Zaloguj się, aby obserwować  
Azazell2

Program Antywirusowy - Który wybrać?

579 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2014 o 22:57, rob006 napisał:


Świetny dokument. Niemniej....nie jest to nic specjalnie zaskakującego. Soft jak soft, stworzenie oprogramowania bez błędów jest niemożliwe. Kwestia tego, kto i jak szybko potrafi załatać, oraz jak dba o wsparcie.
Inna sprawa, że tkwiące jeszcze w latach 90 mechanizmy detekcji potrzebują wymiany, to raz. Dwa - użytkownik domowy nikogo, natomiast jak to wygląda przy wersjach enterprise aplikacji? trzy - siedząc na windows niestety jesteśmy skazani na te czy inne rozwiązania, a jak ktoś będzie chciał to i tak swoje weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 00:15, DambialkoX napisał:

Dobry ten ArcaVir z CDA ? nie wiem czy instalować, obecnie mam AVG.


Nie ma czegoś takiego jak ''dobry'' antywirus, wszystkie i tak mają z 20-30% wykrywalności więc służą bardziej jako fałszywe poczucie bezpieczeństwa aniżeli realny system ochronny. A już zwłaszcza darmowe aplikacje "przodują" pod tym względem i często są bardziej podatne na exploity i wirusy niż system operacyjny które w teorii mają bronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 11:09, ziptofaf napisał:

> Dobry ten ArcaVir z CDA ? nie wiem czy instalować, obecnie mam AVG.

Nie ma czegoś takiego jak ''dobry'' antywirus, wszystkie i tak mają z 20-30% wykrywalności
więc służą bardziej jako fałszywe poczucie bezpieczeństwa aniżeli realny system ochronny.
A już zwłaszcza darmowe aplikacje "przodują" pod tym względem i często są bardziej podatne
na exploity i wirusy niż system operacyjny które w teorii mają bronić.


To też zauważyłem, bo mój komputer już od dawna nie chodzi jak powinien, jest powolny, pewnie w części jakoś zawirusowany lub spowolniony przez jakieś działania, myślę że AVG nie jest bardzo dobry, ale bez niego byłoby pewnie jeszcze gorzej. Zamienić na obecną chwilę AVG na ArcaVir czy szukać czegoś innego ? Obecnie zależy mi na darmowym programie. Wiem, że nie będę chroniony idealnie, ale jakoś powinienem być, aż do czasu kiedy zakupię coś porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak naprawdę to bez znaczenia - możesz zmienić, możesz zostać przy tym co masz. Możesz też kupić drogi program antywirusowy i zyskać z 10% wykrywalności więcej czyli tyle co nic. Zasadniczo nic nie zyskujesz i nic nie tracisz przerzucając się z jednego na drugi. No, poza dodatkowym zaśmieceniem sobie systemu bo antywirusy często po usunięciu i tak pozostawiają sporo śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 11:09, ziptofaf napisał:

A już zwłaszcza darmowe aplikacje "przodują" pod tym względem i często są bardziej podatne
na exploity i wirusy niż system operacyjny które w teorii mają bronić.


Darmowość nie ma tu nic do rzeczy, bo darmowość przy antywirusach to tak naprawdę tylko forma reklamowania płatnej wersji. Wcześniej wrzucałem link do prezentacji o podatnościach w antywirusach i darmowe nie wybijały się spośród płatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 18:16, rob006 napisał:

Darmowość nie ma tu nic do rzeczy, bo darmowość przy antywirusach to tak naprawdę tylko
forma reklamowania płatnej wersji. Wcześniej wrzucałem link do prezentacji o podatnościach
w antywirusach i darmowe nie wybijały się spośród płatnych.


Czy ja wiem - pełen pakiet Internet Security będzie miał nieco lepszą wykrywalność bo mimo wszystko skanuje ci maile, przeglądarkę, często ma też wbudowaną zaporę itd. Oczywiście może mieć z tego powodu też większą strefę rażenia - jeśli nawet prosty antywirus zazwyczaj jest podatny na wszelkiego rodzaju podmiany dll-ek, zmodyfikowanie adresu z którego pobiera aktualizacje itp to pewnie pełny "pakiet ochronny" ma tych błędów odpowiednio więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 18:26, ziptofaf napisał:

Oczywiście
może mieć z tego powodu też większą strefę rażenia - jeśli nawet prosty antywirus zazwyczaj
jest podatny na wszelkiego rodzaju podmiany dll-ek, zmodyfikowanie adresu z którego pobiera
aktualizacje itp to pewnie pełny "pakiet ochronny" ma tych błędów odpowiednio więcej.


Przecież wcześniej (w zacytowanym w poprzednim poście fragmencie) pisałeś zupełnie ci innego, że to darmowe antywirusy mają więcej podatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 18:35, rob006 napisał:

Przecież wcześniej (w zacytowanym w poprzednim poście fragmencie) pisałeś zupełnie ci
innego, że to darmowe antywirusy mają więcej podatności.


A, fakt. Wyjaśnienie dość proste - po napisaniu tego pierwszego posta dopiero przeczytałem ten artykuł który zlinkowałeś co nieco zmieniło mój światopogląd. I nie zwróciłem uwagi którą z moich wypocin cytujesz. Mea culpa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to właściwy temat -może ktoś mnie przekieruje -ale zapytam tutaj bo dużo uczęszczany:
ArcaVir, ten ostatnio dołączony do CDA, robi sobie jakieś jaja. Jak tylko toto zainstalowałem natychmiast z systemu zniknęła mi karta WLAN, po reinstalacji sterowników co reset albo nie ma karty albo nie ma dostępnych sieci WiFi. Majstrowałem przy ustawieniach, zrobiłem też selektywne wyłączanie: jak wyłączyłem wszystkie jego funkcje to mogłem się wreszcie połączyć. Oczywiście to mnie nie urządza, bo po co mi antivir skoro nic nie robi.
Ktoś miał podobne problemy, jakoś im zaradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Rozwiązaniem jest lektura tego:
http://niebezpiecznik.pl/post/antywirusy-wprowadzaja-dziury-i-spowalniaja-komputery/
^
W sumie to KAŻDY antywirus w zasadzie nic nie robi i ma wykrywalność na poziomie 20-30%. Więc na twoim miejscu bym po prostu wyrżnął tego Arcavira bo nawet jeśli doprowadzisz go do działania to da ci tylko bardzo złudną iluzję bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 21:18, ziptofaf napisał:

W sumie to KAŻDY antywirus w zasadzie nic nie robi i ma wykrywalność na poziomie 20-30%.
Więc na twoim miejscu bym po prostu wyrżnął tego Arcavira bo nawet jeśli doprowadzisz
go do działania to da ci tylko bardzo złudną iluzję bezpieczeństwa.

Mimo wszystko lepsze 30% niż 0%. Jeśli Arca''i nie zmuszę do poprawnego działania to chyba przerzucę się z powrotem na Avira''ę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 03:11, Martimat napisał:

AVG. Mniej absorbuje system (no chyba , że w momencie aktualizacji).


Potwierdzam, AVG zamula w czasie aktualizacji straszliwie. Polecam wyłączenie automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 04:36, McFlash napisał:

Potwierdzam, AVG zamula w czasie aktualizacji straszliwie. Polecam wyłączenie automatu.


...i włączenie przypominajki w komórce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam Aviry i sobie chwalę. Ale antywir musi być połączony z dobrym skanerem na żądanie, np. Malwarebytes. Można skleić za darmo jakiś dobry pakiecik chroniący kompa, no ale niestety ciężko będzie uzyskać go w całości od jednej firmy, o ile mi wiadomo to COMODO ma jakąś tam darmową pakę z antywirem i firewallem. Avasta odradzam, i robię to od wielu wielu lat. Przepuścił mi mnóstwo różnego syfu, który został uprzątnięty... formatem ;) No ale przy słabym kompie Avira raczej nie spełni zadania, ona trochę RAMu zżera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować