Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2009 o 21:36, Heralf napisał:

Norton Internet Security nie posiada typowego monitora systemu (HIPS), tylko Sonar.
NIS pożera mniej zasobów od Kaspersky Internet Security, ale ma mniejszą ochronę.


Zdecydowałem się już na NIS. Zauważyłem, że pobiera on tyle samo pamięci co połączenie NOD32 + Outpost Firewall Pro 2009. Jednak po zainstalowaniu Nortona i pierwszym gruntownym skanie, znalazłem jednego groźnego wirusa (Win32.Spybot.Worm), którego NOD32 wcześniej nie widział :/
Po usunięciu tego wirusa zniknęły wszystkie problemy z połączeniem do internetu itp.
Zapewne miałem go już od dłuższego czasu, bo nieźle zdążył zainfekować mi cały system.
Takie skutki ma użytkowanie Avasta..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pyt 1. win 7 - nowy komp mam trialową wersje nod''a 32 no i muszę nowego antywira najlepiej DARMOWEGO , AVAST odpada :P mam już go dość 3 lata jak nic :p

pyt 2 . Zapora systemowa starczy czy lepiej dodać firewalla COMODO. (4g ramu ddr3 i5 750)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego anty wira powinienem wybrać? Chcaiłbym żeby skutecznie zatrzymywał wirysy i robale i równie skutecznie je eliminował. Musi działać na Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 15:15, Neo02 napisał:

Siemka planuję kupić antivirus na 1 rok licencję i który jest najlepszy AVast Kasperski
Norton ?


Miałem już do czynienia z wieloma. Avast to lipa (serio). Norton to wielka, problematyczna zmora i nie chcę o nim słyszeć. Polecam Ci to, co używam w tej chwili - Kaspersky Internet Security. Kompleksowa ochrona kompa, antywirus połączony z zaporą sieciową, z wieloma innymi funkcjami. Licencja na 1 stanowisko jest w miarę droga (130 zł), jednak warto skrzyknąć się we trójkę z kolegami i kupić od razu na 3 stanowiska. Wtedy wychodzi po 60-70 zł na głowę (nie pamiętam już dokładnie), za licencjonowany i super skuteczny program. Po roku możemy przedłużyć licencję bądź zrezygnować.

W marcu minie dokładnie rok od kupna i jestem tak zadowolony, że przedłużam licencję. Na prawdę polecam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje gdy tylko odpalam steam i gram na multi w cod wychodzę Norton co chwile pokazuję mi
że była próba włamania na komputer a Norton zablokował już tak 4 raz dziś co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 22:13, Neo02 napisał:

co się dzieje gdy tylko odpalam steam i gram na multi w cod wychodzę Norton co chwile
pokazuję mi
że była próba włamania na komputer a Norton zablokował już tak 4 raz dziś co jest?


Program antywirusowy, od którego boli głowa. Pozbądź się go ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten antywirus, którego dodają do prenumeraty CDA (G DATA InternetSecurity 2009) jest dobry czy to jakaś kaszanka? Z tego co zauważyłem, to jest on bardziej do ochrony ataków ze strony sieci, niż komputera. Ma jakoś rozwinięte opcje ochrony komputera, czy to niewypał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobry temat wybrałem, ale znacie jakiś sposób na zaktualizowanie Nortona Antivirusa 2009 zainstalowanego na komputerze niepodłączonym do netu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo Microsoft wypuścił właśnie darmowego antywirusa o nazwie Microsoft Security Essentials. Zastanawiam się nad wypróbowaniem. Korzysta/korzystał już ktoś z niego? Jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 23:51, Damianuss1 napisał:

Jak wiadomo Microsoft wypuścił właśnie darmowego antywirusa o nazwie Microsoft Security
Essentials
. Zastanawiam się nad wypróbowaniem. Korzysta/korzystał już ktoś z niego?
Jak się sprawuje?


Według opinii użytkowników jest to jeden z lepszych darmowych antywirów. W połączeniu z pożądnym firewallem może dobrze chronić kompa. Jednak nie wiem, czy skorzystałbym z tego antywirusa, w związku z tym, że stworzył go Microsoft i nie wiadomo co oni tam zmajstrowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku używam Aviry. Mało zajmuje, nie jest sprzętożerna ani za bardzo ''upierdliwa'' z komunikatami. Jedyny minus dla mnie to reklama płatnej wersji, pokazuje się raz dziennie i czasem gra wyskakuje do pulpitu przez to (ale nic się nie wiesza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 09:12, igor8472 napisał:

Ja od roku używam Aviry. Mało zajmuje, nie jest sprzętożerna ani za bardzo ''upierdliwa''
z komunikatami. Jedyny minus dla mnie to reklama płatnej wersji, pokazuje się raz dziennie
i czasem gra wyskakuje do pulpitu przez to (ale nic się nie wiesza).


Tą reklamę da się przeboleć. W avaście przy każdym włączeniu kompa pokazuje się informacja o płatnej wersji. A Twoim zadaniem Avira jest skuteczniejsza od Avasta, jeśli chodzi o zwykłe skanowanie dysku i wyłapywanie prawdziwych wirusów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2 lat Comodo Internet Security (antywirus + sciana ognia). Nie mialem od czasu wgrania Comodo zadnego formatu (czyt. bez wirusa). Wczesniej probowalem takie antywirusy jak Avast, Avira i AVG. Zaden nie wytrzymal ponad rok. Dodam, ze Comodo jest bezplatny i nie obciaza za bardzo komputera, mozna mu ustawic kilka trybow pracy, zaleznie od potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dylemat: Norton czy eset Nod 32. Mam nortona na swoim stacjonarnym i uważam, że jest bardzo dobry zaś tata uważa ze eset lepszy. Ile w tym prawdy :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 21:19, Maciej2194 napisał:

A ja mam taki dylemat: Norton czy eset Nod 32. Mam nortona na swoim stacjonarnym i uważam,
że jest bardzo dobry zaś tata uważa ze eset lepszy. Ile w tym prawdy :D?

Skoro jest dobry i nie szwankuje to go nie zmieniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 21:44, Ksar666 napisał:

> A ja mam taki dylemat: Norton czy eset Nod 32. Mam nortona na swoim stacjonarnym
i uważam,
> że jest bardzo dobry zaś tata uważa ze eset lepszy. Ile w tym prawdy :D?
Skoro jest dobry i nie szwankuje to go nie zmieniaj.


Tylko ja muszę dać nowy na laptopa bo stary już wygasł a trzeba zmienić bo stary(czyt kasperski) jest nie do zniesienia : O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować