Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kasi Kuczyńskiej z CD Projekt RED!

125 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2008 o 09:35, szczur2 napisał:

Ale czy będzie kiedykolwiek polska wersja D''jinniego?


W tej chwili nie planujemy wydania polskiej wersji edytora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 11:05, wiedx1 napisał:

mam problem.

bo jak włączam new module i chce dodać nowa areas do mi wyskakuje takie coś Invalid .set
file. Cannot read TILE0/Model entry.
i nie wiem co z tym zrobić czy ktoś wie ; /
a tak przy okazji to można ściągnąć polski poradnik :PP


Jeszcze dziś na http://djinni.wikia.com/wiki/Main_Page powinien ukazać się artykuł, który tłumaczy w jaki sposób dodać area do modułu. Mam nadzieję, że wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2008 o 23:49, Piotrbov napisał:

Mam pytanie nt. edytora.
Czy można robić własne lokacje od samego początku, czy niestety trzeba używać tych podstawowych
lokacji, co już istnieją?


Nowe lokacje należy zrobić przy użyciu narzędzi, które służą do robienia lokacji, np. 3DMax. Djinni to edytor, służący do implementacji fabuły, a nie program graficzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 16:03, Thilnenn napisał:

Nowe lokacje należy zrobić przy użyciu narzędzi, które służą do robienia lokacji, np.
3DMax. Djinni to edytor, służący do implementacji fabuły, a nie program graficzny.


No dobrze, lecz przecież jak było mówione D''ijjini jest zrobione na podstawie edytora do między innymi Neverwinter Nights, gdzie można było własne lokacje robić, zwiększać je zmniejszać itd. Dlaczego w D''ijjini tego nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 17:30, Piotrbov napisał:

No dobrze, lecz przecież jak było mówione D''ijjini jest zrobione na podstawie edytora
do między innymi Neverwinter Nights, gdzie można było własne lokacje robić, zwiększać
je zmniejszać itd. Dlaczego w D''ijjini tego nie ma?

bo tam były powtarzające się "klocki" z których budowano lokacje (a co za tym idzie można było na podstawie tych klocków zrobić nowe), a tu całe są od razu robione w programie graficznym (a nie tylko tekstury/modele jak przy neverwinterze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc,
mam pytanie. W opisie edytora bylo napisane ze trzeba miec zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej.
Czy bez tego beda problemy z gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:08, KyRo4 napisał:

czesc,
mam pytanie. W opisie edytora bylo napisane ze trzeba miec zainstalowane najnowsze sterowniki
do karty graficznej.
Czy bez tego beda problemy z gra?

podejrzewam że na starszych też powinien bezbłędnie działać (o ile nie masz bardzo starych sterowników), ale gwarancji niema (ogólnie ze sterownikami jest tak że powinny pochodzić z tego samego okresu co gra, a w tym przypadku edytor który przecież jest nowiutki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panii Kasiu

Mam ''drobne'' pytanko. Czy można z poziomu skryptu zmienic pola w obiekcie ?. Już tłumaczę na przykładzie o co mi chodzi. Np. w jaskini mam mgłę w kolorze zielonkawym i po kolejnym wejściu do tej lokacji chciałbym aby była w kolorzen np. czerownym. Można to zmienic pod edytorem, ale ja chciałbym zmnienić własności obiektu dynamicznie. Czy jest to możliwe przy pomocy skryptu ? Jeśli tak, to proszę o przykład takiego skryptu, bo sam przeglądając funkcje nie znalazłem (szukałem jedynie po nazwie) niczego co mogło by mi pomóc w takiej modyfikacji własności obiektu.

Czekam na szybką odpowiedź i życzę miłego dnia :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Droga Pani Kasiu,
nazywam się Patryk K. i kupiłem na gram.pl wiele gier. Napisałem opowiadanie o Wiedźminie. Czy i jak mógłbym je do Pani wysłać? Przydałoby się ono Pani jako pierwowzór do questa? Prosiłbym o możliwość wysłania opowiadania bezpośrednio do Pani/ Państwa. Na gram.pl jestem zarejestrowany jako Patryk- Ahmed. Posiadam również scenariusz do FPS-a w klimacie Call of Duty 4.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jako wyjadacz modów do przewspaniałej gry Gothic postanowiłem pomodować Witchera. Z narzędziem djini trochę pojęcia mam, gdyż modowałem nieco NW2. Rozpocząłem (wraz z moim teamem) pracę nad modyfikacją do witchera - akcja rozgrywa się po wydarzeniach z gry - wiedźmin ląduje na małej wyspie i pomaga pewnemu kupcowi z Nilfgaardu. Więcej zdradzić nie mogę :) Mod na ok. 5h zabawy. Dla dowodu pokażę wam screeny świata, możecie mówić że jest trochę mały - ale to błędne wrażenie. Jest pusty i dlatego może się tak wydawać :)
http://picasaweb.google.pl/www.soulfireteam.com/ScreenyWiedMinMod

Linka do naszej strony narazie dać nie mogę - bo jest generalny remont :) Ale wkrótce to zrobie i dam więcej informacji, screenów i założe własny temat. Jeśli ktoś ma pytanie ew. pomysły to gg: 7700289

I mam do pani pytanie - czy serwis wiedźmina zamieści jakąś informację po premierze moda ?

Ty tyle, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 17:30, Piotrbov napisał:

> Nowe lokacje należy zrobić przy użyciu narzędzi, które służą do robienia lokacji,
np.
> 3DMax. Djinni to edytor, służący do implementacji fabuły, a nie program graficzny.


No dobrze, lecz przecież jak było mówione D''ijjini jest zrobione na podstawie edytora
do między innymi Neverwinter Nights, gdzie można było własne lokacje robić, zwiększać
je zmniejszać itd. Dlaczego w D''ijjini tego nie ma?


Djinni nie był robiony na podstawie tego edytora, jest narzędziem stworzonym od podstaw przez naszych programistów i został pomyślany tak, żeby przy jego pomocy designerzy mogli tworzyć historie według swojego pomysłu. Dlatego nie ma żadnych zdefiniowanych wcześniej "klocków", wszystko trzeba ustawiać samemu i dzięki temu może idealnie służyć naszym celom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 19:47, Wii napisał:

> http://djinni.wikia.com/wiki/First_steps_with_D%27jinni - oto adres do artykułu,
o którym
> pisałam wyżej.

Czy mozna spodziewac sie w niedługim czasie polskiej wersji wiki o Djinni''m bo jak narazie
jest tylko wersja angielska co troche utrudnia innym czytanie.



W tej chwili jeden z graczy zaczął już przerabiać polski poradnik na Wiki, zachęcam do własnej inicjatywy w tej kwestii, przecież każdy z Was może samodzielnie wrzucać różne informacje na Wiki i dzielić się z innymi graczami Waszą wiedzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 17:11, player000 napisał:

czy i jak można zmienić bohatera gry (tzn. Geralta)??


Geralt posiada własny template, wiedzmin.utc. Wystarczy zmienić w nim apperance i współczynniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 09:37, qbus napisał:

Dzień dobry Panii Kasiu

Mam ''drobne'' pytanko. Czy można z poziomu skryptu zmienic pola w obiekcie ?. Już tłumaczę
na przykładzie o co mi chodzi. Np. w jaskini mam mgłę w kolorze zielonkawym i po kolejnym
wejściu do tej lokacji chciałbym aby była w kolorzen np. czerownym. Można to zmienic
pod edytorem, ale ja chciałbym zmnienić własności obiektu dynamicznie. Czy jest to możliwe
przy pomocy skryptu ? Jeśli tak, to proszę o przykład takiego skryptu, bo sam przeglądając
funkcje nie znalazłem (szukałem jedynie po nazwie) niczego co mogło by mi pomóc w takiej
modyfikacji własności obiektu.

Czekam na szybką odpowiedź i życzę miłego dnia :-).


Witam!
Generalnie instancje na lokacji to Placeable, więc można na nich używać wszystkich skryptów, które odwołują się do tego typu obiektów (np. SetPlaceableUsable). Poza tym możesz używać funkcji na drzwiach: SetDoorUsable, SetLocked.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 19:46, Patryk-Ahmed napisał:

Droga Pani Kasiu,
nazywam się Patryk K. i kupiłem na gram.pl wiele gier. Napisałem opowiadanie o Wiedźminie.
Czy i jak mógłbym je do Pani wysłać? Przydałoby się ono Pani jako pierwowzór do questa?
Prosiłbym o możliwość wysłania opowiadania bezpośrednio do Pani/ Państwa. Na gram.pl
jestem zarejestrowany jako Patryk- Ahmed. Posiadam również scenariusz do FPS-a w klimacie
Call of Duty 4.
Pozdrawiam.


Witam!
Na stronie Wiedźmina istnieje specjalny dział, w którym można publikować swoje opowiadania ze świata Wiedźmina: http://www.thewitcher.com/community/pl/fanfiction/, zachęcam do umieszczania tam swoich tekstów - w ten sposób inni fani będą mogli je przeczytać. Jeśli chodzi o wykorzystywanie tych pomysłów w questach, to idealnym do tego narzędziem jest D''jinni, czyli nasz edytor przygód. Przy jego pomocy możesz sam spróbować stworzyć moda, opartego na swoim pomyśle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 20:32, Dark Paladyn napisał:

Witam!
Jako wyjadacz modów do przewspaniałej gry Gothic postanowiłem pomodować Witchera. Z narzędziem
djini trochę pojęcia mam, gdyż modowałem nieco NW2. Rozpocząłem (wraz z moim teamem)
pracę nad modyfikacją do witchera - akcja rozgrywa się po wydarzeniach z gry - wiedźmin
ląduje na małej wyspie i pomaga pewnemu kupcowi z Nilfgaardu. Więcej zdradzić nie mogę
:) Mod na ok. 5h zabawy. Dla dowodu pokażę wam screeny świata, możecie mówić że jest
trochę mały - ale to błędne wrażenie. Jest pusty i dlatego może się tak wydawać :)
http://picasaweb.google.pl/www.soulfireteam.com/ScreenyWiedMinMod

Linka do naszej strony narazie dać nie mogę - bo jest generalny remont :) Ale wkrótce
to zrobie i dam więcej informacji, screenów i założe własny temat. Jeśli ktoś ma pytanie
ew. pomysły to gg: 7700289

I mam do pani pytanie - czy serwis wiedźmina zamieści jakąś informację po premierze moda
?

Ty tyle, pozdro


Bardzo się cieszę, że kolejna grupa modderska zabiera się do tworzenia własnej przygody do Wiedźmina :) Nic obiecać nie mogę, ale kiedy Wasza przygoda będzie już gotowa, skontaktujcie się z nami i zobaczymy co da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować