Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baterie będą działać dziesięć razy dłużej

46 postów w tym temacie

Niesamowite rozwiązanie, może w końcu skończymy się wkurzać na słabe bateryjki, ale to pewnie będzie jedynie dla koneserów i bogatszych, których zapewne będzie stać na takie baterie. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko cena nie była 10x wyższa od teraźniejszych i spora rewolucja nam sie zapowiada.
Szkoda tylko, że zwykle, niewiadomo dlaczego, takie nowinki co dobrze wyglądaja w newsach nie są wprowadzane na rynek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W świecie pełnym przenośnych technologicznych gadżetów przedłużanie życia baterii jest konieczne. Nikt z nas nie lubi, kiedy jego odtwarzacz MP3 nagle siada, bo baterie się rozładowują, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że news całkiem ciekawy ;) Dziesięciokrotnie większa pojemność takich baterii może przynieść same korzyści i wiele możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znakomita wiadomość :)
Baterie będą dłużej trzymać, a co za tym idzie oszczędzą nam one nerwów (gdy przykładowo padnie nam laptop) no i prądu, bo będziemy je rzadziej ładować. Heh, jak widać technologia mocno idzie na przód... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 22:47, Kraju92 napisał:

To bardzo dobra wiadomość, przynajmniej będziemy wydawać 10 razy mniej kasy na baterie.

Może nie będziemy wydawać 10 razy mniej, ale będzie podobnie jak z żarówkani zwykłymi i energooszczędnymi. Noramlne kosztują mało, ale szybko "umierają" i pobierają więcej prądu. Energooszczędne kosztują chyba ponad 4 dychy, ale za to żyją długo i pobierają mniej prądu, więc płacimy siłą rzeczy mniej. Tak samo te baterie: może będą trochę droższe, ale będą dłużej działać. Tak więc, na pewno się opłaca. Poza tym nie trzeba się będzie martwić, że po godzinie używania sprzętu bateria siądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo będą się ładować takie akumulatorki. 10 razy dłuższa działalność może oznaczać 10 razy dłuższe ładowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OFF TOPIC
Daję tu bo w sumie nie ma gdzie. Na pudełku FEAR Perseus Mandate 22 wirtualne PLN, a w środku 12. Rzecz bardzo drobna i ja tu pewnie jestem małostkowy - ale jakoś tak ogólnie w jednej linii z moimi odczuciami co do CD Projektu z ostatniego roku. Więc w duchu ekumenizmu życzę Wam jak najmniej tego typu drobnych pomyłek w Nowym Roku 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... do baterii laptopowych i komórkowych przydałoby jak najbardziej, bo strasznie mnie wkurza ich mała pojemność...
A do paluszków to mi w zasadzie nie potrzeba. Na Allegro za grosze można kupić akumulatorki o pojemności nawet do 3800mAh. U mnie w domu chyba już wszystkie urządzenia na baterie chodzą na akumulatorkach i bardzo to sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ta technologia bardzo podoba. Zwłaszcza kiedy zostanie użyta w samochodach na energię elektryczną. ładowanie samochodu będzie na pewno dużo tańsze niż tankowanie benzyny. No i środowisko nie ucierpi na takim wykorzystaniu energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie baterie chyba najbardziej przydatne by były w tablet PC''ach... ale to zależy od punktu widzenia ;). Mam tylko nadzieje że szybko to wprowadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować