• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.02.2008 o 20:36, Boldur napisał:

Mam takie pytanko,czy bardziej opłaca mi się kupić Geforce 8800 Gts czy może poczekać
na coś lepszego ( o ile coś takiego wyjdzie) i właściwie niewiem czy mi się to wogóle
opłaci bo już chodzą pogłoski o 9xxx.Narazie mam 7600 Gts i jakoś nie narzekam, ale po
tych zapowiedziach to długo na tym nie pociągne.

Eee, a po co ci kupować GeForce''a 8800 GTS, lepiej kup GeForce''a 8800 GT lub Radeona HD 3850. Zaś jeżeli masz dużo kasy to kup Radka HD 3870 X2 lub poczekaj na GeForce''a 9800 GX2. Twój wybór powinien zależeć od dwóch czynników:
a)wolisz Nvidie czy ATI
b)zasobności portfela
Ja wybrałbym Radeona HD 3870 X2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 19:10, Byl napisał:

> troche za mało ramu,ale reszte spełniasz więc gra będzie ci sie troche przycinać,ale

> na minimalnych spokojnie odpalisz,bez zcinki.Pozdro


Dzięki za radę, jednak minimalnymi się nie zadowolę. Nie po to ludzie się trudzą i opracowują
super grafikę, żeby później mieszkańcy karainy BYLskiej( :) ) odpalali gry na gratach
i oglądali same piksele:)
Zastanawiam się w taskim razie dlaczego an opakowaniu jest napisamne że rekomendowane
są 2GB???


Bo dla posiadaczy Windows Vista, zalecane jest właśnie 2GB na 1GB gra działa nie za bardzo "płynnie" (wiem bo sam uruchamiam na 1GB i Windows Vista).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój komputer to:
256 ramu
karta graficzna 128
procesor 2 (nie podam dokładniejszych informacji, bo ostatnio gram dużo na konsoli, i nie pamiętam już prawie niczego o tych kartach graficznych itd.)
Czy pójdzie na nim, gta: san andreas, chodźby na najniższych ustawieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.02.2008 o 13:37, AdamJam napisał:

> Czy Medieval IITotal war będzie mi chodzić:P4 2.4.Ghz,512 ram ,128 radek 9200(shadey

> 1.4)???
Myślę, że tak, tylko RAMu mogłoby być trochę więcej.

ja też tak myślałem ...Chyba muszę zainstalować sterowniki do karty graficznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wejdz w dxdiag albo w menedzer urzadzen czy inny program ktory pokazuje, jakie masz bebechy w kompie i spisz je tu. Bo po takim czyms, co ty podales to nikt Ci nie powie czy bedzie chodzic czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja ze swojej strony polecam stronę:
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
Wybierasz z listy program, klikasz "Can you run it" i czekasz chwilę, po czym wyświetlają się wyniki testu. Masz tam wynik przy wymaganiach minimalnych i zalecanych. Pass oznacza zdany test, a Fail- oblany. Jeżeli test jest nieznany to przy poszczególnych elementach komputera zobaczysz sugestie na temat ew. potrzebnych ulepszeń.
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 12:33, ko?nik napisał:

A ja ze swojej strony polecam stronę:
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
Wybierasz z listy program, klikasz "Can you run it" i czekasz chwilę, po czym wyświetlają
się wyniki testu. Masz tam wynik przy wymaganiach minimalnych i zalecanych. Pass oznacza
zdany test, a Fail- oblany. Jeżeli test jest nieznany to przy poszczególnych elementach
komputera zobaczysz sugestie na temat ew. potrzebnych ulepszeń.
Pozdrawiam!


link już był podawany z 3 razy więc nic nowego nie odkryłeś;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 10:07, capral napisał:

Mój komputer to:
256 ramu
karta graficzna 128
procesor 2 (nie podam dokładniejszych informacji, bo ostatnio gram dużo na konsoli,
i nie pamiętam już prawie niczego o tych kartach graficznych itd.)
Czy pójdzie na nim, gta: san andreas, chodźby na najniższych ustawieniach?


Za mało ramu, grafa też raczej za słaba. Procesor też pewnie oscyluje na poziomie RAM/Grafa więc uruchomienie na takiej konfiguracji raczej odpada. Skoro grasz na konsoli to proponuję wersję konsolową tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 12:33, ko?nik napisał:

A ja ze swojej strony polecam stronę:
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
Wybierasz z listy program, klikasz "Can you run it" i czekasz chwilę, po czym wyświetlają
się wyniki testu. Masz tam wynik przy wymaganiach minimalnych i zalecanych. Pass oznacza
zdany test, a Fail- oblany. Jeżeli test jest nieznany to przy poszczególnych elementach
komputera zobaczysz sugestie na temat ew. potrzebnych ulepszeń.
Pozdrawiam!

Ale ,żeby uruchomić tą stronkę to trzeba coś ściągnąć z neta. Czy to nie wejdzie w system z jakimś wirusem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 13:46, mlynar911 napisał:

Ale ,żeby uruchomić tą stronkę to trzeba coś ściągnąć z neta. Czy to nie wejdzie w system
z jakimś wirusem ??

Nie, nic nie trzeba ściągać. Strona po prostu testuje twoją konfigurację, bez ściągania czegokolwiek, więc nie masz się czego obawiać. Po prostu kliknij "Can you run it" i poczekaj, aż twoja konfiguracja zostanie sprawdzona (kilka, kilkanaście sekund) po czym zostaną wyświetlone wyniki testu. Wszystko odbywa się bezpiecznie.

marcinshinoda ->
Ale jednak komuś się to przydaje. Wysłałem do moderatorów prośbę o przypięcie linka na górę tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 13:52, ko?nik napisał:

> Ale ,żeby uruchomić tą stronkę to trzeba coś ściągnąć z neta. Czy to nie wejdzie
w system
> z jakimś wirusem ??
Nie, nic nie trzeba ściągać. Strona po prostu testuje twoją konfigurację, bez ściągania
czegokolwiek, więc nie masz się czego obawiać. Po prostu kliknij "Can you run it" i poczekaj,
aż twoja konfiguracja zostanie sprawdzona (kilka, kilkanaście sekund) po czym zostaną
wyświetlone wyniki testu. Wszystko odbywa się bezpiecznie.

Już zauważyłem ale nie ma tam wszystkich gier. Patrzyłem Crysisa czy mi pójdzie na minimalnych ale pójdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.02.2008 o 13:46, mlynar911 napisał:

> Pozdrawiam!
Ale ,żeby uruchomić tą stronkę to trzeba coś ściągnąć z neta. Czy to nie wejdzie w system
z jakimś wirusem ??


Sciąga jakąś wtyczke do przeglądarki i to tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 13:52, ko?nik napisał:

> Ale ,żeby uruchomić tą stronkę to trzeba coś ściągnąć z neta. Czy to nie wejdzie
w system
> z jakimś wirusem ??
Nie, nic nie trzeba ściągać. Strona po prostu testuje twoją konfigurację, bez ściągania
czegokolwiek, więc nie masz się czego obawiać. Po prostu kliknij "Can you run it" i poczekaj,
aż twoja konfiguracja zostanie sprawdzona (kilka, kilkanaście sekund) po czym zostaną
wyświetlone wyniki testu. Wszystko odbywa się bezpiecznie.

marcinshinoda ->
Ale jednak komuś się to przydaje. Wysłałem do moderatorów prośbę o przypięcie linka na
górę tematu.
ja czekam kilkanascie min i nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Witam!

Mam komputer :

Intel Core 2 Duo 1,86 MHz x2
Ati Radeon HD 2600 Pro
1 GB Ram...

...i zastanawiam się jakie gry z tych nowszych tytułach mi pójda i na jakich detalach prosze o szybka odpowiedx !

Z góry Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 19:17, Michalz5 napisał:


Witam!

Mam komputer :

Intel Core 2 Duo 1,86 MHz x2
Ati Radeon HD 2600 Pro
1 GB Ram...

...i zastanawiam się jakie gry z tych nowszych tytułach mi pójda i na jakich detalach
prosze o szybka odpowiedx !

Z góry Dziękuje



Może Stalker lub Half life 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 19:19, Pawlo09 napisał:

>
> Witam!
>
> Mam komputer :
>
> Intel Core 2 Duo 1,86 MHz x2
> Ati Radeon HD 2600 Pro
> 1 GB Ram...
>
> ...i zastanawiam się jakie gry z tych nowszych tytułach mi pójda i na jakich detalach

> prosze o szybka odpowiedx !
>
> Z góry Dziękuje


Może Stalker lub Half life 2?


Czemu może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 19:17, Michalz5 napisał:


Witam!

Mam komputer :

Intel Core 2 Duo 1,86 MHz x2
Ati Radeon HD 2600 Pro
1 GB Ram...

...i zastanawiam się jakie gry z tych nowszych tytułach mi pójda i na jakich detalach
prosze o szybka odpowiedx !

Z góry Dziękuje


Na takim kompie to możesz w Pinballa pograć :D z 3,72 MHz raczej nie poszalejesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2008 o 19:33, Amadeusz1 napisał:

>
> Witam!
>
> Mam komputer :
>
> Intel Core 2 Duo 1,86 MHz x2
> Ati Radeon HD 2600 Pro
> 1 GB Ram...
>
> ...i zastanawiam się jakie gry z tych nowszych tytułach mi pójda i na jakich detalach

> prosze o szybka odpowiedx !
>
> Z góry Dziękuje

Na takim kompie to możesz w Pinballa pograć :D z 3,72 MHz raczej nie poszalejesz :D


Bzdura - ja podkręciłem identyczny procek 10% i gram w Crysis''a w w detalach pomiędzy średnie/max i AA 8x w 1280x1024 :P . No i poza tym nie tylko sam procek stanowi o sile kompa przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.02.2008 o 22:03, MKRaven napisał:

> Na takim kompie to możesz w Pinballa pograć :D z 3,72 MHz raczej nie poszalejesz
:D
>

Bzdura - ja podkręciłem identyczny procek 10% i gram w Crysis''a w w detalach pomiędzy
średnie/max i AA 8x w 1280x1024 :P . No i poza tym nie tylko sam procek stanowi o sile
kompa przecież.


Widzisz co on napisał?? Intel Core 2 Duo 1,86 MHz x2 :D MHz o to mi chodzi :D Taka jakby ironia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się