Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MSI pokazuje kartę graficzną z możliwością rozbudowy

39 postów w tym temacie

To glupota.
Karty grafiki sa robione przez jednego producenta, tak, zeby komatybilnosc z pamiecia, ktora w grafice musi naprawde niezle grzac, byla maxymalna.
Pozatym kazda karta grafiki ma rozne uklady zarzadania pamiecia, dlatego wlasnie GF7800 ma GDDR3, a taki GF6800 tylko DDR.
Nie... ten pomysl nie wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Najważniejszym elementem sprzętu do grania jest niewątpliwie karta graficzna. Chcąc cieszyć się pełnią graficznych możliwości nowych tytułów, trzeba wyposażyć się w nowoczesny układ i w miarę często zmieniać go na nowszy. A gdyby tak dało się, zamiast wymieniania całości, unowocześnić posiadaną kartę dokupując do niej np. szybsze pamięci?

Przeczytaj cały tekst "MSI pokazuje kartę graficzną z możliwością rozbudowy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:29, Bobo napisał:

a taki GF6800 tylko DDR.


6800 może mieć i DDR1 => wersje LowEndowe a w "normalnyc"h wersjach ma DDR3 6800GT 6800Ultra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poza tym chodzi o to, że masz 1 PCB do którego możesz wstawić 1 lub 2 (nie muszą być 2 na raz) karty typu Mobilnego (w wypadku nVIDII modele Go stosowane w Laptopach)
Wiadomo, że nie chodzi o łączenie 2 różnych kart graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:36, RobeN napisał:

PCB nie ma pamięci - w PCB wkłada się karty typu Go odrazu wyposażone w pamięć - dokładnie
takie jak do Laptopów (one mają pamięci już w sobie).


Ale chwileczkę, nigdzie w "niusie" nie jest napisane, że w to się wkłada karty pamięci. Tym razem ja muszę polecić czytanie ze zrozumieniem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:45, Domek napisał:

Ale chwileczkę, nigdzie w "niusie" nie jest napisane, że w to się wkłada karty pamięci. Tym
razem ja muszę polecić czytanie ze zrozumieniem. ;)


Wiem wiem, ale :) właśnie jeśli ktoś przeczyta na szybko to może tak zrozumieć - dlatego nie napisałem od razu, bo nie wiedziałem skąd ta uwaga Bobo na temat pamięci.
ten fragment:

" A gdyby tak dało się, zamiast wymieniania całości, unowocześnić posiadaną kartę dokupując do niej np. szybsze pamięci?"

Zapewne zasugerował - a przecież to jest tylko Marzenie :) i ewentualna Idea na przyszłość :)
Jednak Bobo chyba za szybko przeczytał i zrozumiał inaczej.

Najlepiej byłoby gdyby sam się wypowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby cos takiego zaczeła promowac nvidia i w przyszlych projektach uwzglednila taki pomysl .... jestem jak najbardziej za :) chociaz trzeba by sie zastanowic jaki procent ceny karty to procesor, pamieci i inne ulady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jeśli mowa o samych pamięciach, to "dyski na PCI lub PCI-Ex1" z dokładanymi RAM do kilku GB są ciekawym pomysłem. Na sam system to masakrycznie szybkie byłoby :) Wada??? Jeśli padnie prąd i bateria - goodbye data :)

Ja najbardziej się śmiałem jak usłyszałem, że Commodore wypuszcza nowy produkt :)
Czekamy na odzew ATARI :) i Amigi?? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co kolwiek nie wymyslili napewno to dziala... i wiedza, co robia. Wiec nie dzielcie skory na niedzwiedziu... W sumie moim zdaniem to jest dobry i zly pomysl... komputery powinny byc bardziej scalone jak np. konsole. Bo jak karta graficzna zostanie podzielona na czesci to znowu sie okaze, ze jak sie chce kupic dobra karte graficzna trzeba bedzie kupowac rozne drogie komponenty od roznych producentow. Sadze, ze raczej takie rozwiazanie spowodowaloby tylko wzrost cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:52, RobeN napisał:

Ja najbardziej się śmiałem jak usłyszałem, że Commodore wypuszcza nowy produkt :)
Czekamy na odzew ATARI :) i Amigi?? ;p

ekhm, tylko ze amiga to commodore. wiec jak, ten odzew ma byc sam do siebie? :)

ale tak btw, to widac ze atari jeszcze pomyslalo i sie w zielo poprostu za gry i cos z tego wychodzi, a commodore? no coz moze gdzies maja ladny nagrobek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:51, gmx napisał:

gdyby cos takiego zaczeła promowac nvidia i w przyszlych projektach uwzglednila taki pomysl
.... jestem jak najbardziej za :) chociaz trzeba by sie zastanowic jaki procent ceny karty
to procesor, pamieci i inne ulady


Kiedyś już były karty z rozszerzanymi pamięciami :) Na PCIki:) S3Trio, Trident etc
Jednak z czasem się wycofano z tego rozwiązania.

Poza produktem z "niusa" prowadzone są prace, gdzie do kart graficznych wkłada się SO-DIMM (Pamięć z Laptopów typu DDR i szybsze też mogą być).
Jakby nie patrzeć jest to powtórka z rozrywki i nie wiadomo czy tak na prawdę się przyjmie.

Teraz tylko czekamy na karty, gdzie Pamięci i Procesor będą na górze karty => ASUS już 1 zrobił => to się opłaca, bo duzo łatwiej chłodzić, a pozostałe elementy na spodniej stronie nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czym sie taki komputer będzie od konsoli różnił? jego modułowość to zaleta bo możemy sobie złożyć dokładnie taki jakiego potrzebujemy a nie wybierać z mocno ograniczonej liczby gotowych rozwiązań, z których najczęsciej żadne nam nie odpowiada (tu nie taki procesor, tam karta graficzna, za mało portów itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:52, RobeN napisał:

Swoją drogą jeśli mowa o samych pamięciach, to "dyski na PCI lub PCI-Ex1" z dokładanymi RAM
do kilku GB są ciekawym pomysłem. Na sam system to masakrycznie szybkie byłoby :) Wada??? Jeśli
padnie prąd i bateria - goodbye data :)


Pomijając mordercze ceny, na tej stronce niektóre kompy sa wyposazone w PuRam - to co piszesz tylko bez problemow zasilania :)

http://www.go-l.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:56, RobeN napisał:

Kiedyś już były karty z rozszerzanymi pamięciami :) Na PCIki:) S3Trio, Trident etc
Jednak z czasem się wycofano z tego rozwiązania.


no tak, ale wtedy wiekszym problemem byla ilosc pamieci na karcie niz jej szybkość (pamietam jak podmienilem starszemu bratu karte bo nascar potrzebowal min 1MB ). teraz postep w wydajnosci pamieci nie jest tak duzy jak w przypadku GPU. niestety, pomijajac problemy techniczne to nic nie zmieni polityki firm "wziac procesor z dobra nazwa, odciac niesprawne potoki dolozyc beznadziejne pamieci i opchnac za max cene"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy zobaczymy, ja poczekam, postoje, zobacze ;)
mialem kupowac procek 64bit, ale stwierdzilem, ze poczekam, bo jak na razie nie mam zamiaru wydawac np2x na Windowsa, zeby mi ciut szybciej chodzil w 64bitach
tak samo zrobie z karta jak cos takiego wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>a commodore? no coz moze gdzies maja ladny nagrobek :/

Commodore właśnie robi teraz handhelda :) minikompa z 20GB HDD i Windows CE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:52, RobeN napisał:

Swoją drogą jeśli mowa o samych pamięciach, to "dyski na PCI lub PCI-Ex1" z dokładanymi RAM
do kilku GB są ciekawym pomysłem. Na sam system to masakrycznie szybkie byłoby :) Wada??? Jeśli

i makabrycznie drogie. zresztą już jest coś takiego. już by chyba lepiej (i taniej było wiecej ramu dołożyć i tam ramdysk z osem (który by sie przy starcie kompa z obrazu umieszczonego np w pamieci flash tam ładował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany, czego to nie wymyslą. Pomysl wydaje się ciekawy, choć wątpię żeby w praktyce się sprawdził. Poza tym ciekawe jak byłaby cena takiego "cudeńka" i koszty rozbudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować