Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2009 o 14:48, lurynowicz napisał:

Xbox nie ma WiFi, można dokupić kartę ale to drogi gips. Tak jak mówiłem: dobry router
to http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways/WiredRouters/RP614.aspx

Ale próbowałaś coś zrobić z tym D-Linkiem? Nadal nie działa?

tego Dlinka już boje sie podpinac :/
to ten sam co podałeś? :
http://www.twenga.pl/cena-DG834-ADSL-Firewall-Router-NETGEAR-Router-44170-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 14:42, seles napisał:

raczej tego D-linka nie chcę, bo jak mi taki numer odstawi np. w środku gry na necie...


Jak chcesz, twoja kasa, ale ja nie wydawałbym jej na nowy router gdybym nie sprawdził czy ten na pewno do niczego się nie nadaje. Tym bardziej że routery nie gryzą, podałem ci link do instrukcji, gdzie jest napisane jak sklonować MACa, niczego instalować nie trzeba, bo konfiguracja odbywa się za pomocą przeglądarki, a za pomocą kreatora konfiguracji dość łatwo skonfigurować router. Więc nie poddawaj się tak szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja zmora powróciła :-/ Jakiś czas było nawet spokojnie, teraz internet rozłącza mi z większą częstotliwością. Ikonka w tray`u zmienia się na "Dostęp - tylko lokalne". Po czym muszę ponownie dokonywać szybkiej konfiguracji (quick setup) na stronie konfiguracyjnej mojego routera. Model ASUS WL-530g. Niby nic wielkiego, konfiguracja trwa koło 1 min, ale czasami kompa zostawiam na noc (np. gdy wysyłam znajomym jakieś dokumenty bądź zdjęcia siecią p2p) i krew mnie zalewa gdy budzę się rano i widzę, że połączenie mi padło oraz wysłałem zaledwie 5% udostępnianych plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2009 o 15:07, rob006 napisał:

Jak chcesz, twoja kasa, ale ja nie wydawałbym jej na nowy router gdybym nie sprawdził
czy ten na pewno do niczego się nie nadaje.

po 3 dniach się zawiesił... nowy sprzęt, czyli raczej nie działa prawidłowo. A jeśli to norma dla niego i tak będzie mi robił podczas grania np, to to mogłoby kogos wkurzyć;] co z tego , że teraz by zadziałał , jak w kazdej chwili może się znowu zawiesić...

Jeszcze pytanie o tego netgeara -
http://www.twenga.pl/cena-DG834-ADSL-Firewall...uter-44170-0
- czy ktoś go ma? czy prosto go sie instaluje? Mozna na niego sklonować MAC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 00:47, seles napisał:

po 3 dniach się zawiesił... nowy sprzęt, czyli raczej nie działa prawidłowo. A jeśli
to norma dla niego i tak będzie mi robił podczas grania np, to to mogłoby kogos wkurzyć;]
co z tego , że teraz by zadziałał , jak w kazdej chwili może się znowu zawiesić...

Widzę że strasznie boisz się tego sprzętu, ale jak koniecznie chcesz kupić coś nowego, to twoja sprawa :P

Dnia 05.01.2009 o 00:47, seles napisał:

Jeszcze pytanie o tego netgeara -
http://www.twenga.pl/cena-DG834-ADSL-Firewall...uter-44170-0
- czy ktoś go ma? czy prosto go sie instaluje? Mozna na niego sklonować MAC?

To router z modemem ADSL, jeśli nie masz neostrady itp, jego kupno mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2009 o 01:19, rob006 napisał:

To router z modemem ADSL, jeśli nie masz neostrady itp, jego kupno mija się z celem.

czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 01:23, rob006 napisał:

Kto ci dostarcza internet?

...w biurze obslugi mojego dostawcy twierdzą, że router ADSL powinien być. Ten DLink działałł (przez jakiś czas) dobrze, a jaki on jest? Nie mam neostrady, tylko net osiedlowy, ale skoro taki router dzialał, inny z taką technologią też powinien działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 01:43, seles napisał:

> Kto ci dostarcza internet?
...w biurze obslugi mojego dostawcy twierdzą, że router ADSL powinien być. Ten DLink
działałł (przez jakiś czas) dobrze, a jaki on jest? Nie mam neostrady, tylko net osiedlowy,
ale skoro taki router dzialał, inny z taką technologią też powinien działać


To jest router z modemem, w skrócie polega to na tym, że wkładasz wtyczkę od telefonu, wpisujesz login i hasło do swojego konta na neostradzie i internet działa. Jeśli nie masz neostrady kupno tego routera nie ma sensu, nawet jeśli jakimś cudem będzie działał. A twój poprzedni router (D-Link Dir100 chyba) nie był routerem ADSL, a DSL, a to zasadnicza różnica. :]
I dalej nie wiem kto jest twoim dostawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 01:50, rob006 napisał:

> > Kto ci dostarcza internet?
> ...w biurze obslugi mojego dostawcy twierdzą, że router ADSL powinien być. Ten DLink

> działałł (przez jakiś czas) dobrze, a jaki on jest? Nie mam neostrady, tylko net
osiedlowy,
> ale skoro taki router dzialał, inny z taką technologią też powinien działać

To jest router z modemem, w skrócie polega to na tym, że wkładasz wtyczkę od telefonu,
wpisujesz login i hasło do swojego konta na neostradzie i internet działa. Jeśli nie
masz neostrady kupno tego routera nie ma sensu, nawet jeśli jakimś cudem będzie działał.
A twój poprzedni router (D-Link Dir100 chyba) nie był routerem ADSL, a DSL, a to zasadnicza
różnica. :]
I dalej nie wiem kto jest twoim dostawcą.

dżiz... nazwa coś Ci powie? a jesteś z Wrocławia? osiedlowy net,
jeśli ADSL jest szybszy to mam ADSL, nie mam modemu, i dostawca pwoeidział, że tamten router był dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 02:01, seles napisał:

jeśli ADSL jest szybszy to mam ADSL, nie mam modemu, i dostawca pwoeidział, że tamten
router był dobry...


ADSL to łącze oparte na sieci telefonicznej, jeśli dostawca odkupi od ciebie ten router gdy okaże się że nie działa, to możesz go brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 02:14, rob006 napisał:

> jeśli ADSL jest szybszy to mam ADSL, nie mam modemu, i dostawca pwoeidział, że tamten

> router był dobry...

ADSL to łącze oparte na sieci telefonicznej, jeśli dostawca odkupi od ciebie ten router
gdy okaże się że nie działa, to możesz go brać.

ee... no to jak sprawdzic jaki mam?
Wiesz, ten dostawca, też jest do @#$%, ci co tam pracują nawet informatykami nie są, bo jak wytłumaczyć, ze facet w biurze obsługi jak o cos pytałam mi powiediział , że on nie zna visty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 02:39, seles napisał:

ee... no to jak sprawdzic jaki mam?

Kup zwykły router, bez modemu, nie ADSL. Sam w ciągu najbliższych dni zmierzam kupić D-Linka DIR-300, niedrogi, sporo pozytywnych opinii, prosty w obsłudze i po podłączeniu zwykle zapomina się o jego istnieniu, czyli dokładnie to czego potrzebujesz. Jak ci się nie spieszy to możesz poczekać tydzień lub dwa, to się podzielę wrażeniami.

Dnia 05.01.2009 o 02:39, seles napisał:

Wiesz, ten dostawca, też jest do @#$%, ci co tam pracują nawet informatykami nie są,
bo jak wytłumaczyć, ze facet w biurze obsługi jak o cos pytałam mi powiediział , że on
nie zna visty :P

Zależy o co pytałaś, bo jeśli jak włączyć jakąś opcję w systemie, to bez jego znajomości nie mógł tego widzieć. Chyba że jest jasnowidzem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 03:01, rob006 napisał:

> ee... no to jak sprawdzic jaki mam?
Kup zwykły router, bez modemu, nie ADSL. Sam w ciągu najbliższych dni zmierzam kupić
D-Linka DIR-300, niedrogi, sporo pozytywnych opinii, prosty w obsłudze i po podłączeniu
zwykle zapomina się o jego istnieniu, czyli dokładnie to czego potrzebujesz. Jak ci się
nie spieszy to możesz poczekać tydzień lub dwa, to się podzielę wrażeniami.

wiesz, dopiero kolega pisał, że w ich przypadku często trzeba resetować, co u mnei sie potwierdziło, czyli jesli ci nei przeszkadza, ze np. codziennie będzie odcinał cie od netu , i wtedy odejdziesz spokojnie od kompa/konsoli odłączony od gry i bedziesz go resetował...

btw, skoro ten działał, a jest z modemem, to ten drugi typ nie ma prawa działać, ee... juz nie rozumiem nic
kupie inny typ, niż ten co działał i co jak nei bedzie działał bez modemu? wtedy kase wyrzuce? a ten kosztował 49 PLN czy jakoś...

Dnia 05.01.2009 o 03:01, rob006 napisał:

Zależy o co pytałaś, bo jeśli jak włączyć jakąś opcję w systemie, to bez jego znajomości
nie mógł tego widzieć. Chyba że jest jasnowidzem ;)

ee...o konfiguracje połączenia internetowego...
ee, informatycy takie rzeczy się uczą na studiach , (jak w szkole nie nauczyli sie) chyba obsługa systemów operacyjnych to taka ...podstawa, chyba ze nie słyszał o OS takiej małej firmy microsoftu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 03:13, seles napisał:

btw, skoro ten działał, a jest z modemem, to ten drugi typ nie ma prawa działać, ee...
juz nie rozumiem nic

Pokaż mi jakiś link ze specyfikacją, w której pisałoby, że twój stary router ma wbudowany modem, w dodatku ADSL...

Dnia 05.01.2009 o 03:13, seles napisał:

ee...o konfiguracje połączenia internetowego...
ee, informatycy takie rzeczy się uczą na studiach , (jak w szkole nie nauczyli sie) chyba obsługa systemów operacyjnych to taka ...podstawa,

Nie jest, chyba nikt nie uczy na studiach informatycznych obsługi Visty, bo niewielu jest taka wiedza potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od roku mam router dlink dir 524 bodajrze i w drugim kompie karte sieciowa bezprzewodową również dlinka pod usb. Wszystko niby działa, net chodzi, ale co pare godzin ta moja bezprzewodowa karta sieciowa traci łączność z routerem i wtedy musze wyjac tego ,,wiekszego pendrive" z przystawki usb, wsadzic ponownie i juz połączy. Denerwuje to najbardziej podczas grania online. Da sie temu jakos zaradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz włączone oszczędzanie energii na portach USB. Prawy klik na mój komputer, klikasz na Menedżer urządzeń, tam znajdujesz magistralę szeregową, wyświetlasz właściwości i gdzieś tam powinna być ta opcja. Jeśli jest włączona - wyłącz ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 12:35, rob006 napisał:

Sprawdź czy masz włączone oszczędzanie energii na portach USB. Prawy klik na mój komputer,
klikasz na Menedżer urządzeń, tam znajdujesz magistralę szeregową, wyświetlasz właściwości
i gdzieś tam powinna być ta opcja. Jeśli jest włączona - wyłącz ją.



Ok, spróbuję jak wróce do domu bo teraz to na uczelni zabijam kolejne okienko.

Jest realna szansa, że to pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 12:41, niunkaaaa napisał:

Jest realna szansa, że to pomoże?


Nic innego mi do głowy nie przychodzi, a objawy by się nawet zgadzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się