• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 10.06.2008 o 18:18, marcinshinoda napisał:

> > Pentium IV 1,8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki GeForce 6200 lub lepsza, 8 GB
HDD,
> Windows
> > XP SP1.
> >
> > to sa ROZSĄDNE wymagania sprzętowe czyli:
> > Procesor- OK
> > Ram - OK
> > Karta graficzna - wątpię :(
> >
> > Jesli coś ma niedziałać to tylko przez graficzną
> >
> > Ja se zakupiłem HD 2600XT 512 GDDR3 i jestem zadowolony, Crysis spoko a mam
Pentium
> 4
> > 3GHz HT
>
> To o ile jest lepszy Ge-Force 6200 od Radeona 9550 ? Jak wymienię na lepszą to pójdzie

> :P
> A Crysis mi na minimum śmiga bez ścinki xD Ale nie będę robi offtopu i zamieszania.

>
> Ja wiem jakie gry mają wymagania tylko pytam się czy napewno się uruchomią xD


Biorąc pod uwage wersje 64 bit to lepszy 6200. Ale radki można łatwo zmodować na 9600
i wtedy skok wydajności jest spory. Różnice między tymi wersjami są niewielkie i szkoda
wogóle kasy na tą karte. Za mała sume można kupić radka 9600 pro albo 7300.


Planuję coś lepszego kupic :P Po teraz te nowe gry mi tylko przez kartę graficzną nie chodzą :\


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam miałbym pytanie czy Bioschock uruchomi się na moim sprzęcie:XP,Intel Pentium 4 CPU 3,00GHz
2,99GHz,1.50Ram karta graficzna:Radeon HD 2600XT 512MB 128bit.Nie wiem co robić demo mi nie chciało się zainstalować nie wiem czemu,a już chce składać zamówienie dotyczące tej gry na gramie w sklepie.Prosze o pomoc i z góry dzięki.Czy do tej gry trzeba mieć Nvidie bo nie wiem czy może to może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zamierzam pograć w Mass Effect,GoW,Wiedźmina i AC i postanowiłem zakupić nową kartę graficzną.Czy te gry będą
sprawnie działać na max detalach na GF8600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2008 o 15:39, Bingolo napisał:

Zamierzam pograć w Mass Effect,GoW,Wiedźmina i AC i postanowiłem zakupić nową kartę graficzną.Czy
te gry będą
sprawnie działać na max detalach na GF8600?

chyba sobie żartujesz :P [oczywiście jeśli mowa o wyższej rozdzielczości niż 640x480]
jeśli chcesz pograć w max na co najmniej 1024x768 to powinieneś zainwestować w CO NAJMNIEJ hd3850 512mb lub gf8800gt. ten GF jest lepszy od HD3850, ale jakoś nie pamiętam równoważnej karty ;)
w razie czego - upgrade kompa -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=29767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2008 o 13:20, WyszkowiakO napisał:

Witam miałbym pytanie czy Bioschock uruchomi się na moim sprzęcie:XP,Intel Pentium 4
CPU 3,00GHz
2,99GHz,1.50Ram karta graficzna:Radeon HD 2600XT 512MB 128bit.Nie wiem co robić demo
mi nie chciało się zainstalować nie wiem czemu,a już chce składać zamówienie dotyczące
tej gry na gramie w sklepie.Prosze o pomoc i z góry dzięki.Czy do tej gry trzeba mieć
Nvidie bo nie wiem czy może to może być problem?

trudno powiedzieć, co jest problemem, ale przy tej specyfikacji powinieneś w medium śmigać ;)
nie, gra działa zarówno na GF, jak i ATI ;)
niemniej, ja bym sprawdził dlaczego demo ci nie działa przed wydaniem kasy na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.06.2008 o 14:51, lukmistrz napisał:

Mój komputer:
Athlon 64 3000+
GeForce 5600 128 MB
512 MB RAM DDR ( w lato dokupię sobie drugie 512 MB)

Czy na niskich/bardzo niskich/ najniższych detalach będę mógł grać w miarę komfortowo
takie gry jak Prey, Medieval II Total war czy nawet Gothic III?


Ja miałem podobny konfig, tylko 1gb ram i GF 7600GT i Gothic 3 był nie grywalny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siemka, mam pytanie, czy da się pograć w Obliviona na moim dziadku:
Athlon 64 3000+
1GB RAM
Radeon X550
Sprawdziłbym sam, ale niestety dema niet (a przynajmniej ja nie znalazłem ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na dniach kupuje nowy komputer. Upatrzylem sobie cos takiego:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+
RAM: 2 GB DDR 2
Karta graficzna: GeForce 8800 GT 512MB
Płyta główna: chipset AMD 690V

Czy przez jakis dluszy czas nowe gry powinny na takim sprzecie konfortowo chodzic? Jakie wprowadzic ewentualne zmiany? Na razie licze na to, ze Wiedzmin bedzie mi na full detalach smigal. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 16.06.2008 o 19:41, Wojman napisał:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+
RAM: 2 GB DDR 2
Karta graficzna: GeForce 8800 GT 512MB
Płyta główna: chipset AMD 690V


powiedz ile za niego dajesz alke można taki złożyć:
Intel Core 2 Duo 2,4Ghz 378zł.
Ta sama karta co ty
również RAM
płyta Gigabyte GA-EP35-DS3 292

Na tym kompie narazie powinny śmigać na wysokich lub full.
A co do wieśka na tym komputerze co podałeś to nie masz się razcej o co marwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.06.2008 o 19:55, bzuq99 napisał:

powiedz ile za niego dajesz alke można taki złożyć:
Intel Core 2 Duo 2,4Ghz 378zł.
Ta sama karta co ty
również RAM
płyta Gigabyte GA-EP35-DS3 292


Na ten cel mam przeznaczone 1600 PLN. Jestem po wstepnych rozmowach ze sklepem, oni w tej samej cenie proponuja cos takiego:

1. AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX (Socket AM2, 65W)
zawiera: wentylator procesora 225.00.
2. Asus M2N-SLI nForce 560 SLI MPC
zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 217.00
3. Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5 141.00
4. GeForce 8800 GT Galaxy 512MB

Tam obudowa i dysk twardy malo wazne, wiec nie bede przedstawial. :) Z maila wynika, ze proponowany zestaw wzgledem podanego w poprzednim poscie ma lepszy procesor i plyte glowna (o wiekszej obudowie i innych malych drobiazgach nie ma co wspominac). Coz skoro w tej samej cenie to chyba sie skusze. Jednak rzecz w tym, ze troche slabo sie na kompach znam wiec nim podejme ostateczna decyzje to wole sie popytac tu i tam. I jeszcze takie pytanie: czy na podanym powyzej zestawie moglby mi dzialac Mac OS X?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po pierwsze na Twoim miejscu zrezygnowałbym z procesora AMD, bo C2D Intela zmiecie go z powierzchni ziemi, a po podkręcaniu na które to są bardzo podatne (i to na boxowym wentylu) to już lepiej w ogóle nie mówić. Fakt, że są one trochę droższe, ale w grach oferują znacznie wyższą wydajność i lepiej dołożyć to trochę pieniędzy. Co do pamięci to jeśli jednak byś zdecydował się na procesor AMD to szerokim łukiem omijaj te z CL5, gdyż w połączeniu z procesorem AMD oferują one znacznie niższą wydajność i konieczne byłoby tutaj CL4. W przypadku procesora C2D, CL4 czy CL5 nie ma już takiego znaczenia. Zamiast tego AMD X2 5200+ lepiej zdecydować się C2D E4500 czy E4600, pamięci zamiast Kingstona proponuje GeiL.
I tu jeszcze test procesorów potwierdzający wyższość C2D nad AMD.

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem się zapytać o grę Call of Juarez(nie wiem dokładnie jak to się pisze) Czy pójdzie na moim sprzęcie

AMD athlon 1.6 ghz
768 Ram
nVidia GF 5500fx
256mb
Pixel shader 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.06.2008 o 20:44, GeeRLZ napisał:

Chciałem się zapytać o grę Call of Juarez(nie wiem dokładnie jak to się pisze)


Dobrze napisałeś :)

Dnia 16.06.2008 o 20:44, GeeRLZ napisał:

Czy pójdzie
na moim sprzęcie
nVidia GF 5500fx


Gra powinna ruszyć... co jak co, ale CoJ jest dość wymagający i do tego jeszcze ta twoja karta dochodzi... na low pojdzie, może tam jeszcze dołożysz coś.. ale nie będzie rewelacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Stranglehold chodzi mi o tą gre czy uruchomi mi się ona choćby na najniższych wymaganiach?
Mój sprzęt:XP,Intel Pentium 4 CPU 3,00GHz
2,99GHz,1.50Ram karta graficzna:Radeon HD 2600XT 512MB 128bit.Z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.06.2008 o 17:02, AvP2 napisał:

Z tego co wiem to gra do uruchomienia wymaga dwurdzeniowca i 2 Gb RAMu. Niestety ty tego
nie spełniasz...


Ehhh człowieku że go nie ma to nie znaczy że sobie nie pogra:P


* dwurdzeniowy procesor
* 2 GB pamięci ram
* 15 GB wolnego miejsca na dysku
* karta graficzna z serii Nvidia 7800 lub ATI x1300

Na minimalnych może odpali chociaż nie znalazłem informacji o obsłudze SEE2 jeśli gra ją wymaga to nici z gry. Sądze że i tak te wymagania są mocno wygórowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się