Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Angielski rząd mówi stanowcze "nie" otyłym dzieciakom

63 postów w tym temacie

Zajęliby się realnymi problemami. Dzieciaki będą tyć póki będą żreć tyle chipsów i hamburgerów. A żrą tego tyle bo to tanie i powszechnie dostępne jest. Chcą zlikwidować problem? Niech wprowadzą akcyzę (czy jak to się tam zwie) na chipsy i fastfoody. Jak ceny podskoczą do 5zł za małą paczkę i dychy za większą, to nikt tego kupować nie będzie :]
A tak poważnie to sam lubię chipsy i chociaż nie jadłem ich już od miesięcy, to zwolennikiem własnego pomysłu nie jestem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy google na gram, zal d*pe sciska
Co do samego newsa-> nie wiem po co wiekszosc userow sie oburza, przeciez to normalne na wyspach, ze wszystkiemu winne sa gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie ma żadnych programów kontrolujących czas jaki dziecko spędza przed komputerem?! W celu ochrony dziecka przed przytyciem potrzeba jeszcze jakiegoś nowego?
Co do samego problemu nadwagi, zawsze myślałem, że tyje się od np. dużej ilości jedzenia. Ja to np. jak dłużej posiedzę przy komputerze, to raczej głodny się robię ;). Po pierwsze, powinno się raczej właśnie pilnować co dziecko je. Bo jeżeli będzie w siebie pakować tylko hamburgery i pizze, to pewnie nawet codzienny wypad na siłownię nie pomoże utrzymać prawidłowej wagi.
Oczywiście, pilnowanie ile dziecko gra i pogonienie go na dwór, by pokopał piłkę lub pojeździł na rowerze, zamiast cały dzień grać, nie jest złe. Warto poznawać inne sposoby spędzania wolnego czasu. Ale samo w sobie przed nadwagą nie uchroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...poinformujemy rząd o olbrzymiej ilości urządzeń, które wykorzystują aktywny sposób gry" - powiedział Paul Jackson, dyrektor generalny ELSPA." To Sgt. paul Jackson żyje ? A myślałem że zginął od wybuchu atomówki ...
Oczywiście żarcik ^^

No i serio: coś mi się zdaje że to jakiś idiotyzm. Po pierwsze to rodzice powinni się zainteresować co jedzdą ich pociechy i czym ich karmią. Jesli serwują im ciągle fastfood to neich sienie dziwią i nie zwalają na gry. Kurde to rodzice powinni zadbać o zdrowe odzywianie dzieci.
Poza tym Ci co no lifują przed PC/konsolą są raczej chudzi i mają niedowagę bo czasu nie majaby jeść. Więc ta akcja to jakiś idiotyzm i tyle : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabierają sie do tego jak.... ;/ wyleciało mi z głowy, ale dobrze im nie pójdzie

PS: powiedzcie mi czy CDP ma jakiś problem finansowy? niedługo bedzie widać oczojeb#ą reklamę ''you are 10th thousand advisor" ŻAL... mam nadzieje że google dużo płaci i gry będą tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, mam nadzieję, że ta akcja nie dosięgnie Szkocji, bo jak mój ojciec przeczyta takie coś w porannej prasie to się skończy przesiadywanie na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie -.- Niedugo to będą łazić z domu do domu i konfiskować komputery, konsole itp. xP Śmierdzi tym na dużą odległość... ja za dużo jem i nie uprawiam żadnych sportów i jakoś gruby nie jestem x/ Mam nadzieję, że władzy nie odpierniczy i też nie posądzi za otyłość tych oto cudownych urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry? Komputer, konsole i TV są winne otyłości? Nie twierdzę, że długie granie i tylko granie może spowodować odkładanie się zbędnych kalorii w organizmie, ale dlaczego znowu obrywa się grom? IMO winę znów ponoszą opiekunowie i tłuste i słodkie żarcie, które dzieciaki wcinają aż (im) miło. Niech rodzice zainteresują się pociechami, bo widzę, że tak naprawdę mają to w poważaniu "a niech tam sobie młody gra i je co chce, ważne, że spokój jest a ja mogę z żoną pooglądać w TV reality show, czy brazylijską telenowelę". No i promować zdrowy tryb odżywiania się, a nie walczyć z grami, bo to tylko pogorszy problem.

PS. Trochę OTa. Gram.pl się stacza i to mocno. Tyle jeszcze byłem w stanie zrozumieć bannery sklepu gram.pl, ale reklamy google to moim zdaniem następne kroki do spaprania serwisu. Tylko oczekiwać aż zaczną wyskakiwać okienka pop-up. Chyba gram.pl stało się poważnym ciężarem dla CDP i muszą się powoli podpierać reklamami. Smutne. A kiedyś to był taki fajny portal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy kolsole i PC mają kalorie? :P A tak na serio to od samych gier się nie tyje. Pewnie te "spasione" dzieci jedzą MC''Donalda i inne świństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od 6 roku życia głównie na konsolach co najmniej godzinę dzianie choć Czamami dochodziło i do 16 zawsze jadłem tyle ile chciałem i jakoś nadwagi się nie dorobiłem a raczej małą niedowagę. Równie dobrze można by powiedzieć że to wina zawożenia dzieci do szkoły i ich odwożenia z powrotem bo zabiera im się ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj Szerszeń ...
I wszyscy snujący domysły.. !:)

Kiedyś, nie tak dawno temu, któryś z Gramowiczów zauważył wywiad z Michałem Kicińskim i Marcinem Iwińskim, w którym to Panowie opowiadali o przyszłości firmy CD Projekt i najbliższych planach rozwoju.

Jedną ze zmian było wydzielenie zupełnie nowej, samodzielnej, samofinansującej się spółki. No właśnie :)

Jakiej? Ano gram.pl sp. z o.o!

Moi mili Gramowicze ... Gram.pl wkroczyło na nową, samodzielną i .. na pewno trudną ścieżkę rozwoju. Reklamy są tego wyrazem ... Cóż, musimy i chcemy się rozwijać, po to, aby i Wam i nam fajnie się w gramie żyło. A Wasza wyrozumiałość będzie najlepszym dla nas wsparciem i dowodem na to, że warto było wypłynąć na szersze (i trudniejsze w okiełznaniu) wody. Z naszej strony możemy obiecać, że jak ognia będziemy wystrzegali się agresywnych form reklam, gwarantując Wam wysoki poziom rozrywki i... i... i szybszy, niż dotąd i na pewno zaskakujący rozwój :)

Just

(w imieniu ekipy gram.pl sp. z o.o)


Aaa.. już znikam z tego tematu ;) Nie banujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh, to czyli nie musimy mówić, że teraz gram.pl jest zależne od CDProjekt. Świetnie! :P
Chociaż te reklamy gugla trochę dobijają, ale tam - kwestia przyzwyczajenia(dobrze, że ich nie ma między komentarzami, brr!).....


Co do problemu z otyłymi dziećmi, niektórzy mają dobry metabolizm i są chudzi, ale jak dorosną, to mogą stać się grubi, chociaż nie zawsze. Wystarczy po prostu wieczorkiem pójść na jakieś ćwiczenia, na 2h, 3 razy w tygodniu i będziemy czuć się dobrze, siedząc pozostały czas w komputerze.;P
A ja idę zjeść pozostałe krakersy, chociaż jeszcze przed chwilą wrąbałem obfity obiad.... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nie no dzięki... Ja już wolę, aby gram.pl pozostało u CDP takie jest i było KOMFORTOWE w użytkowaniu (google już jest... zaraz pewnie będą te wyskakujące okienka, nie blokowane przez przeglądarki...).

Zresztą... Po co się usamodzielniać? My nie chcemy szybkiego rozwoju (bo po co? Nikt nie lubi szybko wprowadzanych zmian). My chcemy gram.pl takiego jakie jest, a nie jakie może być! My chcemy, aby gram.pl pozostało pod skrzydłami CDP - bo zawsze tak było... ;)

PS My = raczej ja, ale nie wszędzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 17:40, Gol Galad napisał:

Oh, to czyli nie musimy mówić, że teraz gram.pl jest zależne od CDProjekt. Świetnie! :P
Chociaż te reklamy gugla trochę dobijają, ale tam - kwestia przyzwyczajenia(dobrze, że ich
nie ma między komentarzami, brr!).....


Dalej będzie zależne.
A ja tych reklam coś nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sol -> No, dobra... Tylko rozwijać się teraz, a hardo

Co do tematu - cóż, niestety. Ta plaga pojawia się też u nas, choć nie uznawałbym gier za głownego złego. Owszem, ogranicza to ruch, ale zależy też od przemiany materii etc., więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy Google też są winne otyłości!!! :D Ot, rzekłem na temat swojego niezadowolenia z obecności tych małych, wrednych cośów na stronie.

Wracając do tematu. Ciekawe niby jak jakakolwiek akcja informacyjna miałaby wspomóc walkę z otyłością? Praktykuje się to już od lat i to w wielu różnych przypadkach i za każdym razem nie zdaje to egzaminu. Jaka jest jedyna rada na otyłość? Ruch. A jak skusić do niej młodzież? Na pewno nie jakimiś reklamami. Nim wymyślą skuteczny wabik minie sporo czasu i kto wie, czy nie będzie wtedy za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, ostatnimi czasy wydaje mi się że mnie to coraz mniej dotyczy, jak gram czasem jeden dzień w tygodniu :P albo w ogóle ;]

Ale jestem za wzrostem kilogramów, ale mają to być mięśnie a nie tłuszcz ^^

Jednakże mam nadzieje, że to chociaż zadziała a nie będzie kolejnym elementem kampanii wyborczej bo jak wiadomo wiele rzeczy jest na pokaz :]

Po za tym, kiedyś to byłem nawet zapatrzony w słodycze, a teraz to zjem batonika i już mnie mdli. Wszystko generalnie zależy od metabolizmu, kiedyś też jadłem dużo i byłem dosyć gruby, a teraz jem mniej wiecej tyle samo albo mniej a opony nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo na pudełkach z grami zobaczymy: Granie na komputerze/konsoli poważnie szkodzi tobie i osobom w twoim otoczeniu. I mogę się założyć, że w najbliższej przyszłości obwinią gry za powodowanie raka, AIDS i wojnę w Iraku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować