Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jeden Xbox 360 = siedem gier

39 postów w tym temacie

Hmm, to fajna sprzedaż :)

Ciekaw jestem tego roku. Będą nieziemskie tarcia na linii M$-Sony. I dobrze, klienci na tym tylko zyskują wyższą jakością produktów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renor Mirshann

Według Chrisa Liddella, dyrektora finansowego Microsoftu, na jednego Xboksa 360 przypada obecnie średnio siedem gier - najwięcej w "niedawnej historii" wirtualnej rozrywki. Właściciele tej konsoli zaczynają wydawać na gry i akcesoria do niej więcej pieniędzy, niż zapłacili za nią samą.

Przeczytaj cały tekst "Jeden Xbox 360 = siedem gier" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przedewszystkim zalezy na spadku ceny X360 PREMIUM. Gdy cena bedzie oscylowac w granicach 800zl to sie skusze. poki co nie sztuka jest wydac 1200zl + gry minimum 220 za sztuke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 10:43, Sephirath napisał:

Ciekaw jestem tego roku. Będą nieziemskie tarcia na linii M$-Sony. I dobrze, klienci na tym
tylko zyskują wyższą jakością produktów :P

True, true.....
U nas ceny konsol są nader wysokie, dlatego ludzie za bardzo ich nie kupują, na dodatek te ceny gier..... ;/
Obniżki zawsze pomagają.

A ciekawe jak wygląda zestawienie graczy PC''towych??? 70 gier per pecet. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki nie dziwią - X360 od początku był stosunkowo tanią konsolą i ma mnóstwo musthave''ów. Polemizowałbym jednak z tym, czy wciąż będzie tylko lepiej. PS3 potaniało, ma już trochę świetnych gier, zaś na horyzoncie już widać następne. Jeśli ktoś chce kupić PS3, ten rok jest idealny. Dlatego też Sony powinno teraz nabrać rozpędu i wyprzedzić Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 11:21, gadula4 napisał:

@Gol Galad
Albo i 700 per PC, jak doliczyć dema i piraty^^.


Doliczając dema z Xbox Live, to na pewno liczba gier na X360 rośnie do powyżej dziesięciu. Tyle że wersji demonstracyjnych w takich zestawieniach się nie zlicza, bo chodzi o to ile zysku przynosi konsola (przypominam: zarówno Microsoft, jak i Sony oraz Nintendo zarabiają na grach i akcesoriach; konsole sprzedawane są poniżej kosztów produkcji). Co do samego PC, to jakoś nie chce mi się wierzyć w te 70 gier. W czasie gdy taką ilość zakupisz, kilkukrotnie jesteś zmuszony wymienić część bądź całość hardware''u, żeby nowsze tytuły poszły. Tak więc to już nie jest jeden komputer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 11:25, man86 napisał:



Ale chyba nie sądzisz, że jak ustanie sprzedaż Xboksa 360, to ludzie przestaną kupować gry :D?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 11:25, man86 napisał:

Statystyki nie dziwią - X360 od początku był stosunkowo tanią konsolą i ma mnóstwo musthave''ów.
Polemizowałbym jednak z tym, czy wciąż będzie tylko lepiej. PS3 potaniało, ma już trochę świetnych
gier, zaś na horyzoncie już widać następne.


No tak, tylko że coraz lepsza sytuacja PS3 wcale nie wpłynie na zahamowanie wzrostu bazy użytkowników X360. MS, coraz silniej walcząc z Sony, będzie również coraz więcej zarabiał. Na rynku jest dość miejsca dla dwóch bardzo dobrze radzących sobie konsol stacjonarnych, szczególnie że Wii zboczyło "trochę" z toru w stronę okazjonalnych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>(przypominam: zarówno Microsoft, jak i Sony oraz Nintendo zarabiają na grach

Dnia 26.01.2008 o 11:33, Klimos napisał:

i akcesoriach; konsole sprzedawane są poniżej kosztów produkcji)


Hmmm. Wydaję mi się że czytałem ostatnio na gram.pl w newsach że produkcja PS3 spadła z 400 do 200 zielonych, a skoro konsola ta kosztuje ponad 1500 złociszy zaryzykowałbym stwierdzenie że Sony nie sprzedaje poniżej kosztów produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 11:59, Smooqu napisał:

Hmmm. Wydaję mi się że czytałem ostatnio na gram.pl w newsach że produkcja PS3 spadła z 400
do 200 zielonych, a skoro konsola ta kosztuje ponad 1500 złociszy zaryzykowałbym stwierdzenie
że Sony nie sprzedaje poniżej kosztów produkcji.


Ja tylko pamiętam newsa, że koszty produkcji PS3 spadły o połowę. Natomiast z wyliczeń, które pojawiały się w sieci po premierze konsoli wynikało, że Sony ponosi koszty zbliżone do $1000 ($800 czy $900 z hakiem, dokładnie nie pamiętam).

@ Selv:
Dobra, niech Ci będzie, nie wnikam. Nintendo akurat nie byłem pewien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie największy ból konsolowców - na PC gry za 50-100 zł, a odkąd przesiadłem się na iksa, już wydałem na nie tyle, że mógłbym sobie kupić drugą konsolę. O dziwo na tę konsolkę posiadam właśnie... 7 gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 11:33, Klimos napisał:

> @Gol Galad
> Albo i 700 per PC, jak doliczyć dema i piraty^^.

Doliczając dema z Xbox Live, to na pewno liczba gier na X360 rośnie do powyżej dziesięciu.
Tyle że wersji demonstracyjnych w takich zestawieniach się nie zlicza, bo chodzi o to ile zysku
przynosi konsola (przypominam: zarówno Microsoft, jak i Sony oraz Nintendo zarabiają na grach
i akcesoriach; konsole sprzedawane są poniżej kosztów produkcji). Co do samego PC, to jakoś
nie chce mi się wierzyć w te 70 gier. W czasie gdy taką ilość zakupisz, kilkukrotnie jesteś
zmuszony wymienić część bądź całość hardware''u, żeby nowsze tytuły poszły. Tak więc to już
nie jest jeden komputer...


Dla porównania, zestawienie graczy pecetowych może wyglądać naprawdę różnie. Wystarczy zaprenumerować Cdaction, PLAYa, które dodają świetne gry, albo wyjść z domu do kiosku, kupić coś taniego, niezbyt cenionego. A teraz spróbujcie nabyć grę na konsole w tym kiosku za 9,90... I widzimy jaka platforma ma chody, a która znajduje się w głębokim niszu.
"To jest ten kraj popatrz, popatrz, popatrz sam, dobrze go znam, kochanie dobrze go znam, nietolerancji i znieczulenia raj raj raj raj, to jest ten kraj, to jest ten kraj" :P
PS. pierwszy 1000 pełniaków już mam z samych gazet, ale o pudełkowych wersjach nie wspomnę, by nie wzbudzać paniki. Ilością gier na konsole się raczej nie pochwalę, bo nie mam zbytnio czym. Tak właśnie u nas wygląda granie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować