• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 29.11.2008 o 18:04, przemek89b napisał:

czy gra Far Cry 2 pójdżie na średnim poziomie na następującym spżęcie:
- windows vista
- pamięć ram 1gb
- geforce 7900 gs
- intal core 2 duo 1,86x2

Raczej nie powinno być z tym problemu (w 1024).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2008 o 18:16, Damianuss1 napisał:

Czy jest możliwość, że odpalę chociaż na minimalnych GTA IV na swoim sprzęcie? Opis w
podpisie.

Jest, chociaż nigdy nic nie wiadomo (optymalizacja). Możesz w ogóle nie odpalić, a możesz z bananem na twarzy jechać w medium. Nic, trzeba poczekać na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powinno pójść na maksymalnych detalach. Oto jedno ze spostrzeżeń na temat tej gry:
"Gra prezentuje się znakomicie z dwurdzeniowym procesorem i kartą graficzną modelu 8800. Zdarzały się momenty, w których klatkowała, ale nie działo się nic zgubnego". Tutaj masz cały tekst: http://www.gram.pl/news_8g7kHe68_GTA_IV_PC_92.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pojdzie ? :
sims 3
nfs undercover
gothic 3 forsaken gods
gta IV
cod world at war
KOMPUTER:
Procesotr intel core 2 duo 2,6ghz x2
ram 2gb
GF 8600 sonic +
windows xp Home Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2008 o 23:23, dave03 napisał:

Powinno pójść na maksymalnych detalach. Oto jedno ze spostrzeżeń na temat tej gry:
"Gra prezentuje się znakomicie z dwurdzeniowym procesorem i kartą graficzną modelu 8800.
Zdarzały się momenty, w których klatkowała, ale nie działo się nic zgubnego". Tutaj masz
cały tekst: http://www.gram.pl/news_8g7kHe68_GTA_IV_PC_92.html

Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

pojdzie ? :
sims 3

Pójdzie.

Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

nfs undercover

W nisko-średnich detalach, ale pójdzie.

Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

gothic 3 forsaken gods

W niskich będzie działać. Forsaken Gods ma niesamowicie skopany silnik, mimo średniej grafiki potrzebuje bardzo mocnej grafiki.

Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

gta IV

Pójdzie, ale na cuda się nie nastawiaj.

Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

cod world at war

jw.

Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

KOMPUTER:
Procesotr intel core 2 duo 2,6ghz x2
ram 2gb
GF 8600 sonic +
windows xp Home Edition

Komp kupiony w supermarkecie, czy jak? Bo widzę kombinację mocny procesor + beznadziejna karta graficzna (gdybyś zamiast 8600GT miał Radeona HD3850, albo GeForce 9600GT, to wszystkie wymienione przez ciebie gry działały by w max. detalach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2008 o 10:08, ziptofaf napisał:

(gdybyś zamiast 8600GT miał Radeona HD3850, albo GeForce 9600GT, to wszystkie
wymienione przez ciebie gry działały by w max. detalach)


Akurat w przypadku gier GTA IV i Gothic 3 Forsaken Gods jest to bardzo wątpliwe aby te gry poszły w maksymalnych detalach (zwłaszcza ten dodatek do Gothica, który to jest beznadziejnie zoptymalizowany), choć nie ulega żadnych wątpliwości iż słaba karta graficzna w tym komputerze bardzo ogranicza jego możliwości. Ten Radeon HD3850 czy GF 9600GT to chyba tu jeszcze by było zbyt mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam
czy ktos mi moze odpowiedziec na pytanie ktore zaczelo mnie nurtowac odnosnie gta4 . czy dam rade odpalic ta gre na sprzecie :
AMD Athlon 64 x2 3800, pamiec 2 GB, grafila gf 7600 GT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2008 o 11:41, brazzo napisał:

witam
czy ktos mi moze odpowiedziec na pytanie ktore zaczelo mnie nurtowac odnosnie gta4 .
czy dam rade odpalic ta gre na sprzecie :
AMD Athlon 64 x2 3800, pamiec 2 GB, grafila gf 7600 GT ?


Odpalić odpalisz , ale będzie bardzo klatkowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2008 o 11:20, dave03 napisał:

> (gdybyś zamiast 8600GT miał Radeona HD3850, albo GeForce 9600GT, to wszystkie
> wymienione przez ciebie gry działały by w max. detalach)

Akurat w przypadku gier GTA IV i Gothic 3 Forsaken Gods jest to bardzo wątpliwe aby te
gry poszły w maksymalnych detalach (zwłaszcza ten dodatek do Gothica, który to jest beznadziejnie
zoptymalizowany), choć nie ulega żadnych wątpliwości iż słaba karta graficzna w tym komputerze
bardzo ogranicza jego możliwości. Ten Radeon HD3850 czy GF 9600GT to chyba tu jeszcze
by było zbyt mało.



Nie przesadzaj. GTA 4 nie ma gryfy rodem z Crysisa, albo Assasins Creed. Ogólnie cała seria nigdy nie biła rekordów pod względem grafiki. Sami w zalecanych napisali - 8600gt... I już wiadomo, że na 8800gt gta 4 chodzi na max bez ścin (źródło-gram.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

pojdzie ? :
sims 3
nfs undercover
gothic 3 forsaken gods
gta IV
cod world at war
KOMPUTER:
Procesotr intel core 2 duo 2,6ghz x2
ram 2gb
GF 8600 sonic +
windows xp Home Edition


Spokojnie większości tych gier odpalisz na wysokich:) Dal mnie też mówili że na tej karcie nie odpale Far Cry 2 na high a odpaliłęm bez problemów bez najmniejszych przycięć:) Tak samo było z AC które równiez na high odpaliłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2008 o 13:18, 0HoMicide0 napisał:

Nie przesadzaj. GTA 4 nie ma gryfy rodem z Crysisa, albo Assasins Creed.


Jeśli silnik jest kiepsko zoptymalizowany to nie musi być nie wiadomo jakiej wspaniałej grafiki aby powalić nawet najlepszego kompa na łopatki. Napisałeś że GTA nie ma tak dobrej grafiki jak Assasins Creed, ale chyba nie wziąłeś pod uwagę wielkości map z GTA IV. Nie ma co ich porównywać z tymi, które są w AC.

>Ogólnie cała seria nigdy nie biła rekordów pod względem grafiki. Sami w zalecanych napisali - 8600gt...

Dnia 30.11.2008 o 13:18, 0HoMicide0 napisał:

I już wiadomo, że na 8800gt gta 4 chodzi na max bez ścin (źródło-gram.pl)


Akurat na gramie jest info, że gra zwalnia i na GeForce 8800. Podobno niezbyt często, ale jednak zwalnia. Tyle tylko że GF 9600GT jest kartą słabsza od 8800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2008 o 20:45, dave03 napisał:

> Nie przesadzaj. GTA 4 nie ma gryfy rodem z Crysisa, albo Assasins Creed.

Jeśli silnik jest kiepsko zoptymalizowany to nie musi być nie wiadomo jakiej wspaniałej
grafiki aby powalić nawet najlepszego kompa na łopatki. Napisałeś że GTA nie ma tak dobrej
grafiki jak Assasins Creed, ale chyba nie wziąłeś pod uwagę wielkości map z GTA IV. Nie
ma co ich porównywać z tymi, które są w AC.

>Ogólnie cała seria nigdy nie biła rekordów pod względem grafiki. Sami w zalecanych
napisali - 8600gt...
> I już wiadomo, że na 8800gt gta 4 chodzi na max bez ścin (źródło-gram.pl)

Akurat na gramie jest info, że gra zwalnia i na GeForce 8800. Podobno niezbyt często,
ale jednak zwalnia. Tyle tylko że GF 9600GT jest kartą słabsza od 8800.


Napisali, że gra zwalniała bo nie wgrali najnowszych sterowników do karty. Po zaktualizowaniu wszystko było w porządku.

Rzeczywiście mapy z GTA 4 są (co najmniej) kilkakrotnie większe od tych z AC. Jednak wątpię w to, że do gry na full detalach potrzeba Quada. Pewnie szybki C2D wystarczy. Ja na kompie (w podpisie) mam nadzieję na średnie detale :) mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

pojdzie ? :
sims 3

Hmm ... Gry jeszcze nie ma, wymagnia nie są jeszcze pewne, nikt jej nie testował. Odpowiedz sobie sam : )

Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

nfs undercover

Tutaj liczył bym "only" średnie detale w 1280x1024, wyżej nie opłaca się ustawiać, żeby nie mieć pokazów slajdów.

Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

gothic 3 forsaken gods

Silnik kolejny raz fenomenalnie skopany, więc życzę szczęścia : )

Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

gta IV

Średnie w 1280x1024 nie wyżej, karta nie pozwoli.

Dnia 29.11.2008 o 23:23, rafo21 napisał:

cod world at war

Tutaj to szczeze powiedziawszy nie jestem do końca pewnie, ale miezył bym w detale średnie, ale bez fajerwerków.

Komp jak mniemam z Reala ? Jak to już ziptofal powiedział : )
Mocny proc + beznadziejna karta graficzna = słaba wydajność w większości nowych tytułów.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2008 o 11:41, brazzo napisał:

witam
czy ktos mi moze odpowiedziec na pytanie ktore zaczelo mnie nurtowac odnosnie gta4 .
czy dam rade odpalic ta gre na sprzecie :
AMD Athlon 64 x2 3800, pamiec 2 GB, grafila gf 7600 GT ?


Odpalisz spokojnie : )
Detale minimalne z domieszką średnich w 1024x768, a kto wie, jeżeli gra będzie bardzo dobrze z optymalizowana to i może średnie całkowite polecą ? Jeszcze kilka dni : )

@MC Black
Proponuję poczytać, zorientować się, a dopiero później zabierać się za wypowiadania na forum i pomoc innym, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.11.2008 o 21:24, miszczu707 napisał:

Jak myślicie czy pójdzie mi GTA IV, a jeśli tak to na jkich detalach
C2D @ 2.48 GHz
8800 gt amp
2 gb ramu
jeśli ma znaczenie: windows xp


Ohhh : )
Jak już było w tym wątku mówiono, gra testowana na kartach graficznych serii 8800 zachowuję się fantastycznie. Nie powinno być problemów w maksymalnych ustawieniach w 1280x1024.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2008 o 20:53, 0HoMicide0 napisał:

Ja na kompie (w podpisie) mam nadzieję na średnie detale :) mylę się?


Myślę że jest to realne, ale pod warunkiem iż nie będziesz grał w wyższej rozdzielczości niż 1024x768. Wypadałoby jednak tą kartę zmienić na coś mocniejszego, bo w tej chwili moc procesora nie jest w pełni wykorzystywana. Wspomniany wcześniej GeForce 9600GT byłby do tego procka w sam raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.11.2008 o 21:29, Qbasmok007 napisał:

> Jak myślicie czy pójdzie mi GTA IV, a jeśli tak to na jkich detalach
> C2D @ 2.48 GHz
> 8800 gt amp
> 2 gb ramu
> jeśli ma znaczenie: windows xp

Ohhh : )
Jak już było w tym wątku mówiono, gra testowana na kartach graficznych serii 8800 zachowuję
się fantastycznie. Nie powinno być problemów w maksymalnych ustawieniach w 1280x1024.
Pozdrawiam

Dzięki Qbasmok007 i dave03. Teraz na pewno zdecyduję się na GTA IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się