Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

A w sumie może lepiej kupić sprzęt z USA. Więcej premier a skoro gry to taki drogi interes to niewielka różnica wyjdzie w rozrachunku czy bym kupował w PL czy ściągał za granicy. Kupujecie gry z e-shopu czy co tam ma Nintendo bo się nie znam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być wtedy gwarancja, nie mam pojęcia jak to wygląda w przypadku sprowadzonej z USA konsoli.
Z e-shopu narazie mam tylko Super Mario 3d land z ostatniej promocji. Osobiście nie widzę sensu kupowanie tam gier dopóki cena jest na poziomie wersji pudełkowej. Co innego jeśli trafi się ciekawa promocje, ale ostatnio to dotyczyło raczej tańszysz gier które i tak są dostępne tylko w eshop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, z kupowaniem na eShopie wstrzymuję się tak długo, jak gry przypisane są nie do konta, a do konsoli.

Pierwsza opcja już dawno działa na PSN i Xbox Live i jakoś wszystkim żyje się lepiej. Nintendo nadrobi, Nintendo dostanie moje pieniądze. Jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2014 o 20:05, LastOrder napisał:

Kupujecie gry z e-shopu czy co tam ma Nintendo bo się nie znam ?

Bardzo bym chciał, bo ogólnie wolę dystrybucję cyfrową od zajmujących miejsce pudełek. W praktyce - póki mam wszystko przypisane do konsoli, czasem tylko skusze się na jakąś pierdółkę za kilka złotych. Wypadki chodzą po ludziach, a jest różnica pomiędzy stracić wartą obecnie jakieś ~400 zł konsolę a stracić konsolę z oprogramowaniem za kilka tysięcy.

Przecież przypisanie na stałe do fizycznego obiektu jest zaprzeczeniem idei dystrybucji cyfrowej, dlaczego Nintendo tego nie rozumie? ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Nie wiedziałem o tym że to tak wygląda. Dlaczego zawsze jak się o coś pytam to dowiaduje się o złych rzeczach. Gdyby nie te gry to bym chyba się tak nie interesował. Ale Bravely Default, Fire Emblem i przyszła Persona Q robią swoją. Nintendo to chyba nie robi jakoś bardzo awaryjnych sprzętów (przynajmniej nie słyszałem). A osobiście wychodzę z założenia że co ma się zepsuć to się zepsuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wspomniane gry dostaniesz w pudełkach, więc nie ma za czym płakać.

Najlepiej na eShopie wychodzą indie, bo w trakcie choćby ostatniej wyprzedaży ceny były naprawdę w porządku. Nie mówiłem rodzinie "przez ten rok głodujemy, kupuję wszystko", ale momentami było blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2014 o 20:39, Kadaj napisał:

> Kupujecie gry z e-shopu czy co tam ma Nintendo bo się nie znam ?
Bardzo bym chciał, bo ogólnie wolę dystrybucję cyfrową od zajmujących miejsce pudełek.
W praktyce - póki mam wszystko przypisane do konsoli, czasem tylko skusze się na jakąś
pierdółkę za kilka złotych. Wypadki chodzą po ludziach, a jest różnica pomiędzy stracić
wartą obecnie jakieś ~400 zł konsolę a stracić konsolę z oprogramowaniem za kilka tysięcy.

Przecież przypisanie na stałe do fizycznego obiektu jest zaprzeczeniem idei dystrybucji
cyfrowej, dlaczego Nintendo tego nie rozumie? ; /


Z tego co piszą na /r/3DS to jeśli uszkodzi ci się konsola z zakupionymi grami w eShopie to możesz ją odesłać do Nintendo a oni odeślą ci naprawioną bądź nową razem z twoimi grami. W przypadku kradzieży to musiałbyś jakoś udowodnić, że miałeś zakupione te gry to wtedy ci je przypiszą do nowej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2014 o 20:39, Kadaj napisał:

Przecież przypisanie na stałe do fizycznego obiektu jest zaprzeczeniem idei dystrybucji
cyfrowej, dlaczego Nintendo tego nie rozumie? ; /


Dobrze rozumiem - kupując grę w eShopie(możesz napisać mniej więcej o ile(jeśli w ogóle)takie gry są tańsze?) jest ona przypisana do KONSOLI, nie do konta?

Biję się z myślami o kupnie 2DS''a, ale ceny gier, które mnie interesują są z reguły zabójcze...Fakt, że w Polsce pojawi się niebawem dystrybutor ma szansę nieco zmienić obrót spraw? Bo zapłacenie 180 zł za chociażby Bravely Default nie wchodzi w grę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo że, mam konto w Steamie i innych takich (np. WoW) to dalej nie ufam wszystkiemu z internetową płatnością/abonamentem. Jak wygląda sprawa Pokemon Banku? Do czego jest przypisany, czego do zalogowania wymaga i jak zrezygnowac, gdy nie jest już potrzebny by nie dostać opłaty- chyba że co logiczniejsze jest to przedpłata, a nie naliczanie z góry.
Tak wiem, że to może głupie pytanie, ale zwyczajnie po PSN już nie ufam takim usługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 12:28, ScaredOfGhosts napisał:

Dobrze rozumiem - kupując grę w eShopie(możesz napisać mniej więcej o ile(jeśli w ogóle)takie
gry są tańsze?)

Tańsze nie są, natomiast jak to w cyfrowej dystrybucji, zdarzają się promocje. Np. obecnie można dostać genialne Virtue''s Last Reward za 50 zł. (ponad 2 razy mniej niż pudełko na Allegro!), ale no właśnie...

Dnia 09.02.2014 o 12:28, ScaredOfGhosts napisał:

jest ona przypisana do KONSOLI, nie do konta?

Tak.

@Rizzan
A po gwarancji? Co gdy bardziej będzie się opłacać kupienie nowej konsoli niż naprawa. Póki co nawet nie mamy serwisu w kraju. Pomysłodawca takiego systemu był chory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - Nintendo coś przebąkiwało ostatnio o tym, że chcą zrezygnować z idei przypisywania do konsoli, co na pewno uda się na Wii U. O 3DS-ie wiele jeszcze nie wiadomo, ale pewnie można będzie ich gwałcić pytaniami, kiedy wprowadzą już zmiany na Wii U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 13:14, Kadaj napisał:

Tak.

Dzięki :) Wybacz, że tak dopytywałem, ale aż mi się wierzyć nie chciało, że ktoś takie rozwiązania stosuje. No ale przynajmniej wiem, że Nintendo odpada. Trzeba się będzie przeprosić z Sony...Chociaż liczyłem pograć w nieco inne tytuły, niż te "zachodnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 13:30, ScaredOfGhosts napisał:

> Tak.
/.../


W Sony w plus psn masz gry dopóki płacisz, czyli nawet ich nie wypożyczasz. Też genialne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 14:42, Boguslav4 napisał:

W Sony w plus psn masz gry dopóki płacisz, czyli nawet ich nie wypożyczasz. Też genialne
rozwiązanie.


Jeśli za 200 złoty rocznie będę miał ponad 20 gier (mówię o ps vita) których w życiu bym nie kupił albo się nimi nie zainteresował to już wolę taki układ. Ja już policzyłem że mam już z 7 gier jakbym kupił Vite.

Co do cen gier na 3ds co prawda są duże. Ale czy teraz można powiedzieć że skoro gra jest na konsolkę przenośną to ma być tańsza niż na duże konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość dla fanów serii Etrian Odyssey. 2.05.2014 do Europy trafi Etrian Odyssey Untold: The Millennium Girl. Demo natomiast pojawi się w eShopie 18 kwietnia. Teraz trzeba jeszcze poczekać na Shin Megami Tensei IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 10:23, Rizzan napisał:

Mam dobrą wiadomość dla fanów serii Etrian Odyssey. 2.05.2014 do Europy trafi Etrian
Odyssey Untold: The Millennium Girl. Demo natomiast pojawi się w eShopie 18 kwietnia.
Teraz trzeba jeszcze poczekać na Shin Megami Tensei IV.

Skrobnąłem przed chwilą o tym w podsumowaniu Nintendo Direct. Fajnie, że zabierają się za sprowadzanie tego wszystkiego, teraz tylko trzeba to jeszcze kupić i pokazać zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 10:23, Rizzan napisał:

Mam dobrą wiadomość dla fanów serii Etrian Odyssey. 2.05.2014 do Europy trafi Etrian
Odyssey Untold: The Millennium Girl. Demo natomiast pojawi się w eShopie 18 kwietnia.
Teraz trzeba jeszcze poczekać na Shin Megami Tensei IV.

Było na wczorajszym streamie? Europejski ciągle się buforował to zamiast tego obejrzałem amerykański. Szkoda tylko brakuje informacji o SMT4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować