Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard potwierdza nową grę MMO

106 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2007 o 13:00, mateuszbanach0 napisał:

> > super, gdyby byl diablo 3. ale na abonament... wiadomo juz ile za miesiac?
>
> abonament w wysokości.. ja stawiam na standard, czyli stówka lekką ręką :/
>
ale za 2 miesiace?


wiesz, nie wiem :) ..raczej za miesiąc, taką ma Blizzard polityke, z resztą większość płatnych MMO ma abonament miesięczny

@Piotrek-Czechu, ja też mam taka nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to niespodzianka ;). O ile dobrze pamiętam, to poprzednio zawzięcie zaprzeczali, że pracują nad jakimkolwiek MMO.
Cóż, zdania od "poprzedniego razu" nie zmieniłem i uważam, że będzie to albo zupełnie nowa marka (bo będą chcieli pokazać, że wciąż potrafią stworzyć coś nowego) albo WoW2 :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to poczekamy ;p może będzie coś nowego w tym MMO niż ciągle to samo :P.
Byle tylko nie było abonamentu i nie było cukierkowatej grafiki xD to będzie luzik ;).
Fajnie by było jak by to była gra MMOFPSRPG czyli strzelanka na ulepszaniu postaci polegająca ;), coś w stylu gry "Huxley" :P na jakimś nowym dobrym silniku graficznym ;] wtedy to by był kolejny hit roku! xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież jakiś rok temu wypłynęły do sieci szczegóły umowy Blizzarda z Vivendi, na których podstawie można było wywnioskować mniej więcej coś takiego "do roku 2011" (albo 2009? przepraszam, dokładnie już nie pamiętam) mają powstać 2 gry MMO non-WoW w "pozostałych" światach Blizzarda. World of Starcraft i World of Diablo wydają się w takim razie bardzo możliwe :)


Ps. no chyba że World of Black Throne xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 13:24, Latniak napisał:

To mnie trochę zraniło.

Piszę jako ktoś kto gra w EVE, grał w WoW''a przez kawałek triala przy okazji jednej z promocji. Byłem i jestem przyzwyczajony do skomplikowanej i trudnej gry, gdzie tzw. learning curve to ok.6 miesięcy na same podstawy, a po dwóch latach grania nadal są przed tobą nie odkryte tajemnice mechaniki i świata. Więc możesz śmiało uznać, że po prostu jestem spaczony ;)

Dnia 13.12.2007 o 13:24, Latniak napisał:

Oczywiście możesz się tym wogóle nie przejmować i grać "for fun". Wtedy oczywiście gra jest
prosta i mało ambitna... ale to nie znaczy że jest tak zawsze.

Oczywiście, że nie. Wiele osób z pewnością szuka i znajduje w grze bardzo wiele ciekawych i własnie ambitnych rzeczy... jednak mechanika choć pozwala na wiele nadal jest skupiona wyraźnie na nie przejmowanie sie tymi aspektami o których ty mówisz. Przytoczę to co pisano o MMO i EVE w New York Times przed kilkoma tygodniami:
“There are basically two schools of thought for operating an online community,” Hilmar Petursson, CCP’s chief executive, said in a telephone interview yesterday.
“There is the theme-park approach and the sandbox approach,” he continued. “Most games are like Disneyland, for instance, which is a carefully constructed experience where you stand in line to be entertained. We focus on the sandbox approach where people can decide what they want to do in that particular sandbox, and we very much emphasize and support that kind of emergent behavior."
The most compelling aspect of Eve is that once players control a region of virtual space, they bear the responsibility of policing it, setting taxes, establishing diplomatic relations with neighboring groups and waging battles to protect their territory or take more. In most online games, the advanced content involves getting together with a few dozen friends to battle computer-controlled dragons and demons. In Eve, major battles involve hundreds of players fighting in starships in vast “Star Wars”-like firefights.

I moje nieudolne tłumaczenie :)
"Zasadniczo istnieję dwie szkoły prowadzenie społeczności internetowej," powiedział wczoraj w czasie telefonicznego wywiadu szef CCP Hilmar Petursson.
"Jest ''park rozrywki'' i ''piaskownica''" kontynuował. "Większość gier jest jak na przykład Disneyland, który jest starannie zaprojektowanym przeżyciem, w którym stajesz w kolejce po rozrywkę. My skupiamy się na podejściu ''piaskownicy'', gdzie gracze mogą decydować co właściwie będą w tej konkretnej piaskownicy robili i bardzo podkreślamy takie działania."
Najmocniejszym aspektem EVE jest to, że gdy gracze przejmą kontrolę nad regionem wirtualnego kosmosu to sami ponoszą za niego odpowiedzialność ustalając podatki, ustanawiając stosunki dyplomatyczne z sąsiadami i tocząc walki w obronie terytorium lub w celu ekspansji. W większości gier online zaawansowana zawartość gry polega na zebraniu razem kilkunastu przyjaciół w celu pokonania kierowanych przez komputer smokami i demonami. W EVE wielkie bitwy to setki graczy i statków walczących w wielkich niczym w ''Star Wars'' bataliach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu szykuje się kolejny hit od Blizzarda :) Bardzo jestem ciekaw, co to będzie za produkcja - po cichu zdaje mi się, że jednak Diablo MMO. Starcraft chyba odpada, bo w końcu tworzona jest jego druga część, a Diablo nie doczekało się żadnego sequela.
No cóż, czekam na oficjalne informacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ee znowu mmo :/ w mmo za dlugo sie gra
i po pierwsze nie bede mial czasu za bardzo....
po drugie trzba troche kasy placic :/
ja bym wolal normalne diablo 3 albo normalnego warcrafta 4 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 13:02, Mr.M napisał:

> zapomnij o darmowej rozgrywce, przecież to Blizzard

Wiem, wiem, ale czasem cuda się zdarzają... xD


ale nie warto na nie liczyc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 13:58, master matrox napisał:

a Diablo nie doczekało się żadnego sequela.


Znajomosc w temacie wychodzi Ci uszami. Toz to nawet niemowlak wie ze Diablo II jest sequelem Diablo. Czyzbys przespal ladnych pare lat? To mam dobra wiadomosc. Pedz do sklepu kup sobie sequel Diablo o bardzo mylacej nazwie Diablo II. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 13:34, deuser napisał:

wiesz, nie wiem :) ..raczej za miesiąc, taką ma Blizzard polityke, z resztą większość płatnych
MMO ma abonament miesięczny



A gdzies Ty widzial takie oplaty za gre? Moze nalezaloby wpierw zorientowac sie w temacie a nie wypisywac glupoty i mieszac ludziom w glowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamieć jak zwykle wyprodukuje najlepiej sprzedajaca sie gre. nawet jesli to nie bedzie super produkt to i tak znajdzie sie caly ogrom fanow ktorzy kupia go tylko dla tego ze podczas zalaczania bedzie sie pojawial napis "blizzard" mmo w uniwersum starcrafta wydaje sie dosc latwym projektem zwarzajac na to ze czesc modeli mozna zaimportowac ze starcraft''a 2, bo pewnie bedzie na tym samym silniku graficznym. jednak nie wiem czy blizz pojdzie na latwizne. patrzac na kolejnosc uniwersow nastepny po stascrafcie powinno byc diablo. blizz zawsze wprowadzal jakas kolejnosc swoich swialtow. wyjatkiem bylo uniwersum warcrafta gdzie powstaly dwa produkty pod rzad ( warcraft 3 i WoW) i wprawdzie wyszlo im to na dobre. a co jesli teraz tez chca tak zrobic, czyli wydac dwie gry na tym samym uniwersum pod rzad (starcraft 2 i "powiedzmy WoS). malo prawdopodobne? ocencie sami. ja osobiscie wszystkie gry blizzarda lubie (najmniejsza stycznosc mialem z wow''em poniewaz nie stac mnie na comiesieczne oplaty wiec gralem na prywatnych i 10 dnie za darmo na orginalnym servie) i mam nadzieje ze i tym razem sie nie zawiode, a universum jest mi obojetne. wyprobuje na 100%. i bylbym bardzo ucieszony gdyby oplat nie bylo, chociaz znajac blizza takowe beda. i jeszcze jedno. sadzicie ze po premierze tego mmo zmaleje abonament na wowa?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 14:30, Wolus1 napisał:

Coś innego niż Diablo, SC, lub WoW? Hmmm, może to być bardzo ciekawy pomysł, tylko co to będzie?

O tym nie było mówione, mówiono tylko o tym, że to coś innego niż WoW. ;P

Chyba najbardziej możemy liczyć na World of Stacrcraft, co byłoby właściwie niezłym ruchem od Blizzarda, patrząc jak Wc3 oraz WoW wyszły, a teraz Starcraft 2 i World of Starcraft, następnie coś z Diablo. :P

Na WoS będziemy pewnie czekać z 3-4 lata, a trailer pewnie ujrzymy wraz z premierą Staracraft''a 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 14:21, Jester napisał:

Znajomosc w temacie wychodzi Ci uszami. Toz to nawet niemowlak wie ze Diablo II jest sequelem
Diablo. Czyzbys przespal ladnych pare lat? To mam dobra wiadomosc. Pedz do sklepu kup sobie
sequel Diablo o bardzo mylacej nazwie Diablo II. :)


Doskonale o tym wiem, miałem na myśli Diablo II, ale zapomniałem dodać cyfr...

No cóż, mnie martwi to że gra na 100% będzie z abonamentem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

World of StarCraft? :)
Świat WarCrafta mnie nie przekonał, ale StarCraft to by było coś, może nawet bym buli abonament za granie. Kto wie. We shall see...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować