Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2009 o 19:55, M3rc3n0r napisał:

Swoja drogą, ta strona http://babel-research.eu/ mnie zwala z nóg. Na dole mamy trzy
loga, Black Mesa, Aperture science i... Hanso Foudation!? Albo ktoś tu jest fanem HL
i Lostów, ale twórcy jednej z tych dwóch rzeczy się nieźle bawią. swoją drogą, HL pojawił
się w Lostach

W jakim sensie się pojawił? Grał tam ktoś w to czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, odniesień do jedynki jest sporo, sam początek HL2 może być niezrozumiały, jeśli nie grałeś w jedynkę. Według mnie lepiej jest zagrać w HL1 przed przystąpieniem do kontynuacji. To jest trochę jak z oglądanie serialu od drugiej serii. Niby jakieś przypomnienia są, ale jednak lepiej orientuje się w klimacie ten, który widział sezon 1, niż ten który bazuje na "przypominaczach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 21:40, NecroVisioneR napisał:

Mam pytanie,chcę kupić Half life 2-ale nie grałem w jedynkę czy to mi przeszkodzi??


A ja z własnego doświadczenia powiem, bo sam tak zrobiłem - spokojnie możesz zacząć od drugiej części. Przeczytaj tylko jakieś streszczenie fabuły z pierwszej, żebyś wiedział mniej-więcej o co chodzi. Reszty dowiesz się w trakcie. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 21:48, M3rc3n0r napisał:

Cóż, odniesień do jedynki jest sporo, sam początek HL2 może być niezrozumiały, jeśli
nie grałeś w jedynkę. Według mnie lepiej jest zagrać w HL1 przed przystąpieniem do kontynuacji.
To jest trochę jak z oglądanie serialu od drugiej serii. Niby jakieś przypomnienia są,
ale jednak lepiej orientuje się w klimacie ten, który widział sezon 1, niż ten który
bazuje na "przypominaczach".

A wg mnie nie trzeba :P Tym bardziej, że "fabuła" łącząca HL1 i HL2 jest dorobiona na maksa :P HL1 to miał być horror i wątpię żeby się spodziewali jaki sukces odniesie. A HL2 to zupełnie inny klimat. Koniec końców dobrze jest zagrać w HL1, ale bez tego HL2 też da się zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to pisałem, z mojego punktu widzenia :D. Osobiście najpierw grałem w HL1. Dlatego uważam, że bardziej pomocny jest komentarz AdZero, który tematykę zna z autopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 22:00, M3rc3n0r napisał:

Ja to pisałem, z mojego punktu widzenia :D. Osobiście najpierw grałem w HL1. Dlatego
uważam, że bardziej pomocny jest komentarz AdZero, który tematykę zna z autopsji.

Też zaczynałem od HL2 ;) Baaaardzo mi się spodobało i zacząłem szukać informacji o HL1, po jakimś czasie udało się zagrać w HL1 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba pierwsza część Half-Life`a
Gdyż w nim było dużo łamigłówek trzeba było kombinować , zbaczać z głównej drogi , szukać trza było włączników różnych żeby odblokować główną drogę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 10:38, Crew_900 napisał:

/.../

Ja mam niezapomniane wrażenia z Half-life, gdy 10 lat temu jako mały bachor zagrałem w tą grę. Doszedłem do momentu tuż po kaskadzie rezonansowej, gdy w jednym z korytarzy rzucił się na mnie headcrab :) i w tym momencie wyłączyłem kompa :D
A parę lat później przeszedłem HL tak 3 razy z rzędu.
Co do tych łamigłówek, to każda jest prosta , nie stanowi wyzwania. Warto przejść HL dla samej fabuły.

Spoiler

I jest jeszcze fajny moment, gdy nie przyjmie się propozycji G-mana na końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 22:59, Dared00 napisał:

I ja również zaczynałem od HL2 :) Radzę jedynie przeczytać streszczenie 1. części, i
poczytać nieco o G-Manie.

żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 12:46, ww3pl napisał:

/.../

Służę pomocą. Masz tutaj pełną wersję tapety, dodatkowo w hi-res. ;)

20090413140750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować