Zaloguj się, aby obserwować  
radeon2

Na jakim sprzęcie gracie?

1486 postów w tym temacie

Pentium 4 3.06GHz, Gainward GF FX 5900xt, 2x512mb RAM Kingston (pracujące w trybie dual), Płyta główna Asus P4C800, do tego dochodzi myszka Logitech MX 510, klawiatura Microsoft Natural Keyboard (ma już chyba z 7 lat:P), monitor iiyama ProLite E380S-S3. Do tego mój najnowszy nabytek: nagrywarka Samsung DVD+/-RW SH-W162L Lightscribe. Poprostu ślicznie wypala okładki płyt. Dzięki temu zrobiłem sobie ekskluzywne wydanie własnych zdjęć z rajdów wysokogórskich:P. Co do reszty sprzętu to modlę się by Oblivion poszedł w dość dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 11:40, RobeN napisał:

> Ale widze, ze Ty masz swietne chlodzenie :D Pewnie cichutki Ci wszystko chodzi, bo u mnie
to
> jak elektrownia atomowa wszystko huczy. A karta jest niby quiet (tak na pudle pisalo)...
No
> i przede wszystkim myszeczke masz fajną i podkladeczkę (chociaz ja wybralbym G5, lepiej
sie
> do gier nadaje). I co to jest G15?

G15 to klawa :D
Co do myszy - seria G w ogóle jest do gier i ja chciałem się od kabla uwolnić.
Mam 2 osobne akumulatorki, które wystarczają na kilka dni każdy - więc nie narzekam.
Taaa... Do tego jeszcze możesz doliczyć Panel CoolerMaster AeroGate3 ;P


Wedlug mnie myszki kablowe sa lepsze do grania, nigdy nie usypiają i w ogole sa fajne, a kabel mi wcale nie przeszkadza :) Moja mx518 uwielbiam, za to bezprzewodowej Microsoft nienawidze ^^ Cale szczescie, ze nie gram na drugim kompie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel gra na celeronie 600 Mhz, 192 MB RAMu, GeForcie 4 MXi HDD 5 GB. lol
Co do dyskusji Gx, to fakt, że obydwie myszki są najlepszymi jeśli idzie o granie, to już G15 wcale taki dobry nie jest, podobnie zresztą "szpanerski" Zboard. Co do G5 - G7, to G5 ma ciężarki i ładniej prezentuje się od strony wyglądu, a G7 za to ma lakier stosowany taki sam jak w samochodach i jest bezprzewodowy, choć z doświadczenia wiem, że te bezprzewodowe potrafią się "zaciąć", nawet te najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 12:24, Quatre napisał:

Wedlug mnie myszki kablowe sa lepsze do grania, nigdy nie usypiają i w ogole sa fajne, a kabel
mi wcale nie przeszkadza :) Moja mx518 uwielbiam, za to bezprzewodowej Microsoft nienawidze
^^ Cale szczescie, ze nie gram na drugim kompie :)


Ja mam 2 do 3 kompów na 1 biurku - uwierz, że kable przeszkadzają :D
Ale tak poza tym to stara Logitech MouseMan Wheel też jest kablowa i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam: Celron 800 Mhz 128 ram, Riva TNT 2 i dysk 20 Gb. To jest mój aktualny komp, ale zamierzam kupic sobie nowy: Pentium 4 3.2 Ghz, 1 Gb ram, Radeon X800 GTO i dysk 160 Gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 13:02, RobeN napisał:

> Wedlug mnie myszki kablowe sa lepsze do grania, nigdy nie usypiają i w ogole sa fajne,
a kabel
> mi wcale nie przeszkadza :) Moja mx518 uwielbiam, za to bezprzewodowej Microsoft nienawidze

> ^^ Cale szczescie, ze nie gram na drugim kompie :)

Ja mam 2 do 3 kompów na 1 biurku - uwierz, że kable przeszkadzają :D
Ale tak poza tym to stara Logitech MouseMan Wheel też jest kablowa i jest OK.


Kup sobie jedno biurko wiecej i nie bedzie klopotu z kablami :P I tak uwazam, ze jesli chodzi o "jakosc" grania myszki kablowe nie maja konkurencji.
Co do klawiatury - slyszalem, ze dobrze sie gra na tych plaskich a la laptop typu np. Logitech Flat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 00:35, Quatre napisał:

Kup sobie jedno biurko wiecej i nie bedzie klopotu z kablami :P I tak uwazam, ze jesli chodzi
o "jakosc" grania myszki kablowe nie maja konkurencji.


OK. Ale w czym np. G5 ma być lepsza od G7 czy MX1000???
Bo ogólnie myszkami się nie zajmuję, więc mogę mieć braki.
Ze wszystkich recenzji jakie czytałem nie wywnioskowałem, iż może być gorsza od kablowej...
Jedno biurko więcej odpada - nie mogę ciągle się przesuwać na krześle.
Tam mam wszystko obok siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gram na celeronie 1.2 Ghz, 128 MB ramu i - uwaga! - GeForce 2 MX 100/200 32 MB :) a i jeszcze dysk - 40 GB

a myszkę mam Logitecha za 50 zł, klawiaturę też (takie ładne, czarne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie gram. Jestem w fazie rozbudowy sprzętu i część rzeczy sprzedałem a na część czekam. Aktualnie jade jeszcze na Riva TNT M64 ;) (jedyna karta leżąca w czeluściach szuflad na AGP) Jutro prawdopodobnie zmiania na jeszcze słabszą kartę jakieś SGT na PCI ;) - to ukradłem z muzeum ;) Co do reszty to w tej chwili procek P4 2.4 G z fsb 800 i HT na płycie Abita IS7 z 2x1GB ram Patriot na pokładzie. Jutro wymiana zasilacza na chiefteka 350W i płyty na Asusa P4GPL-X. W to coś wstawie tą przedpotopową kartę na pci. Docelowo zestaw ma wyglądać tak:
ASUS P4GPL-X, P4 2.4/800 HT, 2x1G Patriot, GF 7800 GT PCI-E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 13:23, Michał Raven napisał:

Ja mam: Celron 800 Mhz 128 ram, Riva TNT 2 i dysk 20 Gb. To jest mój aktualny komp, ale zamierzam
kupic sobie nowy: Pentium 4 3.2 Ghz, 1 Gb ram, Radeon X800 GTO i dysk 160 Gb.


Proponował bym jakiegoś GeForcea, sam mam Radeona X800 i jakoś co jakiśczas mam z nim problemy czy z Catalistami czy to z chłodzeniem, mój brat ma Radeona, również ma z nim problemy. Zasugerowałem się kupnem tej karty dlatego, że poprzednią była Saphire 9600 i sprawowała się idealnie ale te nowsze już takiej opini dobrej niemają a Pentium 4 jeżeli chodzi o gry to też wydajny nie jest a ze stabilnością można się kłucić, może kiedyś za pentium 2,3 to były pewniaki ale czwórki sie lubią palić. Kolega miał P4 i po 2 dniach ciągłej pracy zakoniczył żywot i (wtedy jeszcze) 1000zł poszło w las...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązujac do twojej sugestii postanowiłem zmienić konfigurację: AMD Athlon 64 3500 Ghz,1 GB ram, Geforce 6600 GT i dysk 160 GB. Jakie jest twoje zdanie na temat tej konfiguracji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 08:16, Michał Raven napisał:

Nawiązujac do twojej sugestii postanowiłem zmienić konfigurację: AMD Athlon 64 3500 Ghz,1 GB
ram, Geforce 6600 GT i dysk 160 GB. Jakie jest twoje zdanie na temat tej konfiguracji???


Wg mnie OK. Tylko małe uwagi: RAM 2x512, płyta z Dual Channel (byle nie ASRock). Dysk 160GB to świetny wybór - najlepiej Hitachi, lub WD (co do Maxtorów i Seagate''ów to statnimi czasy w dalszym ciągu pojawiają się przypadki padaczki, lub kłopotów innego rodzaju).
Na procek chłodzonko jakieś lepsze i oczywiście zasilacz cichy i wydajny.
Jedyna uwaga to taka, że ogólnie procki 3500+ mają mniejszy potencjał O/C od swoich mniejszych braci. Ale jeśli nie zamierzasz bawić się w podkręcanie to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 08:16, Michał Raven napisał:

Nawiązujac do twojej sugestii postanowiłem zmienić konfigurację: AMD Athlon 64 3500 Ghz,1 GB
ram, Geforce 6600 GT i dysk 160 GB. Jakie jest twoje zdanie na temat tej konfiguracji???


Proponowalbym procek #200+ lub nawet 3000+ i za zaoszczedzona kase - kupno 6800GT zamiast 6600GT, sporo lepsza wydajnosc. Bo w Twoim zestawieniu procesor bedzie troche za mocny do reszty konfiguracji, zreszta zawsze mozna o te 100MHz podniesc nawet bez zadnego mega chlodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 00:39, RobeN napisał:

OK. Ale w czym np. G5 ma być lepsza od G7 czy MX1000???
Bo ogólnie myszkami się nie zajmuję, więc mogę mieć braki.
Ze wszystkich recenzji jakie czytałem nie wywnioskowałem, iż może być gorsza od kablowej...
Jedno biurko więcej odpada - nie mogę ciągle się przesuwać na krześle.
Tam mam wszystko obok siebie :)


Przede wszystkim myszki bezprzewodowe sa ciezkie. G5 ma tez chyba lepsze slizgacze niz G7, ma rowniez te reklamowane ciezarki do zbalansowania ciezaru, a jej precyzja jest na pewno lepsza niz bezkablowej (chodzi mi tutaj glownie o odswiezanie i czestotliwosc przesylu danych czy jak to tam sie zwie :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mój qmpel miał nowego radeona, i mu się sfajczył:) a firma serwisowa stwierdziła, że był sprowadzony z tajlandii, i musi czekać 3miechy na nowego A w zastępstwie dali mu riveTNT2, HA HA HA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 19:15, Quatre napisał:

Przede wszystkim myszki bezprzewodowe sa ciezkie. G5 ma tez chyba lepsze slizgacze niz G7,
ma rowniez te reklamowane ciezarki do zbalansowania ciezaru, a jej precyzja jest na pewno lepsza
niz bezkablowej (chodzi mi tutaj glownie o odswiezanie i czestotliwosc przesylu danych czy
jak to tam sie zwie :D )


Ciężarki dają G5 podobną wagę do G7.
Ślizgacze mają takie same.
G7 ma DPI 2000, nie ma opóźnień związanych z wcześniejszym bezruchem jak innym bezprzewodowym myszkom się zdarza, a komunikacja jest naprawdę szybka. Przecież seria G jest tworzona z myślą tylko i wyłącznie o graczach... G5 i G7 mają takie same parametry przekazu danych, taki sam laser - różnicą jest bezprzewodowość G7.
Gdyby G7 miało być gorsze od G5 to Logitech nie marnowałby czasu tylko zmieniłby MX1000 jako model do pracy na kolejną wersję np. MX1100 - taka jest moja opinia.
Jestem ciekaw profesjonalnego porównania myszek - Logitech G7 przygotował naprawdę nieźle, jednak może faktycznie (pomimo oficjalnych identycznych parametrów) jest gorsza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować