Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Witam, czy mogę znaleźć gdzieś ciekawe tricki dotyczące wpisu co do ini, by zmniejszyć jeszcze jakoś grafę by płynniej mi chodziła gra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie dotyczące rozwoju postaci - Z racji możliwości przeniesienia zapisów do ME2 postanowiłem przejść jedynkę od nowa i nieco popracować nad moimi statystykami. Zależy mi (co zapewne Was nie dziwi) na maksymalizacji skombinowanych umiejętności Żołnierza i Adepta. Mógłbym oczywiście od początku powziąć zabawę Szturmowcem, jednak powiedzmy szczerze - to średniak.

Przychylam się (jak było to wcześniej wspominane) do przejścia pierwszej rozgrywki czystym żołnierzem ze specjalizacją w karabinach szturmowych, które przekazałbym następnej postaci.

Moim pytaniem jest, czy brać wówczas lepiej Adepta, czy Szturmowca właśnie. Adept posiada największe horyzonty w kwestii mocy biotycznych, co dla mnie jest ważne, jednak biegałby w lekkiej zbroi, pistoletem i karabinem szturmowym.

Szturmowiec posiada za to średnią zbroję i strzelbę, jednak nie może poszczycić już się takimi możliwościami, co Adept (prawda?). Co byście zatem radzili - za drugim razem rozwijać Adepta, czy szturmowca i czy w jakiś sposób można by stworzyć postać z karabinem, silnymi mocami biotycznymi i średnim pancerzem, bo właśnie w taką uderzam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 09:29, NeMo-PL napisał:

Próbując za wszelką cenę być poważnym, zastanawiam się, do diaska, nad takim stanem rzeczy.
If We lost Shepard - jak dorosły człowiek, biegle znający angielski język i kontekst słów, może przetłumaczyć to na Nasza klęska Shepard?! Przecież to poziom szkoły podstawowej! Czy ktoś mi może powiedzieć, skąd ta wyobraźnia? DLACZEGO coś takiego się dzieje? ...
I właśnie teraz, boję się pomyśleć, co będzie dalej... U mnie to tam nic, bo na PC włączę sobie Full ENG i podepnę pod TV, by mieć konsolowe wrażenia, ale jak tu posiadacze X mają kupować oryginalne gry w Polsce, jak zostają zmuszeni do oglądania CZEGOŚ takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ktoś po prostu opierał się tylko na tekście, nie widząc trailera na oczy. Teoretycznie słowa "If we lose Shepard" można przetłumaczyć na "Nasza klęska/ porażka Shepard" o ile ktoś zwracał by się do komandora Sheparda. Z trailera, intonacji i sposobu mówienia Mirandy wynika raczej jednoznacznie, że tak nie jest. Trailer był po prostu tłumaczony na kolanie, mam nadzieję, że z grą tak nie będzie (ew. wyłączę napisy :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA bym sie bardziej przyczepił do "walki za zaginionych" na koncu trailera :) gdzie zdecydowanie lepiej pasuje straconych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 10:52, mati285 napisał:

Wydaje mi się, że ktoś po prostu opierał się tylko na tekście, nie widząc trailera na
oczy. Teoretycznie słowa "If we lose Shepard" można przetłumaczyć na "Nasza klęska/ porażka
Shepard" o ile ktoś zwracał by się do komandora Sheparda. Z trailera, intonacji
i sposobu mówienia Mirandy wynika raczej jednoznacznie, że tak nie jest. Trailer był
po prostu tłumaczony na kolanie, mam nadzieję, że z grą tak nie będzie (ew. wyłączę napisy
:D)

Tylko ze ze skladni angielskiej taki układ musiałby brzmiec Shepard,if we lose itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 10:56, Indrid_Cold napisał:

Tylko ze ze skladni angielskiej taki układ musiałby brzmiec Shepard,if we lose itd.

Niekoniecznie. Zwrot do adresata (bo chyba tak można nazwać w tym przypadku słowo "Shepard"?) wcale nie musi być na początku zdania. Ale już nie offtopujmy, tłumacze dali ciała. Nie ma co do tego wątpliwości. Kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu wymaxować sobie Sheparda na poczet przygód w ME2 i tu moje pytanie czy gdy po zakończeniu gry zaczynam od nowa tą samą postacią to jej punkty paragon/renegat zostają zresetowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem natury technicznej - Gra raz po raz (podczas wczytywania nowej lokacji, najczęściej po filmie) wysypuje się i wyskakuje błąd z informacją, iż brakuje miejsca dla wykonania polecenia, operacji lub, że odnalezienie dysku było niemożliwe. Komputer spełnia wymagania gry, wersja spatchowana do 1.02 (w 1.00 błąd też występował), sama rozgrywka przebiegał płynnie i bez problemów. Dodam jeszcze, że kiedyś już skończyłem grę i nie występowały takie błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Desperacko poszukuje sejwów z końcówki Mass Effect 1, dobrą postacią (idealista). Pytacie : dlaczego nie przejdę gry sam? Albo "ty taki śmaki blablabla cziterze naócz się gratź!1111"? Na wszelkie tego typu słowa odpowiem : przeszedłem tą grę już tyle razy, że więcej nie dam rady, a przy reinstalu systemu coś mi się z sejwami popsuło. A, jak zapewne większej części z Was wiadomo, sejwy mogą się przydać w ME2 które zbliża się wielkimi krokami. Także jesli jest tu ktoś, kto zachował swoje sejwy dobrą postacią, to bardzo proszę i z góry dziękuje za upload.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, że gdy naciskam "e", żeby go zeskanować, to ta Avina mówi, żeby nie przeszkadzać Opiekunom ;/

I jeszcze jedno. Bo drugi raz przechodzę grę i zastanawiam się, czy gdybym był idealistą i miał tam kilka punktów renegata, to czy była by jakaś różnica, czy raczej nie ma znaczenia, gdy przeważają punkty idealisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 22:30, Oloninho napisał:

Ale chodzi o to, że gdy naciskam "e", żeby go zeskanować, to ta Avina mówi, żeby nie przeszkadzać Opiekunom ;/

Zgadza się, jak go przeskanujesz (co VI przegapi) to każde następne wciśnięcie "e" będzie dawało taki właśnie efekt.

Dnia 23.01.2010 o 22:30, Oloninho napisał:

I jeszcze jedno. Bo drugi raz przechodzę grę i zastanawiam się, czy gdybym był idealistą i miał tam kilka punktów renegata, to czy była by jakaś różnica, czy raczej nie ma znaczenia, gdy przeważają punkty idealisty?

Nie ma znaczenia, inaczej niżw KotORze czy JE te punkty są naliczane oddzielnie i możesz jednocześnie rozwijać charakter Idealisty jak i Renegata (choć osiągnięcie 75+% w obydwu jednocześnie jest prawie niemożliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli już mam przeskanowanego tego opiekuna?

A powiedzmy z paroma (parenastoma) punktami renegata będę i tak mógł mieć urok na maxa i nie będę miał nic ujemnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 22:30, Oloninho napisał:

Ale chodzi o to, że gdy naciskam "e", żeby go zeskanować, to ta Avina mówi, żeby nie
przeszkadzać Opiekunom ;/

No tak, Avina zawsze tak mówi, gdy próbujemy przeskanować tego Opiekuna (mi też tak mówiła, gdy to zrobiłem), ale, kurczę, to nie powinno przeszkodzić w tym, co chcesz zrobić. Naprawdę dość dziwne. Upewniłeś się, że masz zaliczonych wszystkich innych Opiekunów (w komputerze misji masz 20/21)? Może tego już Ci zaliczyło, ale innego przeoczyłeś? Ostatecznie podeślij komuś zapis, żeby to sprawdził u siebie i powiedział Ci, co źle robisz (albo potwierdził buga)... Moralność w tym zadaniu bowiem nie gra żadnej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować