Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2008 o 07:06, Sephirath napisał:

Brakuje w tej grze jakiejś tabelki "odgórnych" cen :P

Wiesz może po ile warto sprzedawać kryształ i w jakich proporcjach wymieniać go za marmur?


A po co ci odgórne ceny, sam kalkulujesz po ile co chcesz sprzedać czy kupić. Należy tylko mieć na uwadze, że 1 obywatel bez przydziału daje 4 zł/h a robotnik 0, 2 robotników wydobywa specjalny surowiec z wydajnością 1szt./h czyli koszt 1szt. wynosi 8zł, materiały budowlane są o połowę tańsze czyli 4zł. i dla tego uważam że są to minimalne ceny za jakie jest sens sprzedać...

Na poniższym linku jest pokazany wygląd miasta na kolejnych poziomach.
http://ikariam.wikia.com/wiki/Town

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie na level tylko na drugą rubrykę czyli minimalny poziom ratusza. W sumie nie wiem co ten level oznacza, może to jakaś pozostałość z poprzednich wersji lub jakiś ukryty parametr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 09:18, Pluszak napisał:

Na poniższym linku jest pokazany wygląd miasta na kolejnych poziomach.
http://ikariam.wikia.com/wiki/Town

Dzięki za ten link, nie znałem go a bardzo przydatny :)

Chociaz te screeny jakies dzikie są, ja mam na 6 a poza przyrostem budynków wygląda tak jak "normalnie" : p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 10:33, tosz napisał:

czy utrzymanie wojska kosztuje ( nawet jeżeli tylko siedzą w mieście ) ?


Tak. Koszta sa zawsze. A jak je gdzies wyślesz, to koszty się podwajają. Nie wiem tylko, czy zawsze. Z pewnością podwoją sie jak wyślesz armię statkami na inna wyspę. Nie wiem jak jest w przypadku wypadów na sąsiadów z własnego cypelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty utrzymania są zawsze podwójne podczas wyprawy, po własnej wyspie też, nie wiem jak jest z podróżą pomiędzy własnymi koloniami. Szczegóły odnośnie kosztów utrzymania są w koszarach przy opisie każdej jednostki.I tak:
-miotacz 8zł./h
-miecznik 16zł./h
-falanga 24 zł./h
itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie poziomu ratusza. Mam 216 obywateli i bez "wspomagaczy" zadowolenia (na obecnym etapie rozwoju to tylko tawerna) poziom zadowolenia jest neutralny. Po osiągnieciu poziomu ujemnego liczba ludności zacznie spadać. Nie ma więc sensu windować poziomu ratusza do takiego poziomu ile starczy surowca, skoro profitów żadnych z tego nie ma. No chyba, że komuś zależy na punktach. Lepiej zapewnić sobie surowiec na wybudowanie pałacu, 1200 czy jakos tak jednostek drewna na kolonizację, a nadwyżkę surowca spieniężyć handlując. Trzeba przecież uzbierać jeszcze te 12000 szt. złota, aby założyc pierwszą kolonię. A wiadomo. Co rozwój dwóch miast, to nie to samo co jednego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 14:05, tosz napisał:

co jest potrzebne aby zbudować muzeum


Wymiana kulturowa z drzewka nauka, ale do tego daleka droga. Puki co tawerna musi wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 14:05, tosz napisał:

co jest potrzebne aby zbudować muzeum


Wynalezienie wymiany kulturowej (dział "Nauka"). Wszystko masz opisane w FAQ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie chce zrobić sojusz z jedenym graczem ale chce to zrobić oficjalnie czy jest taka możliwość? Czy tylko tak jakby "słownie" można zrobic ten pakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 15:46, Lord Andre 1 napisał:

Mam takie pytanie chce zrobić sojusz z jedenym graczem ale chce to zrobić oficjalnie
czy jest taka możliwość? Czy tylko tak jakby "słownie" można zrobic ten pakt.


Można oficjalnie. Musisz też mieć ambasadę na poziomie 3.
Nie wiem tylko jak to się jeszcze przekłada do traktatów militarnych i gospodarczych, które potrzebuja stosownych wynalazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 15:46, Lord Andre 1 napisał:

Mam takie pytanie chce zrobić sojusz z jedenym graczem ale chce to zrobić oficjalnie
czy jest taka możliwość? Czy tylko tak jakby "słownie" można zrobic ten pakt.


Musisz wybudować ambasadę (wynalazek obce kultury z drzewka żegluga),

Ps. To wszystko jest w FAQ w grze (lewy górny róg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie muszę zaprzestać ataków bo z mojego woja zostało tylko 19 a miałem 54.
Pytanie do tych co mają mieczników lub falangę . Czy oni też giną w takich ilościach co miotacze jeśli wróg nie ma wojska w mieście ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 00:42, Dux napisał:

Jeszcze drobna uwaga do kolonizacji.


Czyli proponujesz nie podbijać wiosek na swojej wyspie, tylko podbić na jakieś innej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat xD Otrzymałem 5 prośb o zamianę marmuru na (najczęściej) wino. Oferty są raczej takie same: ja daje 1 marmur w zamian za 2 wina. Jednak jak dotąd mam bazowe 50 wina i nic mi nie ubywa, jest mi z grubsza nie potrzebne. Chociaż nie wiem kiedy może się przydać. I takie pytanko z tym związane, czy warto kłócić się, bym w zamian za marmur dostawał siarkę? Choć na mojej wyspie nie ma złóż siarki... I czy istnieje jakiś przelicznik wartości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 16:40, Union Pacific napisał:

Mam mały dylemat xD Otrzymałem 5 prośb o zamianę marmuru na (najczęściej) wino. Oferty
są raczej takie same: ja daje 1 marmur w zamian za 2 wina. Jednak jak dotąd mam bazowe
50 wina i nic mi nie ubywa, jest mi z grubsza nie potrzebne. Chociaż nie wiem kiedy może
się przydać. I takie pytanko z tym związane, czy warto kłócić się, bym w zamian za marmur
dostawał siarkę? Choć na mojej wyspie nie ma złóż siarki... I czy istnieje jakiś przelicznik
wartości?

Hmm... handel surówką opłaca sie bardzo, bo winko potrzebne jest do rozrywki, kryształy do nauki, marmur do budowy a siarka do wojska. Ja tam wymieniam się ile wlezie, by móc jako-tako się utrzymać w świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować