Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2008 o 22:50, Union Pacific napisał:

Nie daleko, ja mam 74:46 :)

Ooo mam kolejnego Gramowicza niedaleko ^^ Jc to pisz jak będziesz potrzebował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie borykam się z problemem braku wina, siarki i kryształu. O ile udało mi się kupić na bazarze 40 jednostek wina i jakoś sobie poradzę, o tyle siarki i kryształu mam koszmarnie mało. Mogę się albo na złoto wymienić, lub na marmur. No ewentualnie za wino ale to już w stosunku 1 marmur - 3 wino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę transakcją, której dokonałem przed chwilą... sprzedałem 54 sztuki siarki za... 90 sztuk złota za jedną :D

Nieprawdopodobne, a jednak. Sam z początku nie mogłem uwierzyć jak zobaczyłem ofertę na bazarze. Nawet specjalnie dokupiłem statek żeby dokonać transakcji. Bałem się że ktoś mnie ubiegnie, a jednak nie ubiegł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 23:46, Latniak napisał:

A ja się pochwalę transakcją, której dokonałem przed chwilą... sprzedałem 54 sztuki siarki za... 90 sztuk złota za jedną :D

To rzeczywiście rekord handlowy. Ja najwyżej sprzedawałem po 60 (za marmur), ale za to kilka razy :-)

====> wip_01
A gdzie Ty jesteś? Bo mnie akurat trochę wina by się przydało, bo mi się zapasy powoli kończą. Moje robociarze, to chyba Polacy. Żłopią i żłopią ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam gdzie jesteś. Jeśli to jest opłacalne dla Ciebie (jeżeli chodzi o odległość) to pchaj się do mnie po tą siarkę (28:54, miasto Atum). Jestem obecnie w stanie opylić tak z 250 jedn. O siarce mówimy rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 01:55, A-cis napisał:

A gdzie Ty jesteś? Bo mnie akurat trochę wina by się przydało, bo mi się zapasy powoli
kończą. Moje robociarze, to chyba Polacy. Żłopią i żłopią ;-)

Alpha -> 75:48 -> nick: Bjuti badź miasto As Cold As Ice. Mam z 400 jednostek więc mogę z 200 zawsze komuś odstąpić. To ja chyba nie mam Polaków bo nie odczuwam tego nawet :P
Marmur już roli aż tak duzej nie gra bo kkolonie tam mam teraz myśleć czy siarka czy kryształ. Chyba siarka bo n kryształ wyminiem wino 1:1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 10:15, Union Pacific napisał:

W zamian za co?


Najlepiej kryształ lub wińsko (1:1?). Albo złoto (10 zł za szt?). Tylko posłałem trochę tej siarki na kolonię. Zostało 210:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 10:35, Union Pacific napisał:

Dobry pomysł, choć zdaje mi się, że moje statki nie mają tam zasięgu :/


Najwyżej sprawdzisz jak będziesz chciał. Jak bys sie przypadkiem zdecydował (bo np. jestem w zasięgu), daj znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 07:34, wip_01 napisał:

Alpha -> 75:48 -> nick: Bjuti badź miasto As Cold As Ice. Mam z 400 jednostek

Znalazłem Cię, ale musiałbym do Ciebie płynąć prawie 9 godzin :-D Więc raczej najkorzystniejsza wymiana nie wchodzi w grę. A tak przy okazji: po ile to wino sprzedajesz najtaniej? ;-)

Dnia 12.03.2008 o 07:34, wip_01 napisał:

Marmur już roli aż tak duzej nie gra bo kkolonie

Teraz w ogóle rola surowców spadnie, bo coraz więcej ludzi będzie miało kolonie i będzie miało własne marmury czy kryształy. Dlatego ja już wydobycie ograniczam, bo sprzedawać się je będzie chyba tylko nowym.

A wino, jak stwierdziłem, to opłaca się kupować najwyżej po 5 zł, dlatego, że na godzinę ja najmniej muszę zużyć minimum 3 jednostki. W takim przypadku kosztowałoby mnie to 15 zł/godz. W ciągu tej godziny przyrost mieszkańców mam nieco ponad 1 człowieczka. A ten jeden człowieczek wyprodukuje mi zaledwie 0,5 marmuru/kryształu/siarki. Te 0,5 marmuru żeby sprzedać za 15 zł (czyli cały za 30), to ja się muszę nieźle nagimnastykować :-)
A przy wyższych cenach wina niż 5, to cała sprawa staje się już kompletnie nieopłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na serwerze Epsilon i jest niedaleko 41:74? I jeszcze jedna sprawa. Mam problem z otwieraniem Ikariama w Firefoxie. :/ Gdy zlecam budowę nie wyświetla mi się "zegar" z informacją ile czasu zostało do zakończenia prac, a jeżeli się już wyświetli, to cały czas stoi w miejscu. W tartaku nie mogę operować suwakiem, ilość robotników muszę wpisywać ręcznie. :/ Nie mogę też rozbudowywać budynków. Gdy kliknę na ikonkę rozbudowy nic się nie dzieje. :/ Wie ktoś co mogę zrobić? Mam najnowszą wersję Firefoxa.

EDIT: Zapomniałem napisać, że problemy pojawiły się wczoraj ok. 16. Wcześniej wszystko działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 11:03, Lex napisał:

Wie ktoś co mogę zrobić? Mam najnowszą wersję Firefoxa.

Mam Firefoxa 2.0.0.12 i jak do tej chwili nie miałem żadnych problemów. A pod IE jest wszystko w porządku?

A przy okazji mam taką ogólną uwagę do gry.
Otóż wydaje mi się, że największym (spośród kilku pomniejszych) jak dotąd mankamentem tej gry jest zrobienie centralnej kasy. W ogame każda planeta/kolonia miała niezależna gospodarkę. Tu też surowce są niezależne. Ale pieniądze są wspólne!!
I teraz jeśli ja - zamożny człowiek - buduję kolonię, to ona na początku, przez dłuższy czas jest całkowicie bezbronna, a i potem przez dłuższy czas jest stosunkowo słaba. W tym czasie, byle chmyz może ją najechać 2 - 3 falangami i zgarnąć kupę kasy.
IMHO kasy powinny być niezależne i powinna być możliwość transferu gotówki np. przelew z Ratusza do Ratusza (albo wprowadzić budynek banku). Wtedy mógłbym trzymać sobie w kolonii tylko tyle kasy ile by mi było niezbędne i przelewać razie potrzeby, a resztę gotówki trzymać w dobrze bronionej stolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak można wysłać do kogoś złoto, ale nie przez bazar? Jest w ogóle taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych w walkach graczy: opłaca się atakować falangą czy najlepsi są oni do obrony? Bo nie wiem czy mam trenować tylko falangę. Wiem, że mieczownicy są słabsi w obronie, ale co z atakiem? A może najlepsze są mieszane oddziały? Jeśli ktoś mógłby mi to opisać, to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Falanga do obrony. Jak sam opis wskazuje: "Wiele miast zostało ocalonych tylko przez tarcze żołnierzy falangi.".
Mieczniki i miotacze na początek wystarczyć muszą. Później opracowanie lepszych jednostek pozwoli na lepszych (to wiadome, ale staram się udawać mądrego :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż do samego ataku również możesz wysłać falangę, doda ona ci dużo obrony...
Jednak najlepiej mieszać ze sobą te 2 oddziały...
Mieczownik doda dużo ataku
Falanga zaś obrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... weszłem na tą grę założyłem konto i zagrałem no powiem że gra nawet może być ale nie przepadam za przeglądarkowymi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę się wymieniać z kimś towarami? Wiem, że mogę transportować do kogoś surowce z widoku wyspy, ale wtedy ja przesyłam komuś za darmo i muszę liczyć na jego uczciwość i czekać aż on mi prześle. Jest inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować