Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2010 o 22:27, Piotrbov napisał:

> Gulasz tak jak bigos zyskuje na odgrzewaniu. Mięso lubi się przegryźć - marynowanie
przed
> obróbką termiczną, o którym piszesz, jest też dowodem na to :)

No może... Ale wiesz co? Nie cierpię bigosu. Ja tam robię gulasz bez wstępnego przygotowania
dzień wcześniej,no bo jak to zrobić, gdy mięso się kupuje o 14, a tego samego dnia zjeść
sobie gulasz?


Bigos jest killerem dla wątroby, staropolskie przepisy mówią o gotowaniu go i odgrzewaniu przez kilka dni.
Ja ten mój dzisiejszy gulasz zaczęłam robić o 19:20, po 3 h mięso dalej trochę łykowate :D
Z kurczakiem jest lepiej, gotowy po 20 minutach, ale nie ma takiego aromatu jak wołowina.

Jeśli kupujesz mięso o 14 i chcesz zjeść gulasz w tym samym dniu, to mi wychodzi, że o 18 będzie ready :)


Przepraszam moderatorów za offtop, ale to w końcu mój wątek i mogę trzaskać posty na dowolny temat? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 22:40, akne napisał:

Bigos jest killerem dla wątroby, staropolskie przepisy mówią o gotowaniu go i odgrzewaniu
przez kilka dni.
Ja ten mój dzisiejszy gulasz zaczęłam robić o 19:20, po 3 h mięso dalej trochę łykowate
:D


Coś nie wychodzi?

Dnia 23.08.2010 o 22:40, akne napisał:

Z kurczakiem jest lepiej, gotowy po 20 minutach, ale nie ma takiego aromatu jak wołowina.


Hmmm... Kurczak... Moje ulubione mięso.

Dnia 23.08.2010 o 22:40, akne napisał:

Jeśli kupujesz mięso o 14 i chcesz zjeść gulasz w tym samym dniu, to mi wychodzi, że
o 18 będzie ready :)


Kupuje o 14 mięso i jest gotowe na 16 ;)

Dnia 23.08.2010 o 22:40, akne napisał:

Przepraszam moderatorów za offtop, ale to w końcu mój wątek i mogę trzaskać posty na
dowolny temat? ;)


Bój się degrada. Konsul degenerat, Wrogi Konsul - ciekawie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 22:40, akne napisał:

Przepraszam moderatorów za offtop, ale to w końcu mój wątek i mogę trzaskać posty na
dowolny temat? ;)

Jeszcze zacznij przepraszać za posty pod rząd :P Btw. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:02, donard napisał:

> Przepraszam moderatorów za offtop, ale to w końcu mój wątek i mogę trzaskać posty
na
> dowolny temat? ;)
>
Jeszcze zacznij przepraszać za posty pod rząd :P Btw. Smacznego.


Ja zawsze walę w konsulacie posty pod rząd, mój konsulat to wielki śmietnik, ale liczy się to, że ktoś dostanie odpowiedź na swoje pytanie, a i tak spojrzy na chmurkę nie czytając reszty.

Po 3,5 h gotowania gulasz stał się ledwo zjadliwy, chyba do rana będę go gotować :D
W razie czego zadawajcie jakieś pytania o sklep gram.pl, to przynajmniej nie zasnę przy kompie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:06, akne napisał:

W razie czego zadawajcie jakieś pytania o sklep gram.pl, to przynajmniej nie zasnę przy
kompie ;)


To nudny temat.

A co jeszcze lubisz gotować? Masz jakieś fajne przepisy twojej roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 22:54, Piotrbov napisał:

> Ja ten mój dzisiejszy gulasz zaczęłam robić o 19:20, po 3 h mięso dalej trochę łykowate

> :D

Coś nie wychodzi?


Kupiłam 1 kg łaty wołowej, zwykle kupowałam polędwicę, ale jest koniec miesiąca, więc trzeba przyoszczędzić ;)
Ta łata łykowata jednak, chyba tylko na mielone się nadaje :D

Dnia 23.08.2010 o 22:54, Piotrbov napisał:

> Z kurczakiem jest lepiej, gotowy po 20 minutach, ale nie ma takiego aromatu jak
wołowina.

Hmmm... Kurczak... Moje ulubione mięso.


Ale wiesz, jak hodowla kurczaków się odbywa w warunkach przemysłowych?
O ile pamiętam tak kurczak żyje parę tygodni (do 6 ?), nie ma prawa się złykowacić, dlatego mięcho z kurczaka szybko gotowe jest.
Ale krowy też karmią świństwami, żeby nie było, że wołowina the best.

Dnia 23.08.2010 o 22:54, Piotrbov napisał:

> Jeśli kupujesz mięso o 14 i chcesz zjeść gulasz w tym samym dniu, to mi wychodzi,
że
> o 18 będzie ready :)

Kupuje o 14 mięso i jest gotowe na 16 ;)


Ale chyba mielisz, nie w kawałkach?

Dnia 23.08.2010 o 22:54, Piotrbov napisał:

> Przepraszam moderatorów za offtop, ale to w końcu mój wątek i mogę trzaskać posty
na
> dowolny temat? ;)

Bój się degrada. Konsul degenerat, Wrogi Konsul - ciekawie brzmi.


To by było :)
Konsul Wrogi Ludowi ;)

Ale zawsze mogę podciągnąć offtopowe posty w konsulacie pod uderzanie frontem do klienta i odpytywanie na wszelkie zapytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:08, Piotrbov napisał:

A co jeszcze lubisz gotować? Masz jakieś fajne przepisy twojej roboty?


Specjalizuję się w lasagne i innych daniach z makaronu.
Na lazanię wrzucę parę przepisów na gieesa w wolnej chwili. O ile ktoś to będzie chciał czytać :)
O ile nie wrzucę lasagne a''la np. Dragon Age - dużo krwistego mięsa, i poezja w co drugiej warstwie (np. duszone warzywa albo beszamel specjalnie przyrządzony ze smaczkiem) vel wciągająca fabuła kulinarna ;)

albo lasagne a'la Turok - lasagne survival w dżungli na bazie konserwy przysmak śniadaniowy albo gulasz angielski - też się bawiłam w takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:17, donard napisał:

> W razie czego zadawajcie jakieś pytania o sklep gram.pl, to przynajmniej nie zasnę
przy
> kompie ;)
No to, czemu nie odpowiadasz na e-maila? ^^


Wstępnie w środę koło 18-19 gdzieś koło Galerii Rembielińskiej? No jeszcze nie wiem na 100%, czy mi się uda, bo czasami muszę dłużej w biurze zostać. Ale i tak szybciej Ci wyjdzie niż odbiór w Sferis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:23, akne napisał:

> > W razie czego zadawajcie jakieś pytania o sklep gram.pl, to przynajmniej nie
zasnę
> przy
> > kompie ;)
> No to, czemu nie odpowiadasz na e-maila? ^^

Wstępnie w środę koło 18-19 gdzieś koło Galerii Rembielińskiej? No jeszcze nie wiem
na 100%, czy mi się uda, bo czasami muszę dłużej w biurze zostać. Ale i tak szybciej
Ci wyjdzie niż odbiór w Sferis :)

Spoko, jak tobie pasuje. Na piechotkę dygnę. BTW. Jak się nudzisz włącz Housa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:16, akne napisał:

Specjalizuję się w lasagne i innych daniach z makaronu.
Na lazanię wrzucę parę przepisów na gieesa w wolnej chwili. O ile ktoś to będzie chciał
czytać :)
O ile nie wrzucę lasagne a''la np. Dragon Age - dużo krwistego mięsa, i poezja w co drugiej
warstwie (np. duszone warzywa albo beszamel specjalnie przyrządzony ze smaczkiem) vel
wciągająca fabuła kulinarna ;)

albo lasagne a''la Turok - lasagne survival w dżungli na bazie konserwy przysmak śniadaniowy
albo gulasz angielski - też się bawiłam w takie coś.


Hym... Lasagne, kocham to i te przepisy growe. Kurczę dawaj je czym prędzej. Musze je sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:23, Michlocks napisał:

Kane&Lynch 2 już jest od 3 dni, a u was ukazuje się (tylko) na stronie głównej sklepu
jako pre-order.


Dzięki za cynk, poprawione. Już nie ma na stronie głównej grafiki K&L 2 z tekstem pre-order.

Wisiało jako pre-order, bo długo czekaliśmy na dostawę wersji na X360. PC i PS3 wjechało w czwartek, a X360 chyba jeszcze do nas nie dojechał ("chyba" = konsolowymi wersjami u nas zajmuje się Łukasz, nie zawsze jestem na bieżąco z tymi produktami, bo zajmuję się PC), w każdym razie ten towar na X30 miał dojechać najpóźniej dziś. Nie nasza wina tylko dostawcy, niestety.
Przepraszam za dezinformację. Wersję na PC i PS3 mamy na stanie. X360 chyba jutro rano zrobi się dostępna w sklepie, czyli bez statusu "1-3 dni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2010 o 23:31, Piotrbov napisał:

> albo lasagne a''la Turok - lasagne survival w dżungli na bazie konserwy przysmak
śniadaniowy
> albo gulasz angielski - też się bawiłam w takie coś.

Hym... Lasagne, kocham to i te przepisy growe. Kurczę dawaj je czym prędzej. Musze je
sprawdzić.


Chyba się pobawię w przepisy na potrawy dla graczy :) Dzięki za natchnienie.
Idę spojrzeć, jak tam gulasz z podeszwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:25, donard napisał:

Spoko, jak tobie pasuje. Na piechotkę dygnę. BTW. Jak się nudzisz włącz Housa.


Ne nudzę się, pilnuję gulaszu :D ale misie cierpliwość kończy oraz woda źródlana do dolewania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:36, akne napisał:

Ne nudzę się, pilnuję gulaszu :D ale misie cierpliwość kończy oraz woda źródlana do dolewania
:)


Misie to teraz ładnie śpią w Zoo, lub w górach. Woda źródlana? Masz aż tak brudną wodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aniu, kolejne pytanko ;D
Wiadomo coś na temat wyników konkursu EA? Tzn. kiedy będą wyniki/zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranych?
To chyba najodpowiedniejsze miejsce do zadania tego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 21:05, akne napisał:

Dzięki :) To zasługa także naszych Klientów, że chcą się dzielić pozytywnymi opiniami
o nas. Nie każdemu się chce :)
No ale nie byłoby pozytywnych opinii, gdybyśmy się nie starali.

Jeżeli sklep ma świetną obsługę i kontakt z klientem to i opinie są pozytywne. Wysyłka pre-orderów prawie zawsze 1 dzień przed premierą, dostawa towaru na następny dzień po zamówieniu i to są powody tych dobrych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 10:22, Nor2323 napisał:

> Dzięki :) To zasługa także naszych Klientów, że chcą się dzielić pozytywnymi opiniami

> o nas. Nie każdemu się chce :)
> No ale nie byłoby pozytywnych opinii, gdybyśmy się nie starali.
Jeżeli sklep ma świetną obsługę i kontakt z klientem to i opinie są pozytywne. Wysyłka
pre-orderów prawie zawsze 1 dzień przed premierą, dostawa towaru na następny dzień po
zamówieniu i to są powody tych dobrych opinii.

Ja TDU dostałem 2 dni przed premierą do rąk własnych ^^ Poza tym największą wtopą był brak informacji o kodach do odbioru gry w sferisie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje małe pytanko: Czy będzie dostawa w sklepie gramu Neverwinter -Kolekcja Wszechczasów + dodatki dodatków do nwn2? Jeśli tak to ile trzeba by było czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować