Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Witam, chciałem zrobić sobie w domu sieć za pomocą routera do której podpiąłbym psp czy netbooka. Problem w tym, że internet, który mam (radiówka) nie ma wejścia Ethernet do komputera, tylko przykręcane. Czy jest jakiś rodzaj routera, który mógłby podzielić tą sieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 21:05, Michal_Raven napisał:

Neo 1Mb/s, ale kiedyś tam przesiądę się na jakąś kablówkę może.

W razie zmiany kasowo stratny nie będziesz, a nawet wyjdzie taniej. A powiem Ci z doświadczenia, że pentagramy bywają bardzo dziwne w obsłudze i raczej nie umywają się do linksysa. Na neo WAG200G, na kablówkę WRTU54G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby połączenia z internetem przez Wi-Fi daje testuj połączenie i pobieranie IP kończy się sukcesem, natomiast połączenie internetowe nie zostaje nawiązane - pojawia się taki komunikat - "Upłynął limit czasu na połączenie z serwerem". Jak temu zaradzić? Mój router to La Fonera, a nie mogę się połączyć z PS3. Na komórce natomiast pokazuje, że połączono, ale nie mogę używać neta, bo wyskakuje podobny komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 13:19, Mikex napisał:

Podczas próby połączenia z internetem przez Wi-Fi daje testuj połączenie i pobieranie
IP kończy się sukcesem, natomiast połączenie internetowe nie zostaje nawiązane - pojawia
się taki komunikat - "Upłynął limit czasu na połączenie z serwerem". Jak temu zaradzić?
Mój router to La Fonera, a nie mogę się połączyć z PS3. Na komórce natomiast pokazuje,
że połączono, ale nie mogę używać neta, bo wyskakuje podobny komunikat.

1. ipconfig
2. ping <adres bramy>
3. ping <adres jakiejś stronki>
4. ping <IP jakiejś stronki> np. 195.114.161.180 żebyś nie musiał daleko szukać
Podasz wyniki i powiem co się dzieje, albo co robić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczem jestem flashneta z vectry 8mb. Mam problem z podłączeniem routera pentagram cerberus p 6381-2, pentagram cerberus p 6381-2, łącze go z modemem od dostawcy neta i do laptopa podłączam za pomocą Wi-Fi, ale nie działa na żadnym z laptopów net. Nie wiem o co chodzi ;(. Dlatego pytam co i jak. Czy może Win7 to nieobługuje teego routera, no chyba, że brak płyty dołączonej do produktu coś zmienia(nie wiem, może stery tam były). A jak coś to podajcie jeszcze może sterowniki, bo nie moge w neccie wyszukać(łolaboga nie potrafi z googla użyć?). Kurcze wielki problemo, bo przyda się rozdzielić ten sygnał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest możliwe by router nie rozdzielał sygnału równomiernie? Chodzi o to, że mam do routera podpięte dwa komputery mój i kolegi, i kiedy kolega korzysta z neta (coś ściąga) to mój transfer jest minimalny albo go w ogóle nie mam. Dodam ze router znajduje się w moim pokoju.
Mój router to ASUS RX3041
Czy jest to możliwe by powodował to bardziej przepustowy kabel kolegi? Ponieważ jego pokój jest dosyć daleko to dałem mu kabel który już miałem – madex utp ultralink 4pr cat.5e iso/iec 11801.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w pokoju trzy laptopy, niestety mogę tylko w jednym mieć internet (podłączenie poprzez kabel). Pomyslałem żeby zakupić router i mieć internet we wszystkich. Jak bym musiał wszystko popodłączać żeby działało elegancko? Podepnę kabel do routera i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 16:12, 143872 napisał:

Mam w pokoju trzy laptopy, niestety mogę tylko w jednym mieć internet (podłączenie poprzez
kabel). Pomyslałem żeby zakupić router i mieć internet we wszystkich. Jak bym musiał
wszystko popodłączać żeby działało elegancko? Podepnę kabel do routera i co dalej?


To tak, najkrócej to podpinasz router kablem z internetem a do routera podłączasz inne komputery (przewodem lub przez wifi - zależy jak wolisz i jaki router kupisz).
Bardziej skomplikowanie to wygląda tak że najpierw łączysz komputer kablem do routera i konfigurujesz urządzenie (podajesz adres mac jak trzeba mieć konkretny ustawiony, podajesz nazwę sieci wifi i hasło ustawiasz zabezpieczenia i przede wszystkim zmieniasz hasło administratora), potem należy podłączyć router do gniazdka z internetem i podłączyć komputery do routera. Większość w instrukcji powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos pomysl jak rozwiazac problem / co moze byc jego przyczyna, ze nagle przedwczoraj router (linksys wag54gp2) przestal obslugiwac kable ethernet? Najpierw [przedwczoraj] zaczal przerywac sygnal na 1-2s co kilkadziesiat sekund, wczoraj czytal kabel w cyklu - kilka sekund jest connection - kilka sekund nie ma, itd. Dotyczylo to wszystkich czterech wyjsc, wielokrotne resetowanie, przywracanie ustawien fabrycznych, itd. nie pomoglo, najbardziej mnie #$&^*, ze gwarancja minela... tydzien temu. Moze jakis alternatywny firmware by pomogl?
Poki co jestem podlaczony przez WiFi, ale wyjscia na ethernet by sie przydaly, bo mialem wyszerowany drugi komputer i drukarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się