Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

No cóż, w takim razie zabieram się za grę (ponowną), dzięki za rozwianie wątpliwości :) Tak na dobrą sprawę, to nie przypominam sobie aby w ME1 były jakieś inne wybory niż dobry vs zły (Idealista vs Renegat), więc jak dla mnie to równie dobrze mogliby dać wybór "dobre zakończenie czy złe zakończenie". No chyba, że ktoś lubi świadomie podejmować raz dobre, raz złe decyzje, to może to wtedy ma sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą, mniej więcej po 20 minutach zabawy liczba klatek na sekundę okropnie spada. Co ciekawe, nie ma znaczenia na jakich ustawieniach graficznych śmiga, to samo dzieje się i na niskich, i wysokich. Wymagania sprzętowe oczywiści spełniam. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej
2. Zainstaluj najnowszego DirectaX
3. Przeczyść system takim programem jak CCleaner
4. Przeskanuj komputer antywirusem
5. Sprawdź czy karta graficzna lub procesor się nie przegrzewa. Może siada Ci chłodzenie.

Jak to wszystko nie pomoże, a temperatura komputera będzie w normie. Przeinstaluj po prostu grę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 17:05, Kraju napisał:

1. Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej
2. Zainstaluj najnowszego DirectaX
3. Przeczyść system takim programem jak CCleaner
4. Przeskanuj komputer antywirusem


Tego już próbowałem, niestety nie pomogło

Dnia 15.03.2010 o 17:05, Kraju napisał:

5. Sprawdź czy karta graficzna lub procesor się nie przegrzewa. Może siada Ci chłodzenie.


Prawdopodobnie o to chodzi. Niestety, gram na laptopie, więc możliwości dodatkowego chłodzenia mam dość ograniczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 10:43, gniazdus napisał:

Prawdopodobnie o to chodzi. Niestety, gram na laptopie, więc możliwości dodatkowego chłodzenia
mam dość ograniczone...

Jak laptop jest już jakiś czas używany to może się okazać, że nie tyle potrzebujesz dodatkowego chłodzenia, co po prostu przeczyszczenia wnętrza sprzętu - a w szczególności wiatraka i wylotu powietrza z obudowy.
Sam tak miałem jakiś czas temu. Wiatrak w lapku od razu po włączeniu strasznie wył - a wył dlatego, że ze względu na zgromadzoną tu i ówdzie ilość kurzu nie było odpowiedniej cyrkulacji powietrza, więc wnętrze szybko się nagrzewało, soft detektował wysoką temperaturę i rozkręcał wiatrak żeby wnętrze ochłodzić - co było niemożliwe :). Wystarczyło rozkręcić obudowę przy wiatraku, wyczyścić z kurzu - i efekt ustąpił :) 15 minut pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pod koniec części pierwszej ME jest pewien naprawdę świetny utwór muzyczny, którego osobiście mógłbym słuchać i słuchać bez końca (pozdrowienia dla Karharota ;-)). Naprawdę idealnie pasuje do napisów końcowych tej części.
Ale abstrahując akurat od tego. Poniżej zamieszczam jednego z linków do omawianego utworu:
http://www.youtube.com/watch?v=JG6DEW-PQMA

Polecam, jeśli ktoś jeszcze nie kojarzy. ;-)
Natomiast co mnie osobiście rozwaliło, to jeden z komentarzy, a dokładnie pierwszy na liście Najwyżej ocenianych komentarzy. :-D
Kto grał w część drugą, ten będzie wiedział o co chodzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 22:06, Dann napisał:

Witam.

Pod koniec części pierwszej ME jest pewien naprawdę świetny utwór muzyczny, którego osobiście
mógłbym słuchać i słuchać bez końca (pozdrowienia dla Karharota ;-)). Naprawdę idealnie
pasuje do napisów końcowych tej części.
Ale abstrahując akurat od tego. Poniżej zamieszczam jednego z linków do omawianego utworu:
http://www.youtube.com/watch?v=JG6DEW-PQMA

Polecam, jeśli ktoś jeszcze nie kojarzy. ;-)
Natomiast co mnie osobiście rozwaliło, to jeden z komentarzy, a dokładnie pierwszy na
liście Najwyżej ocenianych komentarzy. :-D
Kto grał w część drugą, ten będzie wiedział o co chodzi. :-)


Heh. Faktycznie koment fajny :)
A co do M4 Part 2 to ja od kilku dni chodzę i słucham całej ścieżki dźwiękowej z ME1 na okrągło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 22:18, Phobos_s napisał:

Heh. Faktycznie koment fajny :)


Zwraca uwagę. ;-) Zawsze jakiś pozytywny aspekt dzisiejszego dnia. Chociaż nie jestem pewien, czy jest to aby właściwy dzień na pozytywne aspekty.

Dnia 02.04.2010 o 22:18, Phobos_s napisał:

A co do M4 Part 2 to ja od kilku dni chodzę i słucham całej ścieżki dźwiękowej z ME1
na okrągło :)


Nie wiem jak cała ścieżka, ale ten właśnie utwór ma w sobie coś co sprawia, że nie można przestać go słuchać. :-)
Jednego dnia było tak, że praktycznie bez przerwy go słuchałem. Jak się skończył, to od nowa i tak przez bite kilka godzin, jak się patrzy. ;-)
A gdyby nie ME, to najprawdopodobniej nigdy bym się o nim nie dowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 17:23, tylor2 napisał:

Jak się ustawia te tarcze kinetyczne?

Z tego co się orientuje owe bariery można ulepszyć poprzez drzewko talentów, lub ulepszenie pancerza.
Jest też umiejętność u biotyków Barriera, która generuje dodatkowe pole tarcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mass effect 2 disc 1 trochę pękł mi i i nie da się odczytać gra czy obejmuje to gwarancja jak był kupowany w sklepie gram w dniu premiery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 17:25, Exelius napisał:

> Jak się ustawia te tarcze kinetyczne?
Z tego co się orientuje owe bariery można ulepszyć poprzez drzewko talentów, lub ulepszenie
pancerza.
Jest też umiejętność u biotyków Barriera, która generuje dodatkowe pole tarcz.


To, że przez pancerz to wiem ( Jaka umiejętonść wdrzwku talentów?), alechodzi mi o te sześcienne, które są NA polu bitwy. Ustawiają je czasami gethy, lub kroganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 14:14, tylor2 napisał:

> > Jak się ustawia te tarcze kinetyczne?
> Z tego co się orientuje owe bariery można ulepszyć poprzez drzewko talentów, lub
ulepszenie
> pancerza.
> Jest też umiejętność u biotyków Barriera, która generuje dodatkowe pole tarcz.

To, że przez pancerz to wiem ( Jaka umiejętonść wdrzwku talentów?), alechodzi mi o te
sześcienne, które są NA polu bitwy. Ustawiają je czasami gethy, lub kroganie


Nie, nie da się :)
To jest zabawka tylko dla gethów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacja Mass Effect. O toz gdy kaza mi wlozyc druga plyte wkladam ja i... nic sie nie dzieje. Moge normalnie wejsc w pliki plyty ale instalacja niekontynuuje sie. Co mamrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wydanie gry? W Platynowej Kolekcji też są 2x DVD, ale druga płyta jest właściwie zbędna, jeżeli nie chcesz grać z polskim dubbingiem (spolszczenie kinowe, czyli napisy są już w instalatorach pierwszej płyty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 19:22, Dodus14 napisał:

To znaczy, ze jak nie wybiore Dubingu polskiego to instalacja skonczy sie na jednej plycie
i bede mial napisy? (platynowa kolekcja)


Tak, do instalacji gry bez dubbingu, ale z polskimi napisami wystarcza pierwsza płytka. Jeżeli masz tą edycję z dodatkiem Bring Down the Sky, to tak przy okazji dodatek jest zawarty w patchu 1.1 PL na bonusowej płytce, potem ściągnij jeszcze i doinstaluj patch 1.2 PL i możezs grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować