Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2015 o 20:29, SplitGrave napisał:

U was też DS Lite podczas działania wydaje dźwięk irytującego piszczenia? Najbardziej
słychać to od strony ekranów dotykowych. I nie wiem czy to jakaś wada konsoli (kupiona
za 140zł na allegro), czy tak po prostu jest w tych modelach?


Nie, nie jest to normalne. Trochę poszukałem. Rozumiem, że chodzi Ci o to:
https://www.youtube.com/watch?v=JJaHEpu9DI8
Przyczyną może być po prostu wiek konsoli, to jak ktoś ją traktował lub zwyczajnie pech. Jednak większośc ludzi mówi, że to kwestia dolnego ekranu i może jest na to rozwiązanie:
https://gbatemp.net/threads/high-pitched-noise-on-nds-lite-possible-fix.336461/
Jeśli nie to wygląda na to, że trzeba z tym żyć i grać w słuchawkach. Mój DS nie wydaje takich dźwięków, a rozkręcałem go wiele wiele razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 20:57, Ichibanboshi-kun napisał:

Nie, nie jest to normalne. Trochę poszukałem. Rozumiem, że chodzi Ci o to:
https://www.youtube.com/watch?v=JJaHEpu9DI8

Dokładnie o to, mam identyczny dźwięk i jest on na tyle głośny, że szału można dostać jeśli gra się bez słuchawek. Pewnie z "gwarancją" takiej usterki też byłby problemy, bo sprzedający powie, że nic nie słyszy -.- No cóż, pozostaje mi próbować sprzedać DSL i liczyć na to, że nikt nie zwróci na to uwagi, a samemu kupić inną używkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 21:08, SplitGrave napisał:

Dokładnie o to, mam identyczny dźwięk i jest on na tyle głośny, że szału można dostać
jeśli gra się bez słuchawek. Pewnie z "gwarancją" takiej usterki też byłby problemy,
bo sprzedający powie, że nic nie słyszy -.- No cóż, pozostaje mi próbować sprzedać DSL
i liczyć na to, że nikt nie zwróci na to uwagi, a samemu kupić inną używkę.

Próbuj najpierw z gwarancją. Dźwięk słychać, nawet na tym filmiku. To jest feler, więc walcz o swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi sprzedający odpisał, że "wysłana konsola była w 100% sprawna i nie posiadała żadnych wad ukrytych". Na dodatek produkt używany i za zbyt małą kwotę, żeby cokolwiek zdziałać w takiej sytuacji... Boże, kupując tego DSL nawet by mi do głowy nie przyszło, że mogę trafić na takie coś jak "piszczący ekran". Jeśli uda mi się sprzedać tego piszczącego DS''a, to kupując kolejnego pierwszą rzeczą jaką zrobię będzie pytanie sprzedających, czy po przyłożeniu ucha do obu ekranów nie słychać tego pisku.

I ustaliłem już na 100%, że piszczy właśnie ten dotykowy ekran. Co ciekawe, nawet po włożeniu gry z game boy advance i ustawieniu, żeby Nintendo DS Lite wyświetlał grę na górnym ekranie, a dotykowego nie używał, to ten pisk nadal słychać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 23:23, SplitGrave napisał:

DS''a, to kupując kolejnego pierwszą rzeczą jaką zrobię będzie pytanie sprzedających,
czy po przyłożeniu ucha do obu ekranów nie słychać tego pisku.

Jeżeli jest to dźwięk o wysokiej częstotliwości, to jest kłopot - nie każdy jest w stanie go usłyszeć. Przysłuchuję się filmikowi podesłanemu przez Bambosza i zastanawiam się, o jaki pisk chodzi - ja nic nie słyszę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra Luigi''s Mansion 2 jest warta przynajmniej 100 pln? Byłem w lokalnym sklepie z grami i mają 3DS, ale razem z tą grą. Sprzedawca mówił coś, jak wezmę z konsolą, to i tak zyskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdaję sobie z tego sprawę, bo nawet po wpisaniu w google "Nintendo DS piszczy", albo "Nintendo DS piszczący ekran" jest dokładnie zero wyników na polskich forach. A nie chce mi się wierzyć, że ten problem jest aż tak rzadki. Prędzej ludzie tego po prostu nie słyszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta konsola ze zdjęć poniżej to nie przypadkiem zwykła podróba, albo jakaś wersja "refurbished", czy coś w tym rodzaju? Bo widzę, że pudełko nieco inne niż te, które widziałem na filmach z unboxingami NDSL. Kolor i te napisy na tyle też jakieś dziwne, ale może mi się wydaje.

20150228125031

20150228125039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2015 o 02:36, Outlander-pro napisał:

Jeśli nówka, to pewnie i tak, bo używki widziałem, za jakieś 70-80 zł.


Ok, dzięki za info. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś niedawno sprzedawał 3DS XL i wie po ile chodzi teraz ta konsola (, używana w bdb stanie, bez żadnych gier i ładowarki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 23:34, drblase napisał:

Może ktoś niedawno sprzedawał 3DS XL i wie po ile chodzi teraz ta konsola (, używana
w bdb stanie, bez żadnych gier i ładowarki)?


Prawdopodobnie wyciągnałbyś około 500 - 550 pln, chociaż, jesli to golas, to bliżej 500. Rozglądam się właśnie za DSI i zwykłe 3DS chodzą po około 400 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2015 o 21:11, maniekk napisał:

Prawdopodobnie wyciągnałbyś około 500 - 550 pln, chociaż, jesli to golas, to bliżej 500.
Rozglądam się właśnie za DSI i zwykłe 3DS chodzą po około 400 pln.


Dzięki za odpowiedź. Bliżej weekendu muszę się porozglądać po cenach i rzucić kilka ogłoszeń. Jakbym na czysto wyszedl 500 to imo źle by nie było. Połowa nowej konsoli by się zwróciła :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 15:34, badziu90 napisał:

Nigdy nie miałem żadnej konsoli od Nintendo. Zastanawiam się nad 3DS''em. Którą wersję
polecacie New 3DS czy New 3DS XL?


Bierz wersję z większym ekranem - jest znacznie wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim stopniu są wykorzystywane w grach te dwa buttony z tyłu (lewy i prawy)? Chodzi mi tutaj o konsole Nintendo DS i DS Lite. Może się zdarzyć, że jeśli któryś z tych dwóch tylnych buttonów nie działa, to nie da się ukończyć jakiejś gry?

Bo pamiętam, że w GB Advance prawie się ich nie używało, ale nie wiem jak jest w przypadku DSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 19:10, SplitGrave napisał:

W jakim stopniu są wykorzystywane w grach te dwa buttony z tyłu (lewy i prawy)? Chodzi
mi tutaj o konsole Nintendo DS i DS Lite. Może się zdarzyć, że jeśli któryś z tych dwóch
tylnych buttonów nie działa, to nie da się ukończyć jakiejś gry?

Niestety tak. Zapomnij o niektórych grach z Harvest Moon i Kingdom Hearts. Tak na szybciora sobie wszystkich nie przypomnę, ale ogólnie jest tak, że z reguły te klawisze ułatwiają bardzo życie, ale wiele tytułów można ukończyć. DS Lite obrósł chwałą i jakoś ludzie zapominają, że poważnym mankamentem tej konsoli były w miarę często się psujące shouldery i zawias górnego ekranu.
Original DS to kałach :D

Ach, no i w FPSy nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 19:02, maniekk napisał:

Panowie, warta zainteresowania konsola?

http://allegro.pl/nintendo-dsi-i5161061035.html

Przyznam, że trochę mnie dziwi, brak numeru seryjnego, ale może się odkleił i ta dość
niska cena.


Widać, że przynajmniej nowa obudowa jest, a cena jest tak kusząca plus gra nagrana na DSie tak fajna, że szkoda byłoby nie wziąć :D jakbym nie wiedział, że dostałbym za to po uszach, to sam bym się skusił xD

Tak dodam. Bo tak wszyscy się boimy refurbów, ale jakie macie z nimi doświadczenie? Jeśli o mnie chodzi to znajomi naokoło mnie kupili refurby (wtedy sam się nie znałem, by móc doradzić) i wszystkie wciąż śmigają, nawet zawiasów nie mają połamanych, a to już będzie 6-7 lat od kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2015 o 10:41, Ichibanboshi-kun napisał:

Widać, że przynajmniej nowa obudowa jest, a cena jest tak kusząca plus gra nagrana na
DSie tak fajna, że szkoda byłoby nie wziąć :D jakbym nie wiedział, że dostałbym za to
po uszach, to sam bym się skusił xD

Tak dodam. Bo tak wszyscy się boimy refurbów, ale jakie macie z nimi doświadczenie? Jeśli
o mnie chodzi to znajomi naokoło mnie kupili refurby (wtedy sam się nie znałem, by móc
doradzić) i wszystkie wciąż śmigają, nawet zawiasów nie mają połamanych, a to już będzie
6-7 lat od kupna.


Ergo, warto brać? Poza tym skąd wiesz, że jest tam jakaś gra nagrana? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować