Zaloguj się, aby obserwować  
bartek_figurski

Zniszczona płyta world of warcraft

20 postów w tym temacie

Mam spory problem. Pękła mi jedna z płyt mojej ukochanej gry. Nie mogę jej wymienić u dystrybutora bo nie mam już dowodu zakupu. Może ktoś by mnie poratował, bo bez sensu wydaje mi się kupować od nowa grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 15:07, bartek figurski napisał:

Mam spory problem. Pękła mi jedna z płyt mojej ukochanej gry. Nie mogę jej wymienić u dystrybutora
bo nie mam już dowodu zakupu. Może ktoś by mnie poratował, bo bez sensu wydaje mi się kupować
od nowa grę.


Moze CDP wymieni plytki za darmo? Gre zarejestrowales w gram.pl? Zajrzyj do swojego panelu zarejestrowanych gier i zobacz, czy jest mozliwosc wymiany plytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 15:13, Hegemon napisał:

Moze CDP wymieni plytki za darmo? Gre zarejestrowales w gram.pl? Zajrzyj do swojego panelu
zarejestrowanych gier i zobacz, czy jest mozliwosc wymiany plytek.


zapomniałeś o fakcie że gry wydane po 23 września podlegają takiej wymianie. ja radzę wysłać płytki do CDP może wymienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak i nie... to zalezy od punktu widzenia... ale moim zdaniem jak masz Orginala kupionego itp. to raczej nie powinno byc takich problemow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 18:02, Dark Templar napisał:

A teraz pytanie do znawców tematu: czy gdybym w takim przypadku użył pirackiej płytki (kopii
tej zniszczonej) to czy złamałbym prawo?


nie, bo cały instalator i tak legalnie można ściągnąć z sieci... a do gry jako takiej potrzebna jest nie płyta, a "klucz" i opłacony abonament...

w tym przypadku płytka jest "tylko" nośnikiem danych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na grę world of warcraft nie ma wieczystej gwarancji co oznacza że nie wymienią płytki. Może ktoś by mi skopiował cd1 (oczywiście pokrywam koszty wysyłki).Będę wdzięczny. Pisałem do CDP ale mi nie odpowiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 16:52, bartek figurski napisał:

Na grę world of warcraft nie ma wieczystej gwarancji co oznacza że nie wymienią płytki. Może
ktoś by mi skopiował cd1 (oczywiście pokrywam koszty wysyłki).Będę wdzięczny. Pisałem do CDP
ale mi nie odpowiedzieli


a jak dawno pisałeś do cdp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 18:02, Dark Templar napisał:

A teraz pytanie do znawców tematu: czy gdybym w takim przypadku użył pirackiej płytki (kopii
tej zniszczonej) to czy złamałbym prawo?


jeśli to byłaby wykonana przez Ciebie kopia zniszczonej płytki to nie byłoby piractwo, bo korzystałbyś z kopiii bezpieczeństwa. Pobranie z internetu lub co gorsza zakup pirackiej wersji byłby już łamaniem prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 16:58, D2T napisał:

jeśli to byłaby wykonana przez Ciebie kopia zniszczonej płytki to nie byłoby piractwo, bo korzystałbyś
z kopiii bezpieczeństwa. Pobranie z internetu lub co gorsza zakup pirackiej wersji byłby już
łamaniem prawa


kolego O_o weźże to na chłopski rozum...

bartek kupił WoWa, w pudełku znalazł kilka płyt z instalatorem i klucz do gry
zainstalował, opłacił sobie abonament na x miesięcy i grał
potem z jakiegoś powodu zniszczyła mu się jedna z płyt CD
teraz z jakiegoś powodu chce przeinstalowac grę, ale nie może ponieważ brakuje mu jednej z płyt
(płyty nie są nawet potrzebne do gry, do gry potrzebny jest klucz i opłacony abonament)
więc mimo że ma i klucz i opłacony abonament nie może grać...

... więc czy ściągnięcie z neta jednej z płyt jest piractwem? powiedz mi DLACZEGO...?

z bodajże FilePlanet można ściągnąć legalnie pełen instalator (instalujesz i możesz grać ale TYLKO jeżeli opłacisz abonament)... ale czy jest sens ściągać 2,5GB instalatora jak można ściągnąć jedną płytkę (600MB)?


jeżeli CDP nie jest w stanie zapewnić zamiennika zniszczonej płyty, to "pozyskanie" brakującej płyty nie jest piractwem ponieważ wciąż będzie miał komplet płyt instalacyjnych - JEDEN komplet, przy czym ta "ściągnięta" czy "skopiowana" zastąpi tą zniszczoną... to wszystko... ja tu nie widzę ani sprzeczności ani naruszenia prawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 17:51, KHRoN napisał:

kolego O_o weźże to na chłopski rozum...


osoba która kierowała zapytanie, pytała czy użycie pirackiej płyty do instalacji WoW jest legalne czy nie. NIE JEST. Chłopski rozum ma niewiele do rzeczy, chciałbym zobaczyć jak rozmawiasz o "chłopskim rozumie" z osobą będącą ustanowionym prawnie sędzią w tego typu sprawie. Fakt, że jakiś serwis udostępnił jedną ze starszych instalek (jest to bodajże instalka finalnej bety, przypadkiem taka sama jak final wersji) nie oznacza że rozpowszechnianie instalacyjnej wersji większej grupie osób jest legalne (jakoś nie widzę aby wskazywał to producent gry). Nie wierzysz? To przeczytaj EULĘ World of Warcraft :).

Dnia 03.01.2006 o 17:51, KHRoN napisał:

jeżeli CDP nie jest w stanie zapewnić zamiennika zniszczonej płyty, to "pozyskanie" brakującej
płyty nie jest piractwem ponieważ wciąż będzie miał komplet płyt instalacyjnych


Nie wiadomo czy CDP nie jest w stanie zapewnić zamiennika - jeden dzień od czasu umieszczenia pierwszego posta w tym temacie to żaden dowód że firma nie była w stanie. To po pierwsze. Po drugie, własna kopia bezpieczeństwa a pobrana z sieci / kupiona kopia danego nośnika to nie to samo. Druga wersja to łamanie prawa i nie ma nic współnego z wykonywaniem kopii z posiadanego nośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 20:40, D2T napisał:

Chłopski rozum ma niewiele do rzeczy


dobra, użyłem nietrafionego sformuowania...

Dnia 03.01.2006 o 20:40, D2T napisał:

serwis udostępnił jedną ze starszych instalek


ja na podtsawie jakiejś starszej rozmowy na forum zrozumiałem że jest to pełna wersja gry, którą wystarczy ściągnąć, zainstalować, opłacić i grać...
... od pudełkowej ma różnić się tym że nie otrzymujesz nośników ani instrukcji i nie dostajesz pierwszego miesiąca gratis...

Dnia 03.01.2006 o 20:40, D2T napisał:

nie oznacza że rozpowszechnianie instalacyjnej wersji większej grupie osób jest legalne


przeczytaj mój komentarz powyżej, jeżeli się mylę to mi to powiedz to będę wiedział na przyszłość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się ze sklepem CDP po świętach ale nie dostałem do tej pory odpowiedzi. Próbowałem zainstalować grę z płyty ściągniętej z netu ale niestety "nie poszło". Ratuje mnie tylko oryginał nośnika.Niestety nie znam nikogo , kto ma tak ja wszystkie płyty.No i mam problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 18:02, Dark Templar napisał:

A teraz pytanie do znawców tematu: czy gdybym w takim przypadku użył pirackiej płytki (kopii
tej zniszczonej) to czy złamałbym prawo?


Nie czytalem calego tematu ale jesli sie powtorze to sorki.
Nie łamiesz prawa ,poniewaz Możesz zrobić kopię własnej płytki na wypadek gdybyuległa zniszceniu itp... gdzies to czytalem chyba w jakiejs instrukcji do GOthica 2 czy cos .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy WoW, ale problem ten sam.
Podczas grania w Warcraft 3 Platynową kolekcję, płyta w CD-Romie pękła na pół. Wszystkie kawałki wyrzuciłem. Teraz mam problem, czy CDP przyśle mi nową płytę w ramach dożywotniej gwarancji, jeśli mam rachunek i zarejestrowałem produkt? Pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A teraz pytanie do znawców tematu: czy gdybym w takim przypadku użył pirackiej płytki (kopii tej zniszczonej) to czy złamałbym prawo?"
Nie.
Prawo pozwala na posiadanie kopii w razie posiadania oryginalnej wersji.
Skoro użytkownik posiada płyty (nawet w stanie zniszczonym) ma prawo posiadać kopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawo zezwala na wykonanie kopii z Twojego egzemplarza - a skoro ten ulegl znisczeniu to nie mozesz wykonac kopii i nie mozesz posiadac legalnie tzw kopii zapasowej jezeli jej uprzednio nie zrobiles
zniszczenie plyty nalezy traktowac nako wyzbycie sie wlasnosci przez wlasciciela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko dopisze że możesz od kumpla jakiegos pozyczyć płytke w zgdozie z blizzem gdyz na odwrocie ,,How to use Guest past Key" Wyraznie jest napisane że mozesz dac klucz koledze i zainstalowac na jego komputerze wowa potem przedluzyc acc więc użcie czyejsc plytki z wowem na twoim kompie napewno będzie legalne (o ile masz kumpla z wowem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej zostawić kompa na 24h żeby ze strony Blizzarda pobrać instalkę, wrzucasz na DVD i masz, o właśnie a u nich jest client w wersji 2.0.0. Dzień roboty ale ile korzyści, nie będziesz już musiał sie fatygować z przekładaniem płytek tylko uruchamiasz i wszystko gra. Co do wynikłej sprzeczki, nie wiem dokładnie jaki problem w tym widzicie, ale ja go nie widze, proste Blizardowi w sumie obojętne czy masz instalke czy nie, nawet jest coś takiego przy tym qest passie że dajesz go koledze i pożyczasz płytki żeby sobie zainstalował (jak wiadomo w przypadku innych gier jest to niedozwolone), bo jak już mówiłem jak masz konto WoWa to możesz pobrać instalkę z oficjalnej strony Blizzarda ważne czy masz konto (żeby mieć konto trzeba kupić gre) i czy płacisz abonament sama instalka i tak ci nic nie da, więc w czym problem... Przepraszam jeśli napisałem to jakoś niezrozumiale/ spać mi się chce.... aaaa dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować