Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Harry Potter i Insygnia Śmierci - recenzja

94 postów w tym temacie

Moim zdaniem najlepsza część HP... tylko czemu to było tak DŁUGO tłumaczona? -.- Na necie po trzech tygodniach od angielskiej premiery była już w pełni spolszczona wersja siódmego tomu -.-''''. Jakby nie mogli zatrudnić grupy znudzonych studentów do tłumaczenia, a nie jedną osobę, której zajmuje to pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to na pewno najlepszy tom z serii, a przyrównując go do naprawdę dobrych książek, możemy się srodze zawieść. Ponadto, zakończenie jest beznadziejne, epilog cukierkowy i sztampowy. Niby bohaterowie mają po 17 lat, ale tej dojrzałości jakoś ni widać zarówno u nich, jak i u samej Rowling, która przecież pokazała co umie, choćby w Więźniu. Niektóre waki są fajne, lecz gmatwianie ich jest już co najmniej dość mizernym zabiegiem literackim, ciągle brak tej ostateczności. Są fragmenty i ciekawsze, nawet poruszające, lae jest to raczej spowodowane sentymentem do nietórych postaci, niż samymi opisami. Jak dla mnie, 4-/6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahhh...nie mogę się doczekać...nawet cytatów nie chciałem czytać(ale ciekawość mnie zmorzyła) bo chcę sam odkryć tajemnicę.Teraz czuję dziwne ukłucia w karku;).

P.S Co do tego ma tani kredyt na dom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem trzy pierwsze książki HP i tak mnie znudziły że do tej pory nie czytałem już żadnej części, koniec cyklu tym bardziej mnie nie interesuje... jest przecież tyle ciekawszych książek od tej: Geralt - Sapkowskiego, Drizzt - Salvatora, Frodo - Tolkiena :D To są super książki, a nie jakiś Harry - Rowling :P Telenowela dla młodzieży :P Pozdro! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą że to nie najleprza książka z serii, no ale trzeba powiedzieć że ma para zajebistych momentów.
Końcowe rozwiązanie miedzy hatty i Voldemort to jak dlamnie porażka. no poprostu ja se tu wyobrażałem zjaebisty koniec a tu nic. Wszystko tak nagle szlag wzieło.

No ale fajny jest ostatni rosdział. XD

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 19:42, Jaldaboat napisał:

Nie jest to na pewno najlepszy tom z serii, a przyrównując go do naprawdę dobrych książek,
możemy się srodze zawieść. Ponadto, zakończenie jest beznadziejne, epilog cukierkowy i sztampowy.
Niby bohaterowie mają po 17 lat, ale tej dojrzałości jakoś ni widać zarówno u nich, jak i u
samej Rowling, która przecież pokazała co umie, choćby w Więźniu. Niektóre waki są fajne, lecz
gmatwianie ich jest już co najmniej dość mizernym zabiegiem literackim, ciągle brak tej ostateczności.
Są fragmenty i ciekawsze, nawet poruszające, lae jest to raczej spowodowane sentymentem do
nietórych postaci, niż samymi opisami. Jak dla mnie, 4-/6.

Człowieku co ty niby masz do tej książki??!! Rowling pisze tak, bo głównie nadal jest kierowane do młodzieży(u której dorosłość to trochę obce słowo). Tak jak mówiłem "Insygnia śmierci" to jedyna część, którą nie czytałem, ale spodziewam się, że będzie genialna. Podobnie jak poprzednie części.

PS. W tym epilogu zdziwił mnie ślub Rona i Hermiony - a Was?
PS2. Wiem o tym od bratowej z Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 19:47, ckamil666 napisał:

Przeczytałem trzy pierwsze książki HP i tak mnie znudziły że do tej pory nie czytałem już żadnej
części, koniec cyklu tym bardziej mnie nie interesuje... jest przecież tyle ciekawszych książek
od tej: Geralt - Sapkowskiego, Drizzt - Salvatora, Frodo - Tolkiena :D To są super książki,
a nie jakiś Harry - Rowling :P Telenowela dla młodzieży :P Pozdro! ;)

A jak mówić już o ciekawych książkach warto powiedzieć o Pratchecie i jego "Świecie Dysku". Jest już kilkadziesiąt tomów, ale warto czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po przeczytaniu 6 części Pottera zabrałem się za sagę o wiedźminie. Wniosek? Wiedźmin spodobał mi sie dużo bardziej niż powieść Rowling. Myślę ze m.in dlatego że fabuła harrego jest trochę bardziej... niedorosła, choć nie twierdzę że Harry potter to zła książka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj taaak, książka niezła, wręcz świetna. Co do podobieństw reakcji - no, coś w tym jest. A że trup ściele się gęsto? Bez przesady, sytuacji było tyle, że aż trochę mało, te (!!!spojler!!!) 6 czy 7 trupów (/!!!spojler!!!). Przyjemnie się czytało, a końcówka? Było do przewidzenia, nieźle się rozpędziła cała czwórka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pojawił się pierwszy Harry Potter chodziłem do 2 klasy podstawówki i na początku mnie nie kręcił (nie lubiłem czytać) ale potem z nudów chyba (miałem szlaban na kompa:/) zabrałem się za lekturę i kolejne części pochłaniałem w tydzień (jak na mnie był to wynik iście ekstremalny;) na "Zakon Feniksa" czekałem długo i zapał do HP trochę ostygnął, potem był "pół krwi książę" do którego podszedłem z jeszcze większym dystansem a teraz nie wiem czy "insygnia śmierci" przeczytam bo temat HP już zupełnie mnie nie jara, na razie czytam Sapkowskiego który mi się nieporównywalnie bardziej podoba niż dzieła pani Rowling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saga o Harrym Potterze już dawno przeczytana. Muszę stwierdzić, że ostatnia część bardzo dobrze spisała się jako rozwiązanie wszystkich wątków i wątpliwości. W dodatku wszystkie części Harry''ego były niezwykle strawne i szybko się je pochłaniało. Jedyne czego mi brakowało to czasami jakiegoś mocnego huknięcia, bo niby takowe się zdarzają, ale nigdy nie są specjalnym wstrząsem. W każdym razie HP to dobra książka do której mam nadzieję wrócić mimo, że oficjalnie nie ma być rozszerzenia serii kolejnymi książkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą dokończyłem czytanie. Powiem krótko: Harry Potter zdobył ogromną popularność, nie przewidzianą przez Rowling. Myślę, że dla niej stało się już męczące jednoczesne pławienie się w forsie i nieustanne pisanie książek. Moim zdaniem, zwieńczenie sagi o HP jest udane, i zamyka wątki, które pozostawały niejasne po przeczytaniu VI części Harry''ego Pottera.

Ciekawe, czym zajmie się teraz Rowling? Pewnie zacznie pisać inne powieści, ale na podobno suckes już chyba nie może liczyć...zresztą nie ulega wątpliwości, że jeśli Rowling coś napisze, to i tak sporo ludzi to kupi, tylko przez wzgląd na autora obecnego na okładce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepsza część serii... chociaż może dlatego tak mówię bo jednak odkryłem nowych lepszych autorów od paru lat których czytam, czy wiadomo RAS, Prachett, Sapkowski (Tolkiena nie trawię) Ale musze powiedzieć że jedna rzecz była niepotrzebna... ostatni rozdział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie magia. Przeczytałem w 9 godzin, tego samego dnia co nabyłem.

Potter i Kamień był pierwszą książką, którą całą z własnej woli w życiu przeczytałem. To bezpośrednio od fascynacji tą serią zapaliłem się manią czytania czego popadnie oraz pisania, pisania i jeszcze raz pisania. Niejako przez przygody rosnącego Harry''ego jestem teraz tym kim jestem, strasznie pokochałem jego przygody. No i 90% moich osiągnięć dziś nie miałoby miejsca, gdybym tamtego fajnego popołudnia nie dostał od rodziców pierwszego tomu HP.

Insygnia Śmierci - dla mnie najlepiej poprowadzony finał świata. Setki ''mrugnięć okiem'' do znawców serii, ciekawa fabuła, masa zwrotów akcji. Wyjaśnienie wszystkich wątków. Porządne 10/10 :)

No i epilog - taki jak lubię. Wiem, że jestem pod tym względem trochę ''nie_own3r'', ale happy-endy to najlepsza sprawa świata!

Uff :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już z Sephim (@up :P) trochę pospojlerowałem, bo skonczylismy czytac mniej wiecej tak samo. :P.
Książka wciąga na maxa, nie wiem dlaczego ale teraz Co chwile oglądam/czytam/słucham/gram wszystko co związane z potterem. A co do samej ksiązki, to Zakonczenie, jeszcze lepsze niż początek serii :P. Akurat trupów trochę pada, nie ma się co sprzeczac (najbardziej żal Zgredka i Freda :( ). CIeszy mnie że na gramie jest coś o potterze, takie miłe coś :P. Jak chcecie na ircu spojlerowac to nie zaczynajcie bezemnie ! ^^.
Pozdrawiam. :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować