• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Pójdzie Assassin''s Creed II lub Splinter Cell Conviction chociaż na minimalnych na tym kompie??:
Windows XP SP 3
GF 7300 GT Sonic 256mb
RAM 1.5GB
AMD Athlon 2600+ XP 2.0Ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uruchomić to się może i uruchomi [choć nie wiem jakie ten 7300 shadery obsługuje, może na tym polu coś nie grać, ba nie wiem czy on się załapie tu na listę wspieranych chipsetów, jednak te grafiki to już powoli lekka prechistoria]
Ale grać to się nawet i na minimum raczej nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2010 o 16:53, kryst90 napisał:

Pójdzie Assassin''s Creed II lub Splinter Cell Conviction chociaż na minimalnych na tym
kompie??:


Uruchomić się uruchomi, bo GF7300 posiada shedery 3.0, więc problemu nie będzie. Jednak dobrze ci nie wróże, choć i tak powinieneś przetestować jak gierki będą Ci chodzić na demkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2010 o 19:27, MadDogg napisał:

> Pójdzie Assassin''s Creed II lub Splinter Cell Conviction chociaż na minimalnych
na tym
> kompie??:

Uruchomić się uruchomi, bo GF7300 posiada shedery 3.0, więc problemu nie będzie. Jednak
dobrze ci nie wróże, choć i tak powinieneś przetestować jak gierki będą Ci chodzić na
demkach...


ACII chyba nie ma dema. A do splinter cella chyba zamawiam pre-order jeśli się nie odpali to mam coś z winem i najwyżej przeinstaluje. Dzięki za odpowiedź tego potrzebowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2010 o 19:08, Pietro87 napisał:

Uruchomić to się może i uruchomi [choć nie wiem jakie ten 7300 shadery obsługuje, może
na tym polu coś nie grać, ba nie wiem czy on się załapie tu na listę wspieranych chipsetów,
jednak te grafiki to już powoli lekka prechistoria]
Ale grać to się nawet i na minimum raczej nie da.


Jak ty sobie wyobrażasz grę w AC II na jednordzeniowym Athlonie z taktowaniem 2,00Ghz? To Gothic 2 potrzebował takiego procka do gry na wysokich detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisałem jak byk - że się "uruchomi" [prawdopodobnie z resztą też dodałem], co nie znaczy że się da grać [co też z resztą zaznaczyłem].
Przez "uruchomi" rozumiem start programu i tyle.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2010 o 22:08, Pietro87 napisał:

Napisałem jak byk - że się "uruchomi" [prawdopodobnie z resztą też dodałem], co nie znaczy
że się da grać [co też z resztą zaznaczyłem].
Przez "uruchomi" rozumiem start programu i tyle.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.


Jesteś beznadziejny... Jeszcze jakiś czas temu próbowałeś wmówić jakiemuś gramowiczowi, że nie pogra w Obliviona, sugerując się wymaganiami na pudełku, a teraz twierdzisz, że AC II ODPALI na Athlonie 2GHz. Skoro jedną głupotę już palnąłeś, to z chęcią przytoczę ci fragment, opisujący minimalne wymagania. Zaczerpnięty z gram.pl

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Core 2 Duo 1.8 GHz lub Athlon X2 64 2.4 GHz
Pamięć operacyjna: 1.5 GB dla Windowsa XP, 2 GB dla Windowsa Vista/7
Karta grafiki: 256 MB (kompatybilna z DirectX 9 i Shader Model 3.0)
Dysk twardy: 8 GB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7

Według ciebie C2D 1.8GHz jest porównywalny do starego Athlona? Procesora, który był dobry do pocinania w G2?


>Przez "uruchomi" rozumiem start programu i tyle.

Dobre, dobre xd Już zaczynasz się gubić we własnych wypocinach. Skoro grać się nie da, to po co gadasz o jakimś "starcie programu"? Jego raczej to nie interesuje. Może zacznij udzielać pomocy w sklepach, mówiąc o "sprawnym działaniu" gry, bo po włożeniu płytki do napędu, otworzy się instalacja. To nazwij "działaniem".

Myślenie się kłania, drogi Pietro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja nie kumam po jaki wał robisz ot i jakaś dyskusję ze mną prowadzisz.
Zapytał czy gra się uruchomi i da się grac na minimalnych - dostał odpowiedź że może i się uruchomi ale grac się nie da i koniec kwestii, chyba jasne i logiczne.

I dalej twierdzę że na FXie 5200 w Obliviona bez kombinacji grac się nie da [chyba że ktos graniem nazywa 3-9 fps]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy gra Batman: Arkham Asylum będzie mi działać na kompie z podpisu??
Kiedyś gdy ściągnąłem demo przedpremierowe to działało ono tak jakby w zwolnionym tempie niezależnie od ustawionej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Za słaby procek, nieco słaba grafika [choc sama grafika z nieco lepszym prockiem by zapewne wyrobiła].
Na max ci nie pójdzie grywalnie raczej, o physxie tez mozna zapomnieć.
Ale niskie, ewentualnie jakiś miks nisko-średnie powinien działać jakoś względnie [gra jest jedną z najlepiej zoptymalizowanych pozycji jakie kiedykolwiek się ukazały na pieca]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na laptopie:
- jakiś dwurdzeniowy procesor
- 4GB RAM
- grafika : Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family
zagram (nawet na najniższych ustawieniach) w The Sims 3? Chodzi mi tutaj przed wszystkim o grafikę, bo co do innych podzespołów, to raczej nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.03.2010 o 19:53, Jed1 napisał:

Na laptopie:
- jakiś dwurdzeniowy procesor
- 4GB RAM
- grafika : Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family
zagram (nawet na najniższych ustawieniach) w The Sims 3? Chodzi mi tutaj przed wszystkim
o grafikę, bo co do innych podzespołów, to raczej nie mam zastrzeżeń.


No ja bym chyba raczej nie ryzykował...to jest chyba zintegrowana karta no nie? Tak czy siak nie pasuje ona do dwurdzeniowego procka i 4GB RAM-u. Niemal wszystkie (jeśli nie wszystkie) nowe gry nie obsługują oficjalnie kart producentów innych niż Nvidia lub ATI więc proponowałbym ci kupić jakąś kartę któregoś z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.03.2010 o 15:56, Piterixos napisał:

No ja bym chyba raczej nie ryzykował...to jest chyba zintegrowana karta no nie? Tak czy
siak nie pasuje ona do dwurdzeniowego procka i 4GB RAM-u. Niemal wszystkie (jeśli nie
wszystkie) nowe gry nie obsługują oficjalnie kart producentów innych niż Nvidia lub ATI
więc proponowałbym ci kupić jakąś kartę któregoś z nich.


Zgadza się, niestety jest to zintegrowana karta. Również myślę, że raczej ta gra nie ruszy na tej grafice, ale napisałem, żeby mieć 100% pewność. Ryzykować na pewno nie mam zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Mam problem chciałem zagrać w Max-a Payna/ windows xp ,
mam orginał , patcha i wyświetla mi się :
''''Runtime C++" czyli brak zgodności z XP
co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się