22 kwietnia.


Europejski event został przedłużony do 27 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować