Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Witam. Zakupiłem sobie na Allegro grę Mass Effect. Jeszcze mi nie doszła. Ale mam pytanie. Czy ta gra ma tak denerwujące zabezpieczenia jak w Spore? Tzn. ograniczoną ilość instalacji? Tak zwany DRM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 20:47, Czarek188 napisał:

Witam. Zakupiłem sobie na Allegro grę Mass Effect. Jeszcze mi nie doszła. Ale
mam pytanie. Czy ta gra ma tak denerwujące zabezpieczenia jak w Spore? Tzn. ograniczoną
ilość instalacji
? Tak zwany DRM?


Nie ma. Po wgraniu patcha 1.2 można grać bez płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ME kupiłem dopiero niedawno w świątecznych promocjach na Steamie bo wielkim fanem RPG nie jestem (raczej cRPG jeśli już typu Gothic) i teraz moja przygoda ma się już ku końcowi jak sądzę, więc może coś napiszę. Fabuła jest bodaj najmocniejszym elementem gry i jest naprawdę ŚWIETNA. Piszę to, choć jeszcze finału nie widziałem ;) . W połączeniu z naprawdę dobrą grafiką jak na RPG i muzyką daje fajny klimat, podniosły, momentami jak z dobrych filmów s-f. Choć z drugiej strony były chwile kiedy ta podniosłość wydawała mi się sztuczna i brakowało tylko żeby ktoś wszedł w wbił flagę USA :P . Ale to już naciągane nieco i naprawdę znikomy odsetek. Co mi nie przypadło do gustu to dziennik. Jakoś taki nieczytelny jest i nie pasi mi. Walka ogólnie dobrze zrealizowana choć parę wad w interfejsie itp. by się znalazło. Ponadto były walki, które sprawiały mi naprawdę duuuże trudności. Może to jednak wynikać z tego, że tak mnie wciągnął główny wątek, że nie wykonywałem praktycznie zadań pobocznych, więc nie było jak levelować. No i jazda łazikiem to kompletna pomyłka jakaś, w sensie sterowanie.

Ogólnie świetna gra z epickimi momentami (klimat bazy Protheansów - nie wiem jak w PL ich nazwali - jest świetny, tajemniczy i te basy jeszcze...) choć genialna nie :) . To po prostu to co już jest wszystkim znane, tylko złożone razem i dopieszczone jak tylko się da najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fabuła była przewidywalna ,chodzi mi o to ,że wiedziałem już na samym początku jak gra się skończy .A zakończenie dla mnie było słabe(zawiodłem się) mimo grze dałbym 9 jeśli bym tej gry do innych produkcji nie porównywał a tak to mocna 8+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że fabuła przewidywalna, jak we wszystkich filmach / grach tego typu. Jednak mimo to robi wrażenie tj. po prostu miło się gra i o to chodzi ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem ME, ale nie jestem do końca pewien. Znalazłby się może ktoś kto wytłumaczyłby mi pokrótce jaki jest zarys fabularny gry (tylko bez spojlerów) i o co ogólnie w niej chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 21:45, Noristias napisał:

Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem ME, ale nie jestem do końca pewien. Znalazłby
się może ktoś kto wytłumaczyłby mi pokrótce jaki jest zarys fabularny gry (tylko bez
spojlerów) i o co ogólnie w niej chodzi?


obronić świat przed pradawną zła rasą obcych która chce zniszczyć min ludzkość :) i twój heros wie co ma zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 21:48, hammerfall87 napisał:

obronić świat przed pradawną zła rasą obcych która chce zniszczyć min ludzkość :)
i twój heros wie co ma zrobić

Aha, czyli to czego się mniej więcej spodziewałem :) No dobra w końcu
ratowanie świata to bardzo przyjemne zajęcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 10:50, Thalanthas napisał:

Da się osiągnąć 60lvl nie robiąc większości/ wcale zadań pobocznych grając drugi raz
tą samą postacią?


Max 50 level. Taki osiągnąłem przechodząć wszystkie misje poboczne łącznie z BDtS oraz PS.

Grałem na X360 - jak zalewelujesz do 50 później jasz capa i dopiero zaczynasz levelować grając 2 raz od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 21:45, Noristias napisał:

Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem ME, ale nie jestem do końca pewien. Znalazłby
się może ktoś kto wytłumaczyłby mi pokrótce jaki jest zarys fabularny gry (tylko bez
spojlerów) i o co ogólnie w niej chodzi?


Ja powiem krótko: jak lubisz ciężki klimat S-F (czyli coś zgoła odmiennego od bajkowatych Star Warsów :P), dużo akcji i filmowość gier (Mass Effect ma świetnie wyreżyserowane scenki), to wszystko z domieszką elementów RPG, to kupuj w ciemno. Raczej się nie zawiedziesz :) Koniecznie kup wersje z dołączonym dodatkiem Bring Down the Sky (króciutki dodatek, ale bardzo napakowany akcją).

EDIT: Aha, jak już kupisz i zaczniesz grać, zaczynaj od najwyższego możliwego poziomu trudności, wtedy gra nabiera rumieńców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 11:10, natanadler napisał:

Grałem na X360 - jak zalewelujesz do 50 później jasz capa i dopiero zaczynasz levelować
grając 2 raz od początku.


Ja to wiem, więc pytam się czy przy drugim przechodzeniu gry wystarczą misje główne czy też muszę się pofatygować na misje poboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 17:24, Thalanthas napisał:

Ja to wiem, więc pytam się czy przy drugim przechodzeniu gry wystarczą misje główne czy też muszę się pofatygować na misje poboczne.

Nawet jak grasz drugi raz postacią która ma 50 level to dotarcie do 60 jest trudne, główne questy na pewno nie wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 11:28, Azvar napisał:

Ja powiem krótko: jak lubisz ciężki klimat S-F (czyli coś zgoła odmiennego od bajkowatych
Star Warsów :P), dużo akcji i filmowość gier (Mass Effect ma świetnie wyreżyserowane
scenki), to wszystko z domieszką elementów RPG, to kupuj w ciemno. Raczej się nie zawiedziesz
:) Koniecznie kup wersje z dołączonym dodatkiem Bring Down the Sky (króciutki dodatek,
ale bardzo napakowany akcją).


E tam, wcale nie jest ciężki klimatycznie, ciężkie klimatycznie to są np. StarCraft czy książkowa trylogia "Upadek Imperium Strachu", to jest leciutkie jak powiedzmy Stargate :P. A "dodatek" jest fatalny wręcz. Co prawda fajne dla mnie były decyzje renegata, ale to wszystko przeciętnej jakości, polonizacja jest beznadziejna od strony technicznej, do tego Bring Down The Sky jest zintegrowane z patchem, który nie poprawia właściwie nic, a wprowadza jeszcze więcej błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 17:24, Thalanthas napisał:

> Grałem na X360 - jak zalewelujesz do 50 później jasz capa i dopiero zaczynasz levelować

> grając 2 raz od początku.

Ja to wiem, więc pytam się czy przy drugim przechodzeniu gry wystarczą misje główne czy
też muszę się pofatygować na misje poboczne.


Główne + niestety kilka pobocznch musisz łyknąć - np z BDtS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 10:50, Thalanthas napisał:

Da się osiągnąć 60lvl nie robiąc większości/ wcale zadań pobocznych grając drugi raz
tą samą postacią?


Nie. Prawdopodobnie nie da się nawet robiąc wszystkie dodatkowe zadania. Tutaj -> http://masseffect.wikia.com/wiki/Leveling#Level_progression jest tabelka pokazująca ilość XP potrzebnego do zdobycia poziomu - jak widać, tylko do przejścia z 59 na 60 potrzeba 200.000 punktów, czyli tyle, ile zdobywa się przez większość całej gry...

Na dowód: Przeszedłem grę dwa razy tą samą postacią wykonując za drugim podejściem niemal wszystkie misje dodatkowe (co najwyżej parę mi umknęło), a poziom 59 zdobyłem dopiero podczas

Spoiler

finałowej misji na Cytadeli

.
Ok, za pierwszym razem skończyłem na 46, ale to daje tylko 60.000 do poziomu 50...
Na tej samej stronie są wskazówki, jak grać, aby zwiększyć ilość zdobywanego XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować