Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Model routera to TP-LINK TL-WR542G 54M Wireless Router eXtended Range.
Gdzie znajdę ustawienia tego routera? Proszę o dokładne podprowadzenie. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwórz stronę www z ustawieniami routera (wpisz w przeglądarce, np. Firefoxie, jako adres 192.168.1.1, przy pytaniu login i hasło wpisz dwa razy admin), kliknij Wireless -> Wireless settings i poniżej opcji "Enable Wireless Security" będziesz miał wszystkie ustawienia związane z zabezpieczeniami sieci (w tym szyfrowaniem). Jeśli opcje te będą nieaktywne (opcja "Enable Wireless Security" nie jest zaznaczona), to nie masz włączonego szyfrowania, jeśli będą aktywne, to przy którejś opcji Key x (gdzie x to 1, 2, 3 lub 4) będzie podany klucz (będzie to prawdopodobnie opcja zaznaczona :)).
Jeśli ktokolwiek coś zmieniał już w ustawieniach tego routera, to powyższa rada Ci się niezbyt przyda (może być np. zmieniony login i hasło, co tak czy inaczej warto zrobić, bo zostawienie "fabrycznych" bezpieczne nie jest), ponieważ opierałem się na manualu ze strony producenta:
http://www.tp-link.com/english/soft/200865135934.pdf
W takim wypadku musisz się skontaktować z osobą, która konfigurowała Twój router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc mam router, podłączyłem wszystko. Przychodzi czas kiedy musze ustawic go za pomocą stronki www, idę zgodnie z radami instrukcji, ale nic się nie chcę połączyc. Tez może robie gdzies błąd, ale to wynikający z mojej niewiedzy. Chodzi mi o to,ze nie wiem gdzie ustawiac szybkosci łącza itp. oraz to, że łączenie z internetem mam za pomocą WLAN, nie ADSL. Ktoś może mi wytłumaczyc jak to mniej więcej zrobic, żeby działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak podłączyć laptopa do neta, jeśli mam podłączone np. pc ? i abonament mam tylko na jeden komp/karte sieciową.
chodzi o okresowe podłączanie lapa... i żeby nie stracić po drodze prędkosci netu.
Router? Switch? co radzicie kupić? i jaki konkretnie?
Z możliwościa w niedalekiej przyszłości przyszłości podłaczenia też konsoli next gen do netu przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 14:31, seles napisał:

jak podłączyć laptopa do neta, jeśli mam podłączone np. pc ? i abonament mam tylko na
jeden komp/karte sieciową.
chodzi o okresowe podłączanie lapa... i żeby nie stracić po drodze prędkosci netu.
Router? Switch? co radzicie kupić? i jaki konkretnie?
Z możliwościa w niedalekiej przyszłości przyszłości podłaczenia też konsoli next gen
do netu przez to.


Jeśli masz modem USB i myślisz w przyszłości o konsoli next gen to raczej nic ci zabardzo nie zostaje oprócz routera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2008 o 15:30, Marekvader napisał:

Jeśli masz modem USB i myślisz w przyszłości o konsoli next gen to raczej nic ci zabardzo
nie zostaje oprócz routera...

nie mam modemu USB, mam normalny net z kablówki ...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 16:40, seles napisał:


> Jeśli masz modem USB i myślisz w przyszłości o konsoli next gen to raczej nic ci
zabardzo
> nie zostaje oprócz routera...
nie mam modemu USB, mam normalny net z kablówki ...:P

Jeżeli Twój operator daje kilka adresów IP (np. za dopłatą), to będziesz potrzebował przełącznika (switch). Jeśli daje tylko jeden IP - to router.Jeśli ktoś uważa że źle mówie, to niech mnie poprawi, ale myśle że jest dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 19:00, Marekvader napisał:

>
> > Jeśli masz modem USB i myślisz w przyszłości o konsoli next gen to raczej nic
ci
> zabardzo
> > nie zostaje oprócz routera...
> nie mam modemu USB, mam normalny net z kablówki ...:P
>
Jeżeli Twój operator daje kilka adresów IP (np. za dopłatą), to będziesz potrzebował
przełącznika (switch). Jeśli daje tylko jeden IP - to router.Jeśli ktoś uważa że źle
mówie, to niech mnie poprawi, ale myśle że jest dobrze:D

nie wiem ile IP, ale za następny komputer trzeba dopłacić 10 PLN miesięcznie. Co mi sie nie opłaca. zwłaszcza, że wtedy net nie wiem czy będzie tak szybki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w takim wypadku nikt Ci nie będzie chciał pomóc - bezumowne podpięcie kolejnego komputera w takim przypadku będzie przestępstwem (złamanie warunków umowy).

Swoją drogą ciekawe, czy takie zapisy (tj. dopłata za każdy kolejny komputer) są zgodne z prawem (może trzeba by było to zgłosić do UOKiK?) - rozumiem, że nie leży w interesie providera, by z jednego modemu korzystał cały blok, ale może powinno być to inaczej skonstruowane, np. dozwolona dowolna liczba podłączonych urządzeń z zastrzeżeniem, że sygnał nie może być wyprowadzony poza lokal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 15:36, Blackhand napisał:

Obawiam się, że w takim wypadku nikt Ci nie będzie chciał pomóc - bezumowne podpięcie
kolejnego komputera w takim przypadku będzie przestępstwem (złamanie warunków umowy).

Primo - routery są legalne. omg. Nawet u dostawcy mi to powiedzieli. Wiec swithche też. Z reszta nie proszę o poradę prawną tylko informatyczną.

Dnia 10.08.2008 o 15:36, Blackhand napisał:

Swoją drogą ciekawe, czy takie zapisy (tj. dopłata za każdy kolejny komputer) są zgodne
z prawem (może trzeba by było to zgłosić do UOKiK?) - rozumiem, że nie leży w interesie
providera, by z jednego modemu korzystał cały blok, ale może powinno być to inaczej skonstruowane,
np. dozwolona dowolna liczba podłączonych urządzeń z zastrzeżeniem, że sygnał nie może
być wyprowadzony poza lokal.

jeśli moge sobie kablem podpiąć laptop do pc, to co złego żeby net szedł takim kablem, lub innym, skoro płacę. Nic. o_O
jak masz telefon, i 2 słuchawki bezprzewodowe np, ale jeden numer, to płacisz za każdy aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostawca może identyfikować Twój komputer po adresie MAC karty sieciowej. Musiałbyś wówczas sklonować go do urządzenia, którym łączysz wszystkie swoje komputery w lokalną sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trza było tak od razu (nie jestem jasnowidzem i wątpię, by jacyś na tym forum byli :?) - skoro u providera powiedzieli Ci, że możesz podpiąć router bez żadnych konsekwencji, to nie ma problemu. Zatem zdecydowanie potrzebujesz routera, do tego takiego, na którym da się ustawić klonowanie adresu MAC oraz NAT.

A porównanie dałeś bezsensowne - z kilku aparatów telefonicznych nie możesz dzwonić jednocześnie (pod różne numery), jeśli masz jeden numer i jedną linię :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zakupiłem sobie router ASUSa WL-530gV2 i mam problem z konfiguracją :-/ niby robie wszystko tak jakw instrukcji ale gdy dojdzie do momentu w którym mam wejść na stronę konfiguracji routera i wyskakuje mi okienko do wpisania loginu i hasła administratora to po wpisaniu passów się nic nie dzieje, tak jakby ich nie przyjmowało albo były niepoprawne :-/ już nie ma sił a ślęczę 2 dzień :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w bloku i mam internet kablowy/słup nie wiem jak ei nazywa to i chciałbym sobie kupić router wifi do mojego neta i kartę wifi do kompa, można tak zrobić? jak tam to co byście radzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaki modem ADSL Annex A -neostrada wybrać do router''a D-link DIR-655? Najlepiej, żeby było tak jak z moim poprzednim Linksysem który miał wbudowany ADSL, czyli podłączyć i zapomnieć - zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić sobie hasło w routerze, bo jakieś pijawy z bloku się do mnie podpinają i coś strasznie ściągają z sieci, bo strona otwiera mi się niecałą minutę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się