Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft i spalony kolega

198 postów w tym temacie

>Jeżeli ma 17 lat to chyba jeszcze go nie

Dnia 30.12.2007 o 14:41, dominikańczyk napisał:

wezmą do puszki a rodzice zabiorą mu grę Co spowoduje że byćmoże będą wybuchały kolejne bunty.
Co za życie...


Przeczytaj jeszcze raz, co napisał pepsi- "Zbrodniarz został ukarany pozbawieniem wolności na okres ośmiu lat oraz wysoką karą pieniężną.".
Człowiek w tym wieku ponosi pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Z jednej strony cieszę się z decyzją sądu, lecz z drugiej już nie bardzo.
Cieszę się dlatego, że to ten 17-latek został ukarany, a nie twórca gry. Bo jak można oskarżyć firmę, która wykonuje wszystko w porządku?
Przykład: Kupuję zgrzewkę wódki Bols, upijam się, i za jakiś czas tracę panowanie nad sobą, ponieważ za dużo wypiłem. Idę ulicą, i morduję przypadkową osobę.
I co, sąd ma posądzić firmę produkującą ten alkohol, ponieważ JA wypiłem za dużo, i przez to "odleciałem"? Paranoja, prawda? :-) Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

Nie zadowala mnie wyrok- tylko 8 lat za taki typ morderstwa? Gdyby nie kłamstwo, że spowodował to przez WoWa, zapewnie dostałby więcej. Ale co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej jak można dostać 8 lat za zabójstwo? Nie powinno być 25 to life? A może ofiara przeżyła? :/ Nie czaję. Przecież nawet 100k nie zwróci życia temu chłopakowi a spędzenie reszty życia w pierdlu powinno dać kolesiowi do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego to ludzie(Chińczycy) nie wymyślą. xD

Mam pomysł! Właśnie mi się przetapia iron ore na iron bar''y(tak, tak w WoW''ie ^^) i jak tylko skończę, idę się przetopić na kuchence... Dobra, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro Sylwester, pewnie bedzie kilka kolejnych wypadkow z fajerwarkami... Ciekawe ile oskarzen padnie pozniej w strone gier po tlumaczeniach w stylu "Chcialem zrobic fireballa...".
Jak ktos jest idiota, to gra mu ani nie pomoze ani nie zaszkodzi - rownie dobrze, moglby pewnie zrzucac wine na komiksy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś musiał użyć na swoją obronę. Nie słyszałem, żeby ktoś pomylił świat wirtualny od rzeczywistego. Widocznie coś miał z głową nie tak ten 17-to latek. Uważam, że 8 lat, to łagodna kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem skoromnie zauważyć że "Wydawało mi się że awansuje na wyższy poziom" to po prostu próba udania niepoczytalności i co za tym idzie złagodzenia swojej kary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chiny, USA... Czemu akurat tam dochodzi do takich incydentów? Wyjaśni mi to ktoś? Czy mentalność i psychika ludzi tam mieszkających została już totalnie spłycona? Media, oczywiście mają wpływ na człowieka, na jego osobowość, ale żeby odrazu go opętać i pchać do takich czynów?! Toż to w głowie się nie mieści...
Chciałoby się rzec: "I znowu cała odpowiedzialność zostanie zwalona na gry, ich twórców, jakie to one złe itp.", ale tym razem tak się nie stało. Władzę chińskie zastosowały odpowiednią karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, założę się o zupkę chińską że za identyczny czyn w Polsce nic by mu nie zrobiono.
Ja jakoś długo gram i nikogo nie załatwiłem. Czyżbym był nienormalny?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmarnował życie sobie i rodzinie, najważniejsze, pozbawił kolegę życia...

To nie wina World of Warcraft, niektórzy naprawdę powinni grać z umiarem, albo wcale...

Smutna historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, Azreix dobrze gada! Jakoś te kilka milionów osób gra w WoW`a, a tylko jeden Chińczyk posunął się do morderstwa zainspirowany tąże grą.. Wniosek? Na te 8-9 milionów osób przypada kilku psycholi, którym powinno się zakazać w to grać, bo najzwyczajniej mają coś nie tak z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To właśnie przez takich imbecylów media sie potem gier czepiają... co do kary: bardzo dobrze że idiotę wsadzili, cóż widocznie nie umiał przegrywać...
P.S. To ten drugi chłopak mam rozumieć, nie żyje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, dlaczego w Chinach, dlaczego w Chinach??? Przypominam, że w Chinach mieszka obecnie ok. 1,3 mld ludzi tak więc i "odpałów" ilościowo jest więcej, choć procentowo pewno podobnie jak w innych krajach. W Polsce mieszka jakieś chyba 38 mln, a i tak wydaje mi się, że ilość idiotów jest zbyt wysoka jak na taki kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wieku ma się świadomość co się robi.
On już musiał mieć coś nie tak z głową skoro myślał że jest magiem ognia i podpalił kolegę.
Czemu to chinole zawsze się podpalają/zabijają/zjadają bo myślą że życie to WoW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować