Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2010 o 20:10, Kamil950 napisał:

Czyli na wyswobodzenie Voriguantów były jakby dwa sposoby - albo rozwalić Kombinat albo
Nihilantha, któremu Kombinat rozkazywał, ale Gordon chciał jakoś szybko zamknąć portal,
a poza tym pokonać Kombajn tak łatwo nie jest, to wybrał drugą opcję (a o pierwszej to

To brzmi jak obraza. W H-L nikt nikogo nie wyzwalał, nikt nic nie wybierał. Freeman miał się wydostać z kompleksu a później położyć kres anomaliom portalowym. Doktorkowie uradzili, że to Nihil za nimi stoi, i że jego zgon załatwi sprawę (z satelitą chyba coś nie poszło). Tak więc ratując swoją (i kolegów) skórę Gordon rozwalił władcę Xen (i dziesiątki jego poddanych, mniam:) i tym samym oddał we władanie kumplom Gman''a (kimkolwiek są) ten dziewiczy wymiar.

Dnia 10.10.2010 o 20:10, Kamil950 napisał:

chyba jeszcze wtedy nawet nie wiedział). Ale przecież Kombinat chciał raczej

Spoiler

pozamieniać

No ba, nikt w Valve nie wiedział;]

Dnia 10.10.2010 o 20:10, Kamil950 napisał:

wszystkich ludzi w Nadzorców i Stalkerów

, więc czemu kazał ich zabijać?

Odsyłam do fabuły Terminatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 21:41, zadymek napisał:

> Czyli na wyswobodzenie Voriguantów były jakby dwa sposoby - albo rozwalić Kombinat
albo
> Nihilantha, któremu Kombinat rozkazywał, ale Gordon chciał jakoś szybko zamknąć
portal,
> a poza tym pokonać Kombajn tak łatwo nie jest, to wybrał drugą opcję (a o pierwszej
to
To brzmi jak obraza. W H-L nikt nikogo nie wyzwalał, nikt nic nie wybierał. Freeman miał
się wydostać z kompleksu a później położyć kres anomaliom portalowym. Doktorkowie uradzili,
że to Nihil za nimi stoi, i że jego zgon załatwi sprawę (z satelitą chyba coś nie poszło).
Tak więc ratując swoją (i kolegów) skórę Gordon rozwalił władcę Xen (i dziesiątki jego
poddanych, mniam:) i tym samym oddał we władanie kumplom Gman''a (kimkolwiek są) ten
dziewiczy wymiar.
> chyba jeszcze wtedy nawet nie wiedział). Ale przecież Kombinat chciał raczej

Spoiler

pozamieniać

No ba, nikt w Valve nie wiedział;]
> wszystkich ludzi w Nadzorców i Stalkerów

, więc czemu kazał ich zabijać?
Odsyłam do fabuły Terminatora.

Źle się wyraziłem - nie chodziło mi o to, że wybierał tylko, że jakby były dwa sposoby wyzwolenia Voriguantów, ale wiem, że Gordon podczas Hl1 o tym kompletnie nie wiedział (i o tym, że je wyzwoli zabijając tego przerośniętego kosmitę chyba też nie). Po prostu zauważyłem ten taki łańcuch kto kim rządzi: Kombinat -> Nihilanth -> Voriguanty i jak się wyeliminuje ten pierwszy lub drugi element, to on przestanie istnieć, chociaż w sumie nie wiadomo jakie zamiary miałby sam Nihilanth bez Kombinatu nad głową, czy też by ich trzymał w niewoli, ale już mniejsza, bo to takie trochę już gdybanie.

No, a to, że Imperium Kombinatu kazało zabijać ludzików Voriguantom, to po prostu dlatego, że są źli. ;) Myślałem po prostu, że mieli też w tym jakiś interes czy coś. No ale, jak nie to nie. No chyba, że ci chodziło o to, że Voriguanty uznali ludzi za zagrożenie, ale to chyba nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 20:02, Crew_900 napisał:

Ten Nihilanth był przywódcą vortigauntów


Raczej władcą, by nie rzec oprawcą - jakby był takim milusim "przywódcą", to by Vorty nie czciły nomen omen Freemana.

Dnia 10.10.2010 o 20:02, Crew_900 napisał:

ale Kombinat , czyli te glizdy zniewoliły go jakoś psychicznie no i przez to on kazał tym virtigantom atakować ludzi .


Nigdzie nie ma na to dowodów, więc po co konfabulujesz?


Kamil950 --->

Powtarzam, że nie ma żadnych związków Nihilanta z Kombajnem - innych, niż wzajemna nienawiść i wojna.

Dnia 10.10.2010 o 20:02, Crew_900 napisał:

Tylko jaki interes miał Nihilanth w kazaniu za pomocą tych "kagańców" Vortigauntom zabijać "człowieków"


No raczej proste: stracisz zabawkę, idziesz kupić sobie nową. Stracisz imperium, idziesz założyć sobie nowe ^^'' Skoro Nihil trafił na Xen i nagle dostał drogę na Ziemię, która, z jego perspektywy - w końcu armie obcych kosiły najnowocześniejsze jednostki najpotężniejszego państwa na globie równo z trawą - była bardzo łatwym łupem, to czemu nie korzystać. Można szukać też innego tłumaczenia, którego hint dają wycieczki do Xen, gdzie wpadamy na ciała naukowców, marines, pozostałości obozowisk, wrak czołgu: ludzie nie od wczoraj wpadali na Xen, nie wykazywali się tam też zbyt pokojowym zachowaniem, więc Nihil uznał to za akt wypowiedzenia wojny i gdy kaskada otworzyła portal... wysłał swych pomagierów z rewizytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 22:12, Kamil950 napisał:

Myślałem po prostu, że mieli też w tym jakiś interes czy coś. No ale, jak
nie to nie. No chyba, że ci chodziło o to, że Voriguanty uznali ludzi za zagrożenie,
ale to chyba nie to.

I dobrze myślałeś, nadal odsyłam do fabuły Terminatora - H-L 2 to klasyczna zrzynka.: tak samo jak Sky Net wykorzystywał niewolników a tępił partyzantkę Connora, tak Combine zwalczał tylko rebeliantów, czyli tych, którzy próbowali go zwalczać. A aparat terroru Breena swoją drogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 19:07, Tyler_D napisał:

Czy wszystkie miejsca w grze oznaczone tagami lambda oznaczają jakąś skrytkę z
pobliżu?


Teoretycznie tak, gdzieś nawet widziałem spis wszystkich skrytek tego typu wraz ze zdjęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie przechodzę sobie Halfa tym razem bawiąc się w zdobywanie steamowych aczików. Problem w tym że nawet po wyjściu na obrzeża City 17 [ po kopalni z headcrabami ] nadal nie dostałem osiągnięcia o przejściu całego Ravenholm przy użyciu GravGuna [ a torowałem sobie drogę tylko nim ]. Ktoś wie w czym rzecz albo czemu nie zaliczyło mi tego osiągnięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 12:24, Tyler_D napisał:

Ponownie przechodzę sobie Halfa tym razem bawiąc się w zdobywanie steamowych aczików.
Problem w tym że nawet po wyjściu na obrzeża City 17 [ po kopalni z headcrabami ] nadal
nie dostałem osiągnięcia o przejściu całego Ravenholm przy użyciu GravGuna [ a torowałem
sobie drogę tylko nim ]. Ktoś wie w czym rzecz albo czemu nie zaliczyło mi tego osiągnięcia?

Podziękuj Steamowi, który nie nabija achievementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy inaczej - nabiły mi się wszystkie inne które do tej pory mogłem wykonać za wyjątkiem tego jednego. Więc co? Bug? No to trudno, żyje się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem sobie znów do Halfa, skończyłem po raz-któryś-tam-sam-już-nie-pamiętam i tak mnie naszły takie myśli. Nie zastanawiało was na przykład skąd te zakichane wieżyczki biorą amunicję? Albo to w jaki niby sposób Barney przeszedł przez tę niebieskawą barierę? Chodzi mi o sam koniec Episode One kiedy stoi on na końcu pociągu z cywilami i coś tam papla do Gordona i Alyx. Normalnie te zapory były nie do przejścia a tu co? Przypadkowa wpadka? Tak samo jest zastanawiające są te właściwie wszechobecne napisy po rosyjsku tak w podstawce jak i Epizodach. Niby wszyscy gadają po angielsku ale wszystko wskazuje na to że to jakiś kraj pokroju Rosji czy Ukrainy. ;-) Poza tym gdzieś chyba czytałem że widok z Cytadeli na oświetlone nocą City 17 zaczerpnięto z autentycznego zdjęcia bodaj NY czy tam Seattle ... więc? Takich zagadek jest chyba więcej ale tak na tę chwilę to zapamiętałem głównie te kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2010 o 12:57, Tyler_D napisał:

Tak samo jest zastanawiające są te właściwie wszechobecne napisy po rosyjsku
tak w podstawce jak i Epizodach. Niby wszyscy gadają po angielsku ale wszystko wskazuje
na to że to jakiś kraj pokroju Rosji czy Ukrainy. ;-)

Właśnie chodzi o to, że City 17 położone jest niby gdzieś w postsowieckim państwie Europy Wschodniej. Jego ''design'' wzorowany jest bodajże na Sofii (stolica Bułgarii), gdyż jeden z głównych projektantów gry - Viktor Antonov - pochodzi właśnie z Bułgarii.
A to, że gadają po angielsku? Cóż, Valve jest firmą z Ameryki, HL był po angielsku, poza tym bohaterowie typu Kleiner czy Eli są Amerykanami. ;)

Dnia 07.11.2010 o 12:57, Tyler_D napisał:

Poza tym gdzieś chyba czytałem
że widok z Cytadeli na oświetlone nocą City 17 zaczerpnięto z autentycznego zdjęcia bodaj
NY czy tam Seattle ... więc?

Racja, widok C17 z Cytadeli to tak naprawdę zdjęcie NY z satelity. Ale ja to traktuję raczej jako ciekawostkę, a nie jako konkretną wskazówkę od której zależą losy fabuły itp. :)

Dnia 07.11.2010 o 12:57, Tyler_D napisał:

Takich zagadek jest chyba więcej ale tak na tę chwilę to
zapamiętałem głównie te kwestie.

Takich zagadek jest wieeele więcej (myślisz, że o czym jest co najmniej pół tego tematu, hmm? ;).
Na przyszłość polecam Combine OverWiki: http://half-life.wikia.com/wiki/Main_Page - masa różnorakich informacji o świecie HL i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem ... skończyłem Half Life''a 2 z Epizodami. Po podstawce i zakończeniu E1 do czasu gdy

Spoiler

dorwałem się do autka zakoszonego ze zniszczonej autostrady

w E2 uważałem że jednak pierwszy epizod jest lepszy. Ale potem gra nabrała rumieńców, dynamizmu i akcji czyli tego czego oczekiwałem. Teraz po ukończonych obydwu dodatkach trudno mi jednoznacznie ocenić który jest lepszy - trzymają imo podobny poziom, są mniej więcej tej samej długości i dostarczają podobnej rozrywki [ momenty w których uczestniczy
Spoiler

Dog, atak Huntera na Alyx [ to był szok :o ], odpieranie Striderów pod bazą rakietową, śmierć Eli''a

-> to te lepsze akcje. Jak zwykle nie zawiodła ścieżka dźwiękowa co jest zresztą znakiem rozpoznawczym serii. Zakończenie ... cóż - mam nadzieję że kiedyś ujrzymy E3 ... swoją drogą mam dziwne wrażenie że gdzieś słyszałem że pierwotnie (?)
Spoiler

Alyx miała umrzeć w E2

- to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 20:27, Tyler_D napisał:

gdzieś słyszałem że pierwotnie (?)

Spoiler

Alyx
miała umrzeć w E2

- to prawda?

Pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 22:16, Dexter_McAaron napisał:

Nigdzie nie ma na to dowodów, więc po co konfabulujesz?

W sumie, to na przyczepnego można powiedzieć że te "cosie" wystające z pupy Nihilka przypominają nieco twory technologii kombinatu.

20101110222138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować