Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2009 o 20:06, Revanchist napisał:

Tak a propos ekonomii - w grze w sumie nie opłaca się korzystać ze sklepów, prawda?

Niezupełnie. Jeżeli regularnie odwiedza się sklepy, to w co najmniej jednym z nich znajdziesz broń lub pancerz lepszy od tych jakie masz dla członków drużyny. Dla mnie miało to znaczenie bo chodzenie cały czas z jednym składem mocno mnie nudzi i co misja, to mam inny skład. To oznacza, że muszę utrzymywać możliwie najlepsze wyposażenie dla wszystkich członków drużyny.
Oczywiście nie trzeba tego robić i chodzić z jednym składem. Możliwe, że to dlatego u mnie ME zajmuje od 80 do 120 godzin (podobnie jak KotOR), a u wielu innych zaledwie 30.

Dnia 14.06.2009 o 20:06, Revanchist napisał:

I tak korzystałem ze zdobycznej broni, w sklepach nic nie kupowałem

Można i tak, ale moim zdaniem wyjdzie to podczas wczytywania zapisu w ME2. Po prostu moja drużyna w momencie ostatniego zapisu gry ma w całości najlepsze możliwe wyposażenie. Jeżeli nie chodzi się po sklepach, to raczej nie jest to prawdą.

, poza początkiem gry,

Dnia 14.06.2009 o 20:06, Revanchist napisał:

a kasy miałem pełno, nie wiem, czy nie z 18 czy może to było 180 tysięcy kredytów.

Heh. Jak idziesz na porządne zakupy, to można za jednym zamachem wydać 6-7 mld kredytów. Ja tak właśnie miałem kiedy kupowałem 8 sztuk broni HMxx X (po 4 w cytadeli i po 4 na Normandii). Przy okazji w 3 sklepach pojawiły mi się Predatory w trzech rozmiarach oraz dwa Sawanty IX i X (trzeci łyknąłem z X51). W ten sposób wyposażyłem cała drużynę w najbardziej wypasione zabawki.

W efekcie gdy ostatnio grałem, a wziąłem ze sobą Ashley i Tali, to zrobienie walki finałowej, to był dosłownie spacerek. Mimo, że był to najwyższy poziom trudności. Tali stale blokowała kolesia redukcją i przegrzaniem pukawki, co jakiś czas ładując mu ze strzelby, a Ashley i Shepard grzali w niego ile wlezie. Wszystko trwało jakieś 2 minuty.
Nie byłoby mi tak łatwo gdybym nie miał najlepszego sprzętu kupionego/znalezionego.
Bardzo możliwe, że kiedy wczytam sobie zapis w dwójce, to też będzie mi bardzo łatwo.

Dnia 14.06.2009 o 20:06, Revanchist napisał:

BTW - z tego, co czytałem kiedyś, to wychodzi na to, że Icewind Dale, a przynajmniej
jedynka, to h''n''s...

Tak. Ale chodziło o poziom trudności i o ekonomię. Te dwie rzeczy w tamtych grach były zrobione przednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 15:45, Olamagato napisał:

Oczywiście nie trzeba tego robić i chodzić z jednym składem. Możliwe, że to dlatego u
mnie ME zajmuje od 80 do 120 godzin (podobnie jak KotOR), a u wielu innych zaledwie 30.


O_o
Aż tyle? Mi ME zajęło z 16 godzin, ale nie bawiłem się w wykonywanie misji pobocznych i tym podobnych. To było dlatego, że gra mnie przynudzała i chciałem skończyć wątek główny. Na szczęście gra odkupiła się po Virmirze i wciągnęła tak, że do końca nie odpuściłem sobie.

Widzę jednak, że koniecznie będę musiał zagrać od nowa i od nowa przygotować sobie postać, wykonywać zadania poboczne (najlepiej wszystkie) i dobrze wyposażyć ekipę. Żołnierz się nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 12:17, Karharot napisał:

Hmm. 8 albo 9. Grałem każdą postacią po kolei, przy czym jedną poprowadziłem dwukrotnie
aby dojść do 60 levelu a potem jeszcze raz lub dwa po wyjściu dodatku.

Udało Ci się zrobić jednocześnie maks renegata i idealisty? Bo wiem, że się da, a zabrakło mi ze dwie kreski po obu stronach. Skopałem jednak ze dwa questy, a kilka innych wybrałem nieoptymalnie, więc może to z tego powodu.
Wiesz może czy ktoś zrobił jakąś listę na których można ugrać +25 do renegata lub idealisty?
Albo może sam pamiętasz jakąś większą ilość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 20:17, GanD napisał:

Tak poza tym to wszystko należy sprzedawać u pani doktor w Cytadeli po wykonaniu dla
niej zadania. Ona ma najlepsze ceny w całej grze.

Idąc ostatnio celowo ją olewałem i sprzedawałem w innych sklepach. Tak dla testu. Cały czas kupowałem wszystko co nowe w sklepach, a i tak zostało mi pod koniec gry ponad 6 mln. Tak więc sądzę, że to jest po prostu bug w grze. Nie ma też wielkiego powodu aby go wykorzystywać. No chyba, że robi się tylko te 5 misji głównych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 15:49, Olamagato napisał:

Udało Ci się zrobić jednocześnie maks renegata i idealisty?


Nope. Próbowałem ale nie wyszło. Osiągnąwszy maks w jednym nie udawało mi się nigdy zdobyć 4/5 w drugim (choć byłem blisko tego progu).

Dnia 15.06.2009 o 15:49, Olamagato napisał:

Wiesz może czy ktoś zrobił jakąś listę na których można ugrać +25 do renegata lub idealisty?
Albo może sam pamiętasz jakąś większą ilość?


Hmm. Najbardziej opłacalne pod tym względem są questy które dostaje się po osiągnięciu 4/5 punktów reputacji na jednym lub drugim pasku. Są to questy The Negotiation (można zdobyć 20 albo więcej punktów Renegata) i Besieged Base (20 lub więcej punktów Idealisty). Poza tym dużo punktów można zdobyć na Feros i Noverii tyle że te dwie planety raczej masz już za sobą. Pozostałe questy dają mniejsze ilości punktów i musiałbyś znaleźć ich co najmniej kilka co pewnie jest już niemożliwe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2009 o 15:45, Olamagato napisał:

> Tak a propos ekonomii - w grze w sumie nie opłaca się korzystać ze sklepów, prawda?
Niezupełnie. Jeżeli regularnie odwiedza się sklepy, to w co najmniej jednym z nich znajdziesz
broń lub pancerz lepszy od tych jakie masz dla członków drużyny. Dla mnie miało to znaczenie
bo chodzenie cały czas z jednym składem mocno mnie nudzi i co misja, to mam inny skład.
To oznacza, że muszę utrzymywać możliwie najlepsze wyposażenie dla wszystkich członków
drużyny.
Oczywiście nie trzeba tego robić i chodzić z jednym składem. Możliwe, że to dlatego u
mnie ME zajmuje od 80 do 120 godzin (podobnie jak KotOR), a u wielu innych zaledwie 30.

> I tak korzystałem ze zdobycznej broni, w sklepach nic nie kupowałem
Można i tak, ale moim zdaniem wyjdzie to podczas wczytywania zapisu w ME2. Po prostu
moja drużyna w momencie ostatniego zapisu gry ma w całości najlepsze możliwe wyposażenie.
Jeżeli nie chodzi się po sklepach, to raczej nie jest to prawdą.

, poza początkiem gry,
> a kasy miałem pełno, nie wiem, czy nie z 18 czy może to było 180 tysięcy kredytów.
Heh. Jak idziesz na porządne zakupy, to można za jednym zamachem wydać 6-7 mld kredytów.
Ja tak właśnie miałem kiedy kupowałem 8 sztuk broni HMxx X (po 4 w cytadeli i po 4 na
Normandii). Przy okazji w 3 sklepach pojawiły mi się Predatory w trzech rozmiarach oraz
dwa Sawanty IX i X (trzeci łyknąłem z X51). W ten sposób wyposażyłem cała drużynę w najbardziej
wypasione zabawki.

W efekcie gdy ostatnio grałem, a wziąłem ze sobą Ashley i Tali, to zrobienie walki finałowej,
to był dosłownie spacerek. Mimo, że był to najwyższy poziom trudności. Tali stale blokowała
kolesia redukcją i przegrzaniem pukawki, co jakiś czas ładując mu ze strzelby, a Ashley
i Shepard grzali w niego ile wlezie. Wszystko trwało jakieś 2 minuty.
Nie byłoby mi tak łatwo gdybym nie miał najlepszego sprzętu kupionego/znalezionego.
Bardzo możliwe, że kiedy wczytam sobie zapis w dwójce, to też będzie mi bardzo łatwo.

> BTW - z tego, co czytałem kiedyś, to wychodzi na to, że Icewind Dale, a przynajmniej

> jedynka, to h''n''s...
Tak. Ale chodziło o poziom trudności i o ekonomię. Te dwie rzeczy w tamtych grach były
zrobione przednie.



widać że naprawde bardzo lubisz Mass effect. Ile razy go przeszedłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gram w ME i postanowiłem sprawdzić ten słynny "dodatek".

I weźcie mi powiedzcie czy to ja mam jakieś bugi czy to najgorszy szajs polonizacyjny jaki wydał jakikolwiek "polonizator" w Polsce? Brak dialogów u połowy postaci, tekst mówiony nie zgadza się z wyświetlanym itp?

Co za krap, jaki szajs. Dzięki CDP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z polską wersją kampanii z demka, którą znaleźć można we Frozen Throne. A w demku angielskim dialogi mówione jak najbardziej były. Widzę więc, że ten dodatek pod tym względem crap jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tu czytam, ile razy poprzechodziliście tę grę, to aż ciężko uwierzyć. Ja po trzech podejściach mam już tej gry szczerze dosyć, co najwyżej same filmiki z gry mógłbym jeszcze kilka razy obejrzeć :) Czarę goryczy przelał ten nieszczęsny dodatek. Mam nadzieję, że on nie będzie uwzględniany w save do ME2, to samo tyczy się ewentualnie kolejnych DLC, jak mają wydawać takie techniczne badziewie, to już mogliby wcale.

Tylko że ja nie o tym miałem pisać... Jakoś nie widzi mi się, by pakowanie całej drużyny na max znalazło odzwierciedlenie w ME2, bo pewnie będą nowi NPC (jak nie będzie, to po prostu dramat, tylko Wrexa i Ash bym zostawił z obecnej ekipy, resztę pierdut atomówką). I w ogóle pakowanie postaci - przy poziomie trudności jaki prezentuje ME, to pakowanie postaci do ME2 nie ma sensu, bo od samego początku, a nie środka gry, będziemy lecieć na godmode :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 16.06.2009 o 11:20, GanD napisał:


>

Był news przecież ostatnio, gdzie Bioware podało pare info. Nikt z naszej drużyny z jedynki nie będzie mógł do nas dołączyć do drużyny w dwójce, będą tylko nowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 11:47, Ecko09 napisał:

Był news przecież ostatnio, gdzie Bioware podało pare info. Nikt z naszej drużyny z jedynki
nie będzie mógł do nas dołączyć do drużyny w dwójce, będą tylko nowi.

A mógłbyś dać linka?
Na trailerach widać Sheparda w drużynie z Tali i jakimś nowym jegomościem, więc trochę się to niepokrywa z tym co mówisz. Poza tym moim zdaniem brak możliwości dodania do drużyny starych,sprawdzonych i w większości lubianych postaci (poza Liarą, której serdecznie nie znoszę) byłby głupotą. Ja sobie np. niewyobrażam mojego "shore party" bez Ash :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 12:41, Revanchist napisał:

A ja na Mass Effect Wiki przeczytałem, że kilka postaci z jedynki powróci, zakładając,
że nie zabiliśmy ich w jedynce.


No tak, ale nie przyłączą się do nas, będziemy mogli z nimi gadać, pewnie będą mieć związek z jakimiś zadaniami. Choć kto tam wie, Liara by mogła do nas dołączyć, Wrex i Garrus też ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrex i Garius mogliby się dołączać nawet do prawnuków Sheparda. Co do Liary to nawet nie warto się zastanawiać przez ile kolejnych pokoleń mogłaby jeszcze się przyłączać i sprawiać wrażenie najmłodszej w drużynie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 13:54, Karharot napisał:

Wrex i Garius mogliby się dołączać nawet do prawnuków Sheparda. Co do Liary to nawet
nie warto się zastanawiać przez ile kolejnych pokoleń mogłaby jeszcze się przyłączać
i sprawiać wrażenie najmłodszej w drużynie:D


z prawnukami Wrexa to byłby kłopot bo przecież cierpi on na Genofabium a co do Liary to rzeczywiście było by naprawde liczne potomstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak będzie rozwiązany wątek w ME2, w którym podobno Shepard ma zginąć, a na jego miejsce przyjdzie nam kierować kimś nowym. Głupio byłoby grę od połowy prowadzić postacią, na której stworzenie nie mieliśmy wpływu. Co do prawnuków Sheparda - raczej nikt ich nie ujrzy, zrobią trylogię, a potem znów się wezmą za robienie kolejnego badziewnego MMO w uniwersum ME :/ (nie żebym miał coś przeciwko MMO w ogóle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do prawnuków Sheparda - raczej

Dnia 16.06.2009 o 18:35, audioslave2000 napisał:

nikt ich nie ujrzy, zrobią trylogię, a potem znów się wezmą za robienie kolejnego badziewnego
MMO w uniwersum ME :/ (nie żebym miał coś przeciwko MMO w ogóle).

Zgadzam sie z toba też nie lubie jak z fajnej gry robią mmo, np jak na przykładzie SW: TOR ja tam wolałbym po prostu KOTOR 3 a nie jakies tam mmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 18:35, audioslave2000 napisał:

Ciekaw jestem jak będzie rozwiązany wątek w ME2, w którym podobno Shepard ma zginąć,
a na jego miejsce przyjdzie nam kierować kimś nowym.


Już dawno wiadomo przecież, że Shepard ma się dobrze i do grobu się nie wybiera ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować