Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

tak sobie gram w podstaweczkę, i naszła mnie pewna myśl... chociaż pewnie to się ziści...
ale zarąbiście by było, gdyby poprawili optymalizację gry (tak żeby zawsze chodziła płynnie, bez nocnych zaciachów) i dodali AA, bo ta definition, niby uładnia wszystko, ale po części i rozmywa, i teraz chwilami nie wiem, czy grać na OFF czy ON...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zoptymalizowane będą Lost and Damned i Ballad of Gay Tony. Mam nadzieję, że tym razem ten czas Rockstar dobrze spożytkuje i nie będziemy musieli przejmować się nocnymi spadkami fpsów.

Co do antyaliasingu, o którym tutaj wspomniano to raczej wątpię, być może coś nowego się pojawi, ale chyba na taką innowacje jeżeli można to tak nazwać to raczej nie w tych dlc a prędzej w kolejnej części gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 17:27, JakubG napisał:

Ciekawe jak zoptymalizowane będą Lost and Damned i Ballad of Gay Tony. Mam nadzieję,
że tym razem ten czas Rockstar dobrze spożytkuje i nie będziemy musieli przejmować się
nocnymi spadkami fpsów.

Nie zdziwię się jak te dodatki (odpukać) będą miały taką samą optymalizację jak i podstawowe GTA IV w dniu premiery. Po Rockstar to już wszystkiego można się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 16:17, Crew_900 napisał:


Niestety to jest po prostu niemożliwe . Większość chciała by tego, no ale R* przecież
nie słucha ludu .


nie niemożliwe... do czasu premiery szanse jakieś są...

w sumie ten sam silnik, mieli kupę czasu żeby go trochę podszlifować... zobaczymy, jeszcze 2 i pół tygodnia raptem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 21:48, Crew_900 napisał:

Moim zdaniem też walnął port .

w najlepszym wypadku optymalizacja będzie taka jak GTA 4 teraz. aż takim optymistą nie próbuję być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania się nie zmieniły, ale od czasu premiery podstawki minęło niemalże półtora roku więc i komputery lepsze także pewnie nie odczujemy aż tak tej złej optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 10:52, JakubG napisał:

Wymagania się nie zmieniły, ale od czasu premiery podstawki minęło niemalże półtora roku
więc i komputery lepsze także pewnie nie odczujemy aż tak tej złej optymalizacji.

ja komputera nie zmieniłem( :/ ) przez co odczuje to tak samo jak przy podstawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie przeżywaj tak. Dadzą taką samą optymalizację jak obecne GTA IV przy pięciu patchach. Znowu 5 patchy dadzą i będzie dobra optymalizacja. Tak sądzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 17:49, Damianuss1 napisał:

Ma się rozumieć, że podczas instalacji tych dodatków też będzie ten cały zakichany GFWL
i reszta? Prawda?


Tak, na pewno, potwierdza to zresztą fakt, że to właśnie podczas aktualizacji GfW wyciekły achievementy, które posiadacze X360 mogli wcześniej zdobyć grając w dodatki. A dlaczego "zakichany"? Mi akurat ten program przypadł do gustu(oczywiście jestem cholernie zły na M$, że oficjalnie Polska nie jest obsługiwana), ale możliwość przeglądania gier znajomych, zapraszania ich do gry, porównywania achievementów(i w ogóle ich zdobywanie) uatrakcyjniają(IMO) grę.
BTW. Zacząłem grać w grę od początku niedługo po wydaniu patcha 1.0.5.0(albo wg niektórych 1.0.4.0 b) i na prawdę gra działa świetnie! Nie dość, że znacząco przyspieszył on rozgrywkę w ogóle to jeszcze zżera znacznie mniej pamięci operacyjnej. Zapomniałem podłączyć laptopa do ładowania podczas grania i o dziwo działał on niemal tak szybko jak w trybie ładowania! Szok, tylko szkoda, że mój komp nie wyciągnie gry na średnich detalach i rozdzielczości 800x640...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Mi też GfWL przypadł do gustu. Dla mnie jest lepszy nawet od STEAM''a. A w najnowszym patchu, to że poprawił płynność gry to nie wszystko. Poprawiono też sterowanie helikopterem. Bez tego patcha latanie helikopterem to była jakaś paranoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 18:05, Czarek188 napisał:

Masz rację. Mi też GfWL przypadł do gustu. Dla mnie jest lepszy nawet od STEAM''a. A
w najnowszym patchu, to że poprawił płynność gry to nie wszystko. Poprawiono też sterowanie
helikopterem. Bez tego patcha latanie helikopterem to była jakaś paranoja...

Mi też się Live spodobał :) Oczywiście oprócz rejestracji. A co do patcha to to jest ten z Października (October) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 18:05, Czarek188 napisał:

Masz rację. Mi też GfWL przypadł do gustu. Dla mnie jest lepszy nawet od STEAM''a. A
w najnowszym patchu, to że poprawił płynność gry to nie wszystko. Poprawiono też sterowanie
helikopterem. Bez tego patcha latanie helikopterem to była jakaś paranoja...


Do tego momentu jeszcze nie doszedłem(jak wspomniałem gram od nowa ze spolszczeniem i niedawno dopiero

Spoiler

zabiłem Vlada i rozpocząłem robić misję dla jego byłego szefa

).
A co do Twojego porównania ze Steamem do również się z tą opinie zgadzam.
1) Gdy nie mamy internetu zagramy na koncie, co prawda offline, ale zagramy, a w przypadku Steama jest to niemożliwe
2) Steam dość znacząco obciąża system(przynajmniej te wcześniejsze wersje, które używałem drzewiej zagrywając w CSa)
3) GfW ma ciekawe achievementy i możliwość porównania ich ze znajomymi
4) Gier zakupionych ze Steama nie możemy sprzedać, lecz tylko sprzedać całe konto co jest wielkim minusem tego programu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 16:51, Czarek188 napisał:

Oj nie przeżywaj tak. Dadzą taką samą optymalizację jak obecne GTA IV przy pięciu patchach.
Znowu 5 patchy dadzą i będzie dobra optymalizacja. Tak sądzę...

właśnie te patche nie są pewne, a to co jest teraz to też nie jest za dobre tak szczerze mówiąc. gra działa dobrze tak długo dopóki nie ma:
nocy
deszczu
nocy i deszczu
nie wiem czego co powoduje że czasem ścina jak jest pusto a czasem działa płynnie z olbrzymią ilością aut na ekranie. ale jak by dali 5 patchy do tego, i one jeszcze by też podstawkę poprawiały to by było aż za dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 18:12, tofikt25 napisał:

> Masz rację. Mi też GfWL przypadł do gustu. Dla mnie jest lepszy nawet od STEAM''a.
A
> w najnowszym patchu, to że poprawił płynność gry to nie wszystko. Poprawiono też
sterowanie
> helikopterem. Bez tego patcha latanie helikopterem to była jakaś paranoja...
Mi też się Live spodobał :) Oczywiście oprócz rejestracji. A co do patcha to to jest
ten z Października (October) ?


Chyba tydzień temu toczyła się tu gorąca dyskusja, niektórzy nazywają go właśnie 1.0.4.0(bądź b tego patcha), a inni po prostu 1.0.5.0. Ja ściągnąłem go ręcznie, bo zniechęciła mnie prędkość pobierania przez GfW. Możesz go ściągnąć np. stąd:
http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-Narzedzia_i_dodatki-Patche-Grand_Theft_Auto_IV_Patch/6202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 18:25, tofikt25 napisał:

Jak go zainstalowałem to mi się gra przestała włączać :( Kto ma jakiś pomysł dlaczego?


Spróbuj zresetować komputer i włącz grę jeszcze raz.
BTW. Klikasz w .exe i nic się nie dzieje, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować