Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect w telewizji FOX News - EA prosi o sprostowanie

47 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Po programie amerykańskiej telewizji FOX News z cyklu The Live Desk, w którym przedstawiono wiele kłamliwych informacji na temat erotycznych scen w grze Mass Effect, Electronic Arts prosi producentkę programu o przygotowanie odpowiedniego sprostowania.

Przeczytaj cały tekst "Mass Effect w telewizji FOX News - EA prosi o sprostowanie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnia wieku graczy jest na tyle wysoka że komentarze tej dziennikarki (+stosowne oznaczenia) powodują że jest wielkie halo o nic.
Porównanie ww. seriali z grą jest na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:31, Abomek napisał:

Lol! Nie tłumaczcie tytułów seriali! Głowa Rodziny - Family Guy, a to drugie to nie wiem.


A niby czemu mamy nie tłumaczyć? Może wypowiedzi przedstawicieli firm też nie będziemy tłumaczyć? Póki jesteśmy polskim serwisem i póki większość naszych czytelników mieszka w Polsce - będziemy pisali po polsku. To że akurat Ty i parę innych osób liznęło trochę angielskiego nie jest jeszcze argumentem za tym, żeby robić inaczej - jakbyśmy nagle wypowiedzi po francusku, niemiecku, hiszpańsku czy np. japońsku zostawiali w oryginale to pewnie mina by zrzedła.

Pomijając fakt, że my nie "tłumaczymy", tylko stosujemy oficjalne polskie tytuły, opracowane przez polskich tłumaczy i zaakceptowane przez właścicieli oryginalnych praw, więc nie jest tak, że coś tu sobie wymyślamy.

Trochę konsekwencji, rozumu, rozsądku i mniej przekonania o własnej wiedzy i doskonałości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Ja jestem za polskim tłumaczeniem. Lubię jak w grach są polskie napisy i nigdy nie zrozumie ludzi którzy wolą gdy napisy są po angielsku. Znam angielski ale jestem polakiem i chce żeby gra była po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boshe, co za idioci. Czy naprawdę gry są tak złe, że pokazanie w nich przemocy bądź seksu jest gorsze niż analogiczne(lub jeszcze bardziej dosadne) wątki zawarte w programach/serialach telewizyjnych? Paranoja. I właśnie dlatego nie oglądam telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa, zanim EA doczeka się przeprosin to piekło zamarznie.Czekać tylko jak ten news pojawi się w naszej TV a znając naszych dziennikarzy, to oni będą potrafili pokazać to bardziej finezyjnie (czyt: E#a ich na pewno pośle na drogę sądową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi sie podoba zdanie gdzie EA mówi ,że te kłamstwa FOX są spowodowane tym ,że gry odbierają telewizji widzów i FOX w reakcji na to ,że sypie im sie grunt pod nogami robi wszystko aby od gier odwrócić ludzi. I EA ma racje bo to co zrobił FOX to nie tylko oszczerstwo ale też czysta hipokryzja. Osobiście mam nadzieje ,że FOX albo przeprosi albo sprawa znajdzie sie w sądzie. Jeżeli EA by wygrało taki proces to era idiotów nieznających się na grach a je krytykujących na podstawie kłamliwych tez by się skończyła. Co prawda EA nie lubię ale popieram ich działanie w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie co co ubolewać, w końcu EA nie da sobie w kaszę dmuchać, a tak serio zawsze znajdą się osoby co znajdą treści nieodpowiednie dla nikogo ( czt. były minister edukacji), a pamiętacie ile kiedyś było szumu że popularny snake jest grą satanistyczną :), może kiedyś dziennikarze i inni krytycy, eks psycholodzy dorosną do poziomu ówczesnych gier
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafna argumentacja EA - ładnie ze sprawą sobie poradzili, bo oczywiście że mają rację...
Ale jednak żadna gra nie będzie tak szalona i zabawna jak Głowa Rodziny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 20:31, Abomek napisał:

Lol! Nie tłumaczcie tytułów seriali! Głowa Rodziny - Family Guy, a to drugie to nie wiem.

"Życie na fali" - "The O.C.", o ile mnie pamięć nie myli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie to jest po prostu żal na kółkach. Nie mają zielonego pojęcia o czym mówią, widizałem ten program. Wypowiada tam się "psyholożka", która po skończonej wypowiedzi przyznaje, że sama nie grała w Mass Effect, podobnie jak inni w tym studiu zapewne, poza jednym głosem rozsądku (wspomnianym Keighly). Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Jeszcze ten pusty głupawy śmiech i głos "ja nie chce Mass Effect w moim domu", "Ja też nie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, no i to prowadzi do tego, że to jest "be i nikt nie powinien tego posiadać". Nie grali, tylko słyszeli o tych scenach, a założyłbym się, że nawet ich nie widzieli, tylko dowiedzieli się, że są i postanowili spróbować tego zakazać.

A Mass Effect nie jest grą z erotyczną scenką co minutę(co jest w ich przekonaniu), tylko świetnie rozbudowanym fabularnie RPG''iem z domieszką świetnej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest jakieś nieporozumienie. ja nie wiem, czepiają się sexu w tej grze??? wczoraj skończyłem i zaliczyłem, tą pseudo homoseksualną scenkę z przedstawicielką rasy Asari. ja nie wiem czym tu się ekscytować :/ pierwszy lepszy film pokazywany w primetime ma chyba więcej tego niż można uświadczyć w grze. tym bardziej, że w przypadku Mass Effect faktycznie czuć, że jakaś więź między bohaterami się stopniowo buduje. nie jest to jakiś chamski numer rodem z filmów dla dorosłych :D
dziwne że nikt nie czepiał się trudnych moralnych wyborów, które mogą spaczyć psychikę młodej osoby ;)

spoiler!!!!!!!
.
.
czytasz na własną odpowiedzialność!!!

wybór kogo z drużyny poświęcić w jednej z finalnych misji to nie lada zagwozdka i osoby, które wczują się w rolę może faktycznie przyprawić o jakieś problemy natury emocjonalnej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować