Zaloguj się, aby obserwować  
Qba-13

Dragon Ball

856 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2008 o 14:51, Don Zorro napisał:

PS. Zastanowił się ktoś nad podwójnym scaleniem Gotenks - Vego xD

Oy oy to by się bardzo źle skończyło, cztery osobowości do kupy i do tego jeszcze taki kop w powerze... to by się BARDZO źle skończyło XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem DB, ale bardziej Z, niż tego pierwszego i mówię "klapa i kaplica".
Pomysł fajny, ale trzeba świetnej realizacji. Tego typuy film to powinna być masa walk i super, super efekty specjalne. Bo za to kochamy ( a przynajmiej ja) Dragon Ball Z, a nie za fabułę i tak dalej. To schodzi na dalszy plan.
Goku wygląda średnio. Szkoda tylko, że nie realizują jakiegoś filmu kinowego DB już nie jako animacja, ale właśnie jako taki "z aktorami". No i szkoda, że nie Z, tylko pierwszy DB. Aczkolwiek niektórzy go wolą - ja nie.
Bo jak już pisałem w DB Z mam to za co kocham DB. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 17:01, Vaxinar napisał:

Jestem fanem DB, ale bardziej Z, niż tego pierwszego i mówię "klapa i kaplica".
Pomysł fajny, ale trzeba świetnej realizacji. Tego typuy film to powinna być masa walk
i super, super efekty specjalne. Bo za to kochamy ( a przynajmiej ja) Dragon Ball Z,
a nie za fabułę i tak dalej. To schodzi na dalszy plan.


Bzdura. Dla mnie fabuła i walka po 50%.
A co do filmu to chyba jakaś pomyłka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie fabuła i humor grają pierwsze skrzypce w DB :)
Ogólnie to obawiam się, że film to pomyłka.. :(


Don Zorro
Klub - tylko AC Milan, Anime - tylko Dragon Ball

Zgadzam się w 100% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 17:48, Don Zorro napisał:

Bzdura. Dla mnie fabuła i walka po 50%.


Co "bzdura"? Pisałem przede wszystkim o sobie i o ludziach, z którymi rozmawiałem.
Dla Ciebie liczy się fabuła w DB? Dla mnie jest z lekka płytka. Walka, niemoc pokonania, pokonanie wroga, odpoczynek, walka, niemoc pokonania, pokonanie wroga, odpoczynek...
Mówię o DB Z. Tak czy siak nie jest to wada w przypadku DB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 19:12, M1chał napisał:

Jak dla mnie fabuła i humor grają pierwsze skrzypce w DB :)


W którym DB? Dragon Ball - jako tako mogę się zgodzić. Dragon Ball Z - nie sądzisz, że fabuła jest troszkę płytka i liniowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 16:39, T.Boczek napisał:


To będzie porażka. Zdjęcia z filmu i szczególnie Goku, wyglądają beznadziejnie. Ale kasa będzie, bo miliony pójdą do kina zobaczyć jak legenda wygląda w filmie z udziałem prawdziwych aktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, niezupełnie. Historia dr. Gero, szaleńca którego maszyny same go zabiły, z początku historia Sayanów i po tym ich pracy dla Frezera...na to nie narzekałem. Może z Buu Saga masz racje - sama walka, odpoczynek, scalenia i powroty do życia.

M1chał
Fajnie, że myślisz tak samo. Miło poznać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 19:19, Vaxinar napisał:

W którym DB? Dragon Ball - jako tako mogę się zgodzić. Dragon Ball Z - nie sądzisz, że
fabuła jest troszkę płytka i liniowa? :)

DB najlepsze, rozbawia do łez :]] Co do DBZ to jak napisał Don Zorro :P Początek DBZ był wciągający.
Ale ogólnie historia opowiadana w całej serii DB jest ciekawa :) I jak dla mnie niesie jakieś przesłanie, zwłaszcza postawa Son Goku ;) Co najciekawsze, Dragon Ball, na osoby które znam i z którymi razem oglądaliśmy - kiedy to mieliśmy po.. hmm.. kiedy to było..? :D Jakoś w podstawówce ^^ - miało duży wpływ :D Jakoś pewne zachowania wchłonęliśmy jako dzieci i do dziś się nimi kierujemy :DD
Do dziś pamiętam oglądanie z siostrą, u babci w tv Dragon Balla, nucenie piosenki początkowej, oczekiwanie na następny odcinek itd. A później zabawy w DB na podwórku i kłótnie o to kto będzie robił za Son Goku :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi to, że w DB w porównaniu z innymi mangami na przykład Hellsingiem jest mocno przewidywalne. Wiadomo, że dobrzy wygrają i co mniej więcej się stanie.
Albo inaczej - dla starszego odbiorcy mocno przewidywalne, wiesz o czym mówię.
Ja nie twierdze, że historia jest nieciekawa. Przecież napisałem, że jestem fanem, serie oglądałem ze 4 razy.
Ale dla mnie DB to te specyficzne świetne walki, nowe ataki i... Vegeta! :D Bo ja to Songa nigdy nie lubiłem za bardzo. A Vegeta to inna bajki - piekielnie dumny książę Sajan, jego wzloty i upadki i ostateczne poświecenie w walce z Buu. Zawsze to była moja ulubiona postać. :)
Sam pamiętam przed telewizorem czekałem z zapartym tchem na kolejne odcinki na RTL 7, a potem TVN siedem.
I niech skonam, ale chyba jakby dziś leciało to przy okazji jedzenia obiadu w domu bym siedział. :D
Mi najbardziej zapadła w pamięć walka z Freezerem, potem era cyborgów i Komurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Vaxinarem - DB jest bardzo przewidywalne w porównaniu z innymi mangami. Już nawet Bleach jest bardziej nieprzewidywalny (xD), nie mówiąc o wspomnianym Hellsingu. Ale o ile w DB fabuła była ważna (przynajmniej na początku), to w DBZ zeszła na dalszy plan, tu stała się ważna walka i tylko walka. Może to się wydawać trochę prymitywne i po prostu słabe, sam DBZ mógł otrzymać niezbyt pochlebne recenzje. Ale jest coś w tym takiego, że to anime stało się już legendą, a licencja choć stworzona ponad 20 lat temu, to cały czas jest wykorzystywana. DB stał się takim fenomenem, choć jest na dobrą sprawę prymitywny jak na anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 20:44, Shini napisał:

Toż to gra genialna jest ;) Przeszedłem wszystko co można było przejść, odblokowałem wszystkie postacie, przetestowałem wszystkie ciosy specjalne, nauczyłem się zdecydowanej większości kombosów i ani razu się nie nudziłem. Ta gra naprawdę jest warta choćby kilkunastu godzin spędzonych przy niej. Kto ma PS2, a nie zagrał, ten grzesznik :P Nie będę pisał nic więcej o grze, bo powtórzyłbym to co w recenzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 08:32, Don Zorro napisał:

Ale graficznie od Tenkaichi 3 odbiega...a to niedobrze. I oby nie była to typowa klikanina
MMO "123456", ale to się chyba nie zmieni....

Wy dzieciaki i wasza pogoń za Super Wypasioną Grafiką :-P Czy już nikt nie pamięta że w grach najważniejsza jest GRYWALNOŚĆ ?? Poza tym zrozum to jest MMO więc musi mieć trochę zaniżoną wypasioność grafiki by ludzie ze starszym i mniej wypasionym sprzętem mogli sobie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 08:39, Hubi Koshi napisał:

> Ale graficznie od Tenkaichi 3 odbiega...a to niedobrze. I oby nie była to typowa
klikanina
> MMO "123456", ale to się chyba nie zmieni....
Wy dzieciaki i wasza pogoń za Super Wypasioną Grafiką :-P Czy już nikt nie pamięta że
w grach najważniejsza jest GRYWALNOŚĆ ??

Dzieciaki?! Wypraszam sobie. Dla mnie grafika też ma znaczenie, a Tenkaichi 3 ma całkiem niezłą. Może bedzie na PC...
A taka tibia to chyba za grywalna nie jest, no nie?

Poza tym zrozum to jest MMO więc musi mieć trochę

Dnia 19.11.2008 o 08:39, Hubi Koshi napisał:

zaniżoną wypasioność grafiki by ludzie ze starszym i mniej wypasionym sprzętem mogli
sobie pograć.


W GW jakoś grają, Age of Conan też...wiec chyba grafika może być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 08:42, Don Zorro napisał:

Dzieciaki?! Wypraszam sobie. Dla mnie grafika też ma znaczenie, a Tenkaichi 3 ma całkiem
niezłą. Może bedzie na PC...

Eee... znaczy grafika ma dla ciebie znaczenie ?? Swoją drogą, czy ta grafika naprawdę jest taka paskudna ?? Dla mnie wygląda naprawdę sympatycznie. A Dzieciaki użyłem jako dowcipas :-P Zresztą, ile dokładnie masz lat ??
http://www.ntl-kk.com/cap02.html

Dnia 19.11.2008 o 08:42, Don Zorro napisał:

A taka tibia to chyba za grywalna nie jest, no nie?

A kto tu wspomina o Tibii ?? Tibia to porażka ogólnie, ale są gry które mimo niezbyt fajnej grafiki mają genialną grywalność.

Dnia 19.11.2008 o 08:42, Don Zorro napisał:

W GW jakoś grają, Age of Conan też...wiec chyba grafika może być ok.

Pewnie tak, zresztą te screeny to akurat po internecie latają od ładnych paru lat chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować