Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

To nie jest bug. HMWA X ma bardzo niski poziom przegrzewania, jak jeszcze dodasz do niego Frictionless Materials X to można z niego strzelać bez żadnych ograniczeń tak długo jak Ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 20:05, Farmer Widomo napisał:

Powiedzcie mi czy jak 19 poziom moja Komandor Shepard jest dobrze wytrenowana. Jeśli
ma źle rozłożone atrybuty - proszę o krytyczne uwagi :)


Ja bym pakował tylko więcej punktów w szkolenie Widma, bo daje duże premie oraz zdolność wskrzeszania towarzyszy. Reszta jest (moim zdaniem) OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie może być chociaż ja bym zaczął ładować w Elektronikę i Deszyfrację, no chyba że zawsze masz ze sobą kogoś innego kto otwiera za Ciebie zamki. Nawet w takim wypadku warto jednak inwestować w Deszyfrację przynajmniej na tyle aby uzyskać maksymalnie rozwinięty Sabotaż bo jest to bardzo przydatna moc.

->ziptofaf

Dnia 11.08.2008 o 20:05, Farmer Widomo napisał:

Ja bym pakował tylko więcej punktów w szkolenie Widma, bo daje duże premie oraz zdolność
wskrzeszania towarzyszy. Reszta jest (moim zdaniem) OK.


W Szkolenie Widma warto władować 4 punkty (aby móc wskrzeszać towarzyszy) potem można to zostawić bo chociaż ta umiejętność daje wiele bonusów to każdy z nich z osobna jest bardzo słaby, w końcu jest to umiejętność którą dostają wszystkie klasy więc musi dawać coś każdemu. A jak coś jest do wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 18:36, Karharot napisał:

> Za to widziałem Juggernaty, oraz Colossusy - ale myślałem, że raczej do piechoty
się nie zaliczają,
> bliżej im do klasy "pojazdy" chociażby ze względu na rozmiar i pancerz.
Colossusy to klasyczne maszyny kroczące ale Juggernauty nie są znowu aż tak duże żeby
zaliczać je do pojazdów. Poza tym (niestety) można je spotkać w wąskich korytarzach więc
zaliczam je raczej do ciężkiej piechoty.


Trochę źle napisałem :) Miałem na myśli tylko Colossusy - rzeczywiście to maszyny kroczące. Ale Juggernauty to raczej ciężka (a nawet bardzo) piechota. Czasem potrafią stworzyć mały problem w wąskich przejściach bo mają wyrzutnie rakiet.

Dnia 11.08.2008 o 18:36, Karharot napisał:

> Poza tym lepiej skupić się na mocach a dopiero potem na strzelaniu :)
To jest racja. W końcu Adept jest od biotyki a nie od strzelania:)


Nom :) Dlatego pistolet zbytnio mu nie przeszkadza.

Dnia 11.08.2008 o 18:36, Karharot napisał:

> Poza tym te najlepsze pistole aż tak tragiczne nie są :)
Niestety wciąż za słabe:( Na Normal ma to jeszcze mniejsze znaczenie niż na Veteran ale
na wyższej trudności z takim pistolecikiem naprawdę trzeba się napocić. Na całe szczęście
w większości wypadków mamy towarzyszy którzy zabijają za nas.


Na szczęście skill od pistoletów ciutkę pomaga, a jak się odpowiednio rozwinie to dość krótko się odnawia. Można się tym pocieszać :) No ale lepiej skupić się na biotyce, a zabijanie zostawić Ash :)

Aha zapomniałem wcześniej dodać dlaczego przede wszystkim teraz używam shotguna - dla achievementa :) Od karabinów już mam to siekam z shotguna. Ale dziś też pograłem z karabinem i ten Widmowi sieka strasznie :) Zwłaszcza, że nareszcie problem odrzutu zniknął całkowicie ;]
Olałem ostatnie 2-3 questy poboczne i ruszyłem na Virmir. Przekonałem Wrexa by się uspokoił stosując Urok. Gram idealistą do końca :P I tak punkty renegata by mi się nie przydały, a odpowiedni achievement zdobędę drugą postacią. Imo to strata punktów pakowanie do Zastraszania jak się gra Idealistą. Mam już 100% ale i tak będę kontynuował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 20:42, Outlander-pro napisał:

Na szczęście skill od pistoletów ciutkę pomaga, a jak się odpowiednio rozwinie to dość
krótko się odnawia. Można się tym pocieszać :) No ale lepiej skupić się na biotyce, a
zabijanie zostawić Ash :)


Marksman faktycznie pomaga ale niestety może zabraknąć punktów na jego rozwijanie:( Poza tym pistolet niestety zawsze będzie tylko pistoletem czyli bronią pomocniczą a nie liczącą się siłą:(

Dnia 11.08.2008 o 20:42, Outlander-pro napisał:

Aha zapomniałem wcześniej dodać dlaczego przede wszystkim teraz używam shotguna - dla
achievementa :)


Z tego samego powodu posługiwałem się nim przez część pierwszego podejścia:)

Dnia 11.08.2008 o 20:42, Outlander-pro napisał:

Olałem ostatnie 2-3 questy poboczne i ruszyłem na Virmir.


Po Virmire będziesz mógł je dokończyć ale jeśli uwolniłeś Liarę i wykonałeś już zadania na Noverii i Feros to będzie to Twoja ostatnia szansa - po wyruszeniu na następny questowy świat zostaniesz już zablokowany w głównej fabule.

Dnia 11.08.2008 o 20:42, Outlander-pro napisał:

Gram idealistą do końca :P I tak punkty renegata by mi się nie przydały,
a odpowiedni achievement zdobędę drugą postacią. Imo to strata punktów pakowanie do Zastraszania
jak się gra Idealistą. Mam już 100% ale i tak będę kontynuował :D


Jak zapełnisz pasek idealisty lub renegata w 25%, 50% i 75% to otrzymujesz dodatkowe małe bonusy (np +10% do życia) działają one tylko dla obecnej postaci i tylko podczas tej gry. Nie jest to nic rewelacyjnego ale warto o tym wiedzieć żeby po zapełnieniu jednego paska nie marnować potem punktów - zawsze warto spróbować osiągnąć przynajmniej te 25% na drugim pasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem. Zainstalowałem gre i nie chce sie ona uruchomic. Na drugim komputerze uruchamia sie ona bez zadnych problemow. Gra jest orginalna. Moj system to Windows XP a moj komputer spelnia wszystkie wymagania. Prosze o jak najszybsza odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh bugi atakują :((

SPOJLERY

Robię wszystko na Virmirze, ratuję Ash (a co, biedny Kaidan, no ale dziewczynę trza ratować ;)), rozwalam Gethy, w tym pana Geth Prime''a (przyznam, że nie zrobił na mnie wrażenia - tarcze zeszły mu w sekundkę, życie tak samo) i pojawia się Saren. Gadam i rozpoczyna się walka. Szybko zmieniam ammo sobie i towarzyszom, chcę strzelać i ... nie da się. Mogę chodzić, ale nie strzelać. Po przytrzymaniu pauzy (spacja) pojawia się na pasku broni "Przełączanie". Kombinuje z inwentarzem, zmieniam karabin na inny model, ale to nie pomaga. Nie mogę strzelać ani używać skilli. Okej wciskam Esc, otwiera się menu, poczym je zamykam i ... gra przestaje reagować. Znaczy gra działa (płynie sobię woda w takim małym bajorku w którym stoję), ale nie mogę się ruszyć, strzelić, włączyć pauzy, menu nic, zero reakcji. Pomogło tylko ctrl+alt+del :/ A dzieje się tak drugi raz już (że gra nie reaguje) ale z niemożnością strzelania to po raz pierwszy. W każdym razem wnerwiające :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:10, Outlander-pro napisał:

Eh bugi atakują :((

(..) gra przestaje reagować. Znaczy gra działa (płynie sobię woda

Dnia 11.08.2008 o 22:10, Outlander-pro napisał:

w takim małym bajorku w którym stoję), ale nie mogę się ruszyć, strzelić, włączyć pauzy,
menu nic, zero reakcji.


tez to miałem i to w pewnym momencie dosc czesto, wiec to raczej nie wina kompa tylko gry. ewidentny bug. KOLEJNY. szkoda ze tak fajna gra momentami owe granie uniemozliwiala kompletnie, bo bylały i chwile gdy w trakcie godziny czasu na gre poswiecalem minut 15 a 45 to były ciagłe restarty kompa i gry oraz przechodzenie w kolko tego samego dlugiego dialogu na ktorego koncu przy wczytywaniu lokacji wieszal sie komp. to dopiero byla farsa, nie do pomyslenia taka strata czasu z powodu niedorobionej giery :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zwiechy łapałem tylko w windach na Noverii. Ale wystarczyło wczytać ostatni zapis i szło. Natomiast w Cytadeli podczas "oglądania" z tarasu widokowego w Okręgach zawsze łapię czarny ekran :-/. Tzn. mogę się poruszać, tyle że "ciemność widzę". I znowu, wystarczy wtedy wcisnąć F6, nacisnąć Esc (menu na szczęście widać) i wczytać ten zapis. I po problemie.
Więc to może jednak konfiguracja jest jakaś "wyjątkowa" ;-). Sterowniki na ten przykład? Spytałbym się w P.T. Może coś zaradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Około 60, z czego 3 questy są związane z pochodzeniem Sheparda (więc w trakcie jednej gry otrzymasz dostęp tylko do jednego z nich) a po jednym dostaje się po zapełnieniu paska Paragon/Renegade w 80-85% (więc też raczej dostaniesz tylko jeden z nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak uzyć granatów gazowych które dostałem od Lizabeth do wyzwolenia pozostałych uchodźców? Szukałem w całym inwentarzu ,a nigdzie ich nie ma. Chodzi oczywiście o misję na Feros.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejś w ekwipunek, następnie wybrać granatnik (tylko Shepard go ma) otworzyć okno modyfikacji i wybrać "Anti-Thorian Gas I". Ta modyfikacja ma dwa efekty: po pierwsze unieszkodliwia kolonistów, po drugie natychmiast zabija każdego Thorian Creepera który znajdzie się w zasięgu wybuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ta modyfikacja ma dwa efekty: po pierwsze unieszkodliwia kolonistów, po drugie natychmiast zabija każdego Thorian Creepera który znajdzie się w zasięgu wybuchu.

O tak, zmarnowałem cały zapas na tych pełzaczy i nic mi nie zostało na kolonistów...:) Ale punkty renegata się przydały...:)))

A ja mam zagwozdkę - [SPOILER] gram w kwazara i nie mogę odejść od automatu... Jakiś fragles coś tam marudzi, że nie widział nigdy tak dobrej passy a co mam zrobić skoro gra nie wypuszcza mnie od maszyny??? To jakiś bug czy tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:32, Wodzasty napisał:

O tak, zmarnowałem cały zapas na tych pełzaczy i nic mi nie zostało na kolonistów...:)
Ale punkty renegata się przydały...:)))


Kolonistów można też ogłuszać kolbą broni.
Ale w sumie po co się męczyć - w końcu kolonistów w galaktyce jak mrówek, czyż nie?:D

Dnia 12.08.2008 o 11:32, Wodzasty napisał:

A ja mam zagwozdkę - [SPOILER] gram w kwazara i nie mogę odejść od automatu...
Jakiś fragles coś tam marudzi, że nie widział nigdy tak dobrej passy a co mam zrobić
skoro gra nie wypuszcza mnie od maszyny??? To jakiś bug czy tak ma być?


Po każdej zakończonej rundzie powinny pojawiać się dwie opcje do wyboru - "Play Again" i "Quit". Jeśli się nie pojawiają to faktycznie jest to bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, gram sobię 10 minut, zapisuję grę i znowu pojawia się bug, że gra przestaje reagować na cokolwiek i trzeba ctrl+atl+del Wam też tak się zdarza ? Bo co jak co, ale irytujące to jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:40, Karharot napisał:

Po każdej zakończonej rundzie powinny pojawiać się dwie opcje do wyboru - "Play Again" i "Quit". Jeśli się nie pojawiają to faktycznie jest to bug.


Pojawiają się, a jakże - wybieram quit i oglądam jak Shepard biega dookoła, czasem nawet znika z ekranu ale kamera uparcie tkwi przy automacie... Zdarzyło mi się to dwukrotnie psiakrew, tedy coś może jest na rzeczy - mam jakieś urządzenie do rejestracji wyników, może to o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd zdarzyło mi się coś takiego gdzieś tak z 5 razy, ale że łącznie grałem w ME co najmniej 150h to nie jest to aż tak straszne.
Jeśli Tobie zdarza się to częściej to znaczy że albo jakiś program działający w tle albo konfiguracja sprzętowa wywołują taki efekt:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 11:50, Karharot napisał:

Jak dotąd zdarzyło mi się coś takiego gdzieś tak z 5 razy, ale że łącznie grałem w ME
co najmniej 150h to nie jest to aż tak straszne.
Jeśli Tobie zdarza się to częściej to znaczy że albo jakiś program działający w tle albo
konfiguracja sprzętowa wywołują taki efekt:(


Ja już gram tak z 35 godzin i zdarzyło mi się to 3 razy, więc może aż tak źle nie jest, bo tak to normalnie gierka sobie chodzi płynnie w full detalach a nagle trach nie reaguje. I nie jestem jedyny, więc to jakiś bug musi być :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować