Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram – W świecie maszyn i magii

51 postów w tym temacie

Hakken

W dzisiejszym retrogramie Myszasty zajmie się jedną z najciekawszych gier, które wydało studio Troika Games. Niestety okazało się, że oprócz fantastycznego pomysłu i niezłej fabuły, ważna jest jednak część techniczna. W dniu swojej premiery Arcanum nie zyskało zbyt wielu fanów - zdobyło ich za to po latach.

Przeczytaj cały tekst "Retrogram – W świecie maszyn i magii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekaj grzecznie na premierę, a do tego czasu polecam mniej spamować na forum + czytać ze zrozumieniem :)


Gra świetna, zabawne bo ten tytuł odświeżam sobie od kilku dni i polecić mogę każdemu. Szkoda tylko, że nie było sukcesu ale zrozumieć to mogę. Fanów prawdziwych RPGów w których nie ma strzałki jak na lekarstwo.
Poza tym, Steampunk jest bardzo ciężko strawny. O ile s-fi oraz fantasy polubi nawet początkujący tak steam po prostu trzeba lubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem, grałem, niezłe aczkolwiek rzeczywiście trochę niedopracowane, ciężko było śledzić główny wątek, broń trochę za łatwo się psuła ale poza tym klimacik był całkiem niezły a i zadania mimo że w większości opierały się na "przynieś podaj pozamiataj i coś ubił" były dość ciekawe.
Jedyna rzecz która mnie totalnie dobiła to ograniczenie leveli, nie dotarłem w tej grze chyba nawet do połowy, a już miałem MAX level, a zdjęcie ograniczenia jakoś nigdy mi nie zadziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Fallouty, a do Arcanum zasiadalem 2 razy... bez powodzenia, po 20 min gry odechciewa sie w to grac :-/ Nie ma dla mnie w ogole klimatu ta gra ;-( A Szkoda, bo liczylem na cos a''la Fallout...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcanum jest świetne, pod warunkiem domontowania sobie takiego sprytnego cosia, znoszącego level cap. Bo maksymalny 50 ma się gdzieś tak w 1/3 rozgrywki co z lekka wpienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, coraz częściej czytam o Arcanum, że genialne, że boskie, a straszliwą ochotę mam teraz na jakiegoś zacnego RPG-a - a tego akurat nigdzie nie da się kupić. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kupione pare lat temu OGROMNE pudło z złotą edycją Arcanum - 5 płyt cd, instrukcja, mapa świat oraz opowiadanie, mmmm ;] I nie żałuję zakupu. Słyszałem o wielu problemach z wersją gamestarową oraz, że względem sklepowej jest żałosna więc jedyne co mi pozostaje to złozyć kondolencje ich posiadaczom. Sama gra jest świetna, bardzo często do niej wracam i odkrywam nowe rzeczy, które wcześniej umknęły memu wzrokowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Arcanum to najlepsza gra cRPG, jaka kiedykolwiek powstała. Co najciekawsze, zdanie to często wypowiadane jest przez osoby deklarujące się również jako oddani miłośnicy Fallouta czy Tormenta."

To prawda i całkowicie się z tym zgodzę. Arcanum to świetna gra szkoda, że nigdy nie doczekamy się drugiej części…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcanum ? Tak, jest to zdecydowanie gra która może stać w szeregu z takimi grami jak Baldur''s Gate czy Planescape Torment. Do dziś z sentymentem wspominam mojego nekromantę przemierzającego cały świat utrzymany w smaczkach staroci i techniki pomieszanych z powoli wymierającą magią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach i taki malutki apel do pana redaktora. Nie w świecie maszyn i magii, a w świecie maszyn i MAGYI :) Czyli tytuł do poprawienia. A za tekst już się zabieram do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcanum to cRPG IMO wyjątkowy. Jest jedną z najlepszych gier tego rodzaju, w które miałem okazję zagrać. Niebywały świat, genialna oprawa dźwiękowa. Ciekawi NPC i oryginalny klimat sprawiły, że świat Arcanum wciągnął mnie na długie godziny.

BTW, nie żebym się czepiał, ale Iron Kingdoms to świat do D&D, a nie AD&D. Mimo wszystko istnieje naprawdę zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwiema edycjami systemu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przemas napisał :
Zapowiada się bardzo ciekawie zobaczymy co z tego będzie

niby co się tak zapowiada ? Arcanum ? przecież ta gra wyszła 7 lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba "o maszynach i magyi", odnośnie ostatniego zdania. ;) Gra znakomita, z rewelacyjnym klimatem, ale niestety przez zabugowane save''y dostawałem spazmów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę Vampire The Masquerade: Bloodlines - wg mnie to jest właśnie najlepsza gra od Troiki. No i pokazuje, że FPS w cRPG nie gryzie (podobnie jak Deus Ex). Arcanum - dawałem jej kilka razy szanse, ale steam-punk nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować