Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Badania pokazują, że gracze zachowują się jak osoby z zespołem Aspergera

137 postów w tym temacie

O jej :D wygląda na to że jestem najbardziej "socjalnym" (hue hue hue) użytkownikiem tego forum :>

tylko 3 punkty (2 razy :P) to jednak chyba znak że nie mam tego zespołu "apagareeeraraereraaerreasreaare" czy jak mu tam... :> fajnie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wyszło 13, ale np. lubię liczyć i zagadki na liczbach, wyobrażam sobie czasem figury geometryczne które idealnie wplasowują się w daną rzecz, grać też lubię, ale teraz mam na to mniej czasu. Jednak od gry wolę przyjaciół... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 14:47, Graszczur napisał:

# zauważanie nieistotnych dla innych szczegółów

To chyba dobrze że potrafimy dostrzec więcej

Dnia 04.04.2008 o 14:47, Graszczur napisał:

# zafascynowanie kolekcjonowaniem informacji (zwiększone zainteresowanie informatyką)

Człowiek zawsze dążył do poznania znowu źle?

Dnia 04.04.2008 o 14:47, Graszczur napisał:

# przekoloryzowana mowa, pełna ozdobników
# stosowanie języka metaforycznego

Lepiej posługujemy się mową, więcej metafor a nie jednorodny tekst też źle?

Dnia 04.04.2008 o 14:47, Graszczur napisał:

Po raz kolejny wybijanie się ponad przeciętność uznawane jest za schorzenie.


Dokładnie, jesteśmy lepsi po prostu. Żal dla tych lekarzy składam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 punktów i uważam, że ten test był nieco za długi, by dobrze określić wynik nie będąc znudzonym. Wprawdzie ja zgadzam się z opiniami naukowców, ja jestem zamknięty na świat i nie lubię przebywać w dużej grupie ludzi/na dyskotekach/imprezach, i to dlatego, że większość swojego wolnego czasu spędzam przy komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie chciało robić tego testu do końca. Jak rzekł Adamzzz jest on zdecydowanie za długi i pod koniec zaznacza się najczęściej byle jaką odpowiedź, ażeby jak najszybciej dotrwać do końca. Ale patrząc na punkty wymienione w newsie, to sobie bym podporządkował: "zauważanie nieistotnych dla innych szczegółów" oraz "stosowanie języka metaforycznego". Tak więc raczej do przedstawiciela tego zespołu się nie zaliczam ;P. Zresztą nie potrzeba mi dużo czasu bym odnalazł się w jakiejś grupie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie cechy wymienione w tekście można podpiąć pode mnie i wogóle się nie obraże. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny. Otóż ja je przejawiam. I wiecie co? Wcale nie jest mi przykro z tego powodu. Ba! Jestem z nich dumny można by rzec. Dla mnie nie są one niczym złym. Z czego "prowadzenie dłuższych monologów" już chyba najmniej. Powiedziałbym, że są to cechy jak najbardziej pozytywne. O! I kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupi test jak dla mnie. Owszem, są ludzie którzy do gier uciekają od reala, ale ja zwyczajnie już bardzo mało gram. I czasami jak przez tydzień nie usiądę do kompa, to się jakoś gorzej nie czuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pora umierać (ewentualnie podajcie mi natychmiastowy zastrzyk z dużą ilością wysoko stężonego "EQ" oraz "uspołeczniania się", z terapią "warsztaty mające na celu podniesienie umiejętności społecznych"), mam 42 punkty. Śmiać mi się chcę, jak widzę taki "wysoki wynik". xD Na pocieszenie powiem, że gry raczej niewiele mają z tym wspólnego, jestem taki odkąd pamiętam. O dziwo, wcale mi taka "aspołeczność" nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie po Polsku ten test. Ale y tego co czytałem w newsie, to zgadza się kilka rzeczy, m.in:

# trudności z wyrażaniem uczuć
# prowadzenie dłuższych monologów
# odwracanie wzroku lub wykonywanie dziwnych ruchów podczas rozmowy
# zauważanie nieistotnych dla innych szczegółów
# zafascynowanie kolekcjonowaniem informacji (zwiększone zainteresowanie informatyką)

Jakby mnie opisywali. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować