Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2010 o 13:59, Azvar napisał:

Z tego co wiem, to opcję kontynuowania gry z save''a z ME1 potraktowano w dwójce po macoszemu
:)


Totalnie skopane jest przenoszenie save. Tak na prawdę to nic nie daje. A tyle obiecywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja dlatego darowałem sobie przechodzenie gry od nowa (bo nie podobała mi się moja postać i wybory) :) A wszyscy spodziewali się chyba czegoś na wzór kontynuowania tej samej gry z BG1 -> BG 2 (choć i tam w zasadzie poza postacią i paroma przedmiotami chyba nic więcej się nie przenosiło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to w ME 2 naprawdę skopana jest historia dana postaci którą tworzymy od podstaw (Rada została zabita, przywódcą nowej Rady został Udina, Wrex nie żyje, Rachni nie żyją...) do tego jeśli zainportujemy sejwa z jedynki to w dwójce możemy spotkać postacie z zadań pobocznych z ME 1 a nawet możemy od nich dostać jakiegoś małego questa...
Pierwsze podejście do ME 2 zrobiłem na czystej postaci, drugie na importowanej i grało mi się wtedy zdecydowanie przyjemniej. Porównywanie tego z BG w którym gra prawie w ogóle nie zwracała uwagi na historię importowanej postaci (przenoszone były jedynie statystyki, zresztą też nie wszystkie) jest w moim przekonaniu błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko grałem na save z me 1. Ale skopane jest strasznie. Szkoda że nie ma większego wyboru jak się tworzy postać od początku. A co do historii to tylko parę linijek tekstu i fakt chyba jeden quest. Lipa straszna jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie grałem w ME2 i nie wiedziałem o Wrexie... Ale spoko, nie gniewam się :) Trochę szkoda, że tak postanowili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są nieco zmienione dialogi podczas rozmów z niektórymi postaciami, są dodatkowe postacie, jest co najmniej jeden dodatkowy quest. To zdecydowanie więcej niż było w przypadku BG. Pokaż mi cRPG w którym lepiej rozwiązano import postaci do kontynuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 19:25, Azvar napisał:

Jeszcze nie grałem w ME2 i nie wiedziałem o Wrexie...

Uhh... Sorry za to.
Jakby co to mogę powiedzieć że w przypadku wszystkich wątków na które mamy w ME 1 wpływ dla świeżo stworzonej postaci wybrano

Spoiler

najgorsze opcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 19:28, Karharot napisał:

Są nieco zmienione dialogi podczas rozmów z niektórymi postaciami, są dodatkowe postacie,
jest co najmniej jeden dodatkowy quest. To zdecydowanie więcej niż było w przypadku BG.
Pokaż mi cRPG w którym lepiej rozwiązano import postaci do kontynuacji.


Tylko że ja nie mówiłem że w bg był lepszy import postaci. Mówię jedynie że import w me jest do bani. Parę zmienionych linijek tekstu, zmienione postacie które spotykamy w pewnych momentach to stanowczo za mało. Spodziewałem się o wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 19:46, Lucas01 napisał:

Parę zmienionych linijek tekstu, zmienione postacie które spotykamy w pewnych momentach to stanowczo za mało. Spodziewałem się o wiele więcej.

Ja nie. W końcu otrzymujemy jedną grę. Gdyby uwzględnić w maksymalnym stopniu wszystkie możliwe następstwa naszych decyzji to musielibyśmy otrzymać światy tak bardzo różniące się od siebie fabularnie że trzeba by je zawrzeć w osobnych grach. IMO akurat pod tym względem BioWare zrobiło co mogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może jednak spróbuję raz jeszcze od nowa :) W sumie to i tak nie mam w co innego grać. Czy zaczynanie nowej gry od najwyższego poziomu trudności (Szalony?) to dobry pomysł, nie będzie za trudno? Gra daje jakieś modyfikatory do expa za poziom trudności jak w starych cRPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modyfikatorów do expa przy zwiększonej trudności nie ma. Grę da się przejść zaczynając ją na Insanity z tym że jeśli dawno w nią nie grałeś to możesz mieć z tym trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 00:06, Karharot napisał:

Modyfikatorów do expa przy zwiększonej trudności nie ma. Grę da się przejść zaczynając
ją na Insanity z tym że jeśli dawno w nią nie grałeś to możesz mieć z tym trudności.


Ale nie będzie jakoś arcy-trudno jak na 1 lvl (zamierzam grać szpiegiem; mam odblokowane większość osiągnięć)? To znaczy, ten poziom trudności nie jest dedykowany dla postaci z ukończonej już gry (coś jak Serce Furii w IWD czy Jade Master w JE)? Co do tego jak dawno w to grałem to myślę, że to nie problem, ja lubię wyzwania (obecnie Dead Space na Impossible od zera :D), tak długo jak nie polegają one na umieraniu co minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 00:23, Azvar napisał:

Ale nie będzie jakoś arcy-trudno jak na 1 lvl (zamierzam grać szpiegiem; mam odblokowane większość osiągnięć)?

Nie, nie powinno. Jak orientujesz się co i jak (czyli potrafisz korzystać z umiejętności, wykorzystywać przeszkody do ukrywania się przed ogniem, wiesz jakie upgrade''y warto instalować do broni przeciwko danym przeciwnikom i mniej więcej kojarzysz które misje są trudne i lepiej je zostawić na później) to powinieneś sobie poradzić (nawiasem mówiąc jeśli nie pamiętasz już tego wszystkiego co wymieniłem to pewnie też sobie poradzisz ale zdrowo będziesz bluzgał co chwila ładując grę).

Dnia 10.03.2010 o 00:23, Azvar napisał:

To znaczy, ten poziom trudności nie jest dedykowany dla postaci z ukończonej już gry

Nie, postać na 50 lvl miałaby łatwiej ale taką na 1 też da się go przejść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłem na Szalonym, tylko gnębi mnie jeszcze jedno pytanie :) Czy można w trakcie pierwszego podejścia zrobić te 60 lvli? Czy raczej możliwe to jest tylko i wyłącznie przy drugim podejściu do gry i czy w ogóle warto przechodzić grę po raz drugi, czy są jakieś ukryte smaczki? Tak, wiem, trzeba najpierw ukończyć grę aby odblokować 60 lvl, ale to już mam zrobione (jak mówiłem, mam prawie wszystkie osiągnięcia z poprzednich postaci) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 15:43, Azvar napisał:

Już zacząłem na Szalonym, tylko gnębi mnie jeszcze jedno pytanie :) Czy można w trakcie
pierwszego podejścia zrobić te 60 lvli?

Z punktu widzenia powtarzalności gry nie warto - jeżeli ukończyłeś grę na oba sposoby wcześniej, w sumie nic nowego nie napotkasz. By osiągnąć poziom 60 trzeba przechodzić grę kolejne razy, ale czy wystarczy jeden dodatkowy raz, to nie jestem pewien (być może nawet 2 będą niezbędne), bo na poziomy powyżej 50 potrzeba chorych ilości EXP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 15:43, Azvar napisał:

Czy można w trakcie pierwszego podejścia zrobić te 60 lvli?

Tak jak napisał Siriondel przy pierwszym podejściu nie da się osiągnąć 60 lvl, ten 10 najwyższych poziomów wymaga mniej więcej tyle doświadczenia co 50 niższych. Jeśli jednak masz odblokowane achievementy dające bonus do doświadczenia to dwa pełne (czyli z wykonywaniem wszystkich questów pobocznych) podejścia wystarczą.

Dnia 10.03.2010 o 15:43, Azvar napisał:

czy w ogóle warto przechodzić grę po raz drugi, czy są jakieś ukryte smaczki?

Niespecjalnie. Jak idziesz drugi raz mając już 50 poziom to masz dostęp do broni typu HMW X (najsilniejszej w grze) ale po za tym nie ma żadnej różnicy. W ME2 zaimportowana postać o 60 lvl będzie zaczynąła grę mając 2 lub 3 poziomy doświadczenia więcej i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 16:10, Karharot napisał:

W ME2 zaimportowana
postać o 60 lvl będzie zaczynąła grę mając 2 lub 3 poziomy doświadczenia więcej i tyle.


Aha... Niech zgadnę: będzie mieć o 2 lub 3 levele więcej na starcie, ale za to potem szybciej osiągnie maksimum? Jeżeli tak, to to raczej mała zachęta, bo nie lubię jak w tego typu grach osiągam maksimum jeszcze przed końcówką (np jak to było w SW KotOR, gdzie max można było osiągnąć już przy 70-80% gry...). Są jeszcze jakieś inne bonusy związane z wczytywaniem save''ów z ME1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 16:24, Azvar napisał:

Są jeszcze jakieś inne bonusy związane z wczytywaniem save''ów z ME1?

Z tego typu to otrzymujesz także dodatkową gotówkę (to akurat się przydaje - w ME2 nie ma jak w ME1 że w kasie się tonęło i jeśli nie będziesz bardzo starannie zbierać to może Ci nie starczyć na kupienie wszystkich upgrade''ów).
Przy importowaniu postaci z jedynki najważniejsze jest jednak to że sam decydujesz jakie decyzje Shepard podjął/ęła w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z poziomami trudności w ME2, też są jakieś super trudne, szalone, "niemożliwe" poziomy trudności? :) I można zacząć z save''a ME1 na dowolnym wybranym?

EDIT: Apropo tego podejmowania decyzji jeszcze, podejmujemy je w ME2, czy gra po prostu czyta je i dostosuwuje do save'a z ME1? Jeżeli tak, to wiesz może czy gra bierze pod uwagę pierwsze podejście do gry, czy drugie (kontynuacja w nowej grze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 16:47, Azvar napisał:

A jak jest z poziomami trudności w ME2, też są jakieś super trudne, szalone, "niemożliwe" poziomy trudności? :)

Też są.

Dnia 10.03.2010 o 16:47, Azvar napisał:

I można zacząć z save''a ME1 na dowolnym wybranym?

Oczywiście. Nawet możesz sobie dowolnie zmienić klasę postaci a także wygląd (

Spoiler

jest to fabularnie uzasadnione)

.

Dnia 10.03.2010 o 16:47, Azvar napisał:

EDIT: Apropo tego podejmowania decyzji jeszcze, podejmujemy je w ME2, czy gra po prostu czyta je i dostosuwuje do save''a z ME1?

Odczytuje i dostosowuje.

Dnia 10.03.2010 o 16:47, Azvar napisał:

Jeżeli tak, to wiesz może czy gra bierze pod uwagę pierwsze podejście do gry, czy drugie (kontynuacja w nowej grze)?

Gra bierze pod uwagę zapis postaci z końca gry w którym uwzględnia wybory które w trakcie tej gry zostały podjęte. Jeśli ukończyłeś grę 2 razy tą samą postacią to zdaje się powinieneś mieć dwa osobne takie zapisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować