Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars - już 5 milionów sprzedanych egzemplarzy

71 postów w tym temacie

5 milionów wszystkich dodatków, to trochę ciężko oszacować, ile ogólnie jest kont, a już w ogóle - ile aktywnych...... ;P
Nawet dobry wynik, ale coś mi mówi, że WoW sprzedał się nawet w 20mln egzemplarzy, z czego to część zrezygnowała z grania..... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity wynik, oby tak dalej, bo to jedyna gra, w którą gram dłużej niż parę miesięcy i nadal mi się nie nudzi :)

Bagieta
Ech bardzo konstruktywna jest Twoja krytyka naprawdę, a jednak są ludzie, którzy uwielbiają tę grę i widzą w niej powiew świeżości w tym skostniałym i pełnym powielanych wzorców rynku sieciowych gier RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można wytknąć to, ze sprzedano 5 mln kopii... to nie WoW wiec nie da się policzyć ile tak na prawdę jest graczy aktywnych (nie można spojrzeć na tabele abonamentu...), sam mam wszystkie części GW i dla mnie ta gra jest wyśmienita, czekam na cześć druga, jednakże trochę mnie znudziła (ponad 4,4 k godzin spędziłem w tym świecie przez okres 32 miesięcy). Watek z podstawka tez jest poroniony, i w ogóle z tym tutorialem, tutorial jest w każdej części wyłączając GW : EN bo to dodatek a FC i NF to samodzielne gry ale prop miażdży obydwie:). Po skończeniu kampanii zawsze można iść na farm i poszukać parę ecto, uzbierać na nowy arm albo weapon, mic02 ty chyba grasz w rpg dla samej (czego nie krytykuję) fabuły (może blednie ale wnioskuje tak, skoro nic cię nie trzyma przy tej grze) bo dla mnie to tez jest zbieranie sprzętu ( i coś w stylu "a ja mam axa +3!") Swoja drogą to sami twórcy chyba nie określili do końca co to jest za typ gry... a z wowem to niema co porównywać, wiele pomysłów jest zaciągniętych i poprawionych nie przyciągając już na przykład o wiele lepszej w gw grafiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe... no i są tam moje 4 egzemplarze :)

co do tego, że jedno konto = 4 pudełka z gier, znam wiele ludzi którzy mają tylko proh + factions albo proph+gwen także myślę, że średnio jedno konto = 2-3pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla NCsoftu, ale ten wynik i tak nie przekona mnie, żeby kupić tą grę (przynajmniej na razie).
5 milionów to i tak porównując do WoW''a mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ciakrzysiek: GW to cRPG, nie wmawiaj mi, że jest to massive-multiplayer, bo w GW nie spotkasz typowych "rajdów na bossów", wspólnego farmienia, a i samo GW nie polega na bezmyślnym klikaniu skilli i mordowaniu milionów mobków, by zdobyć kolejny lvl.
Jak bardzo Guild wars daleki jest od WoWa, to jakby porównywać Hereos''ów i Fallouta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, jak dla mnie jedyny słuszny mmo :P
Jednym z powodów jest to, że nie przepadam za klasycznymi grami RPG (te żmudne i nudne levelowanie postaci do n - tego poziomu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 08:02, Blober napisał:

@ciakrzysiek: GW to cRPG


cRPG to jeśli dobrze pamiętam skrót od computer role playing game, a twórcy z tego co pamiętam określili GW jako CORPG (Competitive Online Role Playing Game), a to jest spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guild Wars sprzedał się całkiem dobrze lecz wątpię, żeby kiedykolwiek dogonił WoWa. To, że sprzedano 5 milionów egzemplarzy nie znaczy, że tyle kont jest aktywnych :P. W WoWie mamy ponad 10 milionów subskrybentów :)... A tak w ogóle nie powinno porównywać GW z WoWem - to dwa różne gatunki gier. GW z pewnością nie jest MMORPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to całe "a w WoWie jest 10 mln aktywnych kont, ile jest aktywnych kont w GW"?
W GW nie ma czegoś takiego jak "aktywne konto", przecież gra nie ma abonamentu. Każdy może wrócić do gry po dowolnie długiej przerwie, więc stosując terminologię z płatnych MMO - każde konto w GW jest "aktywne".
Pewnie że tych kont nie ma 10 mln ani nawet 5 mln. Ale to wytykanie przez fanów WoWa na każdym kroku 10 milionów przypomina mi porównywanie przez 5-latków w piaskownicy "kto ma dłuższego". -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 09:41, Bifur napisał:

GW z pewnością nie jest MMORPG.


Gdyż?
Śmieszy mnie ten argument. ArenaNet sobie wymyśliła swoją nazwę i od razu to wszyscy podłapali. Litości.
No, ale dla Ciebie pewnie jedynym MMORPG jest tylko WoW. ;]
Ludzie, wyluzujcie. Kto powiedział, ze celem twórców GW jest dogonienie czy przegonienie WoW''a? Nikt. To wasz wymysł. Sztucznie napędzana koniunktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 10:25, HumanGhost napisał:

> GW z pewnością nie jest MMORPG.

Gdyż?


GW nie jest MMORPG - czy widzisz graczy gdy opuszczasz miasto? :P. W GW tworzy się drużynę w miastach, po czym wykonuje się misję poza miastami... W WoWie mamy otwarty świat tak jak w innych prawdziwych MMORPG''ach typu SilkRoad. Mnie śmieszą wypowiedzi ludzi, którzy uważają, że GW jest pełnoprawnym MMORPG''iem :P. Zresztą co ciekawego widzicie w GW? Tworzy się tam "gotowca" na 20 lvlu i cała gra polega na PvP (PvE w tej gierce to totalny crap). W MMORPG jak wspomniany wcześniej WoW, rozwijamy postać, awansując na kolejne poziomy i rozwijając jej statystki. Największym minusem GW, jest tryb PvE - strasznie mało poziomów do nabicia i nudne zadania. Poza tym te 20 poziomów można spokojnie zebrać w parę dni przechodząc jedynie główną kampanię -_-. To jest naprawdę zabawka na parę dni - ja po nabiciu 14 lvla wojownikiem, odłożyłem grę na półkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I lol''d.
Wracaj grindować, po co marnujesz czas dyskutując z noobami? ^____^

Twój post wyjaśnia wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 10:46, Krejt napisał:

I lol''d.
Wracaj grindować, po co marnujesz czas dyskutując z noobami? ^____^

Twój post wyjaśnia wszystko.


Widzę, że jesteś fanem GW... W WoWie w przeciwieństwie do GW nie ma potrzeby grindowania - 70 lvl można spokojnie nabić, robiąc questy -.-
PS. możecie mi powiedzieć co Wy widzicie w Guild Wars''ie, że tak strasznie go bronicie? :P

@gpodoba - z pewnością nie grałeś w WoWa i nie wiesz na czym polega jego fenomen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niedługo będzie 5 milionów i 1 bo dziś kupuję Guild Wars i może jeszcze dziś wejdę do świata najlepszego (według mnie) MMORPG-a Świata!!!!!
WOW is noob!!! XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 10:53, Bifur napisał:

Widzę, że jesteś fanem GW... W WoWie w przeciwieństwie do GW nie ma potrzeby grindowania
- 70 lvl można spokojnie nabić, robiąc questy -.-

Podkreślenie moje.
Jedyny grind w GW to nabijanie punktów reputacji, które jest całkowicie opcjonalne.
Po co gromadzić wiedzę na jakiś temat, skoro ignorancja jest natychmiastowa, nie?

To nie jest temat do dyskutowania o wyższości GW nad WoW i vice versa. Wyjdź i użyj wyszukiwarki, bo nie lubię się powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować