Zaloguj się, aby obserwować  
PRINCE_JANEK

Tomb Raider Underworld - temat ogólny

195 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2008 o 13:49, Arthizo napisał:

Poniekąd to fakt, ale akcji też troszkę musi być, co ja akurat bardzo lubię (tak mi zostało
po TR Legend ;) ).

Nie twierdze że strzelania nie powinno być wcale, ale skoro już jest to powinno to zostać zrobione na jakimś przyzwoitym poziomie. Jednak w Underworld (w Legend zresztą również) wygląda na to jakby to był element dodany niejako na doczepkę, byle jakoś przedłużyć i tak już nie najdłuższą grę (Legend). Niestety walka z takimi pustakami nie stanowi kompletnie żadnego wyzwania nawet dla laika a co dopiero dla weteranów tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 14:44, MateoKiszlo napisał:

> >
A skakanie JEST emocjonujące, szczególnie w lokacjach, gdzie wciąż
obsuwa nam się pod nogami grunt ^^


No nie narzekam na to całe skakanie, które zresztą jest jednym z priorytetowych elementów TR. Gorzej, jak skok jest nieudany i Larcia leci hen daleko. :D

Wracając jeszcze raz do kamery - w kolejnych misjach stan ten nie ulega zmianie - nadal jest ona nieco chaotyczna i lubi płatać różnorakie figle, ale ogólnie grać się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 15:12, dave03 napisał:

Nie twierdze że strzelania nie powinno być wcale, ale skoro już jest to powinno to zostać
zrobione na jakimś przyzwoitym poziomie.


I tak niniejszym podsumowałbym naszą sprzeczkę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>A skakanie JEST emocjonujące, szczególnie w lokacjach, gdzie wciąż

...Lara wygina i pręży swe przybrudzone błotkiem lub mokre ciało... to jest Tomb Raider ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 19:45, Teokrata napisał:


>A skakanie JEST emocjonujące, szczególnie w lokacjach, gdzie wciąż

...Lara wygina i pręży swe przybrudzone błotkiem lub mokre ciało... to jest Tomb Raider
;-P


Podniecanie się zlepkiem polygonów jest ciut nie na miejscu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2008 o 20:58, MateoKiszlo napisał:

Podniecanie się zlepkiem polygonów jest ciut nie na miejscu :P


alez one wlasnie po to sa w tej grze by sie lekko kolysac i kusic wzrok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie skończę tej gry, kamera doprowadza mnie do amoku. Pozostaje wystawić na sprzedaż za kilka nędznych pesos. Mój najgorszy zakup gry w historii. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 20:29, berbelek napisał:

Nie no nie skończę tej gry, kamera doprowadza mnie do amoku. Pozostaje wystawić na sprzedaż
za kilka nędznych pesos. Mój najgorszy zakup gry w historii. Amen.


masz na PC a za ile chcesz sprzedac ? nierejestrowana ? moze sie skusze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2009 o 16:05, Teokrata napisał:


masz na PC a za ile chcesz sprzedac ? nierejestrowana ? moze sie skusze...


Na allegro widziałem za 40 pln, ja za tyle nie sprzedam, jednak wydałem na nią ponad stówkę. Może się komuś w dalszej rodzinie spodoba. Dzięki za propozycję, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:51, berbelek napisał:


>
> masz na PC a za ile chcesz sprzedac ? nierejestrowana ? moze sie skusze...

Na allegro widziałem za 40 pln, ja za tyle nie sprzedam, jednak wydałem na nią ponad
stówkę. Może się komuś w dalszej rodzinie spodoba. Dzięki za propozycję, pozdrawiam.


to przeplaciles :-/// w media markt jest za 79pln od premiery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2009 o 16:20, Teokrata napisał:

to przeplaciles :-/// w media markt jest za 79pln od premiery...


Mieszkam w małym mieście, bez media markt, empiku itp. W jedynym sklepie z grami jaki mamy nowości są po 150, lub drożej, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:13, Mac Cry napisał:

To przez internet kupuj. Połowę taniej i grzecznie do domu Ci przyniosą.


To chyba jasne, że kupuję przez internet, a nie u lokalnego monopolisty. Koniec off topa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 19:13, Mac Cry napisał:

To przez internet kupuj. Połowę taniej i grzecznie do domu Ci przyniosą.


Do domu może i przyniosą, ale nie za darmo, a gdy do paczki się jeszcze doda koszty przesyłki to już nie zawsze jest taniej. Druga sprawa, że jeśli ceny są równe bądź różnica jest niewielka to ja wolę sobie iść kupić grę do sklepu aniżeli zamawiać ją w sklepie internetowym. Raz że spacerek nikomu jeszcze nie zaszkodził, a dwa, że lepiej moim zdaniem samemu sobie wybrać pudełko z grą i ty samym przy okazji uniknąć wielu przykrych niespodzianek (np. wyłamane zaczepy na płyty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że lepiej zamówic grę przez neta za 80 zł, niż kupowac w sklepie za 150... Ja przez neta kupuję, gdy jest naprawdę tanio (allegro lub jakieś promocje na wirtusie) labo hurtowo (głównie w wirtusie). A jak chcę kupic sobie coś np. z KK to idę po szkole do Empiku i tak dobijam targu, mimo że w necie jest 5 lub 10 zł tanie. Nie mam reguły ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Tomb jest nijaki. Słabizną aż taką nie leci, ale jest niezbyt dobrze jak na zasłużoną serię. Albo następną zrobią lepszą, albo nikt nie kupi takiej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 17:31, zako95 napisał:

Nowy Tomb jest nijaki. Słabizną aż taką nie leci, ale jest niezbyt dobrze jak na zasłużoną
serię. Albo następną zrobią lepszą, albo nikt nie kupi takiej gry.


Jakieś argumenty, czy w sądzie orzekałbyś wyrok na podstawie własnego widzi-mi-się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie przy ustawieniach tekstur która opcja jest lepsza? 16x antisotropic czy trinilear? a i lepiej jest dawać on czy off Vsync bo zawsze zapominam jak to z tym było:P

edit: a i jeszcze triple buffering on czy off? a kompem się nie przejmujcie napewno wszystko na max udźwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 22:09, żyrafa napisał:

mam pytanie przy ustawieniach tekstur która opcja jest lepsza? 16x antisotropic czy trinilear?


Zdecydowanie Anizotropowe. Tekstury są wówczas znacznie bardziej ostre i mniej rozmazane. Jednak na anizo x16 to chyba będzie potrzeba bardzo mocna karta grafiki, a anizo x8, czy nawet x4 daje już znakomite efekty.

>a i lepiej jest dawać on czy off Vsync bo zawsze zapominam jak to z tym było:P

Jeśli włączysz tą opcje to prawdopodobnie gra będzie Ci działa cały czas wyświetlając jednakową ilość klatek na sekundę (zakładają oczywiście że masz odpowiednio mocnego kompa) i to chyba będzie 30FPS i nie będziesz widział załamań krawędzi tekstur (widoczne jest to zwlaszcza przy szybszych ruchach myszką). Ja tą opcje zawsze mam wyłączoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vsync to jest synchronizacja odświeżania monitora z odświeżaniem obrazu w grze - tj w tym samym momencie co obraz wyświetlany przez monitor, odświeża się obraz renderowany przez kartę graficzną. Nie wiem, czy dobrze wytłumaczyłem, ale tak to działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować