Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram: narodziny BioWare i Infinity

32 postów w tym temacie

Tekst bardzo fajny, niezwykle miło się go czytało. Zdecydowanie warto poszerzać swoją znajomość sytuacji dookoła TAKICH gier. Bo ich już nie ma a co gorsze nie szykuje się, by miały się jakieś pojawić. Po moim największym zawodzie cRPG jakim był NWN2 strasznie ostrożnie podchodzę do nowych produkcji. Bo to miby miał być o ile pamiętam godny następca BG2. Tylko gdzie ja się pytam? Krótkie to, fabuła prosta jak konstrukcja cepa, całą grę lecisz jak po sznurku, tylko postacie były fajne, choć nie TAK fajne i nie za dużo ich tam było. Tak naprawdę w moich oczach broni go głównie Forgotten Realms którego uwielbiam i który nadaje grom wiele autentyczności. A, że nowocześniej wygląda? Trójwymiarowa wybajerzona grafika z AA i wszystkimi innymi bajerami choć raczej dobrze się sprawdza w innych gatunkach, to akurat IMHO cRPG całkowicie wyprała z tego fantastycznego klimatu jaki miały starsze produkcje tego gatunku. A może to po prostu INFINITY był tak genialny do gier tego typu.
A tak poza tym, kurcze, czy tylko mnie ciarki przechodzą patrząc na te screeny? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podobają mi się te artykuły - dobrze pisane (może nie najlepiej, ale...), ciekawe i o tym, co kocham najbardziej. Nie mogę doczekać się następnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 14:08, DArkon1990 napisał:

A kiedy opiszecie Silent Hill, chciałbym sobie poczytać o tej grze :), a tak do tematu grałem
w Pierwszego Baldura i mi się nie spodobał jak każde RPG. A tym Bardziej MMO.


Przyrównywanie MMO do cRPG to profanacja, nie wspominając już o klasycznym RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinienem wystawic tym ludziom oltarzyk. poniewaz swym pierwszym dzielem zapewnili mi bardzo duzo czasu genialnej rozrywki. Po dzis dzien, BG jest gra, ktora potrafi mnie wciagnac na baaardzo dlugi czas. W czasie gdy sie ukazala, nie widzialem swiata poza nia i to dla niej zylem. Z rozpedu uzbieralem cala kolekcje i nie zaluje ani godziny spedzonej przy tych tytulach.

P.S. Tak poza wszystkim to jestem normalnym czlowiekiem i poza BG mialem normalne zycie, znaczy sie prze rozpoczeciem i po zakonczeniu opowiesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 21:32, Baluk25 napisał:

Trochę dziś dużo newsów..aż za...

err? To komentarz do wczorajszego artykułu, więc co ma piernik do wiatraka? Na dodatek - co do newsów - siedem to dużo? Chyba dużo poniżej normy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 14:15, gromph86 napisał:

A tak poza tym, kurcze, czy tylko mnie ciarki przechodzą patrząc na te screeny? :-)

Nie. Mnie też. Jesteś normalny.

Tak, jak hans olo, zamierzam zostawić sobie starego kompa. 1,5GHz, GF440MX, 384SDRAM - nikt tego nie kupi, a BG/ID/PT/F odpali bez problemu. A za 20-30-40 lat może nie będzie PC i gdzie odpalimy Baldurka? Oby gniazdka zasilające się nie zmieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 23:04, Taschon napisał:

> A tak poza tym, kurcze, czy tylko mnie ciarki przechodzą patrząc na te screeny? :-)
Nie. Mnie też. Jesteś normalny.

Tak, jak hans olo, zamierzam zostawić sobie starego kompa. 1,5GHz, GF440MX, 384SDRAM - nikt
tego nie kupi, a BG/ID/PT/F odpali bez problemu. A za 20-30-40 lat może nie będzie PC i gdzie
odpalimy Baldurka? Oby gniazdka zasilające się nie zmieniły.

Tylko jeszcze zapas bateryjek do Biosu i jesteśmy gotowi na wojne ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BioWare to studio które na zawsze wpisało się w karty historii gier RPG, pamiętam jak zagrywałem się w pierwszą i drugą część Baldur''s Gate oraz Icewind Dale, spędziłem przy nich tak jak na fana RPG-ów przystało kilkanaście miesięcy przedniej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tym postem odkopuję stary wątek, ale właśnie czytam sobie tą część Retrogramu i zastanawia mnie jedno: jak łatwo było w tamtych czasach napisać grę, ba założyć całe studio. Trzech lekarzy rzuca praktykę, zamyka się w piwnicy i ni z tego ni z owego robią grę (Shattered Steel). Wiem, że ten opis to taki skrót myślowy, ale jest on nie do pomyślenia dzisiaj.

Jakie doświadczenie w programowaniu, projektowaniu i co tam chcecie jeszcze mieli ci lekarze?
Żadne?
A założyli BioWare :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śliczne screeny.Tekst,który czyta się z zapartym tchem.Ciekawy.Może dlatego,że to temat który mnie interesuje.BioWare to bardzo wyrazista firma.W końcu wydali najlepsze tytuły cRPG,i założyli je lekarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza wam to że założyli ją lekarze?Mi nie ,nawet to udowadnia że pasja i dązenie do celu praca i rozumem przynosi olbrzymie efekty.

Bioware i Black isle (Obsidin) ,na zawsze wielcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować