Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

Witam, mam małą prośbę :/ Straciłem w walce bardzo dużo wojaków (chyba 20 miotaczy) i teraz musiałem wydac pieniądze na rekrutacje nowych :/ Mógłby mi ktoś podesłać drewno i siarkę za marmur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 19:05, Bartek 93 napisał:

Ma ktoś już szpiegów? Jak tak to jak się sprawdzają?


Zacząłem się dzisiaj bawić szpiegami. Oto moje obserwacje.
Jeśli szpieg przebywa w naszym mieście to pełni funkcję obronną i szuka szpiegów wroga. Im miasto większe tym trudniej szpiega wykryć.

We wrogim mieście szpieg może wykonać takie misje (kopia tekstu z gry):

Sprawdź magazyn
Możemy dowiedzieć się jak dużo surowców znajduje się w mieście poprzez zajrzenie do magazynu. Możemy wtedy wiedzieć, czy atak będzie opłacalny.
Koszty Złoto: 80

#
Szpieguj garnizon
Jeśli ukryjemy się w odpowiednim miejscu podczas porannej musztry, możemy policzyć ilu żołnierzy stacjonuje w tym garnizonie. Dzięki temu możemy zaplanować nasz atak o wiele bardziej precyzyjnie!
Koszty: Złoto: 140

#
Obserwuj flotę i ruch wojsk
Jeśli będziemy mieć oko na bramę miasta oraz na port, będziemy wiedzieć co poczynają obywatele. Możemy uzyskać informację z kim są w stanie wojny lub z kim handlują.
Koszty: Złoto: 880

#
Szpieguj miejski skarbiec
Nie będzie łato rzucić okiem na miejski skarbiec. Jednak dzięki temu, będziemy wiedzieć ile złota się tam znajduje.
Koszty: Złoto: 56

#
Szpieguj poziom badań
Nasz szpieg jest na tyle bystry, aby pracować jako naukowiec. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, jak zaawansowane w badaniach jest miasto.
Koszty: Złoto: 100

#
Status online
Przy odrobinie szczęścia możemy dowiedzieć się czy dowódca ma aktualnie oko na swoich ludzi.
Koszty: Złoto: 56

#
Obserwuj komunikację
Jeśli nasz szpieg zostanie posłańcem, będzie raportował nam, z kim nasz cel handluje i wymienia wiadomości!
Koszty: Złoto: 480

#
Odwołaj szpiega
Możemy wycofać naszego szpiega w dowolnym momencie. Jego powrót nie będzie zauważony w mieście.
Koszty: Złoto: 0

No i do każdej misji dochodzi stopień ryzyka i niestety jest on bardzo wysoki (szpiegowałem miasto o poziomie 4), więc odwołałem szpiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:39, Cesarro napisał:

O, podaj współrzędne jak i nick. Mój NICK - CesX, współrzędne - Snieltoos [54:48],
miasto - Górnik1948.

Latniak
Hmm, Ty też podaj współrzędne, może jakiś układ? :D.


Niestety mam do ciebie trochę daleko 31:64, miasto Xantrea, nick Xerell.
Niedawno miałem fajną przygodę z wojskiem :)
Najpierw wysłałem balistę do blokowania jednego portu, a potem posłałem tam wojsko. Sama balista przechwyciła 80 siarki i 15 kryształu a wojsko (2mieczników i 2 falangi, została tylko jedna falanga :( ) zgarnęła 50 wina, 130 kryształu i 170 siarki :)
Na wszystko wydałem tak koło 300 sztuk złota ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 21:14, Łowca Gier napisał:

Zacząłem się dzisiaj bawić szpiegami. Oto moje obserwacje.
Jeśli będziemy mieć oko na bramę miasta oraz na port, będziemy wiedzieć co poczynają
obywatele. Możemy uzyskać informację z kim są w stanie wojny lub z kim handlują.
Koszty: Złoto: 880

Nie pomyliłeś się to przypadkiem o jedno zero ? Coś bardzo o wysokie te koszty szpiegowania portu wychodzą w porównaniu do innych szpiegowań...
A tak przy okazji: całe szczęście, że szpieg nie może robić sabotaży :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 11:46, A-cis napisał:

A tak przy okazji: całe szczęście, że szpieg nie może robić sabotaży :-)


A jeszcze lepiej, ze nie może wzniecać buntów pomagających w przyłączeniu mikast do innego gracza bez jednej strzały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo dopiero od wczoraj gram.
Dlaczego przy np. ratuszu rozbudowa na 32 lvl trwa aż 893 dni?? Pomijam już surowce, jakie są potrzebne (choć też są ogromne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 13:29, gitarka napisał:

Mam takie pytanie, bo dopiero od wczoraj gram.
Dlaczego przy np. ratuszu rozbudowa na 32 lvl trwa aż 893 dni??

Od wczoraj grasz i już budujesz 32 poziom Ratusza?! Coś tu nie gra, chyba, że pytasz teoretycznie? :-)
A jeśli teoretycznie, to nikt Ci na razie nie odpowie, bo wątpię czy jest tu ktoś, kto ma Ratusz na wyższym niż 10 poziomie :-)
A tak przy okazji. Dlaczego zainteresował Cię akurat 32 poziom a nie np. 31.
Czy na 31 jest wszystko w porządku z czasem budowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2008 o 14:14, A-cis napisał:

Od wczoraj grasz i już budujesz 32 poziom Ratusza?! Coś tu nie gra, chyba, że pytasz
teoretycznie? :-)
A jeśli teoretycznie, to nikt Ci na razie nie odpowie, bo wątpię czy jest tu ktoś, kto
ma Ratusz na wyższym niż 10 poziomie :-)
A tak przy okazji. Dlaczego zainteresował Cię akurat 32 poziom a nie np. 31.
Czy na 31 jest wszystko w porządku z czasem budowy?

Chodzi mi ogólnie dlaczego tak jest i czy można to jakoś zmniejszać. Ogólnie to przy niektórych budynkach jest jeszcze większy czas. Ale dobra zapomnijmy o tym pytaniu, bo nikt nie potrafi zwyczajnie na to odpowiedzieć. Poszukam sobie na oficjalnym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 17:17, Tokix napisał:

Do produkowania Mieczowników i Falangi, wogóle wszystkich lepszych jednostek wymagane
są badania ;)

Jakie konkretnie ? Bo jest ich tyle, że ciężko coś znaleźć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 17:30, Sarturias napisał:

Jakie konkretnie ? Bo jest ich tyle, że ciężko coś znaleźć... :)


Kliknij sobie w akademi na BIBLIOTEKA i tam znajdziesz w dziale WOJSKO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 17:31, Prince07 napisał:

> Jakie konkretnie ? Bo jest ich tyle, że ciężko coś znaleźć... :)

Kliknij sobie w akademi na BIBLIOTEKA i tam znajdziesz w dziale WOJSKO :)

Ok :) Już się dowiedziałem. Chodzi o badanie Profesjonalna armia-jakby był ktoś zainteresowany :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś na Alphie w pobliżu mojej wyspy? [22:39]
Mam problem, bo jestem graczem całkowicie nastawionym na ekonomię, ktoś mnie zaczyna farmić, a mi armia zginęła po pierwszym ataku. Za pomoc mogę odwdzięczyć się wymieniając siarkę za dowolny surowiec w stosunku 1:5 (oddałbym za darmo, ale to byłby push, więc nie chcę ryzykować banem).
Poza tym, około 21 będę miał ambasadę. Jacyś chętni do sojuszu gram.pl? Pisać na dyplomacji (współrzędne wyżej). Alpha, miasto Aleksandria, nick Mitros.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałac. Za 4 godziny będzie zbudowany, a miejsce już jest. Teraz zaczynam plądrować każdego, byleby mieć drewno. Kasy mam dużo, więc o nią się nie martwię.
Poza tym, dzisiaj dokonałem korzystnej transakcji. 400 wina, za 100 marmuru, bo kolesiowi, było bardzo potrzebne. Więc, oferta dobra, to przyjąłem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wybudowałem. :) A co do farmienia: też muszę wykorzystać moich żołnierzy. :D

U mnie jest jakiś dziwny błąd że doradca od dyplomacji podświetla(ł) mi się, choć nie ma żadnej nowej wiadomości. Mam nadzieję że podświetla się po prostu bez powodu, a nie gubi te wiadomości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować